» »

Asus P5Q, nedelovanje LAN

Asus P5Q, nedelovanje LAN

sloxl8 ::

Imam eno težavo z matično Asus P5Q. Namreč, zadnjič je zmanjkalo elektrike, zato se je računalnik "prisilno" ugasnil.

Ko sem ga vklopil, sem ugotovil, da "onboard" mrežna kartica ne deluje več - to sem preskusil tako, da sem v PCI vtaknil drugo mrežno in preveril, ali mreža deluje - vse deluje OK.

- Zanima me, ali je imel že kdo podobne težave z mrežno in kako jih je odpravil?
- Ali je edina rešitev servis?
- Če bi se odločil zamenjati ploščo, katero priporočate - mora biti P45, podpirati CPU E7300 in DDR2 8500? Vem, da je alternativa tudi menjava kompleta (CPU, RAM, matična), ampak zaenkrat to ni opcija - raje obdržim PCI mrežno kartico.

LP,
Jure

RazzorX ::

Probaj resetirati BIOS na default.

mRobert200 ::

Strela? Če je to si lahko vesel, da ti samo mrežna ne dela. Vstavi notri drugo mrežno kartico in to je to.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Edina rešitev je mrežna kartica na PCI ali PCI-E. So dosti poceni.

sloxl8 ::

mRobert, ni bila strela. Bilo je sicer pred nevihto, vendar je kar naenkrat zmanjkalo elektrike. Čudno pa je, da bi mi električni sunek (tudi če ni bilo direktnega udara) skuril onboard mrežno, če imam internet prek optike, računalnik in ruter sta pa na prenapetostni zaščiti.

solatko ::

Če imaš internetni kabel tudi preko prenapetostne zaščite, lahko uveljavljaš garancijo na prenapetostno zaščito in daš ploščo popravit (jo bodo zamenjal), če pa imaš internet speljan mimo, se pa zavedaj, da gre v teh primerih, za nekaj V višjo napetost ali za napetost na ničelnem vodu (zemlji) in to ti prenapetostna vtičnica mora ustavit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slabo vreme, Grmenje , strele... ugasnit vse?

Oddelek: Pomoč in nasveti
313316 (1335) floyd1
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4715025 (11491) mojca
»

Zaščita mreže in tel. pred strelo...

Oddelek: Kaj kupiti
91737 (1584) Netrunner
»

strela - skurjena mrežna kartica

Oddelek: Strojna oprema
172635 (2261) Pyr0Beast
»

strela skurila modem in switch na lj-kablu....

Oddelek: Pomoč in nasveti
121670 (1446) Jeebs

Več podobnih tem