» »

kako zaščititi slike pred kopiranjem ?

kako zaščititi slike pred kopiranjem ?

mrTwelveTrees ::

naredim en easy page html

dam dve slikici gor pa bi jih rad zaščiti, da mi jih ne bi mogel en preprost uporabnik shranit na svoj pc.

dve zaščite že mam (preproste )

1. onemogočen desni klik
2. stran ostane v memoriju - se ne shrani v internet tempolary files

rad bi pa še onemogočil ukaz SAVE PAGE as...

ali kako drugače...
se to da... ?

ne mislim se je*at z flashom ali java scriptom - razen če jo že dobim narejeno.

Gandalfar ::

kako si naredil resitev 2. ?

Ziga Dolhar ::

Gandlafar: nocache v meta tagu.

igo1: kdor bo hotel ukrast sliko, mu bo to uspelo bp. Resno.

Še posebej prva rešitev je zoprna ter pre-lahko obidljiva.

dodatek: igo, pošlji mi mejl (ziga@zigadolhar.net), pa ti pošljem en kratek .doc filetek.

Zgodovina sprememb…

McHusch ::

igo1: poskusi naredit zascito proti tej metodi kraje slike:

Alt + PrintScreen > Slikar > Control + V

tako da brezveze, kot je Ziggga reku. kdor bo hotu sliko je bo dobo, One way or another

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

bosstjann ::

sej IE lohka stran tut shraniš pa pol dobis slikce tako da je to brez pomena al pa PriSc

david ::

ziga, nochache v meta tagu ne dela ... preverjeno ... moras izvest server-side scripto ...

mrTwelveTrees ::

hvala vsem za odgovor

še najbolj pa hvala Žigatu...

sem dobu java skripto ki onemogoči sesni klik na sliko

- to rabim za take ki nimajo pojma ozeroma se NE SPOMNIJO za ukaz save page as....

nekaj bo že

matic ::

Slik nacloma ne kradem.. edin kak logo na mobisuxu za moj telefoncek (ce pa preko wapa serje!) :D
Delam tut sam kar precej na veliko strani.. ampak to niti ni tolk vazno.
Hocem samo recem da cim pridem na stran kjer so kake take glupe fore hitro kliknem na CLOSE ker me spravljajo ob zivce da se folk neki preserava! ;(( Ker npr. desni klik ni samo za shrajevanje slike, ampak se za mnogo drugih stvari.. npr. za Open in New Window, ceprav obstaja se druga pot v komb. s tipko.. ampak ni vazno.. CLOSE, CLOSE, CLOSE, grrr...

Skratka take zadeve odbijajo ljudi/obiskovalce! In jih zat ODSVETUJEM!

Potem raje digitalno podpisi sliko in pa se kak vodni tisk gor (ala na slo-techu) nasopaj gor. In ce ti kdo res tvoje slike izkosristi v zle namene ga tozi :D
Saj si se avtorkso podpisal in imas avtorske pravice!

bruhanje ::

Edina varijanta ti je da zablokiras orodno vrstico (ala popup) in desni gumb8-O. Lohka pa uporabs Flash . ..AMPAK... vsak (mal bol inteligenten) zna prtisnt tipko Print Screen (zravn tipke pause), kompleten desktop se ti skopira, pol ga pa samo se odpres v ala PhotoShopu (copy paste) in ...Amerika a?!?:D
Torej slik NE mors zascitt. Edin ce cez napises z rdeco "FBI TOP SECRET"
Osama ma vas rad!

City ::

Ta je malo out samo na Flash kitu sem bral kako v fleshu z actionscriptom daš gumbu Printscreen drug ukaz potem ti preostane samo še digitalni fotoaparat :D :D

bastadu ::

...ali pa kak drug programčič za slikanje namizja>:D Sicer se pa strinjam z Zigggatom: Kdor bo hotu sliko, jo bo dobu... Sicer pa če res hočeš označit sliko, da bodo vsepovsod vedeli da je tvoja, pa logo v vodnem tisku in to čim večji, da zaščiti čim več slike, saj se jo drugače da vseeno malo cropnat in se nebi nič videlo...

[BISI] ::

Ce je slika res tvoja, ji dodaj watermark (vodni zig)!

rasta ::

Vse kar se prenese na client se ne da zaščitit (razen razne lame rešitve). Pomaga samo watermark ...

Loki ::

ce ti server podpira, ga lahko das kot wmp filmcek - samo 1 slikca, kateri nato nastavis loop; slikca se pa preverjeno ne bo shranila tudi, ce pritisnes printscreen (ne me sprasvat za link, ker ga nimam vec) - tam bo le crno obmocje.

fora v vsem tem je nekej z WMP - overlay nacin, ki (naj bi) onemogocil (ne namenoma) printscreen.


ce gledamo na vse z realne perspektive, je najbolje, da ne naredis nic, ker vsaka taka zascita kar vabi userja, da samo zapre browser in za vecne case pozabi, da je tvoja stran sploh kdaj obstajala. (at least I do like this)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shrani stran kot...

Oddelek: Pomoč in nasveti
7813 (740) AmokRun
»

Najbolj eleganten nacin za zascito slik

Oddelek: Izdelava spletišč
141794 (1406) CaqKa
»

kako zaščititi sličico da se je ne da dol potegnt

Oddelek: Izdelava spletišč
101017 (825) BigWhale
»

slika na html... kako onemogočiti shraniti sliko...

Oddelek: Omrežja in internet
171130 (885) BigWhale
»

Avtorske pravice!

Oddelek: Omrežja in internet
281510 (1230) Uporabnik

Več podobnih tem