» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
259 / 319
»»

gregc1 ::

gregor je izjavil:

nisem siguren ampak verjetno je bila na voljo samo na začetku
nisem opravil nakupa ob splavitvi te lučke

EC01 je bila na voljo z to ledico čisto na začetku prodaje, od takrat dalje, torej že zelo dolgo časa, je na voljo samo v SST40 ledico

če boš čakal, se boš verjetno kar načakal, ni pa nič 100% :D, mogoče se že jutri pojavi ;)

LP

bom počakal. če prav razumem sst40 sveti bolj v piko. XHP50.2 ima pa bolj razširjen snop. je razlika očitna? jaz ne rabim da mi posveti 1km daleč. rabim da mi sveti pod nogo. :) da naredi dan pod nogami :)

Vaseer ::

Trenutno EDC-jam Olight S15 in me zanimajo vaši predlogi za alternative ki ustrezajo sledečim pogojem:
- 1x AA/14500 format in delovanje na AA in 14500
- obvezno side switch
- zaklep pred nehotenim vklopom svetilke
- magnet v pokrovčku
- obrnljivo sponko oz. sponko v pokončni smeri (ko svetilko zatakneš za pas, je reflektor usmerjen navzgor).
- budget od 1 do cca. 50€

Sofrin SP10S (čeprav ne ustreza vsem zahtevam) že imam.

Trenutno bolj ferbec kot kaj drugega, mogoče me pa s čim prepričate :D

Samael ::

gregc1 je izjavil:

gregor je izjavil:

nisem siguren ampak verjetno je bila na voljo samo na začetku
nisem opravil nakupa ob splavitvi te lučke

EC01 je bila na voljo z to ledico čisto na začetku prodaje, od takrat dalje, torej že zelo dolgo časa, je na voljo samo v SST40 ledico

če boš čakal, se boš verjetno kar načakal, ni pa nič 100% :D, mogoče se že jutri pojavi ;)

LP

bom počakal. če prav razumem sst40 sveti bolj v piko. XHP50.2 ima pa bolj razširjen snop. je razlika očitna? jaz ne rabim da mi posveti 1km daleč. rabim da mi sveti pod nogo. :) da naredi dan pod nogami :)

Ne ni. Tudi sst40 ni throw ledica in daleč od tega, da bi svetila "v piko". In ker so tri ledice še toliko manj.
Samael != Samuel

Samael ::

Edina, ki mi pade na pamet, da vsaj približno ustreza tem kriterijem je Olight S1A Baton. Tisto, kar manjka ali pa vsaj jaz ne najdem, je elektronski lock-out.
Poleg značilnega Olight UI-ja mi je pri njej všeč precej konkreten hotspot, ki je zaradi TIR leče povsem enakomeren tako v svetilnosti, kot tudi tinti, brez kakšnih krogcev, odstopanja na robovih, itd.

Vaseer je izjavil:

... predlogi za alternative ki ustrezajo sledečim pogojem:
- 1x AA/14500 format in delovanje na AA in 14500 - DA
- obvezno side switch - DA
- zaklep pred nehotenim vklopom svetilke - NE (oz. edino tako, da odviješ malce pokrovček)
- magnet v pokrovčku - DA
- sponko v pokončni smeri - DA
- budget od 1 do cca. 50EUR - VERJETNO
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

gregc1 je izjavil:

gregor je izjavil:

nisem siguren ampak verjetno je bila na voljo samo na začetku
nisem opravil nakupa ob splavitvi te lučke

EC01 je bila na voljo z to ledico čisto na začetku prodaje, od takrat dalje, torej že zelo dolgo časa, je na voljo samo v SST40 ledico

če boš čakal, se boš verjetno kar načakal, ni pa nič 100% :D, mogoče se že jutri pojavi ;)

LP

bom počakal. če prav razumem sst40 sveti bolj v piko. XHP50.2 ima pa bolj razširjen snop. je razlika očitna? jaz ne rabim da mi posveti 1km daleč. rabim da mi sveti pod nogo. :) da naredi dan pod nogami :)


nima smisla da čakaš ;)

