» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
269 / 320
»»

DePalmo ::

Ne sekiraj se zaradi polnilca, se zgodi ;) zato sem pa tudi vprašal. Mogoče je pa kakšen trik za katerega jaz še nevem in da to polnjenje ne deluje dobro.

Dlje časa pri meni pomeni nekako med 10 in 20 minut, odvisno koliko se psu da sprehajat (ok, včasih sem tudi jaz len). Ampak ko se pes nekam zagleda, hočem svetilnost da vidim če bom še jaz kaj videl (in če bo treba stopit ;)). Jo pa vmes kdaj tudi ugasnem, sploh pa če je dovolj svetlo. Na trenutni menjam baterije vsak teden in se tega nabere, s polnilnimi sem pa v preteklosti že eksperimentiral (na drugih napravah), a sem na koncu vse recikliral in začel kupovati navadne baterije. Pa sem takrat kupoval eneloop in eneloop pro, torej ne neke poceni kitajske.

Če bi pa res hotel reflektor, bi pa pač gledal za večjo svetliko. Vem da ne morem ravno pričakovati čudežev od teh malih, ampak sem do sedaj bil vajen tistih Šparovih za 10e, ki komaj posvetijo tistih 10m daleč. In ko sem kupil prvo kitajsko, sem bil ves navdušen da lahko taka mala lučka celo nekaj da od sebe.

@GupeM: Hvala za ponudbo, ampak sem iz drugega konca, v Lj pa nič ne hodim.

gregor ::

Lučka vseh lučk:D:

Astrolux EC01 TRI-COLOR
https://imgur.com/a/e90FKco



Potem ko dobiš EC01 in boš navdušen (upajmo:)), pa moraš obvezno nabaviti še npr.:

Astrolux FT03
https://imgur.com/a/9sq3DVH

Astrolux EC03
https://imgur.com/a/oTYfbnw

prva throw, druga flood

za obe so običajno dobijo kode, so akcije...

itd, itd...;)

knap ::

Ne pozabiti na Hank Wang in njegove Emisar / Noctigon lučke:

https://intl-outdoor.com/

Kvalitetne lučke za ne preveč $$$.

Velika izbira ledic. Npr. ena bolj "popularnih" EDC lučk:

Emisar D4SV2 26650 High Power LED Flashlight



--------------------

Pa seveda Convoy lučke (Simon Mao):

https://convoy.aliexpress.com/store/330...

Za te se običajno dobijo kode za nižje cene (za trgovino banggood, gearbest)

LP

gregor ::

je morda kdo omenil EMISAR, NOCTIGON?

:)
Emisar D4
https://imgur.com/a/2hZd5

Emisar D1S
https://imgur.com/a/JstwT

Emisar D4V2
https://imgur.com/a/LVKWRZK

Noctigon K1
https://imgur.com/a/P5mb8cH

Noctigon KR4 4xE21A
https://imgur.com/a/xMp1fwc

na foto termin, pa še čaka Noctigon K9.3 ;)

LP

Brainstorm ::

Kakšne kvalitete je kaj priložena baterija pri EC01, naj bi bila 5000mAh, vprašanje pa je kakšna je dejanska kapaciteta.
Vendar se mi vseeno zdi kar ok cena za komplet, ki pride s poštnino in popustom 33,53 usd.
Ali gre priority direct mail še zmeraj mimo carine?

https://www.banggood.com/Astrolux-EC01-...

Zgodovina sprememb…

gregor ::

ne vem katere celice se skrivajo v tem astrolux rewrapu
verjetno niso nek presežek, pa tudi zanič niso
testov še nisem zasledil

kolikor je meni znano, gre mimo carine samo če je EU Priority line

če drži, da dajo od sebe 15A, potem je to ravno dovolj:



vir:
https://1lumen.com/21700-reviews/astrol...

