» »

Rabim hlajenje?

Rabim hlajenje?

1
2
3

Caleneth ::

Eh... zavedlo me je to, ker je pisalo samo za windows xp pa visto.. :))
Sem zagnala stability test na 1680 x 1050 resoluciji, tolko mam nastavljeno primarno resolucijo. In sem pusla tak dolgo dokler se niso temperature stabilizirale. 50 average fps, 80 max. Me je blo že strah glede temperatur, max je doseglo 88 C°. Drugače pa so ble nekje 80-85 stopinj, ampak to je blo fajn obremenjeno, med games ni nikoli več kot 60 C°.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

Xserces ::

uf to je pa ze kr za 5770... ce je bil core na 88 so bli rami se visje in VRMji tut:D nevem pa za call of duty koliko lahko obremeni graficno... na tvojem mestu bi si zloudu MSI Afterburner in si nastavu fan curve

 moj fan curve

moj fan curve

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Caleneth ::

 moj trenutni fan curve

moj trenutni fan curve



Nastavim približno tako kot imaš ti? Aja pa max temperaturo od grafične, sem si z 100 znižala na 90, iz varnostnih razlogov.. :D

Xserces ::

lol tak je tvoj default curve??? :D pri tem se ti grafa tut priblizno nebi smela priblizat 80 stopinjam :S:S:S
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Caleneth ::

to je moj default curve ja... Očitno je tam noter reeeees hudo slabi luft :))

Xserces ::

Caleneth je izjavil:

to je moj default curve ja... Očitno je tam noter reeeees hudo slabi luft :))


ja prov mas ja :/ ze potem se vid :S:S mi lahko poves katero graficno imas... kater proizvajalec

Je velika moznost po slikah ki si jih dala na slotech da ta graficna ne izpihava vrocine ven ampak v ohisje ... edina slabost custom coolerjev ...:/ po slikah sodec mi zgleda tako!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Caleneth ::

Gigabyte ATI Radeon HD 5770 1GB GDDR5, pa prav piše na škatli 80 mm large fan, up to 18% lower temperature. Pa nareta v 40 nm tehnologiji.

Xserces ::

Caleneth je izjavil:

Gigabyte ATI Radeon HD 5770 1GB GDDR5, pa prav piše na škatli 80 mm large fan, up to 18% lower temperature. Pa nareta v 40 nm tehnologiji.


ja ce mas prepih u kisti... pri teb k pa ni ventilatorjev se pa vsa vrocina dviga k procesorju in posledično segreva celo masino... lahko primerjas z 5850 stock coolerjem ki ima spelano do rez na zadni strani... pri tebi tega ni :/ in je cist mozno da je tezava v tem da ohisje ni prezraceno:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Caleneth ::

Bom šla kupit 2 venta, zaenkrat samo za spredaj pa zadaj, ni mi problema dat bogih 12EUR za ventilatorje :)) Priporočaš kerega? Važno, da je fajn tihi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

Xserces ::

hm:/ drgac so scythe slim verzija ampak ima manj pretoka...
poglej si se to kar sm prej govoru:)
 5850

5850


 Tvoja 5770

Tvoja 5770




http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z... lahko tega vec se pa ze ne splaca dajat... PWM pa tut ne rabs

aja pa ni ti treba neki silent ker ce te ne mot 50% na grafi teh ne bos slisala :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Caleneth ::

Tisti del pri moji grafični, ko si ga označil, tam zrak ven piha? Tole je obrnjeno točno proti tisti luknji kjer naj bi ventilator bil. Drugače pa, primerjava moje pa tvoj grafične je pa skoraj nemogoča, ker je tvoja x-krat boljša :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

Xserces ::

Caleneth je izjavil:

Tisti del pri moji grafični, ko si ga označil, tam zrak ven piha? Tole je obrnjeno točno proti tisti luknji kjer naj bi ventilator bil. Drugače pa, primerjava moje pa tvoj grafične je pa skoraj nemogoča, ker je tvoja x-krat boljša :))


mislm glede ventilatorja... moja ima speljano do rež tvoja pa ne tudi če tja piha ne gre vse čez. upam da zastops:) drgac pa glavn problem je prezračevanje ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Caleneth ::