če se ti ta lučka ne dopade, pa lahko npr. pogledaš:

Astrolux® FT02S 4* XHP50.2/SST40 11000LM 639m Ultrabright Anduril UI Strong Flashlight Long Throw 18650/21700/26650 Powerful LED Torch - Green XHP50.2 5700-6000K

https://www.banggood.com/Astrolux-FT02S...

z kodo FA5thF jo dobiš s poštnino za:

SST40 - cca 45 usd
XHP50.2 - cca 52 usd




LP

gregor ::

Po dolgem času, nova nižja cena.

EC01
https://www.banggood.com/Astrolux-EC01-...

Koda:
BGDEALS02
25 USD

Holster
https://www.banggood.com/Astrolux-Flash...

Koda:
BGAST25
2,24 USD

Štiri sem že naročil, sedaj moram novo.:));)

nerro32 ::

radmansdorf je izjavil:

Tudi moja naročena 2.2.2021 je prispela danes.


Zanimivo, ne vem zakaj potem moja še ni prispela. Glede na to, da je shipping time 20-50 dni za Air Parcel Register, ne bi sam niti pomislil, da bi lahko prišla tako ekspresno, zdaj ko ste ostali že dobili, pa upam, da ne bom carine fasal.

Tracking dobro dela pri teh zadevah?
17track in parcelsapp izpišeta samo 3 Feb - Parcel info received.
Na BG tracking pa je že obkljukano Shipped - 4 Feb, malo nižje pa piše zadnji dogodek Feb 2 - Package has been sterilized and shipped out.

Samael ::

Tudi moja še ni prispela.
Pogosto se zgodi, da recimo Gregor pa še kdo iz te teme prejme lučko, ki sva jo naročila na isti dan, nekaj dni, do kakšnega tedna prej.
Samael != Samuel

Machete ::

Jaz sem pogruntal, da mi lučka/leča 90° na telo dosti bolje odgovarja (kupljena H35), kot klasične svetilke, ki svetijo naravnost od valja. Lažje spustiš roko in zapestje v popolnoma idle držo ob telo in si lepo svetiš pod noge. Če si varnostnik in svetiš prezračevalne line v banki, pa mogoče klasika lepše deluje na zapestju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Samael ::

Mimogrede, Lumintop je konec preteklega leta zamenjal logo in v njem nimajo več zajčka.


Stari logo.


Novi logo.

Notice of Change in Brand Logo
Posledično tudi v zadnjih batchih starih svetilk v stikalu ni več zajčka. Še kdo, ki čuti, da ta svet ne potrebuje Lumintopa brez zajčka?!
Samael != Samuel

perci ::

Zajček je bil bistveni del Lumintopa. Zelo slabo.

matobeli ::

Zajček je bil carski. En "generičen" ime pa... meh.

Samael ::

Tale odebeljeni del je zanimiv: For some time period after the release, our products and packing bearing the old brand logo will be shipped and marketed in parallel with those bearing the new brand logo EXCEPT North America Area.
Mogoče jih je ameriški Energizer, ki ima tudi v logu zajčka, tožil? Kakorkoli pač že, Lumintop produkti brez zajčka so kot sugar-free coca cola.
Samael != Samuel

perci ::

Mogoče jih je ameriški Energizer, ki ima tudi v logu zajčka, tožil?

Ali pa Playbyoy in VW.

kumer ::

Ni poceni, je pa včeščna.
Vsaj meni.

https://www.ff-light.com/index.php?rout...

https://1lumen.com/review/fireflies-t9r/


The FireFlies T9R deserves a solid 4.5 stars. This, like many recent FireFlies lights, is built around a laundry-list of the “must have” features that you see people talk about over at BudgetLightForum: powerful LEDs (like the Luminus SBT90.2), modern driver technology, beryllium-copper bypassed springs, etc.

