» »

Zlomljen avtomobilski ključ

Zlomljen avtomobilski ključ

black ice ::

Očetu se je danes zlomil avtomobilski ključ. Na srečo je bil rezervni ključ cel, tako da je lahko spravil avto domov.
Sedaj nastopi problem: na uradnem servisu (Flamin MS / Kolmanič & Dokl) za nadomestni ključ računajo 100€. Avtomobil ima vgrajeno blokado motorja (kot vsak "sodoben" avto), zato ključa ne more narediti vsak ključavničar. Torej, 55€ stane ključ, 35€ kodiranje in 15€ brušenje. Naj omenim, da gre za 11 let star avtomobil Daewoo Nubira. Za 5 takih ključev dobim drug avto istega modela.

Alternativa: nek servis na Ptuju in baje je še nekdo v Europarku v MB.

Jutri bom poklical tja in se pozanimal, danes je že malo prepozno.

Glede na rek "več glav več ve" vas prosim za nasvet, kako čim ceneje priti skoz.
Hvala za pozornost.

Utk ::

Če je 100 evrov, je še poceni. Lahko se pa vozi z rezervnim...še teh par let kolk bo avto zdržal, menda ne bo krize.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

CleanPower ::

jaz kradem avtomobile, ti ga naredim za 20eur.
PS: aja, ups to nebi smel povedat...

Zheegec ::

Eh, 100EUR je čist OK, za Passata je 200EUR... Naj kupi avto, ki nima ključa, meni se ne more zlomiti :)
Dvomim, da boš kaj ceneje to zrihtal...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Utk ::

No ja, če se je ključ lepo zlomil, se ga morda da skupaj zlepit :) ali pa ključavničar naredi kopijo, zraven pa zvežeš obesek s čipom.

dukenukem ::

ja lepil boš ,da ti potem pol ostane v ključavnici in jo je treba razdret, haha

Utk ::

Ma ne tistega dela...vglavnem, če je čip ok, sam ključ že nekako povežeš gor, oz. njegovo kopijo.

Vmx 200 ::

CleanPower haha hudo . Pol ga pa še odkleneš.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

St235 ::

Če je zlomljen samo ključ in je del z čipom ok, potem ti ga lahko katerkoli ključavničar lahko poskusi naredit. Sicer je maloverjetno, da bo delal, ker načeloma so avto ključi kar komplicirana zadeva. JAz sem hotel v mojem avtu uporabljat zložljiv ključ (tak kot ga imajo VW) pa ni blo šans, da bi z njim vrata odklenil kaj šele motor užgal. Kljub temu, da sem prestavil čip in vse.

Tako, da bo treba pogoltnit teh 100 EUR al se pa z rezervnim okol vozit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SkIDiver ::

Najdeš nekje ključavničarja, ki ti bo vrezal nov ključ in prestaviš čip iz starega ključa v novega. Ključ pa kupiš na ebayu. Samo prej se prepričaj, da je pravi.

Keyser Soze ::

St235 je izjavil:

Če je zlomljen samo ključ in je del z čipom ok, potem ti ga lahko katerkoli ključavničar lahko poskusi naredit. Sicer je maloverjetno, da bo delal, ker načeloma so avto ključi kar komplicirana zadeva. JAz sem hotel v mojem avtu uporabljat zložljiv ključ (tak kot ga imajo VW) pa ni blo šans, da bi z njim vrata odklenil kaj šele motor užgal. Kljub temu, da sem prestavil čip in vse.

Na A3 sem normalno odprl stari ključ (klino ti lahko naredi ključavničar - čeprav nekateri zelo komplicirajo oz. tega en želijo delati), odstranil iz ohišja čip (potrebno je malček previdnosti, da ga ne zdrobiš), vzel novo ohišje (kupljeno na eBayu), notri zadegal čip, ga zalil z "vročim lepilom", vstavil klino in sestavil ohišje.

Avto dela normalno. Ker ni nobene hude znanosti zadaj. Sploh pri starejših avtomobilih.

SkIDiver je izjavil:

Najdeš nekje ključavničarja, ki ti bo vrezal nov ključ in prestaviš čip iz starega ključa v novega. Ključ pa kupiš na ebayu. Samo prej se prepričaj, da je pravi.

+1

Klina, ki jo kupuješ, mora biti isti model kot jo ima tvoj avto. Predvsem zato, da ni prekratka, ker ne boš mogel odklenit vrat in ključavnice.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

balocom ::

Probejte skopirat ključ, plastični del ključa (kjer je čip) pa uporabite kot obsek. Obstaja možnost da bo "signal" prišel do ključavnice in bo avto zaverglov, sicer pa probejte "klino" vstavit v tastar ključ:)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

SkIDiver ::

Tole z obesek varianta ne bo delovalo oz. je zelo malo možnosti. Bolje, da ključ razdre, če je mogoče in zamenja klino ali pa prestavi čip. Ena opcija bi morala biti na voljo, ker malce dvomim, da bi bilo vse skupaj zalito v celoto.

Ne vem kak je pri drugih ampak imam izkušnjo z fordom kjer je to sila enostavno. Vrežeš nov kluč, prestaviš čip in se veselo pelješ dalje:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje/kopiranje avto ključa

Oddelek: Na cesti
157077 (4797) c3p0
»

Ključ za avtomobil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5721453 (8552) donvito
»

Nov kljuc za toyoto?

Oddelek: Na cesti
122018 (1343) J.McLane
»

popravilo ključavnice na vozilu

Oddelek: Na cesti
2411063 (10412) šernk
»

Rezerva ključa avtomobila

Oddelek: Na cesti
143657 (3199) St235

Več podobnih tem