» »

wireless access point DWL-2000AP+

wireless access point DWL-2000AP+

copko ::

Živjo!

Torej imam ta access point in bi ga rad usposobil za wlan omrežje po hiši... Imam pa en problem in to, da ne morem priti v njega, ker ima nameščeno geslo. Zanima me če se da to kaj resetirati ali kaj drugega.

lp

EvilDare ::

Najprej naredi reset potem pa uporabi default uporabniško ime in geslo. Glede na to stran klik uporabiš samo uporabniško ime "admin" brez gesla. Reset gumb oz luknja je na zadnji strani med anteno in ethernet priključkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

copko ::

naredil sem tako ampak ne dela... če je kaj drugače je spremenjen tuddi IP vendar tega vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: copko ()

copko ::

torej... šel sem na njhovo spletno stran in naredil tako kot piše in je že povedal evildare

To perform a reset, please follow the steps below:
Step 1 With the unit on, place a paper clip intothe hole on the back on the unit labeledReset.
Step 2 Hold paper clip down for 10 seconds andrelease.
Note: Do not repower unit during thisprocedure.
Step 3 The unit will reboot on its own. Once theWLAN light stops blinking, the unit is reset.
Note: Resetting the router does not reset thefirmware to an earlier version. It will change all settings back tofactory defaults.

IP naj bi se spremenil na prvotnega 192.168.0.50, in geslo kot je tudi že povedal evilDare, up. ime admin in brez gesla. Kot sem že napisal je bil IP takrat spremenjen, in sedaj po resetiranju niti ne zazna dostopne točke, ko vpišem IP starega ali pa prvotnega...


Torej kaj priporočate, da sedaj naredim?

lp

EvilDare ::

Poglej če vpisuješ pravilni IP privzetega prehoda. To pogledaš tako da klikneš levi klik na ikonico desno spodaj v opravilni vrstici, ki zgleda kot ekranček s priključkom, na sliki 2 po vrsti od desne. Klikni "Odpri središče za ...". Potem pa nekje na sredini deno piše "Povezave: Local area connection 1" ali nekaj podobnega. Stisni to. V odprtem oknu klikni "Podrobnosti..." in preberi "Privzeti prehod IPv4: xxx.xxx.xxx.xxx". Ta IP vpiši v firefoxa.

Ali pa v ukazno vrstico vpiši "ipconfig" in preberi "Default Gateway . . . . . . . . . : xxx.xxx.xxx.xxx" pri pravilni mrežni povezavi. Ponavadi je bolj pri vrhu.

copko ::

kot se vidi na sliki IP sploh ni vpisan. ko sem pa vpisal je internet nehal delovat in tudi na tist IP ni nič našlo...
poskusil sem še in dal na samodejno in ni delalo.

bom še enkrat povedal kako imam vse skupaj povezano. imam pač modem in iz njega je povezan switch, iz switcha pa v ostale računalnike in v access point ki je omenjen zgoraj, ta pa se je uporabljal za sprejemanje in mislim da mi moral v njem kaj prestaviti ker ne dela... rad bi ga pa uporabil za wlan internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: copko ()

EvilDare ::

Hm čudna postavitev. Če imaš napravi eno zraven druge, to mislim switch in router potem če se lahko se znebi switcha, če nimaš preveč povezanih naprav, oz. ga postavi za router in ne pred njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

copko ::

routerja sploh nimam. pa še teško bi kaj spremenil ker je modem precej stran od vseh računalnikov in bi moral vleči daljše kable po celem stanovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: copko ()

EvilDare ::

Sem čisto spregledal. Ali ti po resetu, sploh kakšen računalnik vidi DWL-2000AP+? Lahko da je wireless že aktiven brez kakršne koli zaščite. In po povezavi, bi moral z ipconfig ukazom videti IP prizetega prehoda na mrežni povezavi. Jaz bolj v temi tavam, naj še kdo kaj predlaga, ki se bolj spozna na mrežno konfiguracijo. Poskusi še kakšen "ipconfig /flushdns" v konzolo vpisati. To bo samo pobrisalo cache dns tabele, ki je shranjena v računalniku.

copko ::

noben računalnik ne zazna. vpisal sem "ipconfig /flushdns" v konzolo, nič boljše, je pa res da nevem če mi dela antenca, samo mislim da bi ap moral vseeno delati ali ne? vseeno hvala da se trudiš :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSH forwarding na Mikrotiku

Oddelek: Omrežja in internet
101772 (1512) miki133
»

iptables problem

Oddelek: Operacijski sistemi
242199 (1965) poweroff
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133955 (3751) imagodei
»

"apt-get install xy" težave (Debian)

Oddelek: Operacijski sistemi
71403 (1304) B-D_
»

router dela na nekih url jih samo polovično

Oddelek: Pomoč in nasveti
151583 (1399) Medo_m

Več podobnih tem