There are some things you’ll definitely want to keep in mind going into this purchase. That button is certainly different. If you’re picky about buttons, give it a close look. And being an Anduril2 light may sway you one way or another. The default UI is a 5-level, basic stepped UI going up to 6 amps but hides the powerful FET capability. To me, that makes Anduril much more usable to people that don’t like super-complex UI’s. But for the folks that do, the Advanced UI is a 10H (9 clicks + a short hold) away and has all the features you’d expect, even if some of the button sequences are reorganized. Oh… and the look: it’s different. The cone shape is kinda cool, but definitely different.

There’s a lot to like about the FireFlies T9R. It’s a fairly compact super thrower (think hoodie pocket, not pants pocket). It has lots of great technology like a buck driver and 2-amp USB-C charging. The Desert Yellow (sand) finish looks awesome. All in all, I really like the T9R.





Ni pa tudi najdražja, daleč od tega. :)

mat xxl ::

Če nosiš hlače na zvonec, potem ti tudi lučka na zvonec ne uide ... ;)

perci ::

Danes sem dobil Wuben C3. Zelo mi je všeč.

Mimogrede, pošta je zelo hitra.

knap ::

Seeknite
Morda kdo od vas kaj več ve o tej firmi.
Se kar pogosto pojavlja v raznih akcijah, zelo nizke cene.
Predvidevam, da gre za lučke nižjega oz najnižjega ranga, ki jih ni smiselno nabaviti. Se motim?
LP

Samael ::

Ej, ne vem. Sem tudi jaz že gledal, to pa zato, ker je kar nekaj seeknite lučk ali rebrandanih ali pa kopiranih Convoyk, zdaj pa če so samo rebranded Convoy lučke, je najbrž ok, če gre pa za klone, so pa najbrž povsem druge komponente in je za biti pazljiv oz. v tem primeru nisem zainteresiran, ker so že zanesljive in preverjene Convoy lučke dovolj poceni.

Če se komu da, naj kontaktira Simona preko Alija (convoy store) ali pa BLF, pa naj vpraša recimo če je tole njegova S2+, pa tole njegova L6 ali pa tole njegova T2 pa bo verjetno povedal kako pa kaj.
Ljudje na netu jih tretirajo kot klone, ampak v tem primeru je nekam preklamnsko veliko modelov kloniranih, tako da mogoče gre pa samo za Convoyke pod drugim (banggood?) brandom.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

verjetno kopije, sicer pa bom vprašal Simona :)
javim, če odgovori

mare85slo ::

Mal heca, čeprav na koncu vseeno ni smešno...



Torej najhujša je fizična poškodba baterije, bolj kot (rahlo) toplotna...

Samael ::

Enkrat sem videl (pa ga zdajle ne najdem nikjer - bom še pobrskal) 18650 (mislim da Sony) factory test fizične integritete in neverjetno, kaj vse je prenesla tista baterija (v smislu na pol prepognjena, itd..) tako da ja, kul je, da človek kupi kvalitetne litijeve baterije.
Samael != Samuel

twom ::

Všeč mi je Eagtac GX30A3 Diffuser http://www.eagtac.com/html/gx30a3d/inde... (starejši model je brez kovinske zaščite difuzerja).
Pa je že leto in več nisem nikjer zasledil, da bi jo lahko kupil.

Ali kdo ve kjer bi se jo dalo dobiti? Pa lahko tudi kakšno mnenje o svetilki :).

Samael ::

Pomislil sem, da je na pogled kar luštna, s precej čudnim izborom ledice (throwy hladno bela XPL-HI) za ta tip lučke, potem pa sem videl 3xAA baterijo in je postalo jasno, zakaj je nikjer več ne dobiš - verjetno je v teh letih tudi Eagtac prešaltal na litijeve baterije :)
Samael != Samuel

gregor ::

gregor je izjavil:

verjetno kopije, sicer pa bom vprašal Simona :)
javim, če odgovori


odgovor:

no ,it’s not produced by me ,
and it’s the first time i know this .

