» »

Izdelava spletnih strani s ali brez optimizacije

Izdelava spletnih strani s ali brez optimizacije

webpresent ::

Izdelava spletnih strani s ali brez optimizacije | Veliko nas je takih ki, izdelujejo spletne strani. Le premalo tistih, ki se že pri sami predstavitvi projekta s strani stranke, vzamejo resno optimizacijo spletne strani. Jaz sem mnenja, da se je optimizacije spletne strani že na samem začetku potrebno resno lotiti in to strankam tudi pojasniti. Saj kaj nam prinese lepo besedilo in design, če ni besedilo in iskalni nizi niso prilagojeni spletnim iskalnikom, tako da spletna stran pridobi najboljšo možno pozicijo.

Mene zanima vaše mnenje ter izkušnje in iskušnje kot izvajalec ali pa kot stranka na to temo.

http://www.web-presentation.eu
  • vrnil v prejšnje stanje: Ziga Dolhar ()

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

1024 ::

Izdelava spletnih strani s ali brez optimizacije - vir: naslov teme


po potrebi lektoriranje besedil za spletne strani, - vir: web-presentation.eu


Anyone?
Fish knows everything.

webpresent ::

To pa je kultura iskanja. Seveda, če pa pogledaš rezultate za strani v Slovenskem jeziku je pa drugačen rezultat prek 100.000.000;)

Gost ::

webpresent,
ne vem, kaj želiš povedati in zvedeti, razen narediti svojo reklamo.

Pojem optimizacije spletne strani je postal precenjen in je samo še neka "fama". Večina ljudi, ki ponuja optimizacijo strani, sploh ne ve nič o content marketingu. Optimizacija se sploh več ne začne na strani izdelave strani (design, programiranje), ampak pri ustreznih tekstopiscih, ki znajo kaj konkretnega in aktualnega napisati pa tudi da vejo, da se pred samoglasniki vedno uporablja predlog "z".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

DubleG ::

Najprej je potrebno vsaj svojo spletno stran narediti valid, če se to že ponuja.
http://validator.w3.org/check?uri=http:...
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

overlord_tm ::

Tisti boxi z iskalniki so ze miljon let out. Pa nevem koliko je kaj optimizirana ta stran, ker meni zabije browser do konca ko jo odprem. To da onemogocas desni klik tudi ni user frendly. Ucinkovito pa sploh ne.

1024 ::

Drgač pa iskreno rečeno, menjaj nick iz webpresent v webpast.
Fish knows everything.

IceIceBaby ::

Moj pogled na stvari.

SEO pri nas je navaden BS in v veliki večini primerov popolnoma nepotreben. V najbolj klikanih nišah prometa ni dovolj, da bi se splačalo zapravljati čas in denar za optimizacijo. Veliko lažje, hitreje, bolj zanesljivo in ceneje se da promet dobiti s plačanimi oglasi, naj gre za PPC ali kak drug model.

Če nimaš točno določenih ciljev in ne veš čisto točno kaj ti prinese SEO se ti verjetno ne splača. Plačevanje več 100EUR za to je imho nateg.

Kar se tiče standardov oz. validacije sem pa podobnega mnenja. Lepo je, če gre stran čez validator. Ampak prilagajanje validatorjem in obskurnim skupinam ljudi na spletu v določenih primerih enostavno ni rentabilno. Primer: V spletni trgovini, kjer čisto vse nakupe dobim iz Firefoxa, IE in Safarija se mi res ne da ukvarjati z validacijo, če stran v teh brskalnikih dela normalno. Raje v tistem času poskrbiš za dodatke, ki ti povečajo prodajo.

root987 ::

Primer: V spletni trgovini, kjer čisto vse nakupe dobim iz Firefoxa, IE in Safarija se mi res ne da ukvarjati z validacijo, če stran v teh brskalnikih dela normalno. Raje v tistem času poskrbiš za dodatke, ki ti povečajo prodajo.

Tej trgovini bi mirne duše zaželel propad, še posebej pa če se osredotočajo primarno na splet.

Obskurnim skupinam? Še ne preveč dolgo nazaj so bile obskurne skupine nekatere izmed skupin, ki jih sam omenjaš.

