» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
211 / 319
»»

b4d ::

b4d.sablun.org

SmeskoSnezak ::

Samael je izjavil:

Jaz pa tole malo lepotico iz titanija čakam :)



Koliko stane, in a se jo da narociti?
@ Pusti soncu v srce... @

Samael ::

Evo, par postov nizje ze odgovorjeno :P

Samael je izjavil:

gregor je izjavil:

Samael je izjavil:

Jaz pa tole malo lepotico iz titanija čakam :)




Zelo lepa. Cena?
LP


Fasttech "week pick" tukaj: https://www.fasttech.com/p/9720754?utm_... okoli 36USD.
Koda "BLF" da še cca 10% dol, nato pa to nazaj dvigne poštnina.

taz ::

Katere 26650 priporočate, potreboval bom za Convoy L6. Keeppower 26650 6000mAh (protected) - 10A ali Keeppower IMR26650 5500mAh - 15A Je kaj od teh dveh ok, z vidika realne kapacitete in toka? Priporočate kaj drugega? Hvala.

Samael ::

Sami po sebi sta obe ok, ampak za tole protected pišejo po BLF, da je predebela za L6 in ne pride v lučko. Idealno bi bilo, če bi dobil unprotected verzijo te baterije, ki pa trenutno na nkonu ni na zalogi.
Če ti čas pošiljanja ni faktor lahko z alija naročiš dve črni liitokala 26650 za precej dobro ceno (običajno cca 8USD obe skupaj) pa še vedno solidno kapaciteto in tudi tok ni problem pri L6.
Mogoče bi te tu še opozoril, da se večina teh baterij v seriji ne stika med seboj, zato cinimo bunkico ali uporabljamo magnet.
Bateriji, ki ju boš uporabljal v seriji, naroči naenkrat skupaj, da bosta iz istega batcha in ne uporabljaj posamično v lučkah z eno baterijo, jih imej namensko za L6 (vedno naj bosta enako izrabljeni/uporabljeni - karkoli drugega je slaba ideja).

profii ::

Tiki tudi pri meni ni bila še poslana. status: processing - out of stock. Bom počakal :)

VIP58 ::

taz je izjavil:

Katere 26650 priporočate, potreboval bom za Convoy L6. Keeppower 26650 6000mAh (protected) - 10A ali Keeppower IMR26650 5500mAh - 15A Je kaj od teh dveh ok, z vidika realne kapacitete in toka? Priporočate kaj drugega? Hvala.


Če imaš novo L6 z XHP70.2, ima nekoliko večji tulec za baterije (27mm, prej 26.8) tako da sedaj ne bi smelo biti več težav z debelino baterij. Je pa res, da imajo zaradi zaščitnega vezja nekoliko nepravilno obliko. To pa lahko povzroči zatikanje pri vstavljanju baterij.
za zanesljivo izbiro priporočam 5500mAh, one druge pa itak ni na zalogi pri Nkon.
Too much of everything is just enough.

gregor ::

Ali ima kdo izkušnje z imgur?

Že večkrat sem poizkusil naložit slike EC01 lučke, vendar mi tudi po večurnem čakanju ne naloži.
Gre za 18 jpeg slik, cca 9 mb, to bi morali biti naloženo v nekaj sekundah.
Tudi v preteklosti sem že imel težave, vendar je sedaj očitno situacija še slabša.

Ali je še kakšna druga stran primerna za nalaganje slik?

Bom še jutri v podjetju poizkusil z imgur. :)

LP

VIP58 ::

Gregor, za prvo silo, shrani.si še vedno deluje.
Too much of everything is just enough.

mare85slo ::

Sem izjemno presenečen nad kvaliteto materiala FT03. Danes je prispela.

Trenutno samo malo po sobah svetim, jutri verjetno večerni test :D

Ampak na "prvo žogo" sem impresioniran. Relacija oblika-material-otip-cena... Wow.

Samael ::

Ja, je orenk zverina :)

Brainstorm ::

Tudi k meni danes prispela iz UK FT03 XHP50.2 5700K.
V primerjavi z Lumintop BLF GT mini XPL HI neutral white, ki jo tudi imam, ima dosti bolj hladno svetlobo in manjši throw, flood je pa neprimerno večji kot pri GT mini.
Malo me edino moti hladna svetloba, se bo pač treba navadit.

Je kdo meru z ampermetrom ,koliko amperov potegne FT03 XHP50.2 v turbo načiinu. Na hitro zmeru s samsung 30Q in sony VTC6 samo 6 amperov. Verjetno bi bila bolj realna meritev s tokovnimi kleščami ali pa tudi ne.

