» »

router

router

gameby ::

Mene pa zanima ker router nej kupm povezan bo gor sam en komp drugač to bo v stanovanju umes bo sam ena stena tko da kerga mi vi priporočate drugač uporablav ga bom za za net, dowlodanje pa za kšne spletne igre ali programe
pa še neki me zanima kaj rabm pol še poleg router


lp,gameby
  • spremenilo: gameby ()

AndrejS ::

Priporočam da kupiš Router namesto Ruter! Bo bolje delovalo

bastadu ::

In zakaj rabiš router, če bo gor samo en comp?

gameby ::

povezan bo na en comp drugač mamo 2 kompa...heh

AapocalypseE ::

Jaz mam router/modem vse v enem in je fajn met router četudi na enem računalniku, ker je firewall gor.

Meizu ::

Mogoče ima v načrtu priklop kompov v prihodnosti, routerji so tudi odlična reč, če se kdaj s frendi odločiš za hiter Lan party:D

Če praviš, da je vmes le ena stena, se splača vzet enega kvalitetnega Wireless routerja. Sam pravijo, da je konfiguracija le-tega precej težja. No, nisem ga še imel, izkušnje mam samo z broadbandom, in zagotavljam, da je takšen način neta najhitrejši in najboljši. Sploh če maš samo en zid vmes, preprosto zvrtaš luknjo skozi in napelješ kabel, pa je.

zee ::

konfiguriranje routerja ti ne sme vzeti več kot 5-10 minut - to vključuje tudi nastavljanja wirelessa.

poanta: ni tako težko, kot bi si kdo mislil.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gameby ::

in kni predlogi kerga bi bilo pamteno kupiti v cenovnem razredu do70 evrov

Meizu ::

Hmm, ne boš verjel, jst sm mojega broadbanda nastavljal 3 dni. Pa ne zato, ker bi imel probleme sam router, težava je bla v tem, ker sm mogel na neko podjetje poslat mac adresso routerja, da so to potem poslali nevem kam v podatkovno bazo, da so mi sploh lahko omogočili potek povezave prek routerja (uporabljam kabelski net in je malce drugače). Problem je bil ta, da sm imel v tastarem kompu še vedno vgrajen dial-up modem, zato mi je komp vedno prikazoval mac adresso tega modema. In pač nikoli ni bila pravilna. Zato sm router pač nesel na podjetje, tam so mi prebrali adresso in (še vedno se ne morem pobrati) za to malenkost zaračunali 7k bivših SIT! Bemti rit! :)):O Vse to zaradi dial-up modema.:D

bluefish ::

jaz sem svojega nastavil v enem dnevu, celotno varovanje, omejitev na MAC naslove, port forwarding,... Seveda je večji del časa vzel prenos računalnika do routerja in nazaj :D .

Meizu ::

gameby: odvisno kaj hočeš - z wireless routerji je ponavadi tako, da moraš ne glede na razdaljo kupit močnejši router, saj pri ta slabših že pri enem zidu upade hitrost oz. pretok za 40-50%. Te probleme ma moj sošolc, je kupu enga tko za bivših 7k wireless router in ma manjše probleme s tem. Z broadbandom je pa ubistvu vseeno. Jst mam Edimax-ovega broadband routerja, zanj sem dal okoli 35€ in dela res odlično. Še nisem imel problemov z njim. Povezava teče nemoteno.

EDIT: Sem pozabil še povedati - glede wireless routerjev - kolikšen upad hitrosti boš imel čez zid je vse odvisno od debeline le-tega;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

gameby ::

tnx za nasvete drugač bo pa odaljen komp 4 metre .

Meizu ::

Ja, ob takšni razdalji, mislim, da ne bi smel imeti problemov niti z Wireless-om. Vendar se vse spremeni če maš zid vmes. Potem je odvisno od gradnje, koliko debele zidove imaš itd.

gameby ::

5er--> ::

Poglej si še to temo.
Če misliš uporabljat P2P (mula, torrenti...), bi jaz na tvojem mestu vzel
Buffalo WHR-HP-G54 za 54,49 Evrov (13.057,98 SIT).

gameby ::

mislm uporablat za torente ,spletne igre , za brskanje po netu

OldSkul ::

Na tej strani bi moral bit sticky tema o routerjih, ker je skoraj vsak dan ena taka tema.

ivanuscha ::

Jst si bi malo sposodil temo. Imam 2 računalnika, na obeh bi imel rad wireless net(oziroma na enem oddajnik na drugem sprejemnik), kaj je najbolje kupiti (na nobeni plati nimam wi-fi)? Uporabljal bi za p2p, igre... tnx v naprej

OldSkul ::

Zakaj pa si ne prebereš ostale teme?

Priporoča se Buffalo za PCI kartico pa Canyon varjanta.

joker16_7 ::

Kateri router pa meni priporočate? Med standardnim kompom in prenosnikom bo 10m, vmes pa bo še ena stena. Prispeval bi pa max. 60 EUR.

Slava vam.;)

P.S. Uporaba: torrent, srfanje po netu, razni downloadi, špili prek neta,....0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Če boš mel prenosnika, definitivno wireless, bo bolj kompaktno, še posebej zato, ker ga ja ne boš imel nonstop na istem mestu in, če bo signal na enem koncu sobe prešibak, boš laptopa samo prenesel bližje in bo stvar rešena. Še vedno lahko razmišljaš o broadbandu, vendar boš imel čez celo sobo kabel, pa še laptopa boš moral met na istem mestu za povezavo. Razen če ne boš kabla skozi zid speljeval, sam ti bo pa potem v napoto. Broadbandi so oblj za namizne kompe. Laptopi pa so bolj za wireless.

gameby ::

kako se vam zdi ta router http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... kaj rab poleh tega še za delovanje


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gameby ()

gameby ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

kakšn se vm zddi ta router in če to je komplet kaj jst rabm al morm poleg tega še kej dok upt


lp

joker16_7 ::

Absolutno wireless, vendar kateri router zanj?:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Super_Budalo ::

Jou

Kupujem router za v hišo torej mora imeti dober doseg. Pogledal sem že tele, ki ste jih prilepili na forum pa so vsi dost kull edin kar pogrešam pri vseh so USB priključki, da bi lahko priklopil zunanji disk. Ko sem brskal po routerjih sem opazil da imajo to lastnost samo asus vendar imajo hibo in to je slab wireless.

Kaj priporočate?

THX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435498 (4295) KandazaR
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257241 (5246) jancus
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556708 (5464) gameby
»

Wireless router vs. AP (Acces Point)

Oddelek: Kaj kupiti
182130 (1787) Ballau
»

Router, adsl, WiFi..

Oddelek: Omrežja in internet
112069 (1974) OmegaBlue

Več podobnih tem