LP

Samael ::

Če bi ugibal, bi rekel podobno kot @gregor zgoraj.
Zelene 26650 kompletu z Astrolux FT03 lučko so bile po review-ih sodeč povsem uporabne, kitajski OEM generik z realno kapaciteto, ki ni povsem šrot, o teh 21700 se pa ni še nič kaj dosti pisalo oz. vsaj jaz nisem opazil, najbrž gre pa za kaj podobnega.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

DePalmo ::

Danes sem prevzel lučko katero mi je prodal koyotee (še enkrat hvala!) in sem ves navdušen. Tista predhodna kitajska se dobesedno skrije proti tej, pa sem jo imel večino na nekje 80% zmogljivosti. Seveda sem probal tudi 100% in turbo, ampak je 80% z občasnim turbom bilo več kot dovolj. Dejansko je 100% preveč za normalno uporabo, sploh pa če bi slučajno posvetil direktno v psa in njegove oči, tako da sem zaradi varnosti raje zmanjšal.

Še enkrat se vsem lepo zahvaljujem za nasvete! Sedaj se pa odmikam iz te teme, ker sem se že začel spogledovati z EC03 :D

gregor ::

You have been warned. :)

Sedaj pa kar hitro nabavi EC03, pa brez FT03 tudi ne bo šlo. :))

kumer ::

Poglej še EA01 8-):

https://www.banggood.com/Astrolux-EA01-...

https://1lumen.com/review/astrolux-ea01/

Z kodo se dobi oz. se je dobila za 30 USD.

DePalmo ::

Če prav zastopim je EA01 manjša od EC01. Zakaj potem večja cena? Drugače je pa simpatična, bi je punca bila vesela ;)

Ne, ne, bo dovolj. Zaenkrat sem zelo zadovoljen z EC01 in ko bo premalo, bom pogledal za EC03 in je to to.

perci ::

Je še nekaj bolj klasičnih lučk, ki jih potrebuje vsak novopečeni lučkar. Povej, ko boš dozorel, pa ti javimo :).

GupeM ::

Žal je med njimi tudi ena, ki je ne delajo več. Legendarna Zanflare F1. Ta me je razdevičila :)

matobeli ::

Jaz mam še eno ganz novo, še v foliji, pomoje se jo bom probal kmal znebit če bo kakšen interesent :)

eventyrer ::

Imam prav resno vprašanje...če želite pa me raztrgajte.

Ali svetilke kupujete ker jih rabite (naprimer ogromno ponoči hodite v gozd ali v hribe, morda ste jamarji ali pa se potapljate ali pač karkoli zanimivega) ali pa zgolj za zbiranje?

Ali lučke (torej bilokatero led svetilko...važno je zgolj da pač imate prižgano led svetilko) uporabljate naprimer vsaj 1x dnevno, 1x tedensko, 1x mesečno ali pa 1x letno?

Če naprimer brutalno nujno rabite močno luč za delo okoli hiše me zanima zakaj enostavno ne kupite halogenske svetilke, ki uporablja avtomobilsko 55 W žarnico, recimo kaj takega:

https://www.enaa.com/pripomocki-za-delo...
https://www.trgovinastern.si/rocni-refl...

Namreč želim razumeti to navdušenost nad LED svetilkam in me res močno zanima za kakšne izjemno zanimive aktivnosti jih uporabljate.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

Okapi ::

Ne trudi se razumeti, ker tudi če misliš iskreno, taka vprašanja izpadejo kot navadno trolanje.

Kot bi nekoga spraševal, zakaj zbira znamke - a jih rabi zato, da jih bo lepil na pisma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

eventyrer ::

Okapi je izjavil:

Ne trudi se razumeti, ker tudi če misliš iskreno, taka vprašanja izpadejo kot navadno trolanje.

Kot bi nekoga spraševal, zakaj zbira znamke - a jih rabi zato, da jih bo lepil na pisma?


to je čisto legitimno vprašanje. Vsak ki zbira znamke ti bo znal razložiti svojo ljubezen do njih in bo tudi znal pojasniti zakaj jih je začel zbirati.


