» »

Mejni kamni

Mejni kamni

bluefish ::

Kje je možno kupiti mejne kamne? Je to na voljo pri vsakem kamnoseštvu ali se s tem ukvarjajo le redki?

Sem iskal z Googlom, pa je ob poplavi raznih političnih člankov težko najti kaj konkretnega.

Vikking ::

Kolikor mi je znano sedaj uporabljajo največ kar plastične. sicer pa: http://www.master-idrija.si/trgovina/

Avenger ::

Pri nas bi moral bit mejniki 2 tonski, da se jih ne bi dalo tko izi premikat, hehehe
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bluefish ::

Vikking je izjavil:

Kolikor mi je znano sedaj uporabljajo največ kar plastične. sicer pa: http://www.master-idrija.si/trgovina/
Plastični žal ne pridejo v poštev, ker čez teren lazijo traktorji.

Morda kaj podobnega v okolici Lj?

fosil ::

A mejne kamne lahko kar sam postavljaš?
Tako je!

bluefish ::

Gre se za menjavo obstoječega.

Timurlenk ::

bluefish ne mara špetirjev s sosedi, pa ima kar kitajski zid

PacificBlue ::

Jaz bi se vseeno pozanimal, če lahko to sam storis...ker mislim, da mora biti zraven uradna oseba. Poglej zakon o evidentiranju nepremičnin, državne meje in prostorskih enot, ali pa se pozanimaj na geodetski upravi RS.
I’m out.
:3

Bananovec ::

PacificBlue je izjavil:

Jaz bi se vseeno pozanimal, če lahko to sam storis...ker mislim, da mora biti zraven uradna oseba. Poglej zakon o evidentiranju nepremičnin, državne meje in prostorskih enot, ali pa se pozanimaj na geodetski upravi RS.

Ne, kamnon NE smeš premikati!
Kljub temu pa ti jih sosedje na vasi radi premaknejo za par deset metrov.

Yohan del Sud ::

Nekje sem enkrat bral, da se to ni dobro končalo ...
www.strancar.com

Utk ::

Ja v tisočih primerih o katerih nisi bral, se pa je :)
Ampak ja, slej ko prej pride do pravice, potem je pa hudič.

PacificBlue ::

Nekje sem enkrat bral, da se to ni dobro končalo ...


Iz mojega okolisa je eden sel sedet za več kot 10 let, ker je pihnil enga...zaradi meje.

Drugače pa verjetn res ne rabis geometra zraven, ko zamenjas obstojeci mejnik. Rabis samo soglasje sosedov.
I’m out.
:3

;-) ::

Iz mojega okolisa je eden sel sedet za več kot 10 let, ker je pihnil enga...zaradi meje.


kaj je koga ubil ob premikanju še zraven ....

joze28 ::

Zadnjih nekaj let pri nas samo se plasticne postavljajo.Se bolje vidijo8-)

Timurlenk ::

;-) je izjavil:

Iz mojega okolisa je eden sel sedet za več kot 10 let, ker je pihnil enga...zaradi meje.


kaj je koga ubil ob premikanju še zraven ....



sej piše, da je pihnil enega

zee ::

Ne vem zakaj kljub vsej tehnologiji, še vedno uporabljamo/-jo mejne kamne kot edine merodajne za določitev meje. Enostavneje bi bilo z GPS natančno pomeriti koordinate vsakega mejnega kamna in to bi bilo to. Za vedno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jureus ::

Zaradi premikanja zemeljskih plošč. Čez kaj pa vem 100 let bo tvoja parcela za 10cm drugje, gps pa bo še vedno kazal kot da je 10cm od soseda tvojega. Zato uporabljajo mejne kamne, ki niso tako natančni in se premikajo z zemljo :)) ! Kmečka razlaga.

Ziga Dolhar ::

zee je izjavil:

Ne vem zakaj kljub vsej tehnologiji, še vedno uporabljamo/-jo mejne kamne kot edine merodajne za določitev meje. Enostavneje bi bilo z GPS natančno pomeriti koordinate vsakega mejnega kamna in to bi bilo to. Za vedno.


Sej mejni kamni niso "edini merodajni za določitev meje" :-). Zemljiška knjiga in kataster sta. In po "novem", če gre za t.i. "urejene meje", so te evidentirane s katastrskimi točkami oz. koordinatami. Še ene petdeset let, pa bodo vse meje tako urejene! :P
https://dolhar.si/

PacificBlue ::

kaj pa to

Solarne nevihte

pa grejo sateliti po gobe

:D
I’m out.
:3

ender ::

GPS ima maksimalno natančnost 2m.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mikimisek ::

Odvisno kako racunas pozicijo. Geodetski ima nekje 2cm v real time z RTK popravki. Za navigacijo je pa 15m dovolj.

Mejni kamen bi verjetno lahko dobil pri kaksnem geodetskem podjetju, vendar ga sam ne smes zakopat. Verjetno bi ga lahko zakopal v prisotnisti in pisnem soglasju/potrditvi mejasev. Ne me vprasat, ce bi to drzalo v primeru, da pride do mejnega spora samo naceloma bi moralo.

Fizicna oznacitev meje ni vec potrebna. Lahko narocis ureditev meje kjer bos v postopku dobil dokoncno mejo in se odpoves fizicni oznacitvi v naravi. Koordinate bodo GPS in izracun je na +-4cm. S tem je zagotovljena ponovna vzpostavitev mejnika, ce pride do spora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9221292 (12227) noraguta

Cenzura tem o imigrantih

Oddelek: Problemi človeštva
364765 (4254) oo7
»

Amatersko določanje mej parcel

Oddelek: Loža
144473 (3968) Invictus
»

Duty Free na hrvaški meji

Oddelek: Loža
122076 (1692) Nagi Bator

Več podobnih tem