» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
235 / 319
»»

hunter01 ::

FireSnake je izjavil:

hunter01 je izjavil:

Konec koncev sem jo pa zastonj na koncu dobil, ker sem po 4ih mesecih odprl dispute, 1 teden za tem je pa prišla :)


In je kasneje nisi plačal?
No, zaradi bedakov tvojega kova se trgovine odločajo, da dajo Slovenijo na črno listo.
In potem se nekateri še čudijo, da se v SLO ne pošilja.


Če se on odloči blokirat Slovenijo zarad tega, je to njegova povsem legitimna pravica. Glede na to, da je bila to samo moje 10 naročilo pri njemu in edino, ki ni prišlo, bi rekel da se ne bo preveč s tem ukvarjal.
Je pa pri vsem tem tudi moja legitimna pravica, da če piše Delivered before 06/06 or full refund in jaz konec julija zahtevam full refund, da ga tudi dobim. Nekateri trgovci na aliexpress te opcije nimajo, noben jih ne sili v to.

Dri3r ::

V tej temi sem pred meseci zasledil, da nekdo priporoča lučko Seeknite Roxane A21 z XPL2 iz BG. Naročil sem jo julija pa do danes še ni bila poslana. Kmalu po nakupu je pošla zaloga, sem si rekel ok bo malce za počakat, sedaj je pa spet na zalogi pa se nič ne zgodi. Tudi review ima samo en. BG ponuja refund.
Zanima me, če jo je mogoče tudi kdo od vas naročil in jo dejansko dobil?
dri3r

mat xxl ::

Tudi jaz imam naročeno že veliko časa, pri meni med naročili piše, da bo poslana do 1.11.2020..........

Jaz sem že pozabil, da sem naročil, pa videl včeraj, ko sem še eno naročil, da ta še poslana ni......

mat xxl ::

Ali je, sploh kaj od tega napisanega res, ali gre celo za lažno trgovino ?

https://giuseepe.com/products/light?fbc...

No sem sam raziskal fake stran 60 dni stara domena :

Whois Record for GiuSeepE.com
How does this work?

Domain Profile
Registrar GoDaddy.com, LLC
IANA ID: 146
URL: http://www.godaddy.com
Whois Server: whois.godaddy.com

(p)
Registrar Status clientDeleteProhibited, clientRenewProhibited, clientTransferProhibited, clientUpdateProhibited
Dates 64 days old
Created on 2020-08-24
Expires on 2021-08-24
Updated on 2020-08-24
Name Servers NS41.DOMAINCONTROL.COM (has 55,751,004 domains)
NS42.DOMAINCONTROL.COM (has 55,751,004 domains)

Tech Contact --
IP Address 23.227.38.32 - 127,282 other sites hosted on this server

IP Location Canada - Ontario - Ottawa - Shopify Inc.
ASN Canada AS13335 CLOUDFLARENET, US (registered Jul 14, 2010)
Domain Status Registered And Active Website
IP History 2 changes on 2 unique IP addresses over 0 years
Registrar History 1 registrar
Hosting History 1 change on 2 unique name servers over 0 year Hosting History
Website
Website Title None given.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

gregor ::

nova čelka z 21700 baterijo:

http://budgetlightforum.com/node/74979

b4d ::

130g brez akumulatorja :D

IMO 21700 ni primerna dimenzija za na glavo.

Je pa res tak full all-in-one, ce kupis samo tole.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

barakus ::

Woah, zelo zanimiva :)

Če bi nardili 18650 varianto pa pustili sam flood/TIR lečo bi bila idealna zame :D

b4d ::

barakus je izjavil:

Woah, zelo zanimiva :)

Če bi nardili 18650 varianto pa pustili sam flood/TIR lečo bi bila idealna zame :D


SP40 pa DC-FIX, v Ljubljani ti podarim ta koscek :D Je pa res da nima USB-C :/
b4d.sablun.org

barakus ::

b4d je izjavil:

barakus je izjavil:

Woah, zelo zanimiva :)

Če bi nardili 18650 varianto pa pustili sam flood/TIR lečo bi bila idealna zame :D


SP40 pa DC-FIX, v Ljubljani ti podarim ta koscek :D Je pa res da nima USB-C :/



DC-FIX a je to folija?

Si mi pa dal misliti, ali obstaja kak TIR lens swap mod za Sofrin SP40 ali D25S ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

Kvinta ::

Kaj pa tote male lučke kaj je tu za kupit take so mi všeč oz našo sem samo to da je res malo al pa tista Nitecore EC11 samo ta je za 1,5 cm večja :))

https://www.olightstore.de/olight-s1r-b...
A.C.A.B

Samael ::

Luštna lučka, ki pa je kljub kakovosti krepko predraga.