Se jaz prvi javim:
- imam LED svetilko na AA baterije ki jo vedno hranim v avtomobilu. Pozimi mi je že večkrat prišla prav ko sem moral ponoči čistiti sneg iz avta (mi je škoda takrat telefon držat v rokah saj bi ga zmočil).
Kupil v Hoferju. Uporabim jo morda 1x letno in jo imam zgolj kot rezervo.
- imam LED svetilko z ZOOMom da z njo poplavim pot ko grem ponoči kam hodit v hribe in enostavno vidim več
Kupil na GearBest. Uporabim jo najmanj 1x tedensko.
- imam LED svetilko NexTorch TA30 ki sem jo kupil ker se mi je zdela hudo kul. Uporabljam jo vsak dan pri delu okoli hiše. Je hudo trpežna.
Kupil v neki lovski trgovini.


Mati ima halogensko 55watt svetilko s katero sprehaja psa. Enostavno z njo bolje vidi saj ima očala in ji modra svetloba LED lučk samo blešči.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

Okapi ::

Nobenega navdušenca tu še nihče ni "odjebal". Samo trole.>:D

Če si prebereš nekaj strani sporočil tule, bi bi moralo biti vse kristalno jasno. Nihče nima več kot 3-4 lučke zato, ker bi jih potreboval, ampak zato, ker jih hoče imeti. Ker se mu zdi ta pestrost lučk zanimiva, tudi iz čisto tehnološkega vidika.

perci ::

Jaz jih uporabljam kar veliko. V kamp vzamem dve T1 lanterni, tri naglavne (eno zame, eno za ženo in še eno za ženo, ko založi prvo) in dve ročni (za rezervo, hehe).

Za na barko vzamem ft03.

Imam potem še kakih 10 lučk, ki jih sproti oddajam prijateljem/sorodnikom in tudi sproti obnavljam. Zaloga mi počasi kopni.

Okapi ::

Teh velikih in nerodnih halogenskih reflektorjev nimamo zato, ker so veliki in nerodni, in ker zdržijo samo 1-2 uri dobrega svetenja. So sicer cenejši od dobre lučke z LED, to je pa tudi vse.

perci ::

Eno do dve imam potem še v avtu, eno v ruzaku,...skratka, se nabere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

GupeM ::

eventyrer je izjavil:

Imam prav resno vprašanje...če želite pa me raztrgajte...

Ker si vprašal normalno, ti odgovorim.

Rabil sem eno lučko, ker se večinoma sprehajam ponoči. Večinoma od 20:30 ali še kasneje, kar pomeni da imam večino leta temo, razen cca 3 mesece poleti, pa še takrat grem včasih tako pozno ven, da je že tema, ali pa se tako pozno vrnem. Prišel sem v to temo in ravno takrat je bila popularna Zanflare F1. Bil sem precej skeptičen, ampak sem jo vseeno naročil za 11, ali 14 € al neki takega. Z njo sem bil izredno zadovoljen in v to temo nisem več zahajal, še vedno pa sem jo včasih videl, ko se je kar dolgo obdržala med top temami zadnjih 24 ur.

Zanflare F1 sem uporabljal za vse. Tudi za na kolo. Po nekaj časa sem se odločil, da bi za kolo kupil svojo lučko, pa sem spet obiskal temo, ker Zanflare F1 ni bila več v ponudbi. Prebral nekaj postov, kjer so naštevali en kup novih lučk. Naročil sem eno naglavno za v hrib, da lahko hodim s palicami. Kmalu zatem še EC01, ker sveti precej močneje kot Zanflare. Za brata in mamo sem potem naročil še dve naglavni, eno dedicated za na kolo, dve za na ključe (pride včasih zelo prav za na hitro nekaj posvetit). Tako niti svoje lučke v avtu ne rabim, ker imam ključe vedno s sabo. Zdaj pa čakam da prispe EC03. Kar tako. Ker lahko. Pa ker mi je ql. Pa če gremo s tamalim peš pozimi, je cel srečen, ker ima lahko svojo lučko.

