» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
257 / 318
»»

kuall ::

still alive?

gregor ::

v hribe jaz jemljem kar BLF GT, majhna in lahka :)):

BLF GT
https://imgur.com/a/LJWHM

BLF GT (SHORT TUBE)
https://imgur.com/a/dC4Un8U






veliko več slik pa na zgornjih dveh linkih, za tiste, ki ne veste kaj je BLF GT

BLF Q8 je prav smešno majhna :D

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

to je kar ugodno:

https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...!Autm_campaign=martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN&ID=6137985




o bateriji ne vem kaj dosti, verjetno ni presežek, čisto zanič pa tudi ni, za sst40 verjetno dovolj dobra...

LP

Samael ::

Mimogrede Wuben C3 (z integriranim type-C polnilcem in dodano baterijo) je s kodo BGYW09 spet 19,99USD + postnina
Samael != Samuel

Vuli ::

gregor je izjavil:

to je kar ugodno:

https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...!Autm_campaign=martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN&ID=6137985




o bateriji ne vem kaj dosti, verjetno ni presežek, čisto zanič pa tudi ni, za sst40 verjetno dovolj dobra...

LP


ah, malo sem zajebal. Ima še en listing kjer je opcija naročila iz CZ za 43$.
https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

barakus ::

gregor je izjavil:

to je kar ugodno:

https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...!Autm_campaign=martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN&ID=6137985




o bateriji ne vem kaj dosti, verjetno ni presežek, čisto zanič pa tudi ni, za sst40 verjetno dovolj dobra...

LP


S kodo FA1544 pride se malo cenejse

barakus ::

Samael je izjavil:

Mimogrede Wuben C3 (z integriranim type-C polnilcem in dodano baterijo) je s kodo BGYW09 spet 19,99USD + postnina


Hvala!

perci ::

barakus je izjavil:

Samael je izjavil:

Mimogrede Wuben C3 (z integriranim type-C polnilcem in dodano baterijo) je s kodo BGYW09 spet 19,99USD + postnina


Hvala!

+1

kumer ::

kaj še naročaate 18650 lučke?
sedaj se mi zdi, da je 21700 veliko bolj priljubljen format
vedno več novih lučk je v tem formatu, malih in velikih...
LP

Samael ::

Ja, seveda.
Vsak vecji format pomeni nekoliko vecjo, tezjo lucko. Cetudi medsebojne razlike niso tako velike, postanejo zoprne ce lucko uporabljaš kot EDC (jo nosis v zepu).
Ali pa zgolj za vecerno sprehajanje psa.
Samael != Samuel

matobeli ::

Kolkor je 21700 najbolše izmed obeh svetov je ravno toliko samo približek najboljšega izmed obeh svetov.

26650 bo še vedno z višjo kapaciteto in pri veliki lučki je idealen obseg za v roko, 18650 pa je boljši EDC in za naglavne.

Vse ostale zadeve, "piksne", lanterne, powerbanki naj grejo pa čimprej na 21700.

koyotee ::

Pomoje bojo pa 26650 nehali proizvajati kmalu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Prav kmalu še ne, kitajci radi štancajo ko imajo enkrat postavljeno linijo, ampak cena in dobavljivost itak nikoli ni bila močna stran 26650, tko da ja, verjetno bo mogla it.

flyko ::

Mislim, da bo kar primerna tema za vprašanje... Na svetilki se je pričela pojavljati čudna težava. Po pritisku gumba za prižiganje svetilka zasveti z zamikom (včasih nekaj sekund, včasih minuta, včasih več...), imam Lumintop ODL20C.
Je kdo mogoče zasledil podobno težavo pri sebi in kako to rešiti?

nerro32 ::

Fantje, sem 1st time buyer, tako da prosim, go easy on me :)) Prebral sem letošnje poste in bi nabavil nekaj univerzalnega, najbolj všeč mi je ravno EC01.

