» »

Nova vrsta laserja za prostornejše zgoščenke

1
2
»

Matev ::

jih distribuiram 20 razlicnim starsem je dalec najlazji nacin da zburnam 20 CD/DVDjev.


verjemi te cd-ji ki jih ti distribuiraš so kot bi jih stran vrgel, če oni sami slik ne dajo razviti

in s tem je cd kot vmesni medij popolnoma odveč - gledano globalno seveda

BigWhale ::

To kar oni naredijo s tistim medijem je tukaj irelevantno.

"Ah, naum vam dal CDjev, k je isto k da bi ga stran vrgl."

Fino! :)

Matev ::

naredi test...

reci jim naj ti tisti ki hočejo slike dajo prazen cd na katerega jim boš posnel zadevo
ali pa naj ti dajo usb kljub na katerega boš posnel zadevo
ali pa naj ti zgolj v zameno vrnejo en prazen cd...

boš videl da se bo povpraševanje praktično ustavilo

tisti cd ki jim ga ti daš in ga tako želijo vsi - bo kar naenkrat postal nekaj kar nihče ne bo želel

žalostno

ampak jaz sem že izkusil na lastni koži ...

...
ja ja daj nam prinesi cd s slikami - 10, 20, 30 vsi bi radi
.. ok sem rekel: prinesite mi usb ključek ali pa parzen cd pa vam posnamem...

in vse tiho je bilo...

slike sedaj - če kdo res želi
pošljem po mailu

in kot sem rekel
ljudje ne potrebujejo 16 megapikslov raw datoteke
ker niti ne morejo take zadeve odpreti

pač preko makra jih v fotošopu na optimalno velikost spravim

po mailu zadeva gre brez problema

mail ima pa itak že vsak ki ima računalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

frudi ::

driver_x je izjavil:

Ne, lahko pa CD (DVD/BD) vstavim v napravo pod televizorjem in nato posnetke gledam.

Če že ima človek škatlo poleg televizorja, je to lahko tudi zunanji disk, media server ali htpc. Heh, če ima tv ethernet/wireless, je škatla lahko tudi v sosednji sobi ali pa je tv povezan celo z več škatlami po celi hiši.
Komu se pa še da skakat do cd/dvd/bd playerja in menjavat ploščke?


BigWhale je izjavil:

Matev, ne bluzi no. Ko jaz nardim slike mulcev v vrtcu in jih distribuiram 20 razlicnim starsem je dalec najlazji nacin da zburnam 20 CD/DVDjev.

Lažje, kot poslati en mail na 20 naslovov z linkom na flickr/facebook/picaso/dropbox/whatever? Lažje je eno uro sedeti za kompom in menjavati 20 cd/dvd-jev? Resno?
In to od nekoga, ki kupuje robotsko kosilnico, ker mu je škoda časa za eno uro sprehajanja po dvorišču :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

techfreak :) ::

Maili se lahko zgubijo, CD pa se težje.

BigWhale ::

frudi je izjavil:

Lažje, kot poslati en mail na 20 naslovov z linkom na flickr/facebook/picaso/dropbox/whatever? Lažje je eno uro sedeti za kompom in menjavati 20 cd/dvd-jev? Resno?
In to od nekoga, ki kupuje robotsko kosilnico, ker mu je škoda časa za eno uro sprehajanja po dvorišču :)


Lazje za odjemalce, seveda. Nekateri se linka ne znajo klikniti. Nekateri pa nocejo slik svojih otrok "na internetu".

Matev ::

Nekateri se linka ne znajo klikniti.

takim dati cd je tako kot da bi si kokakolo nalol v ušesa

frudi ::

techfreak :) je izjavil:

Maili se lahko zgubijo, CD pa se težje.

Prej bi rekel obratno - mail je težje izgubiti, kot cd. Poleg tega lahko prejemnik vedno 'shrani' dostop do slik na spletu - bookmarka direktni link, se poveže s pošiljateljem na facebooku/flickerju/googlu, ipd.
In če že pride do izgube, zahtevaš precej manj od avtorja, če ga še enkrat prosiš za link, kot če mu težiš za nov cd.

BigWhale je izjavil:

Lazje za odjemalce, seveda. Nekateri se linka ne znajo klikniti. Nekateri pa nocejo slik svojih otrok "na internetu".

Koliko ljudi ne zna odpreti linka, ve pa, kaj narediti s cd-jem slik?
Da kdo noče slik videti na internetu, sicer razumem. Ampak gre v tem primeru po mojem za zelo omejeno skupino ljudi, ki:
- se sploh zaveda problematike zasebnosti na netu (glede na število slik otrok ponosnih staršev na svojem FB zidu so ti v izraziti manjšini)
- se hkrati ne zaveda, da je že pošiljanje slik 20 ljudem na cd/dvd-ju zelo tvegano s stališča zasebnosti
- in se hkrati ne zaveda, da na naštetih in podobnih spletnih servisih nima dostopa do teh slik kar cel internet
V skrajnem primeru tem dvem kvazi-paranoikom še vedno pošlješ cd. Še vedno prišparaš 55 minut, če ostalim 18-tim pošlješ samo link :).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

techfreak :) ::

Dokler imaš slike pri sebi oz. jih razpošlješ tem 20 ljudem vse te slike ostanejo "pod nadzorom" in pod našo ustavo. Ko ti nekaj daš na FB in podobne portale se jim lastništvo lahko prenese na njih in poleg tega delujejo v tujini.

frudi ::

Ne rabiš uporabljati ravno facebooka ali drugih storitev, ki si jemljejo liberalne pravice nad naloženimi vsebinami. Izbire je dovolj.