Mhm razumem :) Dobro te pa gremo kupit ventilatorje, pa sporočim kako bo potem stanje :D Hvala! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

Xserces ::

Caleneth je izjavil:

Mhm razumem :) Dobro te pa gremo kupit ventilatorje, pa sporočim kako bo potem stanje :D Hvala! :)


Ni problema ce bo se ksn problem nas je velik tuki gor da pomagamo ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Wox ::

Caleneth je izjavil:

Bom šla kupit 2 venta, zaenkrat samo za spredaj pa zadaj, ni mi problema dat bogih 12EUR za ventilatorje :)) Priporočaš kerega? Važno, da je fajn tihi :)

To bo za začetek cool rešitev da zagotoviš zračni pretok v kišti. Še bolj cool bi bilo menjat tudi kišto za kakšno normalno zadevo. Od 50€ dalje se dobi že zelo dobra ohišja.
Če si serviserju opisala simptome tako kot tu, potem me čudi, da ti je šel menjavat pasto na procesorju, ker to nima veze s tvojimi težavami.
Dalje, če ne misliš navijat ti menjave CPU coolerja ne priporočam, ker ne boš kaj dosti pridobila. Raje kupi boljše ohišje z možnostjo montaže PSUja spodaj in postavi dva ventilatorja spredaj, da pihata v ohišje (btw, zelo blagodejno vpliva tudi na disk/e), enega na zadnji strani in enega zgoraj in naj pihata iz ohišja. To je precej optimalna konfiguracija, če vzamemo v obzir, da imaš grafično, ki nima preveč posrečenega sistema hlajenja.
Koliko imaš pa temperaturo v sobi? Pri meni zdaj kaže 30 stopinj.8-)
Commodore 64

Caleneth ::

Pri meni 27,9 stopinj. :D Ura prav na decimalke kaže :))
Hvala za nasvet, samo novega ohišja še ne mislim kupit, ker je vse novo... Za začetek 2 ventilatorja :)

Xserces ::

Caleneth je izjavil:

Pri meni 27,9 stopinj. :D Ura prav na decimalke kaže :))
Hvala za nasvet, samo novega ohišja še ne mislim kupit, ker je vse novo... Za začetek 2 ventilatorja :)


drugace pa glede ohisij :) 45€ je moje NZXT Gamma ampak mas pol 6 slotov za vent :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

kupi antec 1200 in ne bos mela problemov s prezračevanjem :P jaz se klime ne rabim xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

IvoJan je izjavil:

kupi antec 1200 in ne bos mela problemov s prezračevanjem :P jaz se klime ne rabim xD


ah to je ze pretirano... xD antec nine hundred je cist ql... ali pa Mini haf 922 , tut moj ni svoh k das enkat ene 4 ventilatorje not xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

ta gamma je super. Veliko pa pri airflowu v kisti pomeni tut cable management. Lahko mas samo 2 venta, pa ce mas dobro kable postimane ne bo frke.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

da ampak mors met ze SMART kablovje xD in pa plac za maticno plosco :P mam jst sam 1 kabl uspred ker je prekratek drgac pa use uzadi xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

sej jst sm meu 2 kabla uspredi k mam full tower case
Pa sm poj sam 2 podalska nabavu in to je to :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

axee ::

Antec 300 + dva sprednja ventilatorja bosta daleč najboljša in predvsem najcenejša rešitev, ki se brez težav primerja z HAF, antec 902 itd.