Thank you for telling me the relevant information, but I am not interested in copy, I prefer to research new products that meet the needs of users.

matobeli ::

Kopija ki je enako draga kot original, so nori ti kitajci :))

Samael ::

In kar je še bolj smešno, povsem mogoče, da je izdelala po isti specifikaciji v isti tovarni. Saj Convoy ne proizvaja lučk, on jo dizajnira, naredi prototipe, itd. nato pa produkcijo naroči kakšnemu OEM proizvajalcu. Za Seeknite pa sumim, da je samo še en Banggoodovih brandov (tako kot Astrolux, itd..).

Čudno, prav čudno, da Simon tega ni vedel, glede na to, koliko modelov lučk so mu skopirali, pa da mu nihče ni tega omenil? :)
Gregor, a si mu dal link do vseh treh lučk zgoraj? Če nisi daj - mogoče bo pa tole še zanimivo, če ne drugega bi mu znalo uspeti dobiti od banggooda (če je seeknite njihov) kakšno manjše nadomestilo za uporabo njegovega dizajna, kar bi bilo za malega privatnika, ki se sam ukvarja s tem, najbrž dobrodošlo.
Samael != Samuel

gregor ::

ja, sem mu dal oba linka

mogoče res ni vedel in bo kaj ukrepal glede tega, morda mu je čisto vseeno

ali pa laže in dobro ve za kaj gre, morda dobi določen % od prodaje

možnosti je veliko :D

LP

matobeli ::

Danes sem dobil 3 lučke.

2x Maglite Charger (policijska) in 1x AA MiniMaglite, inštaliran direct drive, single mode in emiter z kriptonitom!

:P

Ko jih malo uredim in najdem obroček za pas jih pa malo pofotkam.

perci ::

A te nostalgija daje?

matobeli ::

Sej danes majo pa drugačne lučke, sam kazni so višje, podobna pašta :))

gregor ::

nova keychain lučka ;)

Astrolux(R) K2 EDC Keychain Flashlight

1. SST20 + Red&Blue + UV LED for more situations
2. 300 lumen. Max range 60m with small size
3. Using glow resinous material, various color choices
4. Smooth ramping, multiple modes
5. Type-C rechargeable with max 250mA charging current
6. IP65 waterproof, can work in life rain

https://www.banggood.com/Astrolux-K2-SS...

Coupon($16.99): BGASK2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Samael ::

Po Nitecorovi še ena kopija RovyVon Aurore letos :)
Samael != Samuel

twom ::

twom je izjavil:

Všeč mi je Eagtac GX30A3 Diffuser http://www.eagtac.com/html/gx30a3d/inde... (starejši model je brez kovinske zaščite difuzerja).
Pa je že leto in več nisem nikjer zasledil, da bi jo lahko kupil.

Ali kdo ve kjer bi se jo dalo dobiti? Pa lahko tudi kakšno mnenje o svetilki :).

Nihče ne ve?

Kaj pa kaj podobnega? Pri tej svetilki mi je všeč oblika in možnost lampe v prostoru.

Okapi ::

Kaj je "možnost lampe v prostoru"?

twom ::

Okapi je izjavil:

Kaj je "možnost lampe v prostoru"?
diffuser...

kumer ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

Samael ::

nerro32 je izjavil:

Zanimivo...jaz sem naročil 2. februarja, kar je verjetno 1 dan pred vami, pa (še) ni prispelo ;(

Kako se je izšlo?
To sprašujem zato, ker so jo vsi "ostali" (ki so jo naročili na isti dan) prejeli že skoraj dva tedna nazaj, moja pa pride končno danes, pazi, z GLS dostavo. Pa nisem izbral kakšne posebne dostave al pa kaj. Čudno :)
Samael != Samuel

nerro32 ::

Evo @Samael, ravnokar sem jo prejel, isto jo je dostavil GLS, šlo je preko neke estonske družbe Post11, nato pa poljske družbe Meest Europe. Baterijo mi je že zadnjič poslal @koyotee, kateremu se tudi zahvaljujem :)