Stvar, ki mi je nabolj moteča pri tem, je pa format baterije 16340, ki niso najbolj razširjene (razen, če imaš srečo in lučka dela tudi na CR123A), hkrati pa imajo za cca 20% - 30% manjšo kapaciteto, kot 14500 baterije (drugi format malih lučk), s tem, da lahko večino lučk na 14500 baterijo uporabljaš (z manjšo svetilnostjo seveda) tudi z navadno AA baterijo, ki jo dobiš v vsaki trgovini.
16340 lučka je malenkost debelejša, 14500 lučka malenkost daljša - merjeno v milimetrih.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

GupeM ::

Ja, saj te oznake pomenijo ravno to: debelino in dolžino. 18650 recimo pomeni premer 18 mm, in dolžina 65 mm. 0 na koncu naj bi pomenila, da gre za okroglo baterijo.

Samael ::

Ja, to na vsakih par tednov tu razložimo :P
Samael != Samuel

VIP58 ::

Ko smo ravno pri majhnih lučkah, nedavno sem dobil dve 10440 bateriji nekako po nesreči, ampak nič narobe. Nimam nobene lučke kamor bi jih lahko porabil. Torej iščem eno za 10440.
Gledal sem Astrolux A02 SST20 High CRI 378LM je kar zanimiva, ali je še kaj v podobnem rangu.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Tale Astrolux A02 mi je videti kar luštna.
Karkoli boš kupoval, kupi nekaj, kar se da regulirati (low/medium/high). Recimo meni je BLF-348 (kot tudi cenejša, šibkejša SingFire SF - 348) precej ljuba, ampak z on/off v minuti času postane mala vroča palčka, kjer se lahko čisto zaresno opečeš (se je to že zgodilo).

V tem formatu imam še CRELANT E3 in pa Lumintop TOOL AAA (ki dela tudi na 10440, čeprav ni bila uradno nikoli deklarirana za to baterijo) na splošno pa teh lučk ne uporabljam oz. v njih ne vidim smisla.
Segrejejo se v momentu, za neko resno uporabo s cca 350mAh baterijo niso, za občasno tu pa tam posvetiti je pa čisto ok keychain lučka, sploh te sodobne a la Nitecore TINI, Rovyvon Aurora, itd... na steroidih.
Samael != Samuel

49106 ::

Samael je izjavil:

Luštna lučka, ki pa je kljub kakovosti krepko predraga.



Črna je 12 evrov cenejša, oranžna in vijolčna pa bolj seksi :)

VIP58 ::

Hvala Samael,
Verjetno se bom za začetek odločil kar za Astrolux A02.
Sem kar precej pregledal in prebral na to temo, veliko zanimivih lučk. Celo čelko najdeš. Doma imam Sofirn C01 BLF High 94 CRI Yuji BC LED in Skilhunt E3A, ampak nobena ni za 10440 baterijo. Mi je pa žal ker se ne dobi več BLF-348 z Nichia 219B, menda ena najlepših tintov.
Too much of everything is just enough.

mat xxl ::

Kaj menite o tejle in tudi o ceni za njo ?

https://www.banggood.com/NEXTOOL-6-in-1...

gregor ::

to je Xiaomi zadeva in vsi Xiaomi izdelki so kvalitetni.
vem, da je včasih za to lučko obstajala tudi koda za nižjo ceno... 25 usd, če se prav spomnim

edit, vidim, da je sedaj flash deal, tako da kode tudi ne delujejo

kaj več o tej lučki pa lahko kdo drug pove, Samael :)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Kvinta ::

Samael je izjavil:

Luštna lučka, ki pa je kljub kakovosti krepko predraga.

Stvar, ki mi je nabolj moteča pri tem, je pa format baterije 16340, ki niso najbolj razširjene (razen, če imaš srečo in lučka dela tudi na CR123A), hkrati pa imajo za cca 20% - 30% manjšo kapaciteto, kot 14500 baterije (drugi format malih lučk), s tem, da lahko večino lučk na 14500 baterijo uporabljaš (z manjšo svetilnostjo seveda) tudi z navadno AA baterijo, ki jo dobiš v vsaki trgovini.
16340 lučka je malenkost debelejša, 14500 lučka malenkost daljša - merjeno v milimetrih.