Zanima me za katero obliko pošiljanja se odločate ter ali je treba plačati DDV, če pride znesek z vključeno poštnino nad 22eur? Včasih vem, da je veljalo, da pri EU priority Line ni bilo DDVja, pri ostalih pa večkrat ja kot ne. Kako pa je danes stvar urejena? Potem bi moral naročiti tudi še baterijo za EC01, verjetno najbolje 21700. Glede na to, da rabim samo to eno baterijo, je nkon predrag. Kaj je najboljša alternativa za njih? Ima mogoče kdo od vas kakšno EC01 + 21700, od katere bi se bil pripravljen poslovit? ;((

Super bi bilo, da pridem z EC01 in baterijo skozi za 30-35eur, drugače se bi pa verjetno odločil za pred omenjeni Wuben C3.

koyotee ::

Imel bom 6 beterij 21700 Samsung INR21700-50E 4900mAh - 9.8A
viška, pridejo enkrat drug teden.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

nerro32 je izjavil:

Prebral sem letošnje poste...

8 strani, pohvalno!
(ne hecam se, resno mislim :)

Glede izbire poštnine bi rekel, da takole cca 99% lučk, ki smo jih naročili, pride skozi pod radarjem carinske pošte, ne glede na to, katero poštnino izbereš, seveda pa pri EU priority line BG jamči, da ne bo dodatnih stroškov. Sam sem v zadnjih letih, kar se lučk tiče, plačal ddv & stroške postopka samo enkrat (na recimo v grobem 100 pošiljk), pa še takrat je šlo za Convoy L6, ki je res velika, težka in sem imel pač smolo (nekateri tu so poročali, da jim je šlo skozi brez carinske).

Litijeve baterije z banggooda in gearbesta žal ne dobiš nič ceneje, ker ali jih ne pošiljajo ali pa želijo tvojo ledvico za poštnino. Še najboljši opciji s kitajske sta aliexpress in fasttech, vendar je pri formatu 21700 težava, da gre za (še vedno) precej novi format baterije brez preverjenih OEM China proizvajalcev, tako da mogoče, če dobiš kaj od Vapcella bi še šlo skozi, sicer pa raje ne.

Najbolje bi bilo, da se zmeniš s Koyotee-om, če pa ne gre skozi, je pa nkon najbrž še vedno najboljša opcija. Poštnina je zdaj res cca 8 eur, sta pa zato obe kakovostni Samsungovi 21700 bateriji sorazmeroma ugodni (okoli 5 - 5,5 eur / kos) in če kupiš dve, bo to cca 9 eur na baterijo, kar sicer ni prav poceni, je pa še vedno primerljivo z običajno ceno kakovostne 21700 baterije naokoli.
V vsakem primeru ti bo ta baterija pri neki zmerni uporabi služila minimalno 5 let, najbrž pa še krepko več (7 - 8, predno boš opazil kakšno večje pešanje).
Samael != Samuel

Samael ::

flyko je izjavil:

Mislim, da bo kar primerna tema za vprašanje... Na svetilki se je pričela pojavljati čudna težava. Po pritisku gumba za prižiganje svetilka zasveti z zamikom (včasih nekaj sekund, včasih minuta, včasih več...), imam Lumintop ODL20C.
Je kdo mogoče zasledil podobno težavo pri sebi in kako to rešiti?

Zelo všečna svetilka, vendar ne vem, če jo je kupil še kdo tu. Vsaj omenil ni nihče. Težko je karkoli rečti, sploh pri elektronskem stikalu. Ena od možnih napak je stik, poglej, če se da zadnjo vzmet v pokrovčku kakorkoli priviti/odviti. Upam, da ni šel driver (prepozno za reklamacijo?). Na BLF-ju je nekdo omenil, da na nekatere 26650 baterije ne dela, vendar ne vem, če je to tvoja težava.
Samael != Samuel

gregor ::

