» »

TIL-111

TIL-111

tejo ::

Nameravam naredit light-show s temi čipi, pa me zanima če se še kje dobijo? V IC Elektronika se jih ne dobi več :|.

abcde7 ::

Tejo, kva nč ne poveš,da boš imel doma disko!8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abcde7 ()

Airskull ::

Pejt še v HTE pa Conrada pogledat.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

tejo ::

No bom še tm preveru.

tejo ::

Nope, tud tm se ne dobi :'(.

Bom poiskal kak načrt za light-show k ne vsebuje tega prastarega čipa.

Bacilio ::

Kje pa mas ta cip? sej ce je prastar bi se ga dal zamenjat z kaksnim novim ane >:D mal povpras s kerim cipom bi ga lohka nadomestil! Drgac pa kaksn light show mas to dej mal razlozi delovanje!

tejo ::

Najbolje, da sam pogledaš vezje. Klik.

gumby ::

tejo: tale TIC111 je optocoupler (ne vem, kako se temu drugače pravi) - to je LED in NPN fototranzistor v enem ohišju. nabavi si pač drugačen tip in uživaj v utripanju:D

roscha ::

Vezja sicer nisem pogleal., ampak verjetno ti vse skup ne bo delalo. Imam nek čuden občutek, da o štromu nimaš pojma. Pa brez zamere!

Drugače pa uporabi npr. CNY-17 (ta mi je prvi padel na pamet)

Še specifikacije obeh:

http://www.fairchildsemi.com/ds/TI/TIL1...
http://www.vishay.com/document/83606/83...

by!

tejo ::

Brez zamere ne bo šlo, kakšne koli zajebancije z drugimi čipa pa odpadejo. Če pač ne dobim TIL-111 ga pač ne dobim.

roscha ::

??? Čipa sta PIN-kompatibilna, po podatkih pa tudi skoraj povsem enaka. Te ne razumem. Namesto TILa vtakneš v vezje CNY in se dalaš da je TIL. Če te moti oznaka se tudi da pomagat:D Vzameš "šmirgl" papir, pobrusiš oznake in z edigsom napišeš nove:D

by!

Highlag ::

Ja bolj da že zdej odnehaš, ko si še živ:D

Glede čipa pa tale tvoja zadeva sploh ni nevem kako zahtevna glede Opto-couplerja.

Bistveno je predvsem, da ima enak razpored nogic in da lahko izhodni del spusti čez dovolj toka, da se bodo tristorji prožili.


Bacilio ::

Tejo zdej pa tud jest vidm da si se amater v elektrotehniki! Drgac pa lahko uporabis kateri drug optokopler ker to nima prov dost veze v tem vezju, sam da je fizično ločeno vezje od 230V napetosti!!!

Red_Mamba ::

a je lahka še kej bolj kompliciranega kot tisto vezje k si ga dal not.
poglej moj winamp light show na
www.geocities.com/red_mamba

celica ::

Tejo zdravo ...

Ne se pustit prestrasit. Te TIL111 lahko dobis pri meni.
Kaksnih 8.komadov se jih imam na raspolago. Ostali iz mladosti, ko sem kar uspesno delal razne efekte, lahko
recem kar uspesno.8-O
Tukaj imas moj naslov, pa mi javi koliko jih rabis, mislim pa, da bi se se nasel celo kaksen nacrt v navezi na TIL111 :D

Kot pa so ti tudi drugi napisali, se dans dobi kar nekaj zamenjav, ki so PIN-kompatibilne, tako da ni problema.:\

Ce pa se ti neda brskat po katalogih, pa kar javi.

Lp.
negre..! gre ..? joj GORI ..!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3-sistemski light show

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
83393 (2193) pajdo95
»

4 kanalni light-show

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82229 (2135) Azrael
»

Light Show

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162327 (1971) Mulc
»

Iščem elektronski elemen, mogoče diodo....?

Oddelek: Strojna oprema
261789 (1401) stromar
»

VB prižiganje led diod

Oddelek: Programiranje
81309 (1134) Area_51

Več podobnih tem