Še eno morda neumno vprašanje. Sem ravnokar vstavil baterijo in lučke nisem mogel prižgati, tako da sem mislil, da je prazna. Ko dam baterijo v lučki polniti, lučka enkrat utripne in nato gori na gumbu zelena LEDica, kar naj bi pomenilo, da je baterija polna. Med polnjenjem lahko lučko normalno prižgem (ko prižgem lučko med polnjenjem, tud na gumbu zasveti rdeča LEDica), ko pa polnilec izklopim, lučke ne morem uporabljati - se ne prižge. Je kakšen postopek pred prvo uporabo, je lučka zaklenjena? Electronic lockout ni, ker 4je kliki ne pomagajo. Ali je vseeno prazna baterija?

nerro32 ::

Ignore prejšnjega posta, se moram posipat s pepelom, ker se mi je preveč mudilo in nisem do konca zategnil zadnjega pokrovčka.

12bot34 ::

Pozdravljeni,

iščem neko svetilko za na kolo. Je bolje kupiti navadno ročno svetilko + nosilec za na kolo?
Budget je tja do 30 eur. Super bi bilo, če bi bila poleg svetilke še baterija in polnilec.

Okapi ::

IMHO je bolje kupiti ročno svetilko + nosilec. Ker boš itak hotel luč snemati, da ti je ne ukradejo.

12bot34 ::

Bo kaj takega vredu?
https://www.banggood.com/Gray-Convoy-S2...

Samo moram kupiti nekje kupiti se baterijo + polnilec. Ali obstaja kakšna taka svetilka, kjer ne potrebuješ dodatnega polnilca?

Tudi za kakšen dober bike holder se priporočam.

edit: tudi nekaj takega mi je zelo všeč
https://www.aliexpress.com/item/4001321...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 12bot34 ()

radmansdorf ::

Convoy S9 ima polnilec vgrajen.
Sicer za uporabo na kolesu, ti bodo pa drugi bolje svetovali.

msms ::

Samael ::

12bot34 je izjavil:

Samo moram kupiti nekje kupiti se baterijo + polnilec. Ali obstaja kakšna taka svetilka, kjer ne potrebuješ dodatnega polnilca?

Ni se ti treba omejiti na to. Polnilci so poceni. Povsem solidnega in uporabnega (recimo kaj od liitokale) dobiš že za 5 do 10 eur, pri čemer jih večina polni tako litijeve, kot tudi klasične NiMH polnilne baterije.
Pa tudi lažje je baterijo, sploh če boš polnil še kakšno dodatno rezervno, dati v polnilec, kot pa vedno snemavati lučko in jo prenašati do vira polnjenja (razen, če boš polnil neposredno na kolesu).
Samael != Samuel

GupeM ::

msms je izjavil:

Tega imam in je super.

https://www.aliexpress.com/item/4000126...

Točno tega imam tudi jaz. Sem pričakoval neko cheap plastiko za 2 eur, pa me je zadeva ful presenetila, kako je masiven. Skoraj pretežek za na kolo.

Tsunamii ::

msms je izjavil:

Tega imam in je super.

https://www.aliexpress.com/item/4000126...


PA lepo objame recimo Convoy S2+ ? Moram tudi sam nabavit za 3 koslesa.. pa gledam da bi vzel 3x https://www.banggood.com/Gray-Convoy-S2... SST40 zaradi sirsega snopa in omenjeni nosilec. Je kaksan akcija sa S2+ oz kaj v tem rangu, da dam na kolesa.. ?

GupeM ::

S2+ nimam, mi pa lepo objame Zanflare F1. Mislim, da bi moral tudi S2+ lepo objeti. Sicer pa zraven dobiš različno debele te oranžne gumice, tako da lahko malo prilagajaš. Pa še "kleme" lahko raztegneš. Imaš tri stopnje. Pri obkroženem delu.

https://imgur.com/a/mn1SKDJ

12bot34 ::

Kje pa kupiti baterije in polnilec za npr. convoy s2+?
««
259 / 319
»»