Punca pravi da jih imam pa zdaj že dovolj, čeprav jih nimam veliko. Me zanima kaj bo rekla ko prispe EC03 :)

eventyrer ::

Perci in GupeM, hvala za odgovora.

GupeM, iz istega razloga kot ti praviš o nočnih sprehodih sem jaz kupil ZOOM svetilko da z njo osvetlim pot ko hodim po kakem gozdu. Fajn je tudi ker je ZOOM učinek dovolj dober tudi če greva z ženo skupaj na nočni sprehod in oba vidiva pot zaradi 1 lučke.

Naglavnih lučk nikdar nisem rad nosil saj so me elastike vedno tako žuljile da mi je težilo. Pa še pozimi sem jih težko nosil čez kapo, pod kapo pa nobena ni pasala.

NexTorch TA30 uporabljam za dobesedno vse. Od iskanja orodja po globoki omari, popravljanja PCja, popravljanja avta, dela okoli hiše do taborjenja.

Okapi je izjavil:

Teh velikih in nerodnih halogenskih reflektorjev nimamo zato, ker so veliki in nerodni, in ker zdržijo samo 1-2 uri dobrega svetenja. So sicer cenejši od dobre lučke z LED, to je pa tudi vse.


Se strinjam vendar rumena svetloba halogenke naprimer moji materi zelo ustreza saj ima hudo visoko dioptrijo s cilindri. Zaradi kontrasta rumene svetlobe enostavno vidi neprimerljivo bolje kot z modro svetlobo LEDik.

perci je izjavil:


Za na barko vzamem ft03.


s tem najbrž lahko brez težav osvetliš obalo sredi noči s smešno dolge razdalje? :)

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

eventyrer je izjavil:

GupeM, iz istega razloga kot ti praviš o nočnih sprehodih sem jaz kupil ZOOM svetilko da z njo osvetlim pot ko hodim po kakem gozdu. Fajn je tudi ker je ZOOM učinek dovolj dober tudi če greva z ženo skupaj na nočni sprehod in oba vidiva pot zaradi 1 lučke.

To je ponavadi lastnost slab(š)ih svetilk. V tej temi je govora o več lučkah. Nekatere svetijo bolj usmerjeno (throw), druge bolj razpršeno (flood). Recimo EC01 in Zanflare F1 sta zelo flood lučke, pa kljub temu svetita izredno daleč, tako da zooma definitivno ne rabiš.

Enkrat bi moral poskusiti iti peš z eno takšno lučko, pa bi videl kako nepotreben je zoom pri lučkah, ki imajo kolikor toliko dobro ledico in optiko.

Zanfalre ima od zgoraj omenjenih daleč najbolj rumeno svetlobo, pa mi je po barvi najbolj všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

eventyrer ::

Še tole: oče ima tudi halogensko 55 WATT svetilko. Zato ker je ogromna in je ne more izgubiti.
Žepne ledike je izgubil vedno takoj ko jih je kam odložil.

GupeM je izjavil:


Enkrat bi moral poskusiti iti peš z eno takšno lučko, pa bi videl kako nepotreben je zoom pri lučkah, ki imajo kolikor toliko dobro ledico in optiko.


evo pa sva začela imeti eno res zanimivo debato.

Zakaj točno so takšne svetilke boljše? Ja razumem da imajo boljšo optiko ampak če jaz pri moji ZOOm svetilko ZOOM nastavim na največjo razdaljo komot svetim preko 100 metrov daleč. Pa sem dal 15 EUR za svetilko.

Če pa nastavim ZOOM na flood in dam minimalno svetilnost pa z njo komot berem.

In mi je prav jasno da je smatrana kot "slabša" samo zato ker je ZOOM. Ne razumem niti približno pa zakaj je smatrana kot slabša.