Zgodovina sprememb…

Brainstorm ::

Zmeril ft03 še s tokovnimi kleščami in 30Q baterijo, sedaj pa je amperaža že bolj poštena:) in sicer 14,3A turbo in 6,6A pri max svetilnosti.
Mogoče bi bila še večja, če bi imel pri roki kakšno debelejšo žico.

perci ::

Em, kako pa se turbo vklop? Jst sam ramping uporabljam.

b4d ::

perci je izjavil:

Em, kako pa se turbo vklop? Jst sam ramping uporabljam.

Dvojni klik iz ON.
b4d.sablun.org

mare85slo ::

Narsil UI je pa za prvič malce kompliciran, vsaj potem ko greš v Advanced operation. Sem mogu na koncu uporabit Reset opcijo, ker mi je ratal izklopt zeleno ledico... :/ :facepalm

Zeroair ma zlo dobr review in povezave na splošni Narsil "priročnik".

b4d ::

Jaz nisem nikoli slatal nastavitev na FT03, ker je thrower dejansko nic razen ramp/turbo + battery check ne uporabljam. Se pa strinjam da je proti Andurilu crna magija :D
b4d.sablun.org

kumer ::

Brainstorm je izjavil:

Zmeril ft03 še s tokovnimi kleščami in 30Q baterijo, sedaj pa je amperaža že bolj poštena:) in sicer 14,3A turbo in 6,6A pri max svetilnosti.
Mogoče bi bila še večja, če bi imel pri roki kakšno debelejšo žico.


kako izmerite A, kakšna oprema je potrebna?
hvala
LP

Brainstorm ::

Zmeru sem na tak način kot na tej sliki:

Odviješ pokrov od baterije in daš en konc žice na baterijo minus pol, drug konc žice pa na ohišje, med žico daš tokovne klešče.
Je pa tukaj še nekaj informacij o meritvah: https://lygte-info.dk/info/Measurement%...

Zgodovina sprememb…

taddeo ::

Kako je najboljše "varno" polnit baterije in občasno kak cikel discharge 18650,26650,21700..in da zdržijo dlje časa.Torej obstaja kaka formula npr. kapaciteta 3350x0.5c = 1675mah torej nastavim current charge na polnilcu na to vrednost?Koliko pa se nastavi discharge?maximum koliko premore polnilec?Že nekaj dni mi to dela preglavice:-)

jutri upam, da mi pošljejo ec01 (ker tako piše) mantra pa me zelo edc18 in fwa3!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

kumer ::

Brainstorm je izjavil:

Zmeru sem na tak način kot na tej sliki:

Odviješ pokrov od baterije in daš en konc žice na baterijo minus pol, drug konc žice pa na ohišje, med žico daš tokovne klešče.
Je pa tukaj še nekaj informacij o meritvah: https://lygte-info.dk/info/Measurement%...


hvala
če prav razumem je bolje uporabit tokovne klešče kot pa digitalni multimeter?
se iz kitajske dobi kakšne dobre in ne predrage klešče?
LP

gregc1 ::

neki moram uprasat. (vem da ni za to temo) ze vec tednou me zajebava, (učasih je delal pa ni delal pa je delal pa ni delala) ampak zdej pa ne dela oz. noče več delat.

banggood. ne morem izbrati drzave v kateri zivim oz. ne morem izbrati nobene drzave. po defoltu je izbrana indija. sem kontaktirov suport pa tud nima pojma.

na telefonu mi dela uredu. na racunalniku pa ne. uporablam chrome. ima kdo podobne težave oz. jih je imeu pa jih je nekako odpraviu?

če v telefonu dam v košaro, na računalniku tega ne vidim (isti accaunt)

wtf???

gregor ::

taddeo je izjavil:

Kako je najboljše "varno" polnit baterije in občasno kak cikel discharge 18650,26650,21700..in da zdržijo dlje časa.Torej obstaja kaka formula npr. kapaciteta 3350x0.5c = 1675mah torej nastavim current charge na polnilcu na to vrednost?Koliko pa se nastavi discharge?maximum koliko premore polnilec?Že nekaj dni mi to dela preglavice:-)

jutri upam, da mi pošljejo ec01 (ker tako piše) mantra pa me zelo edc18 in fwa3!


od kot ti bodo poslali ec01?
ker na banggood piše, da jih dobijo šele 4.2.20.:'(

nabavi obe, fw3a in edc18 :D

b4d ::

taddeo je izjavil:

Kako je najboljše "varno" polnit baterije in občasno kak cikel discharge 18650,26650,21700..in da zdržijo dlje časa.Torej obstaja kaka formula npr. kapaciteta 3350x0.5c = 1675mah torej nastavim current charge na polnilcu na to vrednost?Koliko pa se nastavi discharge?maximum koliko premore polnilec?Že nekaj dni mi to dela preglavice:-)

jutri upam, da mi pošljejo ec01 (ker tako piše) mantra pa me zelo edc18 in fwa3!