26650, že dolgo nisem videl nove lučke z tem formatom, večinoma 21700
je kdo zasledil kakšno novo 26650 v zadnjih mesecih?

sem nabavil veliko lučk in DDV sem plačal samo za zelo velike, 99% gre mimo carine
EC01, vse tri so šle mimo carine, kot tudi večje FT03 itd...

mislim, da sem jo plačal za convoy L6, pa seveda BLT GT, zato ker sem še zraven baterije naročil, napaka

tudi Noctigon K1 je šla mimo carine...
https://imgur.com/a/P5mb8cH




za #first time buy# je EC01 zelo primerna :)

LP

gregc1 ::

https://www.banggood.com/de/Astrolux-FT...

tale lučka me matra. me zanima vaše mnenje o njej. in pa katero baterijo priporočate?

Samael ::

Na nkonu ni ta moment na zalogi niti ene primerne 26650 baterije. Niti ene! :P
In (pre)dolgo 21700 uporabiš zgolj po sili razmer.

Na fasttechu bi bila ok Vapcell 26650 3.7V 4200mAh 32A, ampak poglej, če je kje na aliexpressu ceneje in ne zamenjuj jo za na videz podobno 5000mAh/20A baterijo (ki je sicer solidna baterija ampak pri 4* XHP50.2 se sam raje nagibam k več Amp).
Samael != Samuel

nerro32 ::

Sem naročil EC01, hvala za info! Me je že vmes grabilo, da bi kar FT03, ampak bo tudi naročena (vsaj za zdaj) več kot dovolj :)

gregc1 ::

Samael je izjavil:

Na nkonu ni ta moment na zalogi niti ene primerne 26650 baterije. Niti ene! :P
In (pre)dolgo 21700 uporabiš zgolj po sili razmer.

Na fasttechu bi bila ok Vapcell 26650 3.7V 4200mAh 32A, ampak poglej, če je kje na aliexpressu ceneje in ne zamenjuj jo za na videz podobno 5000mAh/20A baterijo (ki je sicer solidna baterija ampak pri 4* XHP50.2 se sam raje nagibam k več Amp).


kaj pa lučka. je res tako močna kot piše? je vredna tega denarja? je bila že cenejša? nimam sile da bi naročil, če je pa ugodna bi pa kar naročil. na baterijo bi pa lahko počakal.

jarre ::

Samael je izjavil:

Na nkonu ni ta moment na zalogi niti ene primerne 26650 baterije. Niti ene! :P
In (pre)dolgo 21700 uporabiš zgolj po sili razmer.

Na fasttechu bi bila ok Vapcell 26650 3.7V 4200mAh 32A, ampak poglej, če je kje na aliexpressu ceneje in ne zamenjuj jo za na videz podobno 5000mAh/20A baterijo (ki je sicer solidna baterija ampak pri 4* XHP50.2 se sam raje nagibam k več Amp).



Jaz sem naročil in dobil v 3 delovnih dneh dve bateriji KeepPower 26650, 5500 mAh, 15 Amperov, 3,6 V pri slovenskem dobavitelju iz Kamne Gorice. Cena s poštnino je bila 22,81 EUR.

VIP58 ::

@gregc1,
Tule imaš nekaj podatkov o Astrolux FT02S
Too much of everything is just enough.

Samael ::

gregc1, osebno mi ni ne vem kako zanimiva. Ena baterija pa 10k lumnov? Tu prehitro izpraznjenje baterije nekoliko reši samo še hitrejši nekaj sekundni stepdown zaradi vročine. Za kakršno koli uporabnost jo boš lavfal na podobni svetilnosti, kot bi ft03, ki je cenejša.
Tko za show off ali pa zgolj feeling kot zbiratelj, je pa najbrž ok in nimam ugovora :)

jarre je izjavil:

Samael je izjavil:

Na nkonu ni ta moment na zalogi niti ene primerne 26650 baterije. Niti ene! :P
In (pre)dolgo 21700 uporabiš zgolj po sili razmer.

