» »

Windows Vista - Trdi disk melje v nedogled

Windows Vista - Trdi disk melje v nedogled

garg ::

Windows Vista Business 32 bit
AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 4200 + 2.20 GHz
RAM 1 GB
Norton internet Security
____________________
Računalnik melje 24 ur, počasen internet in programi. Uporabil vse možne opcije, antispyware, hijack... izključil kup stvari... nič.
Na koncu formatiral vse in reinštaliral čisto na novo.
Po opravljenih updateih sp1, sp2... računalnik zopet melje, enako kot prej.
Prebral forume. Nič konkretnega, le ugibanja in poizkusi.
Kako ukrepati?

ABX ::

Ugasni index servis.

Če to ne reši, prižgi Task Manager, dodaj opcijo view Read/write byte in poglej kateri exe šari po disku.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jan01 ::

A si probal odinstalirat nortona?

fosil ::

Its not a bug, its a feature ;)
Resno v visti/win7 imaš indeksing in prefetch ki zelo rada nonstop meljeta po disku.

Če je pa sam računalnik nenormalno počasen je pa lahko tudi kej narobe z diskom.
Na spletni strani proizvajalca diska poišči orodje za diagnostiko in pretestiraj disk.
Tako je!

Rias Gremory ::

Isto je blo pr men na laptopu. Kr skos je mleu pa sm meu use ugasnen, še procese sm šu ugasvt sam ni kj dost pomagal. Vista mi je kurla 1gb v idle (mam ga 3gb). Zdej mam pa windows 7 in dela k urca, v idle mi kur tm nek 700- 800mb :)
Tako da zelo priporočam windows 7 :D
Lp, LinksysOne

zee ::

1 GB je premalo za Windows Vista. Zaradi pomanjkanja pomnilnika računalnik uporablja swap (trdi disk).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bolf3nk ::

Rias Gremory je izjavil:

Isto je blo pr men na laptopu. Kr skos je mleu pa sm meu use ugasnen, še procese sm šu ugasvt sam ni kj dost pomagal. Vista mi je kurla 1gb v idle (mam ga 3gb). Zdej mam pa windows 7 in dela k urca, v idle mi kur tm nek 700- 800mb :)
Tako da zelo priporočam windows 7 :D
Lp, LinksysOne


in zdaj si srečen za tistih 300mb? :)) pa tudi če bi vista žrla 2.5gb/3gb, kaj ma veze? Saj ti ob zahtevnejši aplikaciji sprosti potreben ram. Glavno da ti fura sedaj s 700 mb in lepo zgleda, da še imaš 2.7gb fraj za nič

ABX ::

zee je izjavil:

1 GB je premalo za Windows Vista. Zaradi pomanjkanja pomnilnika računalnik uporablja swap (trdi disk).


Uff to sem spregledal. Tako je, Vista z 1GB rama je epic fail.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

RazzorX ::

Bolf3nk je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Isto je blo pr men na laptopu. Kr skos je mleu pa sm meu use ugasnen, še procese sm šu ugasvt sam ni kj dost pomagal. Vista mi je kurla 1gb v idle (mam ga 3gb). Zdej mam pa windows 7 in dela k urca, v idle mi kur tm nek 700- 800mb :)
Tako da zelo priporočam windows 7 :D
Lp, LinksysOne


in zdaj si srečen za tistih 300mb? :)) pa tudi če bi vista žrla 2.5gb/3gb, kaj ma veze? Saj ti ob zahtevnejši aplikaciji sprosti potreben ram. Glavno da ti fura sedaj s 700 mb in lepo zgleda, da še imaš 2.7gb fraj za nič


+1

MadMax ::

Tudi jaz raje vidim zaseden (=izkoriščen) RAM, kot da prazen služi le samemu sebi...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ABX ::

Ni problem v izkoriščanju ali ne rama, ampak to da uporablja swap file da lahko dela.

To grozno vpliva na odzivnost in porabo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Rias Gremory ::

Bolf3nk je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Isto je blo pr men na laptopu. Kr skos je mleu pa sm meu use ugasnen, še procese sm šu ugasvt sam ni kj dost pomagal. Vista mi je kurla 1gb v idle (mam ga 3gb). Zdej mam pa windows 7 in dela k urca, v idle mi kur tm nek 700- 800mb :)
Tako da zelo priporočam windows 7 :D
Lp, LinksysOne


in zdaj si srečen za tistih 300mb? :)) pa tudi če bi vista žrla 2.5gb/3gb, kaj ma veze? Saj ti ob zahtevnejši aplikaciji sprosti potreben ram. Glavno da ti fura sedaj s 700 mb in lepo zgleda, da še imaš 2.7gb fraj za nič

Mogoče sm jst narobe napisu, ampak hočm to povedat d rcimo nč nism meu pržgan in mi je skos utripala una lučka za disk kot d bi se kj pisal ane, pr windows 7 tega ni to hočm povedat. drgač pa, glede rama se pa mau strinjam rcimo k kej raram al pa convertam zakaj mi ne porab usega rama al pa usai večino? se da to kej nastavt? ker bi blo bistveno hitrejš ne?
Lp

ABX ::

Vista uninstal and (install XP or Linux).

Če imaš 1GB rama ni druge.

P.S: Norton je bloatware
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

garg ::

Ja, tudi sam sem mnenja, da je premalo rama. Bom dodal še kolikor se da.
Le še vprašanje glede ABX-ovega posta - drugi zgoraj:
1.Ugasni index sevis - sem ugasnil
2.Prižgi Task Manager, dodaj opcijo view Read/write byte in poglej kateri exe šari po disku.

Kako dodam opcijo read/write v task managerju?
Kako izključim superfetch?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star računalnik

Oddelek: Strojna oprema
111603 (1223) d4vid
»

32-bitni ali 64-bitni Windows

Oddelek: Operacijski sistemi
131595 (1276) Rias Gremory
»

[Python] Ali se da narediti...

Oddelek: Programiranje
263177 (2382) Rias Gremory
»

rami ddr2 vs ddr3

Oddelek: Kaj kupiti
71678 (1535) RejZoR
»

Programi za video obdelavo.

Oddelek: Programska oprema
81558 (1072) Rias Gremory

Več podobnih tem