Morda bi res moral kdaj poizkusit.


Tale praviš da je fajn?
Astrolux EC01

Počakam do black fridaya, mogoče bo imela takrat zanimivo ceno.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Tole je super ja.

Sicer pa ni slabša zato, ker ima zoom. Zoom ima zato, ker ima slabšo ledico. Zgoraj omenjene svetijo 200, 300 m daleč brez zooma, poleg tega ti osvetlijo še pot pod nogami, ker so dovolj flood. Sem se že spraševal, kako bi takšna ledica svetila z zoomom.

Za branje ponoči pa mogoče res niso najprimernejše. Sicer imajo moonlight mode (1 lumen oddajajo, se mi zdi), vendar je zadeva mogoče preveč točkovna. Ne vem, bi moral poskusiti.

eventyrer ::

Razumem, torej svetijo tako kot NexTorch TA30, samo bolje in močneje..... 1100 lumnov je dovolj da sveti odlično do približno 100 metrov, preko 100 metrov pa vidim le še obrise.

Obenem je dovolj dobra da lepo osvetli tudi pot pod nogami ampak je uporabna zgolj za 1 osebo. Če dva hodiva rabiva vsak svojo luč.


Žena običajno LEDiko uporabi samo če ji jo potisnem v roke, drugače vedno uporabi kar lučko na telefonu. Tako da ni ravno nek blazen navdušenec nad lučkam.
Bom videl kako bom lahko kupil še eno LEDico. :D


ps.: ni point v denarju, poanta je v tem da baje ne rabim. :D XD lol

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Največji problem starih lučk na žarilno žarnico ni v velikosti ali avtonomiji. Je predvsem v tem da ti ponesreči pade na tla in gre žarnica, včasih je že dovolj da jo sam rukneš ob ograjo/vrata...

Največji problem LED svetilk pa so izjemno slaba kakovost najslabših in najcenejših LED diod. Tisto kar moti tvojo mater je tipičen primer, zelo hladna svetloba, modrikasto bela. Barvna reprodukcija je izjemno slaba, občutek je tak da bi lahko s svečo lepše videl.

Tvoja ZOOM je samo zato zanič ker spada v kategorijo svetilk z najslabšimi "žarnicami", za povrh vsega ima pa še tako elektorniko ki napaja LED na tak način da hitro utripa. Pri res slabih lučeh vidiš že z golim očesom da utripa.

Odlična svetilka za sprehajanje je Convoy S2+, dobiš jo tudi z Nichia 219B ledico ki je lepe tople barve z odlično barvno reprodukcijo.

eventyrer ::

matobeli je izjavil:

Največji problem LED svetilk pa so izjemno slaba kakovost najslabših in najcenejših LED diod. Tisto kar moti tvojo mater je tipičen primer, zelo hladna svetloba, modrikasto bela. Barvna reprodukcija je izjemno slaba, občutek je tak da bi lahko s svečo lepše videl.


Ja je res, ji pa nisem nikdar pokazal TA30 da bi probala kako vidi z njo.

matobeli je izjavil:


Tvoja ZOOM je samo zato zanič ker spada v kategorijo svetilk z najslabšimi "žarnicami", za povrh vsega ima pa še tako elektorniko ki napaja LED na tak način da hitro utripa. Pri res slabih lučeh vidiš že z golim očesom da utripa.


Ja če jo DIMMam se to seveda močno vidi. Sem pa mislil da itak vse žarnice, ne glede na tip, utripajo že samo zaradi narave elektrike? Samo da pač utripajo tako blazno hitro da človeško oko tega ne zazna?
Obstajajo LEDike ki ne utripajo?

matobeli je izjavil:


Odlična svetilka za sprehajanje je Convoy S2+


O Convoy sem slišal ogromno lepega. Sem kolebal takrat med Convoy (nevem katerim modelom) in NexTorch TA30.