IvoJan ::

antec 300 je že težko dobit :S
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

axee ::

Hehe smo ga preveč zreklamirali na forumu? :D

IvoJan ::

jap :) sej je res dobro ohišje.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

IvoJan je izjavil:

sej jst sm meu 2 kabla uspredi k mam full tower case
Pa sm poj sam 2 podalska nabavu in to je to :)


povej ke si podalsek kupu :)
drgac pa ja antec 300 je tut zakon ;) in v tem primeru je best buy...
ej mogoce ksn ve ke bi se dal dubit ventilator k bi pasu ke k so reze za CD-ROM xD enkat sm ga ze najdu ampak nism meu dnarja da bi nabavu :P zdej ga pa ne najdm vec

axee je izjavil:

Hehe smo ga preveč zreklamirali na forumu? :D


to pa itak xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

IvoJan ::

v mlacomu majo vecino podlaskou. jst sm rabu 24 pinskega in 8 pin za plato.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

isto jst xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

akasa ::

Caleneth ::

IvoJan je izjavil:

ta gamma je super. Veliko pa pri airflowu v kisti pomeni tut cable management. Lahko mas samo 2 venta, pa ce mas dobro kable postimane ne bo frke.


Kaj lahko kdo pove če mam vredu kable razporejene? Se fajn vidi na zadnji sliki, ko sem jih dala od pc-ja.

Jaz bom popizdla če nebo pol, ko bom dodala ventilatorje, vse okej. Ker sem komaj 700€ skup napraskala za pc, zdaj pa je dobesedno, ne morečt rečt drugega kot, sranje od sranja zaradi vsega tega pregrevanja... Danes je bil spet rumen screen, po 2 urah in pol igranja. -.- ...Naslednji teden pričakujem zelenega, tolk da bo šla cela mavrica skozi, na koncu pa lepo fajn blue screen. *sarcasm*

IvoJan ::

ja pri tebi trenutno ni važno kako maš kable ker nimaš nobenega pretoka zraka.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Caleneth ::

Aja pa še eno vprašanje. Kaj je pomembno kje imam kišto? Namreč, jaz jo mam pod mizo, ampak dvignjejo od tal, na polici. Od zadaj je pa ene 13 cm placa. Na levi je prazno, na desni pa deska. Če si omislim 2 ventilatorja, bi blo mogoče boljše če dam enega spredaj, pa namesto odzadaj, enega ob strani ko mi ven spihuje?

IvoJan ::

enega daj upsredi in enega uzadi, bo najboljše. ta na stranici ne pomaga kej preveč
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TOP ::

Pa si morda probala drugo grafo,ker z 5770 sem mel že,kar nekaj težav in nisem edini.

zagi123 ::

Samo opazka- napisala si, da je zaštekalo ob mw2- lahko da je bil napajalnik preobremenjen, ker kot vidim po slikah si kupila najcenejši možen napajalnik, tako da v prihodnje raje vzami kaj bolj zanesljivega ;)

IvoJan ::

pa kaj ti govoriŠ? njen sistem porabi 350W max
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Caleneth ::

zagi123 je izjavil:

Samo opazka- napisala si, da je zaštekalo ob mw2- lahko da je bil napajalnik preobremenjen, ker kot vidim po slikah si kupila najcenejši možen napajalnik, tako da v prihodnje raje vzami kaj bolj zanesljivega ;)

Ja nimam nekega blaznega napajalnika, najcenejši pa tudi ni. 650W je za moj sistem več kot dovolj, nevem zakaj bi pol zapravla 160€ za nekega cooler masterja. Drugače pa napajalnik sploh ni problem.

galu ::

IvoJan je izjavil:

pa kaj ti govoriŠ? njen sistem porabi 350W max


Včasih kake linije malo šepajo... Jaz sem enkrat imel nekega BeQuiet (naj bi bla dobra firma, reviewi so tudi bili oh in sploh) 550w, kateri je stal nekje 100e, pa je zaradi slabih linij na HD4850 metal ven BS-e, ter na koncu še skuril matično...
Mogoče je pri tebi problem grafika, ali pa PSU... Kakorkoli, lažje ti bo če daš ti na njihov garancijski servis, pa naj se oni ubadajo z tem, ker imajo dosti boljše pogoje za definicijo problema, kot pa ti, doma.

