» »

Čuden zvok iz računalnika

Čuden zvok iz računalnika

SmoKey ::

Živjo,

Imam en problem. In sicer se mi iz računalnika vsake toliko časa oglaša čuden zvok. Sliši se kot nekako takrat ko je eden od žirije pritisnil na X gumb pri "talentih". Samo da je malo nižji ta zvok. Sem mislim najprej da je nekaj narobe s kakšnim diskom. Vendar je isto z tremi različnimi diski.

Danes je izgledal nekako takole:
Ko sem na novo poinštaliral Windows 7 x64 je bilo vse ok.Vsaj prvih 10 min. Prva svar ki sem jo naredil je bilo to da sem updatal winse. Po končanem update-u je ta zvok začel piskati in ni nehal. Sem moral restartati računalnik ker je kr zelo neprijeten zvok.
Po tem ko so se winsi spet postavli je bilo vse ok dokler nisem odprl IE. Pravzapav sem hotel potegniti dol kkšn app za obremenitev CPU ala PRIME95 pa nisem niti tolk daleč prišel. Je res zoprno, morm rečt.

Ker imam noter tudi 2 RAM modula sem poizkusil tudi vsakega posebej ven, pa obremenit, pa še vedno isto.

A je imel kdo podoben poblem? Oz. se komu svita kaj bi lahko bilo?

Imam pa Gigabyte S3 serijo matično ploščo
2x2GB DDR2 800 Transcend
core2duo e7400 @ 2,8GHz

LP
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Nagi Bator ::

Hja, ce se ne oglasa zvocnik (verjetno ne) bo najverjetneje nek od gibljivih delov - torej disk al pa ventilator. Kdaj si nazadnje kaj ocistil prah?

mackon123 ::

Ne vem ce imam prav vendar probaj s katerim drugim windowsom al pa no ja mal osesej edin ce odpres racunalnik ce nimas garancije ga odpri in ga przgi poglej ce se kej zgodi al pa ce se kej premika

LuGi ::

Zihr se ti je Vuvuzela prikradla v računalnik!

boogie_xlr ::

Pomoje kakšna tuljavca.

SmoKey ::

Živjo,

Pri temu računalniku imam stranico skoz odprto in imam kar lepo vzdrževanega. Tudi posesam ga redno :)

Diski niso...Ker trije različni diski ziher ne bodo delali isto. IMO.

Vetilator tudi ne ker sem ju pogledal in sta oba ok - se vrtita (en na CPU en na grafični - Quadro FX 540)

Pa tudi ni tak zvok da bi bil lahko ventilator.

Sem pa porinu celo glavo v kišto pa poslušal pa nisem mogel določiti iz kje bi lahko prihajal ta zvok. Najbl se mi je zdel da iz plate nekje.

Sem pa naredu en test

-Zalaufam Prime95 (x64) verzija in zalaufal test ki najbolj obremeni CPU in skoraj nič RAM-a.
-oba jedra hitro skočita na 100% in čez par sekund mi začne piskat.
-Potem ustavim test in pustim računalnik laufat brez opravil (idle) in takoj neha piskat in tako tudi ostane
-Ko test ponovim je rezultat isti...

Sedaj bom spucal okoli CPU in preveril stik z ventilatorjem.

Kakšna mova mnenja?
Živalsk vrt iz silicijeve doline

SmoKey ::

Živjo,

Odstranil sem hladilnik s procesorja malo popihal in malo spucal okoli enega kondenzatorja ki je bil res malo bolj prašen in se ga ni dalo spucat druače kot da snameš hladilnik... Mal sem spihu še reže na hladilniku. In to je to.

Sedaj lafuam Prime 95 že skor 10 min brez kakršnih koli zvokov. Zanimivo.

Človk se vsak dan lohk neki navad :)

Hvala za nasvete...

Cheers ;)
Živalsk vrt iz silicijeve doline


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108388 (6724) Gregc69
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353570 (2637) Bostjan99
»

komp se ob obremenitvah (?) samodejno resetira (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
694039 (3270) Pyr0Beast
»

Piskanje ob obremenjenosti

Oddelek: Strojna oprema
162275 (1911) miko 55
»

(Ne)normalno segrevanje procesorja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232265 (1789) BlackHole

Več podobnih tem