Kakršnokoli opletanje z ustavo in zakonodajo je pa po mojem zgrešeno. Če pošiljaš material, za katerega si predstavljaš, da bi v prihodnosti lahko vodil do kakih civilnih ali kazenskih pravnih postopkov, si enako neumen, pa če ga deliš preko cd-jev ali pa preko spleta.

V bistvu bi glede skrbi za zasebnosti rekel tako - z drugimi deli samo to, kar si v skrajnem primeru pripravljen deliti s komerkoli oz. vsemi.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

BigWhale ::

Matev je izjavil:

Nekateri se linka ne znajo klikniti.

takim dati cd je tako kot da bi si kokakolo nalol v ušesa


Ne, zakaj? A ne razumes, da dejansko so ljudje, ki imajo racunalnike in niso uporabniki interneta? Ker a) nocejo, b) ne znajo.

Znajo pa poceti druge stvari z racunalnikom. Recimo vtakniti CD vanj in pocakati, da operacijski sistem rece: "u lej CD s slikami si dal not, a jih prikazem?"

Meni osebno dol visi kaj se zgodi z DVDji in ostalimi opticnimi mediji, ker jih osebno ne uporabljam. Ampak, opticne enote so se vedno najmanjsi skupni imenovalec pri iskanju medija za deljenje podatkov naokrog. CD pogon imajo vsi.

Matev ::

mislim da imaš ti neko osebno zadovoljstvo ko nekomu daš cd
in misliš da ti je hvaležen ... in posledično dolžan za to kar si mu naredil

v resnici pa temu ni tako

ampak verjemi če ti je lažje

....

BigWhale ::

Jebemti si tumast!

Pejt razlozit eni vzgojiteljici nej pobere maile od 20+ ljudi in ti jih da, take maile da bodo delal, da jih bodo ljudje tudi brali.

"Ja mam email, sam skor nic ne uporabljam, tko pogledam enkrat na mesec."

Al ji pa dopovej nej eno neberljivo klobaso od urlja razlozi tem ljudem. Al jim pa nej raztala listke z URLji? :> Poleg tega se slik od otrok na internet kar tko ne daje, ljudje, ki so internetno premalo izobrazeni bodo takoj zgrozeni in taksnih je vecina. Sploh se pa ne uporabi nekega third party servisa za taksne stvari.

Bo trajal cel mesec preden se maili nakapljajo in pol jih ne bo delalo, ker jih je nekdo narobe in necitljivo napisal.

Kako osebno zadovoljstvo, as na glavo padu? ...

Matev ::

aha sedaj je pa vzgojiteljioca kriva

najoprej je bilo kriv čas

potem zasebnost

sedaj pa zopet nekdo drug ... samo da si ti ok

zanimiv primer si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

BigWhale ::

Ne razumes, krivo je vse skupaj, ne vsaka stvar zase.

Na E3 expoju sem vecino press materiala dobil na opticnih medijih, kakih deset komadov. Linkov sem nekaj videl pa si nisem nobenega zapomnil, pri Bethesdi sem celo dobil vizitko z linkom. Dobil sem pa tudi dva USB drive-a.

Pa je bil to bloody E3 expo, kjer so VSI obiskovalci racunalnisko in internetno precej vesci. Cudn, a ne?

"Tle mamo press material in vse najnovejse demo igre, pridte jih iskat sam prneste svoj USB drive! al pa mail nam dejte, da vam bomo poslal 300MB velik attachment!"

"Ah, ne sej se hecamo, smo postavl eno farmo serverjev, da bo pohandlala vse requeste k se usujejo na server."

Matev ::

bigwhale

tvoj problem je v tem da živiš miselno v preteklosti

včasih si dal cd in si bi frajer, sedaj pa temu ni tako, cd ki ga daš je cd ki obleži na polici in je popolna izguba časa ter sredstev - onesnažuješ planet s plastiko

pošlji po mailu - aja - maili so problem - zbrati maile - ja potem pa ne pošlji
kdor hoče ti bo že mail dal

če boš enkrat zaračunal 1 eur za cd ki ga daš
boš videl da ga nihče ne bo želel vzeti - toliko o tem filingu dobrega dajatelja ki ga imaš

ljudje ne cenijo teh cd-jev tako kot si ti misliš

če je zastonj vzamejo

če je za plačat simbolično vrednost ne vzamejo (kot si že sam ugotovil pri oglaševalcih ki si jih omenil)

CyberPunk ::

Vcasih si bil frajer, ce si juho popopral. Danes si frajer, ce juho pocukras. 8-O
Kaj je bolje - poper ali sladkor? Vsako ima svoj namen. :))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

General Electric na holografski medij shranil pol terabajta

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
225749 (4668) galu
»

320-gigabajtni Blu-ray disk

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
434568 (3411) driver_x
»

Zaton optičnih medijev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
558120 (6381) ABX
»

General Electric prikazal 500 GB-holografski disk

Oddelek: Novice / Diski
204281 (3146) Prospekt

Več podobnih tem