» »

Thunderbird spet v slovenščini

Thunderbird spet v slovenščini

Mozilla.org - Mozillin poštni odjemalec Thunderbrid 3 je odslej na voljo tudi v slovenščini. Najpomembnejša novost tretje različice odprtokodnega programa so zavihki, v katerih lahko upravljamo več sporočil naenkrat. Povsem prenovljeno je iskanje, ki ga lahko prav tako uporabljamo v zavihkih, sporočila pa lahko iščemo tudi na grafični časovnici. Olajšano je nameščanje razširitev in povsem poenostavljeno ustvarjanje poštnih računov, ki na osnovi naslova elektronske pošte in zaznave vrat samodejno nastavi strežnika za prihajajočo in odhajajočo pošto. Thunderbrid 3 je sicer na voljo že približno pol leta in je prva različica, ki je nastala pod okriljem organizacije Mozilla Messaging, podružnice Mozilla Foundation za razvoj poštne in komunikacijske programske opreme. Od vključno različice 3.1 naprej bo slovenščina znova na voljo sočasno z izidom različice v angleščini. Ker bo Thunderbird 3.1 izšel kmalu, lahko že zdaj preizkusite različico RC2, tudi v slovenščini.

43 komentarjev

opeter ::

Odlično! Zahvala prevajalcem!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

desperados ::

A je možno le do inštalirati slovenščino na angleško trojko??? Tajnica bi mi bila zelo hvaležna :)

bosmla ::

Cestitke za zadnje mesto 8-) - sicer pa je vedno bolje malce pocakat z najnovejso verzijo...

Dve vprasanji:
Kako gre nadgradnja iz verzije 2.0.0.24 na 3 - ali se ohranijo vse nastavitve racuna in vsa posta?
Kaj se je vedno Inbox omejen na 2 oz 3GB?

Hvala za odgovor in prevod tudi.

orbter ::

Čestitke! Sem se že spraševal kako to, da je preveden v vse jezike razen v slovenščino.

@bosmla: iz 2 na 3 gre brez težav. Omejitev naj bi bila 4 Gb, razen če datotečni sistem operacijskega sistema ne dopušča datotek večjih od 2 Gb - http://kb.mozillazine.org/Limits_%28Thu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: orbter ()

Furbo ::

No če sem že toliko časa počakal bom pa počakal kar na 3.1
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mjk ::

Uff tole pa je 100 let za kurami?
Počasi pričakujem 3.1 zuni. - sej prevod se bo lahko naprej furu? ane?

aja ... pa čestitke prevajalcu, čeprav malo pozno :)

P.s.: prehod iz 2 -> 3 je bil pri meni brez problemov ... samo smart folders sem moral resetirat (oz. pobrisat iz profila), da so se prav zgradili in da je search pravilno deloval.
drugače pa ja ... zadnji čas za vse, ki so še na TB2 da gredo v korak s časom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjk ()

MrStein ::

desperados je izjavil:

A je možno le do inštalirati slovenščino na angleško trojko??? Tajnica bi mi bila zelo hvaležna :)

Pri firefoxu je to šlo.
Nekje so laguage pack-i, .XPI format, če se prav spomnim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

sudo poweroff

mathjazz ::

Tako Firefox kot Thunderbird hranita nastavitve ločeno od programa, tako da namestitev nove različice preprosto nadomesti staro in ohrani nastavitve. Za podrobnosti predlagam v branje tole:
http://support.mozillamessaging.com/en-...

Thunderbird 3.1 je že v fazi RC2, ki bo morda tudi enaka končni. In ja, že 3.1 RC2 je v slovenščini in povezava je v novici:
http://www.mozillamessaging.com/en-US/t...
www.getfirefox.com

driver_x ::

Pri trojki od thunderbirda je treba pazaiti edino, če za dostop do strežnika uporabljate protokol IMAP. To pa zato, ker TB privzeto kopira vsa sporočila lokalno. Preden sem zadevo odkril, mi je na prenosniku pokurila že za 9 eur interneta, tako da jim to res zamerim.

sese12 ::

Thunderbird SLO prevod

Samo zaženi

http://releases.mozilla.org/pub/mozilla...

in namesti

poweroff ::

sammy - a ni opcija, da DOLOČIŠ ali se hrani tudi lokalno ali ne?
sudo poweroff

driver_x ::

Matthai: ja, je opcija, vendar je bilo privzeto delovanje dvojke tako, da sporočil ni hranila lokalno, po nadgradnji pa je trojka začela nalagati sporočila lokalno.

Lion29 ::

res nebi rad flejmal..ampak a mi lahko kdo razlozi cemu je prednost uporabe thunderbirda pred gmailom?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Furbo ::

Lion29 je izjavil:

res nebi rad flejmal..ampak a mi lahko kdo razlozi cemu je prednost uporabe thunderbirda pred gmailom?