Na koncu sem vzel TA30 ker se mi je zdela neprimerljivo bolj trpežno grajena.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Aja še to, zakaj si bil napaden kot troll na svoje vprašanje...

Dva dni nazaj je v temo prišel zmist s povsem istim vprašanjem, le zastavljen je bil na drugačen način. Nekako takole:
Mene zanima zakaj vsi rabite toliko teh brezveznih kitajskih lučk. Vam je všeč falusna oblika? Res ne razumem zakaj kupujete to kitajsko sranje. Dolžino svojega organa zdaj merite s snopom svetlobe?

eventyrer ::

Evo našel, to ZOOM luč sem nabavil okoli leta 2015.

Ni najboljša na svetu ampak svojo nalogo opravlja dobro in zanesljivo.

https://www.ultrafire.com/UltraFire-W-8...

GupeM je izjavil:

Aja še to, zakaj si bil napaden kot troll na svoje vprašanje...

Dva dni nazaj je v temo prišel zmist s povsem istim vprašanjem, le zastavljen je bil na drugačen način. Nekako takole:
Mene zanima zakaj vsi rabite toliko teh brezveznih kitajskih lučk. Vam je všeč falusna oblika? Res ne razumem zakaj kupujete to kitajsko sranje. Dolžino svojega organa zdaj merite s snopom svetlobe?


Verjamem da se kdo tudi pizdi, zato sem vprašanje poizkusil formulirati drugače.
Ne da se mi scrollat po preteklih 280 straneh da bi videl kdaj je prava priložnost zame da se vrinem v debato. :)

Imam pa rad tak princip da če nekdo bevske, bevskem nazaj in smo zaradi tega dokaj kmalu potem vsi prijatelji.
Do zdaj se je običajno dobro obneslo. :)


Skratka kul, Convoy S2+, Astrolux EC01 in Zanflare F1 moram poiskati ko bo black friday (pač eno od teh...če kupim vse 3 na enkrat jih bom moral najbrž nekaj dni uporabljat za spanje v šotoru ob hiši :D:D:D )

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

eventyrer je izjavil:


Obstajajo LEDike ki ne utripajo?


Večina dobrih ne utripa, je pa odvisno od napajanja:
PWM (pulse width modulation) - svetilnost uravnava s tem da bolj ali manj hitro žmrka, zato je pri nizkih svetilnostih opazno, tehnologija je očitno zelo poceni zato jo uporabljajo tudi v najcenejših lučkah. Uporablja se pa tudi v nekaj drugih primerih kjer drugače ne gre. Ni nujno da je PWM sinonim za slabo regulacijo.
Current regulation - brez utripanja, ponavadi v povezavi z "buck/boost"

Samael ::

Ja, to sem bil jaz. Zakaj, ti je razložil zgoraj @GupeM
V bistvu sem še vedno nekoliko sumičav :) ampak ok - bi vzel pritisk na izbris nazaj, če bi šlo, tako pa naj pač ostane.

eventyrer je izjavil:

Evo našel, to ZOOM luč sem nabavil okoli leta 2015.

Saj, ko si omenil zoom, smo vsi vedeli, da gre za to lučko. Ne hecam se :)
Samael != Samuel

eventyrer ::

matobeli je izjavil:

eventyrer je izjavil:


Obstajajo LEDike ki ne utripajo?


Večina dobrih ne utripa, je pa odvisno od napajanja:
PWM (pulse width modulation) - svetilnost uravnava s tem da bolj ali manj hitro žmrka, zato je pri nizkih svetilnostih opazno, tehnologija je očitno zelo poceni zato jo uporabljajo tudi v najcenejših lučkah. Uporablja se pa tudi v nekaj drugih primerih kjer drugače ne gre. Ni nujno da je PWM sinonim za slabo regulacijo.
Current regulation - brez utripanja, ponavadi v povezavi z "buck/boost"


hvala za razlago!