Polni s cim nizjim tokom, razen ce se ti res mudi.

Pri praznjenju enako, nizji tok, daljsa zivljenska doba. Ceprav ja, luc potegne ven precej toka pri uporabi, se pa pri tem baterija segreje. Temperatura je njen najvecji sovraznik.

Cikli so naceloma nesmiselni, s tem skrajsas dejansko delovno dobo, ker za 1 cikel steje tudi ce jo ti 5x izpraznes samo za 20%. Manj kot jo praznis med polnjenji, dlje bo zdrzala. Litijeve baterije bolj degradirajo ce jo "globoko" praznes.

Ce jih bos dolgotrajno shranjeval:

Priprava je, polnjenje ali praznjenje baterije na 40-50% kapacitete (3.5-3.8v)
Skladiščenje v suhem prostoru, z nizko vlago, pri temperaturi 5-20°C, (optimalna 15°C)
Vzdrževanje je vsakih 6 mesecev- polnjenje praznjenje na 40-50% kapacitete.
— VIP58


Moj nasvet, ne se prevec sekirat, pricakujes lahko 300-400 ciklov, kar je pri zmerni uporabi lahko kar nekaj let. Pri polnjenju/praznjenju pa previdno in ne puscaj zadev samih.
b4d.sablun.org

gregor ::

gregc1 je izjavil:

neki moram uprasat. (vem da ni za to temo) ze vec tednou me zajebava, (učasih je delal pa ni delal pa je delal pa ni delala) ampak zdej pa ne dela oz. noče več delat.

banggood. ne morem izbrati drzave v kateri zivim oz. ne morem izbrati nobene drzave. po defoltu je izbrana indija. sem kontaktirov suport pa tud nima pojma.

na telefonu mi dela uredu. na racunalniku pa ne. uporablam chrome. ima kdo podobne težave oz. jih je imeu pa jih je nekako odpraviu?

če v telefonu dam v košaro, na računalniku tega ne vidim (isti accaunt)

wtf???


ali govoriš o tem:



poizkusi firefox itd

LP

taddeo ::

Naročil 31 decembra in je bilo out of stock..nato dobil status ; the expected shipping date is 2020-01-16

bomo videli jutri, če nebojo prestavli na 4 januar..bom nabavil obedve ampak naj pride prvo plača :-)

taddeo ::

b4d je izjavil:

taddeo je izjavil:

Kako je najboljše "varno" polnit baterije in občasno kak cikel discharge 18650,26650,21700..in da zdržijo dlje časa.Torej obstaja kaka formula npr. kapaciteta 3350x0.5c = 1675mah torej nastavim current charge na polnilcu na to vrednost?Koliko pa se nastavi discharge?maximum koliko premore polnilec?Že nekaj dni mi to dela preglavice:-)

jutri upam, da mi pošljejo ec01 (ker tako piše) mantra pa me zelo edc18 in fwa3!


Polni s cim nizjim tokom, razen ce se ti res mudi.

Pri praznjenju enako, nizji tok, daljsa zivljenska doba. Ceprav ja, luc potegne ven precej toka pri uporabi, se pa pri tem baterija segreje. Temperatura je njen najvecji sovraznik.

Cikli so naceloma nesmiselni, s tem skrajsas dejansko delovno dobo, ker za 1 cikel steje tudi ce jo ti 5x izpraznes samo za 20%. Manj kot jo praznis med polnjenji, dlje bo zdrzala. Litijeve baterije bolj degradirajo ce jo "globoko" praznes.

Ce jih bos dolgotrajno shranjeval:

Priprava je, polnjenje ali praznjenje baterije na 40-50% kapacitete (3.5-3.8v)
Skladiščenje v suhem prostoru, z nizko vlago, pri temperaturi 5-20°C, (optimalna 15°C)
Vzdrževanje je vsakih 6 mesecev- polnjenje praznjenje na 40-50% kapacitete.
— VIP58


Moj nasvet, ne se prevec sekirat, pricakujes lahko 300-400 ciklov, kar je pri zmerni uporabi lahko kar nekaj let. Pri polnjenju/praznjenju pa previdno in ne puscaj zadev samih.