Prav zahvaljujoč standardom smo se naučili delati neke napol uporabne spletne strani, ki se pravilno prikažejo še kje drugje kot pa na IEju, pa še vedno obstajajo ljudje, ki bi radi prikazali standarde kot nekaj elitističnega in nepotrebnega, in nekaj, kar neke fejk resne firme tako ali tako ne rabjo počet, ker "je predrago". Bi rekel, da so standardi danes že kar lepo postali minimum.

Poleg tega, da je ZELO lepo če gre stran čez validator (seveda, če ti zaradi tega crkne podpora za dva browserja razumem, ampak večinoma obstajajo druge poti za dosego istega cilja), se bi počasi kot družba morali začeti premikati v smeri "graceful degredation-a", semantike dokumentov in predvsem accessibilitya za ljudi z problemi z vidom ali kakšnimi drugimi težavami.

Ampak očitno bo za to potrebno še eno desetletje trollanja, predavanj in zvijanja rok ;>
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

IceIceBaby ::

Obskurnim skupinam? Še ne preveč dolgo nazaj so bile obskurne skupine nekatere izmed skupin, ki jih sam omenjaš.


Ko niso več obskurne skupine pač poskrbiš za podporo. Dokler pa je treba vložiti XEUR v dodaten razvoj za 0EUR prodaje se zadeva ne splača. Čisto nič mi ne pomaga, če se trgovina prikaže pravilno na telefonu, če iz telefonov ni nakupov.

Sem zato, da se upošteva pravila, ampak ne za vsako ceno.

Vice ::

Uf to pa je samopromocija :))

MrBrdo ::

Ma kaj pa vem, tut če maš še tok dobro optimizacijo pa tako grdo stran ne vem če je učinkovito...

Drugače se pa tudi strinjam z kst-jem. Ker ponavadi ni časa in naročnika zanima vse drugo kot to, hoče pa skoraj zastojn in do jutri...
MrBrdo

opeter ::

Oblika strani izgleda, kot da je iz devetdesetih (pa še takrat bi bil na lestvici čisto na dnu).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tody ::

Jebeš SEO, če pa potem stran ne služi tistemu, čemur je namenjena, torej prodaji. Izbira ozadja tvoje spletne strani je tako napačna da bolj nebi mogla biti. Povprečnemu obiskovalcu tista koda kvečjemu pomeni da bi tam moglo nekaj bit pa ni, torej s tvojo spletno stranjo nekaj hudo narobe, čeprav ubistvu ni. Gledanje kričeče zelenega ozadje je tudi zmaga svoje vrste, itd itd itd. Pa še niti do SEO kot takega nismo prišli.

Netrunner ::

Moje mnenje...

SEO je za moje pojme razdeljen na tri dele in sicer:
1. Projektiranje spletne strani
Pravilno zasnovana spletna stran kar precej doprinese k boljšemu rangiranju. Npr. čim manj klikov do željene vsebine, pravilna postavitev ključnih elementov, na kratko urejena struktura...

2. Izdelava
Poskrbet da je stran "validirana", poskrbet da je čim manj requestov na stran, optimizacija grafičnih elementov da ne preveč zasedejo, Uporaba alt,title na ključnih elementih, ipd... vse to doprinese k hitrosti kar posledično pomaga tudi pri SEOtu .. bolj malo samo malo na malo je veliko
"Baje da spiderji imajo raje validirane strani ki se hitro nalagajo kot pa počasne nevalidirane."

3. Oprimizacija
Optimizacija vsebine

Na kratko za moje pojme se SEO začne že preden je stran narejena, med samo izdelavo in na koncu ... vsekakor pa največ doprinesejo povezave iz drugih strani na tvojo (takih ki imajo neko vrednost ne kar enih) ... Sam delam vse strani v xhtml 1.1 strict 100% valid in nimam težav med browserji .. edina razlika je ta da v real browserjih izgleda malo boljše kot v crap IE ... z optimizacijo besedila pa naj se stranka ubada sama .. jaz se ne ..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

webpresent ::

Točno tako Pain.
Res je da se veliko stvari spremeni s povezavami in nekaj je tudi takih, ko ti tuje reklame naredijo škodo. Seveda s eto vs eda urediti če je dovolj časa. Mislim da si mora vsak postaviti tisto kritično točko koliko napak si lahko dovoli in seveda povezav.
Jaz se popolnoma stabo strinjam in sem prepričan, da je to edina pravilna pot do uspešne pozicije spletne strani. Res je tudi dobro če je spletna stran lektorirana.
Od lektoriranja sem pač od ostalih odvisen in včasih se da kaj narediti včasih ne. Dorbi in zanesljivi študentje nimajo stalno čas za lektoriranje.
Jaz dam najraje besedila lektorirat tistim, ki to znajo.