Samael je izjavil:

Ja, to sem bil jaz. Zakaj, ti je razložil zgoraj @GupeM
V bistvu sem še vedno nekoliko sumičav :) ampak ok - bi vzel pritisk na izbris nazaj, če bi šlo, tako pa naj pač ostane.

eventyrer je izjavil:

Evo našel, to ZOOM luč sem nabavil okoli leta 2015.

Saj, ko si omenil zoom, smo vsi vedeli, da gre za to lučko. Ne hecam se :)


rofl. It must be bad then. :D Generična luč za zravn pralnega praška :D

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Ker praviš, da tvoja mama ne more uporabljati ledic zaradi modre svetlobe...

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

Eventyrer, lej, nabavi eno od lučk ki jih omenjamo, mogoče res kakšno ec01 in se potem javi tu, pa bomo videli, če boš še spraševal o kvadratastem zumu s "Carl zeiss" optiko.

Until then... A lahko že nehamo o teh zumih, težko prenašam...

DePalmo ::

Tudi meni je bil všeč zoom ker sem mislil da imam več kontrole nad svetlobo, dokler nisem kupil EC01. Sedaj mi je zoom praktično nepomemben, bi pa mogoče naslednjo kupil da je flood in ne throw. Torej da osvetli celo dolino.

gregor ::

Zanflare F1.

Ta lučka je bila zanimiva zato, ker se jo je dobilo za natančno 10 USD.
Nora cena. Sem imel 4 kom. Mi je žal, da nisem nabavil 20 kom. :)
Eno še imam.

Seveda se je že dolgo več ne dobi.

gregor ::

Zanflare F1
https://imgur.com/a/pp4cG



-------------------

današnja Zanflare :D:

Astrolux(R) ST01 SST40/XHP50.2 3500lm Compact EDC 21700 Flashlight 4 Modes Basic UI USB Rechargeable Ultra-bright Mini LED Torch Clip Pocket Light - XHP50.2 6500K
https://www.banggood.com/Astrolux-ST01-...

$ 23,96
code: BG5205GF



morda kdo ve kako je z carino, ddv, ali je potrebno izbrati EU priority line, da gre mimo carine?



še nisem opravil nakupa od 1.7. dalje 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

eventyrer ::

perci je izjavil:

Eventyrer, lej, nabavi eno od lučk ki jih omenjamo, mogoče res kakšno ec01 in se potem javi tu, pa bomo videli, če boš še spraševal o kvadratastem zumu s "Carl zeiss" optiko.


Tnx, thats what I said.....

eventyrer je izjavil:


Skratka kul, Convoy S2+, Astrolux EC01 in Zanflare F1 moram poiskati ko bo black friday


Samo bom lepo v miru počakal na Black friday. Nekoč ko je še gearbest obstajal se je takrat dobilo kar konkretne popuste. Zgleda da je propadel.

gregor je izjavil:

Zanflare F1.

Ta lučka je bila zanimiva zato, ker se jo je dobilo za natančno 10 USD.
Nora cena. Sem imel 4 kom. Mi je žal, da nisem nabavil 20 kom. :)
Eno še imam.

Seveda se je že dolgo več ne dobi.


3 so se ti pokvarile ali pa si jih prodal/podaril naprej? :D

perci je izjavil:


Until then... A lahko že nehamo o teh zumih, težko prenašam...


ne bodi tak snob. :) :P

Zgodovina sprememb…

Vaseer ::

Kaj predlagate za darilo v rangu do 50€?
Nekaj kar bo vsestransko uporabno in da se obdarjenec potencialno navduši nad lučkarstvom :)

Gledal sem Astrolux ST01, EA01 in EC01, pa se ne morem odločit.
Lahko predlagate tudi kaj drugega, pomembno je le, da ima vgrajen polnilec.

gregor ::

@eventyrer
podaril naprej :)

------------------

se jaz motim ali pa je gearbest.com nedosegljiv od danes, včeraj...?
ker še pred kratkim je bila ta stran delujoča?