Hvala za pomembne informacije! Preveč se sekiram..na koncu pa itak gre za baterijo za nekaj eur.

Tsunamii ::

taddeo je izjavil:

Naročil 31 decembra in je bilo out of stock..nato dobil status ; the expected shipping date is 2020-01-16

bomo videli jutri, če nebojo prestavli na 4 januar..bom nabavil obedve ampak naj pride prvo plača :-)

Kaj bos lepega in poceni kupil ? :D

bmwwww ::

Kaka ideja zakaj mi na novo zlotan drajver z ledico ne dela.

http://kaidomain.com/Cree-XHP35-HI-D4-3...

Luc pa klarus xt12gt.


Ima kdo Convoy m21c sst40? A je kaj temu podobnega v takih merah s takimi specifikacijami? Se bojim da je moja daily driver klarus xt12gt spustila dušo.
Imam convoya c8, cakam astrolux ec01, astrolux ft03 mi ima preveliko glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

Tsunamii ::

Jaz imam tudi eno uniceno ( driver al nek je moglo it..) Klarusovo XT12GT doma.. ;( spustila duso prekmalu. Vsecna taktična lučka.

bmwwww ::

Tsunamii je izjavil:

Jaz imam tudi eno uniceno ( driver al nek je moglo it..) Klarusovo XT12GT doma.. ;( spustila duso prekmalu. Vsecna taktična lučka.


Ja ocitno bom se drajver narocil.

bmwwww ::

bmwwww je izjavil:

Kaka ideja zakaj mi na novo zlotan drajver z ledico ne dela.

http://kaidomain.com/Cree-XHP35-HI-D4-3...

Luc pa klarus xt12gt.


Ima kdo Convoy m21c sst40? A je kaj temu podobnega v takih merah s takimi specifikacijami? Se bojim da je moja daily driver klarus xt12gt spustila dušo.
Imam convoya c8, cakam astrolux ec01, astrolux ft03 mi ima preveliko glavo.



Bo Samael povedal kaj rabi 8-)

Naročil to in še vedno ne dela, očitno šel drajver:
http://kaidomain.com/Cree-XHP35-HI-D4-3...

rabim še to (predvidevam):
http://kaidomain.com/S026504-H2-C-22mm-...

firbec ::

kumer je izjavil:

Brainstorm je izjavil:

Zmeru sem na tak način kot na tej sliki:

hvala
če prav razumem je bolje uporabit tokovne klešče kot pa digitalni multimeter?
se iz kitajske dobi kakšne dobre in ne predrage klešče?
LP

ne vem, če niso ravno te iz slike
https://www.banggood.com/ANENG-ST201-Di...
koda: BGST201 za 9.03 €

taddeo ::

Tsunamii je izjavil:

taddeo je izjavil:

Naročil 31 decembra in je bilo out of stock..nato dobil status ; the expected shipping date is 2020-01-16

bomo videli jutri, če nebojo prestavli na 4 januar..bom nabavil obedve ampak naj pride prvo plača :-)

Kaj bos lepega in poceni kupil ? :D



Zadnji čas si ogledujem lumintop edc18 in pa fw3a.Najbolj sem neodločen pri izbiri nakupa ali cw ali nw verzije...

gregor ::

kupiš obe verziji cw in nw in ugotoviš kaj ti najbolj odgovarja ;)

firbec je izjavil:

kumer je izjavil:

Brainstorm je izjavil:

Zmeru sem na tak način kot na tej sliki:

hvala
če prav razumem je bolje uporabit tokovne klešče kot pa digitalni multimeter?
se iz kitajske dobi kakšne dobre in ne predrage klešče?
LP

ne vem, če niso ravno te iz slike
https://www.banggood.com/ANENG-ST201-Di...
koda: BGST201 za 9.03 €


na sliki so te klešče:

UNI-T UT210E Digital Auto Range 2000Counts True RMS Clamp Multimeter Clamp Meter Ammeter Voltmeter Resistance Capacitance Tester
https://www.banggood.com/UNI-T-UT210E-A...

ali se dobi še kaj boljšega za to ceno pa ne vem, nisem ekspert za te zadeve ;)
morda se še kje dobi kakšna koda za nižjo ceno

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

Po 10 poizkusih in tudi večurnem čakanju, mi je danes le uspelo naložit slike za EC01. :D

Torej lučka ASTROLUX EC01:










Veliko več slik pa je tukaj (tudi bolj podrobne):
https://imgur.com/a/9tRV4ys

LP

knap ::

končno spet tepih :)), lučka ni pomembna ;)

VIP58 ::

Gregor, dobre fotke, še kakšno z zelenim stikalom dodaj;)
Too much of everything is just enough.