Na fasttechu bi bila ok Vapcell 26650 3.7V 4200mAh 32A, ampak poglej, če je kje na aliexpressu ceneje in ne zamenjuj jo za na videz podobno 5000mAh/20A baterijo (ki je sicer solidna baterija ampak pri 4* XHP50.2 se sam raje nagibam k več Amp).



Jaz sem naročil in dobil v 3 delovnih dneh dve bateriji KeepPower 26650, 5500 mAh, 15 Amperov, 3,6 V pri slovenskem dobavitelju iz Kamne Gorice. Cena s poštnino je bila 22,81 EUR.

Kaj podobnega najdeš tudi na nkonu, ampak ni to moj point. Predstavljam si, da 4* XHP50.2 s FET driverjem pa vseeno potrebuje konkretno highdrain baterijo z nekaj več kot zgolj 15A.

XHP50.2 Maximum drive current: 6000 mA (3 V), 3000 mA (6 V), 1500 mA (12 V)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregc1 ::

Samael je izjavil:

gregc1, osebno mi ni ne vem kako zanimiva. Ena baterija pa 10k lumnov? Tu prehitro izpraznjenje baterije nekoliko reši samo še hitrejši nekaj sekundni stepdown zaradi vročine. Za kakršno koli uporabnost jo boš lavfal na podobni svetilnosti, kot bi ft03, ki je cenejša.
Tko za show off ali pa zgolj feeling kot zbiratelj, je pa najbrž ok in nimam ugovora :)

jarre je izjavil:

Samael je izjavil:

Na nkonu ni ta moment na zalogi niti ene primerne 26650 baterije. Niti ene! :P
In (pre)dolgo 21700 uporabiš zgolj po sili razmer.

Na fasttechu bi bila ok Vapcell 26650 3.7V 4200mAh 32A, ampak poglej, če je kje na aliexpressu ceneje in ne zamenjuj jo za na videz podobno 5000mAh/20A baterijo (ki je sicer solidna baterija ampak pri 4* XHP50.2 se sam raje nagibam k več Amp).



Jaz sem naročil in dobil v 3 delovnih dneh dve bateriji KeepPower 26650, 5500 mAh, 15 Amperov, 3,6 V pri slovenskem dobavitelju iz Kamne Gorice. Cena s poštnino je bila 22,81 EUR.

Kaj podobnega najdeš tudi na nkonu, ampak ni to moj point. Predstavljam si, da 4* XHP50.2 s FET driverjem pa vseeno potrebuje konkretno highdrain baterijo z nekaj več kot zgolj 15A.

XHP50.2 Maximum drive current: 6000 mA (3 V), 3000 mA (6 V), 1500 mA (12 V)


a misliš da bi bil stepdown problem pri 0 stopinjah ali manj? pa da bi se prehitro spraznila baterija? kakšno urco bi lahko zdržala ali kaj? ft03 mi je tudi všeč, samo imam občutek da je velika in nebi šla v žep. zimska jakna :)

dejstvo je da mi je bila ec01 všeč, samo bi rad močnejšo, pa da razsvetli večjo površino.

3dpt ::

Eno vprašanje....a so me nategnil?
Iz linka na gearbestu sem narocil ker je bila v akciji nitecore tiki LE
https://www.gearbest.com/led-multi-func...

Cena je bila 13,96$

Zdej izdelka ni vec, niti prodajalec nima vec nic artikov v svojem storeu.
Naroceno je bilo 20.1, ni pa bilo odposlano. Sumim, da tudi ne bo. Kaj lahko storim?

Samael ::

Gregc, a ta pa misliš, da bo šla v žep? :P
Eno uro na polno 11k lumnov? Iz ene baterije? Ne vem, če bi ven dobil 15 minut :) Nižja zunanja temperatura lahko pomaga, ampak pri lučki, kot je tale, ne prav dosti, pričakuj prvi stepdown v manj kot desetih sekundah, pa še kakšnega čez pol minute, itd.