Aha OK polj je boljše gledat v tej smeri recimo nekaj takega

https://heinnie.com/manker-e14-iii/
https://heinnie.com/mecarmy-pt16

Pa te so vse drage še ene nisem vido pod 50€ :D
A.C.A.B

49106 ::

Katere baterije iz nkon.nl naj naročim za

Sofirn BLF LT1 8x LH351D
Astrolux FT03 SST40-W

VIP58 ::

@Messiah
Jaz bi te dve naročil zase...
Samsung INR18650-30Q 3000mAh - 15A button top
Keeppower IMR26650 5500mAh - 15A
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Z zgornjo izbiro baterij ni nič narobe (poudarek na button top) ampak sam bi za BLF LT1 izbral raje katero katero baterij z večjo kapaciteto oz. ta moment na nkon.nl "Sanyo NCR18650GA 3350mAh - 10A (na splošno poznano kot 3500mAh) BUTTONTOP" glede na to, da ta lučka ne more potegniti ven večjega toka, pridobiš pa nekaj na času delovanja lučke.
Samael != Samuel

matobeli ::

amm... INR18650-30Q je relativno high drain, v LT1 gredo lahko 4, bolje je če vzameš nekaj z višjo kapaciteto ker karkoli x4 bo imelo dovolj toka za gonit LT1.

Recimo
LG INR18650-M36 3450mAh - 5A,
LG INR18650-MJ1 3500mAh - 10A, Samsung INR18650-35E 3450mAh - 8A

Ali pa vzameš ene izmed zgornjih iz nkon.nl v "refurbished" ki so nekaj cenejše in naj ne bi bile rabljene.

FT03 ponuja BG že z baterijo, mal preveri če tudi za nas in kakšna je cena.

"button top" se rešuje z magnetkom ali pa nardiš z spajkalnikom bunkico

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

49106 ::

Hvala za priporočila

matobeli je izjavil:


FT03 ponuja BG že z baterijo, mal preveri če tudi za nas in kakšna je cena.

"button top" se rešuje z magnetkom ali pa nardiš z spajkalnikom bunkico


Lučka je že na poti, in ne vem, če upam spajkat baterije, sploh takšne, pri katerih se moram ob naročilu strinjati, da vem da so nevarne.

Keeppower IMR26650 5500mAh - 15A je torej ok za FT03?

VIP58 ::

Pri LT1 se jaz z magnetki ne bi igral, Samaelovo priporočilo je za najvišjo kapaciteto kar je na izbiro, moje je pa nekoliko cenejše...

Za FT03 je predlagana nedvomno najboljša izbira, pa še na zalogi je, kar je bolj redko.
Too much of everything is just enough.

49106 ::

A je še kakšna zanimiva lučka na 26650, da naročim kakšno baterijo več. Kako jih varno shraniti?

VIP58 ::

Sedaj so zanimive 21700 lučke, 26650 je malo novejših.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

matobeli je izjavil:

"button top" se rešuje z magnetkom

Nimam te lučke, ampak tule je omenjeno, da v tej lučki to ni najboljša ideja, pa tudi pri 18650 baterijah, ki jih ni več tako težko dobiti v buttontop obliki, to dandanes ni potrebno.

DO NOT USE MAGNETS/SPACERS - - People have used spacers, like small magnets, in lights where the positive contact does not move. Because of the way the positive contact spins and slides across the top of the batteries in this light, there's a danger this spacer can be pushed to the side, possibly creating a short between the battery shell and positive contact.
Samael != Samuel

Samael ::

49106 je izjavil:

A je še kakšna zanimiva lučka na 26650, da naročim kakšno baterijo več. Kako jih varno shraniti?

Največ boš naredil, če boš kupoval litijeve baterije znanih proizvajalcev (panasonic/sanyo, samsung, LG, sony... pa ne z aliexpressa), ne boš z njimi počel kakšne neumnosti, za ekstra varnost pa si lahko umisliš kakšno tako imenovano "lipo-safe" vrečko ali škatlo.
Nikakor jih pa ne shranjuj v neprodušno zaprti škatli. V primeru ventanja, kar pri kakovostnih zgoraj omenjenih baterijah pri varovalih, ki jih imajo vgrajene, ni najbolj verjetno, je boljše, da ima baterija prosto pot.
Pa po pameti. Omenjene baterije imajo zelo visoko toleranco na temperaturne razlike, ampak če jo imaš recimo poleti v avtu (kar načeloma ni problem) jih vseeno ne puščaj nekje ure in ure neposredno izpostavljene soncu.
Če imaš baterije v rezervi, bo njihova življenska doba nekoliko daljša, če jih ne boš napolnil do konca (cca 40% 3.65V - 3.79V je ideal, za dolgotrajno shranjevanje pa naj bo okoli 80% 3.87V - 3.98V), pa da ne bodo na toplem. Ampak to so že finese. Tistih pet, šest, sedem ... let al nekaj bo preživela vsaka litijevih baterij.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

msms ::