Ti zdaj primerjaš brezplačni email servis z odjemalcem elektronske pošte ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

poweroff ::

Pošto hraniš lokalno. Dela tudi offline. Dela z vsemi poštnimi accounti. Nisi odvisen od Googla. Itd.

BTW, kako je pa z dodatki ala Lighting?
sudo poweroff

Manu ::

Lion29 je izjavil:

res nebi rad flejmal..ampak a mi lahko kdo razlozi cemu je prednost uporabe thunderbirda pred gmailom?

Če slučajno google zgubi vso tvojo pošto ali če google propade imaš vso pošto shranjeno lokalno na računalniku.

orbter ::

@Lion29: Gmail je spletni servis oziroma brezplačni poštni predal, Thunderbird je program, ki pobira pošto iz Gmaila in ostalih poštnih strežnikov ter dela lokalno kopijo pošte.

driver_x ::

Lion29: sicer gmaila ne poznam najbolje, a me zanima, če lahko gmail uporabljaš s poljubnim e-poštnim računom in če gmail podpira šifriranje pošte s certifikatom?

mathjazz ::

opeter je izjavil:

Odlično! Zahvala prevajalcem!

Zahvala za slovenjenje Thuderbirda 3 gre ekipi pod vodstvom Vita Smoleja, ki je slovenjenje drugega najbolj priljubljenega Mozillinega programa obudila od mrtvih. Sodelovali so Aleš Rom, Aleš Košir in Primož Cankar, za testiranje pa se je zahvaliti Jožetu Klepcu in Martinu Srebotnjaku.
www.getfirefox.com

poweroff ::

Malo sem pogooglal in kolikor razumem je ena glavnih prednosti Outlook/Exchange naveze pred TB-jem v tem, da ima Outlook podporo skupinskim koledarjem.

Ker zadeve ne uporabljam ne vem točno za kaj gre. A lahko kdo to opiše?

Kako pa deluje Lightning dodatek, zlasti v primerjavi z Outlook?

Mimogrede - pohvalno je, da TrustedBird dodatki delujejo in so celo vključeni v uradni repozitorij: http://www.trustedbird.org/tb/Download
sudo poweroff

MrStein ::

driver_x je izjavil:

Lion29: sicer gmaila ne poznam najbolje, a me zanima, če lahko gmail uporabljaš s poljubnim e-poštnim računom in če gmail podpira šifriranje pošte s certifikatom?

Poljubni e-mail račun gre:
- avtomatsko ti ga pobira in daje na gmail
- pošiljaš pod drugim email naslovom pa tudi lahko z gmail-a

Za šifriranje pa ne vem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lion29 ::

hm... edino zaradi backupov imam pomisleke....

vse drugo pa gmail podpira (tudi offline)...(forwardiras lahko mejle na racun, lahko mas imap, pop mejle, lahko mas mejle tut na svojo domeno)

ne vem no, nimam problema,da posta ostane na googlu

bi nasteval vse featureje, ki jih ima gmail, pa ne zelim flejmat kot sem povedal...sam me je zanimalo resnicno, zakaj ljudje uporabljajo se desktop aplikacije za to

sploh si ne predstavljam, da bi se moral se kdaj zajebavati s funkcijami kot so (pusti sporocila na serverju, pobirisi cez tolko dni, etc)... in odpirati neki bogi web vmesnik, ko si kje na terenu, da pogledas posto...

sam tolko... sem pa ziher da obstajajo kake resitve za narest backup gmail accounta


zdaj pa nazaj na topic... se mi zdi kul, da se mozilla se vedno trudi s thunderbirdom sploh ker je zastonj... in ob tem je pohvalno, da je slo... in da so koncno implementirali zdruzevanje "pogovorov"
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

driver_x ::

Lion29: nekaj v tem primeru štejejo tudi navade.

opeter ::

mathjazz je izjavil:

opeter je izjavil:

Odlično! Zahvala prevajalcem!

Zahvala za slovenjenje Thuderbirda 3 gre ekipi pod vodstvom Vita Smoleja, ki je slovenjenje drugega najbolj priljubljenega Mozillinega programa obudila od mrtvih. Sodelovali so Aleš Rom, Aleš Košir in Primož Cankar, za testiranje pa se je zahvaliti Jožetu Klepcu in Martinu Srebotnjaku.


Hvala njim! :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

stegy ::

Kakšne so dobre prakse / programi za backup Gmaila? Ima kdo kaj izkušenj? Ali se lahko naredi backup/restore gmail pošte?

driver_x ::

stegy: če gmail podpira IMAP, potem lahko pošto poljubno premikaš. Sam npr. uporabljam več IMAP računov (niso gmailovi), ki jih imam vse nastavljene v Thunderbirdu. Med temi računi (kakor tudi med računom "local folders") lahko potem kar znotraj Thunderbirda poljubno prestavljam (backupiram) sporočila.

stegy ::

Kaj pa lokalen backup. Ali premikanje (kopiranje) na primer iz lokalne mape preko IMAPA dela v Gmail?