Tsunamii ::

Gregor po urah testiranja :D kako se obnese ? DA vidim, kaj lahko pričakujem...ko bo upam, kdaj se letos prisla do mene.

bmwwww ::

Kako sveti? Tudi sam jo cakam :D

Tsunamii ::

Jaz jo čakam že en mesec..eh. Če bi človk kupoval vsak mesec kaksno lučko..bi se izšlo to čakanje.

b4d ::

FT03 postaja kot FW3a, milijonta verzija prihaja:

ASTROLUX FT03 OSRAM CSLNM1.TG aka white flat (taksna kot je tudi v Noctigon K1)
http://budgetlightforum.com/node/71179#...
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

gregor ::

EC01, odlična lučka.

Širok snop, ki pa sveti precej daleč.
Seveda to ni flood lučka z več ledicami, tudi ni throw lučka z malo ledico in veliko glavo.
Je bolj flood kot throw. Velika ledica in orange peel reflektor.

V uporabi je so sedaj bila 7 ur, 59 min in 58 sek.:D

Vsekakor lučka, ki privabi nasmešek na obraz.

Poslikam zelen gumb, DSLR, v roki, nimam časa za stativ...


Sem pa danes dobil še eno EC01, tokrat z 5000K.
To še ni vse, prispela je tudi druga FT03. :)

LP

b4d je izjavil:

FT03 postaja kot FW3a, milijonta verzija prihaja:

ASTROLUX FT03 OSRAM CSLNM1.TG aka white flat (taksna kot je tudi v Noctigon K1)
http://budgetlightforum.com/node/71179#...


Vse bodo zmetali noter kar je mogoče.
Še dobro, da je K1 na poti proti SLO.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

zelen gumb, na sliki je precej svetel
če je lučka izklopljena oz na min., potem je manj svetel, ko se poveča svetilnost, postane tudi gumb bolj svetel




še torbica:







Gregor5816 ::

Včeraj sem dobil baterije, danes sem se malo igral z nastavitvami na FT03. Zelo prilagodljiv NarsilM UI in (vsaj meni) zelo enostaven za upravljat, nobena črna magija. Sveti odlično, čeprav sem upal na še bolj usmerjeno svetlobo. Ko pride še EC01, bom obe bolj malo bolje testiral zunaj.

taddeo ::

Meni pa včeraj niso poslali ec01, kot je bilo pričakovano..trenutno je stanje processing out of stock in še vedno včerajšni pričakovani datum pošiljanja..danes naročim lumnitop edc18 5000k +green glow.Seveda predvidevano pošiljanje 2020 2-4.Zanimivo preko BG aplikacije kaže ship in 24 ur na desktop pc verziji pa processing time 18 days..:-(

Zanima me sledeče, ker sem novi kupec na BG in ne poznam teh opisanih zadev..Torej ko pride roba "in stock" se avtomatsko spremeni status v shipped? Ali morem kaj gnjavit preko chata?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

Samael ::

Ko bo, boš dobil mail, da je poslano. Brez tvoje intervencije :)

taddeo ::

@Samael

Hvala za pomiritev:-) Kaj pa glede nato, da je pretekel "the expected shipping date is 2020-01-16" ni dodeljen nov datum?Processing pa se je spremenil v out of stock.Ker sem nekaj prebiral po nekih xyz forumih glede BG in baj boljše izbrat refund, ter posebej naročit ko je in stock..ker se lahko pozabi (malo hecno) da nebom samo jamral eno vredi znižanje na BG

BLF Q8 4xXPL-5000lm za 35 eur

[35,76€ 51% OFF]BLF Q8 4x XP-L 5000LM Professional Multiple Operation Procedure Super Bright LED Flashlight Flashlight from Lights & Lighting on banggood.com https://banggood.app.link/wJQMO6Zrk3

gregor ::

Jaz običajno prekličem in znova naročim ko je zaloga.
Nazadnje sem preklical čelko HL1, so mi kar hitro vrnili denar.

hunter01 ::

gregor je izjavil:

Jaz običajno prekličem in znova naročim ko je zaloga.
Nazadnje sem preklical čelko HL1, so mi kar hitro vrnili denar.


Katero čelko si preklical? Astrolux HL01 čelko?
https://www.banggood.com/Astrolux-HL01-...

Si jo kasneje potem še enkrat naročil ali ne?
««
211 / 319
»»