Tudi na aliju imaš dobre baterije in to so LitoKala pa še ugodne so.

gregor ::

ASTROLUX EC01 SST40 3500LM

https://www.banggood.com/Astrolux-EC01-...




z kodo FEC01NEW se ta lučka dobi za 22,99 USD + poštnina 2,50 USD = 25.49 USD

ne vem kakšno je vaše mnenje, vendar meni se zdi zelo dobra cena. Koda prime za vse barvne variante.
Mislim, da bom kar rjavo vzel.

morda celo dve, tri... :D
po takšni ceni se mi zdi primerna tudi kot darilo

Kakšno je vaše mnenje?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Samael ::

Za to ceno? Piff ... kaj češ boljšega? :)

/approved :p
Samael != Samuel

perci ::

Koliko kosov bomo vzeli?

Samael ::

Jaz vedno samo enega!
Pa še enega.
Pa ...
Samael != Samuel

barakus ::

Hvala, vzel zeleno :)

Samael ::

Jaz tudi. Prosim označi svojo! :))
Samael != Samuel

gregor ::

jaz pa bom vzel rjavo :D
morda še zeleno :))
in črno, ne, te pa ne bom vzel ;)

11.11. se bliža, morda še kakšno presenečenje pride v novembru

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

lubej1 ::

21,88 EUR, top cena za tako lučko :D
naročena zelena :)

Samael ::

No, tko, pa bomo prejeli enkrat do aprila 2021 spet nove lučke! :D
Samael != Samuel

b4d ::

Tale mi je bila od zacetka vsec, ampak se drzim da ne grem na se eno vrsto baterij :D
b4d.sablun.org

Samael ::

Prmejduš, a veš, da jaz tudi!
Zato pa tu, pri podpori standardnih 18650 in vedno bolj popularnih 21700 (ki sem se jim dolgo, ampak neuspešno upiral tudi sam), nimam zadržkov, da ne bi kliknil Add To Cart :P
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Magic1 ::

Sej v 21700 vedno gre 18650 s nekim adapterjem. Obratno pač ne.
Magic

schrack ::

Sovražim te kode. Padla zelena.

49106 ::

Tudi mene ste zvabili.

Ali je sploh smiselno plačati Tariff Insurance in Shipping Insurance, glede na to, da ponavadi plačam s PP, pa tudi s kartico je možen chargeback?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

Ne, nič ne spremeni. Na BG delujejo vedno po istemu vzorcu. Vprasas kje je. Avtomatiziran odgovor. Odgovoris. Prosijo ce lahko se malo pocakas. Ok. Jim po nekem casu konkretno zatezis. Ticket, dva... Dajo full refund.
V vsakem primeru vedo, da ne bodo dobili paypal disputa in v to niti ne gredo, zgolj zavlacujejo - in v tem casu posiljka po mojih izkusnjah pogosto vseeno pride.

Se pa zavedaj, da je zelo malo verjetno, da tole pride pred novim letom. Mogoce, se bolj verjetno pa tja do februarja. Korona pa se na splosno so novembra/decembra zamude ker cel svet lovi kitajske popuste in praznična darila.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

49106 ::

Nima veze, ker se temu niti ne nadejam. Iz nikon.nl sem naročil S1RII, da bo čakanje na lučke iz Daljnega vzhoda nekoliko lažje.

kumer ::

To pa je potrebno nabaviti. :)

Koliko A vleče?
Katero baterijo priporočate?

Verjetno bo pred novim letom, gre za 2 meseca.
Čez 3 tedne se slišimo. ;)

b4d je izjavil:

Tale mi je bila od zacetka vsec, ampak se drzim da ne grem na se eno vrsto baterij :D



Kaj pa FT03 nisi nabavil? :D
Ena izmed bolj "vročih" lučk tega leta?
Čas je, da spremeniš mnenje. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

49106 ::

kumer je izjavil:



Kaj pa FT03 nisi nabavil? :D
Ena izmed bolj "vročih" lučk tega leta?
Čas je, da spremeniš mnenje. ;)


V FT03 lučko pašejo tudi druge vrste baterij.

Samael ::

kumer je izjavil:

To pa je potrebno nabaviti. :)

Koliko A vleče?
Katero baterijo priporočate?

V prvi rundi kakšne pol leta ali več nazaj smo navalili na Astrolux® EC01 XHP50B-3V 3500LM, tako da tale SST40 ne more biti nič drastičnega, v vsakem primeru pa sta verjetno v tem formatu še vedno najboljši tisti dve 35A/45A highdrain 21700 bateriji (Samsung in Molicel), ki ju omenjamo/predlagamo na vsake toliko časa.
Samael != Samuel
««
235 / 319
»»