» »

Prispel je iPhone 4

ikeman ::

fantje apple zadnje case "sere" zlata jajca - ne vidim razloga zakaj bi bilo tokrat drugace.
btw., HW je manj kot 50% uspeha ;)

Limit-sky ::

Jaz sem ravno zaradi tetheringa nabavil Android phone. Mi ga še ni ratalo usposobit, BTW.

Bor H, daj mi prosim kakšen link, kjer si lahko na mojem Androidu 2.1 preberem o tetheringu preko simobila in mobitela?


"Lih o modelih govorim, sej če kupš cenejšga se zavedaš da boš dobil slabše stvari, ampak načeloma to narediš zavestno."

Ja, no, kupil sem telefon, ki je po specifikacijah "boljši" od iPhona. My ass. Boljši proc., boljša kamera, boljša baterija, isti zaslon,... my ass. Telefon je crap. Tu sem pa res bil zaveden, ker sem se zanašal na zanesljivost, ki sem jo deležen pri applu že kar nekaj let. Pa sem imel tudi Acerjevega netbooka, s katerim sem imel podobno izkušnjo. Na papirju vse ok, ko pa začneš uporabljat, te pa začne glava bolet.

zee ::

Telefon je crap. Tu sem pa res bil zaveden, ker sem se zanašal na zanesljivost, ki sem jo deležen pri applu že kar nekaj let. Pa sem imel tudi Acerjevega netbooka, s katerim sem imel podobno izkušnjo. Na papirju vse ok, ko pa začneš uporabljat, te pa začne glava bolet.


Si kupil Applov iPhone ali kaj tretjega?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

lurker ::

Bor H, daj mi prosim kakšen link, kjer si lahko na mojem Androidu 2.1 preberem o tetheringu preko simobila in mobitela?
Morš met root.

Mislim, res ne vem, zakaj ne bi telefoni bili rootani. Svoboda in to. Če želiš, ti ga pa unrootajo.

Limit-sky ::

zee je izjavil:

Telefon je crap. Tu sem pa res bil zaveden, ker sem se zanašal na zanesljivost, ki sem jo deležen pri applu že kar nekaj let. Pa sem imel tudi Acerjevega netbooka, s katerim sem imel podobno izkušnjo. Na papirju vse ok, ko pa začneš uporabljat, te pa začne glava bolet.


Si kupil Applov iPhone ali kaj tretjega?

Imam iPhone 2G in sem pred kratkim nabavil Samsung Spica, ker sem na forumih prebral, da tethering dela. My ass. Telefon je v qurcu, Android je zmešnjava itd. Res je, če imaš enkrat iPhone, je zelo težko najti primerljiv telefon po kvaliteti HW ali po OS-u. Na papirju je vse ful kul, uporabniška izkušnja pa poden.

Marketing je zelo pomemben.
Iphone - kapacit. TS
Spica - kapacit. TS
Izgleda isto, oz. najmanj primerljivo. Po dveh minutah pa ti je takoj jasno, kako sta primerljiva. 3 leta star 2G pelje scat telefon, star par mesecev.

"Morš met root.

Mislim, res ne vem, zakaj ne bi telefoni bili rootani. Svoboda in to. Če želiš, ti ga pa unrootajo."


Čaki, a to oni mene omejujejo? Kaj moram storiti, da bi lahko uporabljal to funkcijo? Sem iz raznih postov na tem forumu izvedel, da Android pa ne omejuje uporabnikov in sem nabavil Spico. Kakšna napaka. ;(

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Ja buhu, res edina prednost iphonea je MTS. Ce ti je to pomembno sploh.
Ostalo je povsem primerljivo - pocasnost vmesnika ipd.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lurker ::

Čaki, a to oni mene omejujejo? Kaj moram storiti, da bi lahko uporabljal to funkcijo? Sem iz raznih postov na tem forumu izvedel, da Android pa ne omejuje uporabnikov in sem nabavil Spico. Kakšna napaka.
Ja, tako pač je. Tethering ima peščica srečnežev na Nexus One in neuradnim Froyo.