Pain želim ti lep in uspešen dan
Vilko Šegula

Gandalfar ::

@webpresent: kako se pa lotevas link buildinga?

HardFu ::

webpresent je izjavil:

... Veliko nas je takih ki, izdelujejo spletne strani.
...
http://www.web-presentation.eu


Temu ti reces spletna stran? Imas pa res nizka merila.
Preden zacnes sanjati o SEO rajsi naredi kvalitetno spletno stran, se pravi prijazno ocesu, sodoben dizajn, valid html in s poudarkom na uporabnosti.
http://codeable.io

Iskraman ::

IceIceBaby je izjavil:

Čisto nič mi ne pomaga, če se trgovina prikaže pravilno na telefonu, če iz telefonov ni nakupov.


Si mogoče pomislil, da iz telefonov ni nakupov, ker se trgovina ne prikaže pravilno?

IceIceBaby ::

Seveda sem, ker se vsaka malenkost na trgovini testira, spremlja promet, dela ankete, postavi testno mobilno trgovino... Ampak ljudje pač ne kupujejo s telefonov in zato pač ne bom zapravljal več 100 ali več 1000EUR za razvoj funkcionalnosti, ki prinesejo 0EUR.

Gost ::

kst, danes še ne, jutri bo pa že treba.

techfreak :) ::

Mimovrste deluje boljše na iPhonu kot pa na IE8.:))
Torej očitno se nekdo le zanima tudi za mobilne kupce.

jRk0 ::

lol, spletna stran je ogabna, levo in desno je kar html koda v chromu, in lektoriranje? S optimizacijo? a si trd al kaj si? Z...
You fuck up once, you loose two teeth.

black ice ::

jRk0 je izjavil:

lol, spletna stran je ogabna, levo in desno je kar html koda v chromu, in lektoriranje? S optimizacijo? a si trd al kaj si? Z...

Če bi si spletno stran bolj podrobno ogledal bi videl da je človek iz Nemčije in že nekaj časa ne deluje/ni bil v Sloveniji.
@webpresent: Samo za tvoje dobro ti svetujem, da izboljšaš znanje slovenščine ali pa najameš koga za protiplačilo. (Lahko me kontaktiraš preko ZS :))

MrBrdo ::

Najboljše bi bilo če se kar takoj neha ukvarjat z spletnim razvojem :)
MrBrdo

webpresent ::

MrBrdo, ali bi želel prevzeti moje stranke ?:)
Moraš obvladat aktivno Nemški jezik.

bluefish ::

Na tej strani je jezik še najmanjši problem.
Vsebina pa tako ali tako izpade hecno, ko recimo razlagaš o pomembnosti logota a le ta sploh ni prisoten na strani (razen, če zanj smatraš tisto kuglo v headerju, ki ni na miru). In spet, to je le en mali delček stvari, ki na strani falijo.

MrBrdo ::

Če je tole za nemčijo tržno zanimivo potem je slovenija sigurno na pravi poti...
Sicer pa ne vem kaj ma jezik veze z spletnim razvojem... Pač daš vmes enga middlemana/prevajalca in to je to. Razen če je zate spletni razvoj pisat tekste in html skup packat.
MrBrdo

webpresent ::

Halo Gandalfar,

mam bolj malo časa. In tukaj je tvoj odgovor na:
Gandalfar :: 24. jun 2010, 10:34:04 citiraj #@webpresent: kako se pa lotevas link buildinga?

Res je to še za naredit. Je eno moje gradbišče katero se počasi razvija in seveda po premisleku tako kot to laufa pri link buildingu.
Nekaj se bo že našlo.

Lep dan želim.

Gandalfar ::

@webpresent: izognil si se odgovoru na vprasanje. Torej, kako konkretno stranki razlozis, da kupi tvoje storitve link buildinga.

