» »

Maxtor 40Gb problem

Maxtor 40Gb problem

boko34 ::

Pozdravljeni.
Kolega je kupil HDD Maxtor 40Gb.Na zacetku ga je BIOS lepo prepoznal prav tako WinXP.Ko smo hoteli s Partition Magic 7 napravit particije na disku je sredi pocetja javilo error.Od takrat naprej je disk prepoznalo kot 32Gb.To velicino je prepoznal tudi BIOS.Nakar smo disk zavrnli.V prodajalni,kjer je bil disk kupljen so ga izprobali in tam je deloval normalno - 40Gb.Brez problema so disk zamenjali,vndar ista pesem,BIOS in WinXp prepoznajo disk kot 32Gb.Kje bi lahko bil problem???
Plosca je ASUS A7V266-c Xp1700+ 256Mb.Na strani od ASUSA smo gledali za novejsi BIOS,vendar vse kar je popravljeno je novejsa podpora za CPU.

Ali bi pomagalo updateat BIOS,ali tici napaka kje drugje? Ce BIOS ne bo deloval,ali je plosca zanic? Svetujte kaj napravit.

Lepo pozdrav
  • spremenil: boko34 ()

Narcos Satanicos ::

Tole sm najdu enkrat nek:

System BIOS Dates BIOS Support Issues
Prior to June 1999 May not support hard drives larger than 32 GB

Jest bi probou BIOS updateat, čeprou je mau čudn da ne prepozna celga diska...

Thanatos ::

ma to ste ga s paricijami zajebal. Vse particije zbrište pa eno veliko naredite pa boš videl teh 40GB (pravzaprav 37GB) Plata je pa nova (mislim da via KT 266 čipovje) tko da s prepoznavo ne bi smelo biti problemov.

boko34 ::

Particije nismo nic zajebali,tudi ce smo jih zbrisali nismo dosegli 40Gb,ker ga je vedno prepoznalo kot 32Gb.
Sicer pa,stvar zdaj deluje normalno - flashirali BIOS in maticna prepozna disk normalno kot bi ga mogla.

Hvla za vaso pomoc.

Se vedno ne razumem,zakaj ga taksna plosca ni prepoznala.:\

Jst ::

Jaz sem kupoval disk približno 2 meseca nazaj. In sem imel podobno vprašanje; ali bo abit bh6 (staro!) zaznal novega maxtorja 80gb. V enem postu mi je en tip rekel, da sploh ni problema, če bios ne zazna celih 80gb; uporabiš jih vseeno.

In res sem kupil 80gb maxtorja, ampak ga je bios normalno zaznal...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socket 7 - maksimalna velikost diska

Oddelek: Strojna oprema
171760 (1503) Tomay
»

Težave z diskom

Oddelek: Strojna oprema
151167 (946) `ripper`
»

(pre)velik disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
442396 (1849) jest10
»

disk?

Oddelek: Kaj kupiti
281256 (1004) maticm
»

Namesto 80 Gb samo 32Gb trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
131216 (948) cekr

Več podobnih tem