» »

blue screen vedno ko vklopim računalnik

blue screen vedno ko vklopim računalnik

Vrana ::

Ejla!
Vsakič, ko vklopim računalnik se prikaže blue screen. Sm že probala pogooglat stop kodo, pa nism našla nič uporabnega :( Včasih se mi uspe prijavit in pol dela vse normalno, potem pa, ko izklopim in spet prižgem, pa spet bluescreen in morem ponovno zagnat. Mam windows xp, računalnik je star okoli 4 leta
Podatki z bluescreena:
stop: 0x0000008E (0xC0000005, 0x8062E4CA, 0xB9D069D, 0x0000000)
Check to be sure you have adequate disk space. Try changing video adapters. Disable BIOS memory options.
Beginning dump of physical memory. Physical memory dump complete.

Najmanjšega pojma nimam kaj naj naredim, ker ne štekam nč od tega, bios pa si ne upam spremijat, se bojim, da še bolj pokvarim vse skupaj.

Poskusila sm zagnat preverjanje diska: chkdsk/f, pa se ustavi in zapre na sredi 2. koraka.

Pred kratkim sm zagnala patch za teme za namizje, kaj bi lahko blo to krivo (zamenjana datoteka uxtheme.dll)?
LP in hvala že vnaprej.

bluefish ::

Naredi fotografijo tega bluescreena, ker vsebuje še nekatere dodatne informacije.

Lahko tudi poženeš ta program in sem objaviš rezultate.

Vrana ::

evo sliko (upam, da sem pravilno pripela):

bluescreen



Programa pa mi ne pusti namestit v safe modu, bom še probala, če mi bo uspelo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Spike Edin ::

Živjo!

Odstrani nekaj modulov pomnilnika, ki so nameščeni v računalniku. Pusti vsaj en RAM, ki je potreben za računalnik, da se zažene in zagon operacijskega sistema Windows XP.
Če imaš 2 × 1 GB pomnilnika odstrani eno palčko in potem poskusi ... Če se bo problem spet pojavil poskusi z drugim modulom pomnilnika ali pa namesti RAM v drugo režo ;)
The PC Doctor

mattoslo ::

a vsa ta 4 leta kar je računalnik star nisi dala na novo windowsov?

Vrana ::

Hvala za nasvete, ampak sm totalen laik, tako da rabim še malo razlage :D
Kako zgleda modul pomnilnika, ki ga morem odstranit? In hm...kaj bi blo krivo za te težave?
@mattoslo: ne, nisem, nikoli nism mela problemov, pa mi ni blo treba.

mattoslo ::

potem bo pa že pravi čas, da ponovno naložiš windowse! shrani podatke na zunanji disk (če ga imaš) in ponovno inštaliraj izgubiti ne moreš nič samo dobiš lahko. Mene ko začnejo "za J." jih ponovno naložim.

bluefish ::

Najprej pojdi sem: http://www.memtest.org/ in naloži ISO sliko. To zapeči na CD (uporabi ImgBurn ali kaj podobnega) in ga zaženi ob zagonu računalnika. Če javi napake, potem je okvarjen RAM.

solatko ::

mattoslo - Če ji dela BS ne more naložit windows, to dela zaradi napake na HW in ne SW (razen kak trojanec ali gonilnik), če ni nič instalirala, potem je verjetno ram, morda za očistit hladilnik in vent - možno pregrevanje CPU-ja......
Fajn bi bilo malo več podatkov o sami mašini.

Vrana ::

Ok, hvala. Se bom lotila, samo ne še takoj, ker grem na dopust.
Lp do naslednjega tedna
fsm:)

opeter ::

Moraš se odločit, kaj ti je pomembno: računalnik ali dopust.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bukev ::

Saj se je odločila. Dopust je pomembnejši!8-)
tudi jaz tako mislim.

mattoslo ::

jaz pa mislim, da je dupust bolj pomemben če imajo tudi wlan :P

mjk ::

vsekakor je tole zelo sumljivo.
glede na to, da praviš da je to ob prijavi v sistem, najverjetneje ni posledica pregrevanja, ampak bo kar spomin.

memtest.org bo kar pravi naslov.

še ostali možni krivci:
- matična plošča (imel sem pred letom problem, ko se je "napihnil" en kondenzatorček in je potem mašina vsake toliko dala ven bluescreen in reset)
- disk .. glede na to, da os uporablja disk kot zadnji spomin se lahko tudi tam kaj zbrka in potem windowsi rečejo, da se tako ne grejo več.
- mogoče si pred kratkim posodobila kak driver in zato sedaj stva ne laufa tako kot bi morala

torej moj pristop bi bil sledeč:
- memtest in če tam javijo napako potem je to to ... zamenjat ram
- windows restore (ampak samo če si delela dosti pogosto te restore točke) vzemi kako pred tem, ko se ti je problem začel pojavljati
- servis ... matično ploščo boš težje preiskala oz našla problem - rešitev servis

P.s.: Ja ponovna naložitev windowsow ti reši problem, če je stvar v gonilnikih, ampak mislim, da je tu HW problem.

Vrana ::

ejla! Sem v cybercaffetu in se veselim, da ste mi dali toliko nasvetov:)
Dopust je res pomembnejši, računalnik lahko počaka in počiva doma, saj ne bo pobegnil:D
Lepe pozdrave vsem in hvala za pomoč;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BlueScreen!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51266 (1111) dejan1992
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222013 (1694) Duhec
»

Lahko nihanje napetosti povzroči nastanek bad sectorjev?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161956 (1716) Tomay
»

Blescreen (sumim network driverje..) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
594835 (4170) BB4l
»

NUJNO. Je disk zanič ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241513 (1195) perci

Več podobnih tem