------------------

tale je še bolj podobna zanflare f1:

Sofirn New SC31T Powerful Tactical 18650 LED Flashlight USB C Rechargeable SST40 2000LM with Step Modes and Ramping
https://www.aliexpress.com/item/1005003...




gre pa za eno izmed verzij:

New Arrival Sofirn SC31 Pro Powerful Rechargeable LED Flashlight 18650 Torch USB C SST40 2000LM Anduril
https://www.aliexpress.com/item/4001316...

ta je ena immed najbolje prodajanih sofirn lučk

eventyrer ::

gregor je izjavil:

@eventyrer
podaril naprej :)

------------------

se jaz motim ali pa je gearbest.com nedosegljiv od danes, včeraj...?
ker še pred kratkim je bila ta stran delujoča?


Nimam pojma. Včeraj sem jo odprl prvič po par letih in videl da je nedosegljiva z neko blazno čudno napako. Morda je samo kdo kaj zajebal.

Zgodovina sprememb…

kumer ::

Vaseer je izjavil:

Kaj predlagate za darilo v rangu do 50€?
Nekaj kar bo vsestransko uporabno in da se obdarjenec potencialno navduši nad lučkarstvom :)

Gledal sem Astrolux ST01, EA01 in EC01, pa se ne morem odločit.
Lahko predlagate tudi kaj drugega, pomembno je le, da ima vgrajen polnilec.


verjetno kar EC01 z priloženo baterijo, link je že bil objavljen
pa še to lahko nabaviš:
https://www.banggood.com/Astrolux-Flash...
in imaš vse :)

morda EC03?

EA01 ima posebno TIR lečo, za ozek in dolg snop, po moje manj primerno za začetnika
če že to serijo, potem EA01S

Astrolux® EA01S 4*XHP50.2/SST40 11000LM 500M USB-C Rechargeable Anduril UI EDC Flashlight High Lumen Powerful Mini LED Torch 26650/21700/18650/26350 - Black SST40 5000K
https://www.banggood.com/Astrolux-EA01S...




LP

gregor ::

morda FT03 - za daljš domet, večjo wow faktor

................

iz FB
nova Convoy lučka

A new SBT90.2 flashlight model, 81mm head, using 26800 battery





sedaj je še Simon skočil na 26800 format

ne vem kakšen je razlog za uvedbo tega formata baterij v lučke, morda lažje dobvljive kvalitetne celice?

LP

m3k ::

gregor je izjavil:


se jaz motim ali pa je gearbest.com nedosegljiv od danes, včeraj...?
ker še pred kratkim je bila ta stran delujoča?

Tudi sam opazil danes, da stran ni več dosegljiva, čeprav se zdi da preko mobilne aplikacije še dela.
Po tem članku sodeč ja GB "gotof".
Mirko tipka na radirko ////

49106 ::

Je dosegljiva.

gregor ::

jaz pri gearbest ne nabavim prav nič več!
očitno ne bodo več dolgo delovali, morda pa se motim

Zimonem ::

Itak so že kaki dve leti, čudni.
Kaj je pa kaj novega pri floodarkah?

Samael ::

Ma, zdi se mi, da je to čedalje bolj "premešano" in tlačijo v ohišja vse. Večina ledic je tako ali tako bolj na flood strani. Še FT03, kjer rečemo, da je ena bolj flood, druga bolj throw, sta v osnovi obe ledici (SST40 in XHP50.2) široki flood ledici, le pač ena je še bolj kot druga.
V bistvu nisem enega pravega novega thowerja (če ne štejemo teh Osramovih ledic z izjemno ozkim snopom), ki bi bil res zanimiv, pa ne predrag, videl že en lep čas. No, pa pojavile so se laserske (LEP) svetilke, ki imajo pa ob relativno visoki ceni zaenkrat za navadne smrtnike sploh neuporaben "jedi lightsaber" snop.
Samael != Samuel
««
269 / 320
»»