P.S. Moja 5770 je prišla na stock frek. po par urah igranja, na 103°c, ventilator je bil na 95%... Ampak ni niti enkrat failala. Niso te grafe tak občutljive na temperature kot si mislite (ok, na dolgi rok bi lahko kaj crknilo, ampak pri novem računalniku pa ne)!
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Caleneth ::

Sem že dala na servis, rekli so mi naj si kupim novi cooler za procesor ali pa novo ohišje. Samo nevem ki jim je logika, pa če bi mela najboljši cooler noter, nebi nič pomagalo ker nimam očitno nobenega pretoka zraka v kišti. Lahko bi mi rekli: nimaš zluftano, ampak niso. Rajše so mi ponudli vnaprej pripravljen cooling system za 30EUR pa še montažo bi mi zaračunali. Pedri, da jim ne morem druga rečt... sam služli bi radi. Za ventilatorje so mi rekli da se ne splača, da samo 6 mesec držijo, rajše novi cooler. Novi cooler. COOLER. Prav vsiljevali so mi tisti pripravljeni cooler na servisu. -.-
Sicer pa zdaj mam itak namen it kupit 2 ventilatorja, pa da vidim kako bo stanje potem...

galu ::

Haha, to so ti majstri.:))
Reči da jim garancija veleva, da garantirajo da računalnik v takem stanju, kot so ga oni prodali, dela brezhibno. Naj oni dajo noter tisti hladilnik, za brezplačno!
Če nebojo hoteli, pa jim reči da boš Trži inšpektorat poklicala.
Tako to gre.

axee ::

haha ventilatorji 6 mesecev držijo, to so pa kekci.

ne potrebuješ cooler za procesor dokler ne navijaš, ker bo stvar TIHA v večini primerov, samo pretok pa rabiš nujno.

mater so kekci

Destroyers ::

TOP je izjavil:

Jaz nevidim tukaj problem v temperaturi proca,ker meni je I7 920 bil na 60 pa se ni nikdar restartov,edino če maš u biosu nastavljeno na prenizek temp.Sam ta temperatura ni kritična.Kaj se ti še pojavi plav zaslon in zablokira.
Ja, tudi moj Audi A3 gre 230km/h...
Kakšno zvezo ma Intelov proc i7 920 s to debato? To je popolnoma drugačen proc, ki zdrži veliko višje temperature...
...They wanna build the prison!...

Xserces ::

axee je izjavil:

haha ventilatorji 6 mesecev držijo, to so pa kekci.

ne potrebuješ cooler za procesor dokler ne navijaš, ker bo stvar TIHA v večini primerov, samo pretok pa rabiš nujno.

mater so kekci


to je pa to k te majo ze pouhn kurac na servisu xD in se te hocjo losat... ti povej kaj se dogaja pa nej magar un tm geeka ene par ur cod :D šaŁa :P ampak to se ne sme dogajat
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

andro4444 ::

50 stopin za procesor ni visoka temperatura jat imam intel i5 750 in v mirovanju ima procesor 40 stopin pri polni obremeitvi pa cez 100 stopin .

IvoJan ::

veš da to ni ql??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

andro4444 je izjavil:

50 stopin za procesor ni visoka temperatura jat imam intel i5 750 in v mirovanju ima procesor 40 stopin pri polni obremeitvi pa cez 100 stopin .


HAHHAHA xD i5 je do 70-75 stopin,.,,,
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

axee ::

saj sploh ni pomembno, vsak ki je že večkrat sestavljal računalnike z tem procesorjem VE na kakšni temperaturi normalno delujejo. vsa odstopanja so samo posledica slabega hlajenja ohišja. pika

Xserces ::

axee je izjavil:

saj sploh ni pomembno, vsak ki je že večkrat sestavljal računalnike z tem procesorjem VE na kakšni temperaturi normalno delujejo. vsa odstopanja so samo posledica slabega hlajenja ohišja. pika


ali slabo nameščene termalne paste xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

axee ::

moraš bit res *** da slabo namestiš že priloženo in povsem zadovoljivo pasto na stock hladilniku.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

racunalnik igre

Oddelek: Kaj kupiti
334396 (3749) thebaloh
»

Problem s grafično

Oddelek: Strojna oprema
141522 (1404) RoGPhreak
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
336969 (6245) Stupo
»

Navijanje Intela i7-860

Oddelek: Navijanje
413427 (2780) TeraTM

Več podobnih tem