3dpt je izjavil:

Eno vprašanje....a so me nategnil?
Iz linka na gearbestu sem narocil ker je bila v akciji nitecore tiki LE
https://www.gearbest.com/led-multi-func...

Cena je bila 13,96$

Zdej izdelka ni vec, niti prodajalec nima vec nic artikov v svojem storeu.
Naroceno je bilo 20.1, ni pa bilo odposlano. Sumim, da tudi ne bo. Kaj lahko storim?


Odpri support ticket pa vprašaj. Če dobiš sprva avtomatizirano sporočilo, ki ne odgovori povsem na vprašano, odpiši nazaj, da se javi človek.
Če ne morej odposlati, ti bodo dali refund, le spomniti jih moraš na to (preko ticketa). Z Gearbestom se da vse urediti, je pa kdaj treba malce potrpežljivosti in pa kakšen support ticket zahtevek več. Pač, kitajci ...
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

Ja, gregc, pri taki jakosti bi jaz izbral lučko z 3x ali 4x 18650 baterijami. Bistveno večja zmogljivost in avtonomija. FT02S bi na polno delala 5-10min, z npr iJoy INR26650 4200mAh - 40A, če seveda ne bi bilo temperaturnega stepdowna že mnogo prej.
Too much of everything is just enough.

GupeM ::

3dpt je izjavil:

Eno vprašanje....a so me nategnil?
Iz linka na gearbestu sem narocil ker je bila v akciji nitecore tiki LE
https://www.gearbest.com/led-multi-func...

Cena je bila 13,96$

Zdej izdelka ni vec, niti prodajalec nima vec nic artikov v svojem storeu.
Naroceno je bilo 20.1, ni pa bilo odposlano. Sumim, da tudi ne bo. Kaj lahko storim?

Tudi jaz sem na GB naročil TIKI in TIKI LE. Že decembra. Po nekaj tednih sem ju naročil na banggood, tukaj pa odprl ticket in zahteval vračilo denarja. Bot me je nato vprašal, ali želim refund v GB denarnico, ali na PayPal, kakor sem plačal. Ker sem kliknil PayPal, se mi je nato javil človek. Z GB točkami te poskuša prepričat, da bi ti refundali v GB denarnico, ampak če napišeš da hočeš refund na PayPal/kreditno, nehajo in zrihtajo. Čez nekaj minut sem že dobil mail od PayPala, v nekaj urah pa so bila sredstva nazaj na TRRju.

Enostavno se je bilo zmenit, pa hitro so vrnili.

schrack ::

Mogoče kdo ve, koliko je bila najnižja cena čelke Sofirn SP40? Gledam na aliexpresu, jo dobim za 24 dolarjev.

koyotee ::

Dvomim, da kaj manj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

radmansdorf ::

jarre je zgoraj omenil Batte-trade iz Kamne Gorice.
Kakšna se vam zdi izbira? Je kaj ok izmed Samsunga in LG? Sicer trenutno ne rabim nič, ampak ko bo, mi je blizu za prevzem.
http://batte-trade.eu/en/12-batteries-l...

perci ::

sp40 se je v dobrih cajtih kupovalo po kakšnih 15 eur

evo, gledam zgodovino, za 17 usd sem jo kupil 23. septembra 2019

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

gregor ::

če še morda kdo nima, sedaj bi že vsi morali imeti vsaj dve, če ne več :D

https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...



to je cena, ki vključuje poštnino, torej vredu cena :)

očitno je banggood spremenil polje za kodo, sedaj je desno zgoraj

LP

radmansdorf ::

Zgodovina sprememb…

perci ::

A prav vidim, da je še gift zraven? Polnilec astrolux sc01?