333333 ::

In če tukaj vključimo še čisto osnovni varnostni pregled strani... dobimo

pro web server





Zgleda da so v Nemčiji standardi dost nižji kot pri nas :)
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Lion29 ::

a smem neki prasat? a ni spam nedovoljen na tem forumu?

ta tema je vec kot ocitno namenjena samopromociji in buildanju back-linkov ...sploh pa ker slo-tech ne doda nofollow znacke...

stran je pa fugly za znoret. ocitno ima uporabnik webpast zelo malo izkusenj z usability, optimizacijo in se cel kup drugih pomembnih vescin za gradnjo spletnih strani....

vsaka cast da s taknimi referencami ima stranke.. in to celo v nemciji.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gost ::

Poe T, si pa naredil malo zanimivejšo temo. Kateri program je to?

333333 ::

Kaj pa kake refence webpresent? si jih upas objavit tukaj? :)
V prihodnje ti pa svetujem (ker bos najverjetneje naredil nov profil tukaj si zgleda da obupal) da uporabis drug pristop, pri takšnem kot si ga sedaj sta samo 2 možni opciji:
1. Je to da bo post deletan zaradi spama.
2. Pa je to da te slo-techovci zaradi odnosa in pristopa zblamirajo cist kar se je zgodilo v tvojem primeru pa še začeli nismo :)

Tako da v prihodnje ti priporočam malo več uvidevnosti špostovanja in dost majn tega kar delas tukaj. Zraven tega se prosim zavedaj da si na "Tehničnem" forumu kjer ne mores podajati istih komentarjev kot recimo na kakšnem "GIRLY MAKEUP" forumu, predvsem iz razloga ker so tukaj ljudje ki imajo znanje jim ne mores prodajat buč, oz ne mores prodajat ali reklamirat nekaj čemur nisi dozorel. Mislim da je zate boljsi pristop ucenje kot pa pametovanje... odločitev pa je tvoja!


Gost zs 4 more info.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

nuclear ::

Nočem biti nesramen, samo že ko sem prišel na stran in glede na to da sem grafik, me je takoj v slabo voljo spravila sama stran.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Netrunner ::

eh imejte malo uvidevnosti do začetnikov.... stran je res porazna, samo nekje je treba začeti... jaz sem svoje very old school strane že vse pometal dol ker me je sram da jih kdo vidi :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

HardFu ::

Nikjer ne vidim, da bi omenjal da je zacetnik - ravno nasprotno, po napisanem sklepam da misli da ve kaj dela.
http://codeable.io

Netrunner ::

.. po strani sodeč je začetnik .. če pa ni ... potem je pač zgrešil poklic ... oz. tehnično strani nisem gledal kako je narejena .. obstaja dosti HC programerjev ki jim je grafika zadnja skrb
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

bolj slaba samopromocijo ...

je stran bolj taka kot bi jo jaz naredil ... ki ne živim od web developmenta

LP I.

pravnik ::

Ej, moji komentatorji. Ne morem, da ne bi rekel: "tipično slovenski". Tudi če bi bilo tako zelo slabo, se pač vzdržiš komentarja, pa je! Polovica komentarjev pa je tipično slovenske foušije - fant je pač naredil stran, pa kaj. Mogoče je pač pričakoval kak relevantno kritiko, ne pa "tako počez". Ko človek bere vaše komentarje dobi občutek, da ste sami strokovnjaki... (v kar iskreno dvomim)!

bluefish ::

Če bi bral celotno temo bi ugotovil, da mu tako ali tako ni do uporabnih kritik. Bolj se mu gre za objavo linka do strani.
In da, tudi na podlagi trenutnih komentarjev bi vsak, ki se s tem poslom ukvarja vsaj napol resno, pričel s spremembami.

Ne vem pa, kakšni komentiraj bi bili sprejemljivi zate, da iz njih ne bi sevala slovenska foušija - morda hvaljenje vse počez?

pravnik ::

bluefish je izjavil:

..., pričel s spremembami..............sevala slovenska foušija - morda hvaljenje vse počez?

Ne, pogrešam konstruktivno kritiko. Še enkrat preberi svoj sestavek - ...pričel s spremembami.... npr. kaj bi izboljšal na tej strani.

Tak začetek bi bil več kot vzpodbuden.