Lion29 ::

Google Backup

se oproscam ce spet malo smetim tle.. ampak za vse tiste, ki se sprasujete.... jaz sem zalaufal backup in mi je downloadalo dol emaile z eml koncnico bp... nisem pa restoral, ker ni bilo potrebe, tak da ne morem rect....

tak da vsaj za eno sigurnost, da se ne izgubi vse, ce bi sel google vmaloro (malo verjetno v naslednjih 10ih letih)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

driver_x ::

stegy: jaz sem svoje lokalne maile tako skopiral na IMAP server z uporabo Thunderbirda.

gruntfürmich ::

Lion29 je izjavil:

jaz sem zalaufal backup in mi je downloadalo dol emaile z eml koncnico bp... nisem pa restoral, ker ni bilo potrebe, tak da ne morem rect....

no, pa si tudi ti deloma pristal na nekakšnem odjemalcu:))

btw, vsaka čast TB, da sem lahko brez problema uvozil pošto iz outlooka expressa, ker učasih to ni bilo samoumevno. zato sem odlašal s prehodom do zadnjega (do upokojitve xp-jev)
je pa še vedno dokaj problematična za račun zrihtat; sem porabil u prvo kar precej časa da sem use nastavil kot je treba. tu je OE kr super. ampak kaj ko pa rabiš win 7 originalne da si preneseš live:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

pizda, kr neki mi je mape razmetalo...3.0.5...;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fosil ::

Verjetno imaš samo nastavljen drugačen pogled.
Gor nad mapami imaš dve puščici s katerimi nastavljaš različne poglede.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Icematxyz ::

Hvala prevajalcem za trud.

gruntfürmich ::

fosil je izjavil:

Verjetno imaš samo nastavljen drugačen pogled.
Gor nad mapami imaš dve puščici s katerimi nastavljaš različne poglede.

da, sem potem opazil. vseeno hvala.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

Še eno vprašanje. Opazil sem, da Outlook maile lahko uvažaš s TB pod Winsi, te opcije pa ni najti v TB za Linux. Je to že odpravljeno?
sudo poweroff

Matevžk ::

Za tiste, ki sprašujete glede gmaila:

  • Podpira IMAP dostop, a gre za najslabšo doslej videno implementacijo tega protokola. Dobesedno.

  • Šifriran dostop do spletnega vmesnika ponuja, ne pa tudi šifriranja ali podpisovanja mejlov. Razlog je najbrž preprost: v letu 2010 še vedno nimamo standarda za podpisovanje dokumentov v spletnem brskalniku in mora vsak (e-banka, e-davki itd.) izumljati svojo toplo vodo (oziroma kupiti eno od komponent, ki jih je malo morje). A sem samo jaz tako tečen, ker mislim, da bi že vsaj 10 let nazaj moralo biti podpisovanje dokumentov v brskalniku del standarda HTTP?

  • Res Gmail podpira pobiranje pošte z drugega poštnega strežnika, a zaupne službene pošte si res ne želim imeti na njihovem strežniku.

lp, Matevžk

[BISI] ::

poweroff je izjavil:

Še eno vprašanje. Opazil sem, da Outlook maile lahko uvažaš s TB pod Winsi, te opcije pa ni najti v TB za Linux. Je to že odpravljeno?


Ne in najbrz tudi nikoli ne bo. Uvazanje Outlookovih mailov je trenutno vezano na funkcije operacijskega sistema. Ce imas sreco, ti mogoce uspe pretvoriti maile z libpst ali cem podobnim.
And then I saw her face... Mozilla Firefox

poweroff ::

Aha. Se pravi je treba uvoziti maile v TB/Win in potem profil skopirati v TB/Lin.
sudo poweroff

Furbo ::

A Outlook dela pod Linuxom ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

poweroff ::

Ne vem. Poznam pa primere, ko so šli iz Win/Outlook okolja v Linux okolje in so rabili ta prenos.
sudo poweroff

MrStein ::

Furbo, kvečjemu z WINE (in seveda z raznimi VMWare, VirtualBox, ...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ToniT ::

Obstaja en vtičnik za Thunderbird - povezava. (Glej pod razdelek Windows)
Meni je pri velikih datotekah odpovedal, manjše - do 1 GB pa je lepo uvozil.
Ne dela v verziji 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8. novembra izide 8. Firefox

Oddelek: Novice / Brskalniki
4320823 (17312) win64
»

Thunderbird 3.1 je tu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
234596 (3860) Sn0wMaN
»

Thunderbird spet v slovenščini

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4310592 (8984) ToniT
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699752 (7177) [BISI]

Več podobnih tem