če še morda kdo nima, sedaj bi že vsi morali imeti vsaj dve, če ne več :D

Imam dve :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

radmansdorf ::

Izgleda da je polnilec samo na fotki:
"Package included:
1 x Astrolux EC01 Flashlight
1 x Lanyard"

Lažem! Piše da je polnilec zraven! Grem naročit! :)

Zgodovina sprememb…

gregor ::

+1

to bo moja četrta :), pa je nisem naročil, zato ker bi to rabil lučko, ampak ker potrebujem polnilec :)) za S2+ oz C8...



hitro naročite, kaj čakate ;)

lubej1 ::

25,23 EUR:D

super cena!, do sedaj je bila 23 usd min, če se prav spomnim, samo brez polnilca, ta pa je 6 usd
če od 27 usd odštejemo 6 usd, dobimo 21 usd za lučko, najnižja cena do sedaj :)

polnilec pa vedno prav pride, pri šenkanju lučk brez vgrajenega polnilca

LP

gregor ::

še slike:

ASTROLUX EC01
https://imgur.com/a/9tRV4ys

Astrolux EC01 TRI-COLOR
https://imgur.com/a/e90FKco





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregc1 ::

gregor je izjavil:

če še morda kdo nima, sedaj bi že vsi morali imeti vsaj dve, če ne več :D

https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...



to je cena, ki vključuje poštnino, torej vredu cena :)

očitno je banggood spremenil polje za kodo, sedaj je desno zgoraj

LP

kako pa tole sveti? samo punkt? jaz lahko samo izbiram koliko kelvinov. ne morem pa vrsto ledice.

gregor ::

sveti odlično :D, xhp50.2 že dolgo več ni na zalogi, to je bilo na voljo samo na začetku
sedaj se dobi samo z sst40, ki ima malo bolj ozek in dolg snop, ni pa to throw lučka, zelo všečna zadeva
pa manj se greje in ne potrebuje high drain baterije, recimo 21700 z 10A bi bila dovolj

https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

oz če želiš več A
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

----------------

če niste opazili, sedaj še astrolux baterije:
https://www.banggood.com/sale-Astrolux-...



me prav zanima kaj je skrito spodaj :D

LP

Samael ::

Saj je vseeno. Imam obe in tista starejša, ki najbrž že en daljši čas ni več na razpolago (xhp50.2) je tako ali tako overkill za to relativno majno lučko.
Že SST40 na max generira več vročine, kot ta lučka zmore oz. hitro pade svetilnost na neko "normalno" lučki primerno stopnjo, pri xhp50.2 je pa to še nekoliko potencirano.
SST40 5000K nabavi in to je to :)
Samael != Samuel

gregor ::

oba odgovora ob isti minuti in sekundi ;)

Samael ::

Nič kaj prida zanimivega te baterije. Najbrž kaj v smislu liitokala, sofirn, itd ... solidnih low amp kitajskih generikov.
Astrolux(R) 18650 3000mAh 9A za več denarja ( + ledvico za poštnino) kot damo v EU za Samsung INR18650-30Q 3000mAh 15A.

Zato pa vsaj ne pretiravajo z neko specifikacijo. Mogoče zanimivo za koga iz držav, kjer težko pridejo do litijevih baterij. Lani je nekdo iz ene eksotičnejših držav na BLFju napisal, da lahko pride do litijevih baterij samo tako, da kupi lučko, kjer je baterija že zraven. Se človeku kar zasmili.
Samael != Samuel

VIP58 ::

Gregor in Samael, ali sta vidva odgovarjala Gregcu? On je spraševal za FT03, vidva pa odgovarjata, kot da je omenjena EC01?
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Ja, res je, moj odgovor se je nanasal na EC01. Nisem opazil preskoka na FT03.
Samael != Samuel

gregc1 ::

Samael je izjavil:

Ja, res je, moj odgovor se je nanasal na EC01. Nisem opazil preskoka na FT03.

torej fto3 je veliko boljša? pa se dobi z obema ledicama? ali samo jaz nimam opcije izbire?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()
««
257 / 318
»»