Lion29 ::

@pravnik: dej alla shu.. preberi se enkrat uvodni psot in njegovo vprasanje na koncu...
nikjer ne pise, da je objavil link svoje strani z namenom, da zeli konstruktivno kritiko...

postavil je tezo in na tezo zeli debato... stran pa je objavil, da je na strani, kjer bo veliko kljucnih besed za njegovo stran imel tudi back link...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tody ::

To je tko kot da pripelješ avto k mehaniku in je seveda napol podrt, gume so fuč, podvozje zarjavelo, amortizerji so fuč itd. In potem rečeš avtomehaniku, ti a misliš da da če dam spojler gor da bo šel avto hitrej?

Najprej nekaj samokritike, ker če pogledaš to stran in vse ostale ki so bile narejene zadnjih 5 let boš videl očitno razliko. Od dizajna naprej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

webpresent ::

pravnik je izjavil:

Ej, moji komentatorji. Ne morem, da ne bi rekel: "tipično slovenski". Tudi če bi bilo tako zelo slabo, se pač vzdržiš komentarja, pa je! Polovica komentarjev pa je tipično slovenske foušije - fant je pač naredil stran, pa kaj. Mogoče je pač pričakoval kak relevantno kritiko, ne pa "tako počez". Ko človek bere vaše komentarje dobi občutek, da ste sami strokovnjaki... (v kar iskreno dvomim)!

:):) Pozdravljen pravnik,

ne rad se upredeljujem na eno ali drugo stran. Mislim, da je kritika dobrodošla, ne glede, če je zato realen razlog ali ne. Kritike so stalno dobrodošle in mi pripomorejo, da na stvari pogledem iz drugega zornega kota kot bi to naredil mogoče brez kritike in mi hkrati omogočajo graditi nove ideje in rešitve za probleme.
Tisti, ki jih zanimaojo moje reference pa je sledeče, da si jih lahko pogledate na spletni strani na kateri ste nekateri že bili nekateri pa ne. :) Ne si pa misliti da je to vse. Zato imam razloge, ki so pravne in ravno tako finančne narave. Zavedati se morate, da vam jaz ne predstavljam nekega standarda, kako bi naj izdelovai spletne strani, temveč sem izrazil svoje mišljenje, katerega sem pridobil na osnovi dela in izkušnjah.
Če pa gdo to vidi da je to problem, potem je to njegov problem in ne moj.
Tisti, ki izdelujete spletne strani in imate mogoče kakšne fobije da bi vam odnesek kako stranko iz Slovenije je potem vaš problem.
Meni je zelo jasno, da je v preprostosti zelo veliko moči.

Želim vam vsem en lep in uspešen dan

Lion29 ::

preprosto != grdo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bluefish ::

Zavedati se morate, da vam jaz ne predstavljam nekega standarda, kako bi naj izdelovai spletne strani, temveč sem izrazil svoje mišljenje, katerega sem pridobil na osnovi dela in izkušnjah.
Problem je, da morda imaš pravilno mišljenje, vendar je tvoja lastna stran, ki naj bi te predstavljala, v popolnem nasprotju s tem.

Meni je zelo jasno, da je v preprostosti zelo veliko moči.
Je razlika med preprostostjo in minimalizmom ter tvojim umotvorom.

Skratka, če si objavil temo v tem oddelku foruma, potem ni za pričakovati, da se pa nihče ne bo obregnil tudi ob samo izvedbo strani - navsezadnje je le ta povezana tudi s tvojim "vprašanjem".

brodul ::

webpresent je izjavil:


Mene zanima vaše mnenje ter izkušnje in iskušnje kot izvajalec ali pa kot stranka na to temo.

http://www.web-presentation.eu


Optimizacija je zame tehnična izpopolnjenost spletne strani, ter dizajn, ki je prijeten za oko hkrati pa omogoča funkcionalnost strani.

Spletna stran zgoraj je pravo nasprotje.
Darilce ki se vrti na okoli, povzroči da se moj procesor spremeni v Sizifa.
Manj je več.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

OnFire ::

Pa je tebi, webpresent, slučajno crknila tipkovnica? Povsod kjer bi moral biti z je s...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plača Junior Full Stacked Web Developerja + UI/UX Design (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5513060 (10644) secops
»

Cena za spletno trgovino?

Oddelek: Izdelava spletišč
396216 (5267) HardFu
»

SEO vs Web programer?

Oddelek: Izdelava spletišč
131970 (1702) Mipe
»

Optimizacija spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
397726 (2030) uroszo

Izdelava spletne strani - Poceni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
11622092 (20580) Ziga Dolhar

Več podobnih tem