Vsi ostali NIMAJO tetheringa. So še na slabšem kot iPhone uporabniki. Na iPhone-u ti vsaj operater lahko dovoli tethering. Na Androidu pa ti pomaga samo root.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Limit-sky ::

"Ostalo je povsem primerljivo - pocasnost vmesnika ipd."

Seveda je primerljivo tudi browsanje, inštaliranje aplikacij, baterija, nastavitve... NOT. Spica je šrot proti 2G.
Ekran je pa pri TS napravah ena izmed najpomembnejših zadev. Seveda pri Androidu mogoče ne. Če OS namenjen TS potrebuje fizične gumbe je fail. En gumb čisto zadostuje.

I wanna be root! :D Ker nočem, da me OS omejuje.

Zgodovina sprememb…

lurker ::

I wanna be root! Ker nočem, da me OS omejuje.
Nes ga na Mobitel in naj ti ga rootajo, ker si slišal, da je iPhone EDINI telefon, ki nima tetheringa na Mobitelu in ker tvoja Spica ni iPhone, ma da dela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Gregor P ::

Morda si lahko omisliš kakšno Nokio iz prejšnjega leta, recimo N900, ta te ne omejuje praktično v ničemer (tudi strojno gledano je še vedno povsem sodobna) 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Limit-sky ::

Gregor P je izjavil:

Morda si lahko omisliš kakšno Nokio iz prejšnjega leta, recimo N900, ta te ne omejuje praktično v ničemer (tudi strojno gledano je še vedno povsem sodobna) 8-)

Saj mi je žal, da sem sploh začel razmišljati o Androidu. Ampak je takšen hype okoli tega Androida, češ kakšen iPhone killer je. My ass. Ko takole gledam na zadeve, je res, da vse bolj drži tisto "it just works". Vsaj za tiste zadeve, ki jih Apple marketinško izpostavlja. Samsung izpostavi vse, dela pa vse kot crap.

Zdaj iščem najcenejši telefon, ki podpira wifi tethering brez doktoriranja. Zamenjam za Spico. :)
Kakšna ideja?

Bor H ::

5800XM oz. katerkoli Nokijo, ki ima WiFi in 3G, gor daš JoikuSpot (brezplačna verzija čist lepo laufa) in uživaš, ti bo pa verjetno baterijo požrl precej hitr.

xyxyxyxy ::

steev je izjavil:

Ql, samo bodo spet nabijali, da so to neke oh in sploh novosti


Revolucija, kot vedno.:))

lurker ::

Zdaj iščem najcenejši telefon, ki podpira wifi tethering brez doktoriranja. Zamenjam za Spico.
Kakšna ideja?
Rootaš Spico. Res verjetno ni kaj prida, ampak mene kar zmrazi, ko poslušam navdušenje uporabnikov, ko dobijo prvega Androida v roke. Kak šrot morajo potem biti šele ostali Symbiani, WinMo ipd., da si navdušen nad Androidom?! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

CoolBits ::

Tisti, ki kaj boljšega še niso probali... tega niti ne vejo :))

Gregor P ::

N900 je resnično bolj za napredne uporabnike, a tethering recimo deluje tudi preko brezplačnega MobileHotSpot (N900 as a Wifi Hotspot); postopek je pač tak bolj za "linux uporabnike" (ampak povsem normalno legalno izvedljivo) :D ... ali pa pač kupiš namensko aplikacijo za EUR 9,- (kar pa ni v odprtem neomejenem svobodnem duhu)8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

lurker ::

Razumem, da si na N900 zaradi ideologije (pa ne mislim v slabem smislu), ampak Limit-sky ima z Jailbreakom dejansko skoraj manj "sitnosti" kot z "legalno" uporabo N900. :D

Gregor P ::

Definitivno ne priporočam N900 nobenemu iPhonu uporabniku (dva čisto različna svetova):| ampak da bi moral pa "jailbreakat" katerokoli napravo (in tako posledično tudi izgubil garancijo - sploh ne majhna in tudi ne edina sitnost - oz. naknadno lahko celo funkcionalnost naprave ipd.), da bi lahko napravo sploh "normalno" uporabljal, je pa višek ;(( sploh si ne morem predstavljati, zakaj bi hotel kupiti takšno namensko "okrnjeno" napravo?!?:8)

Ne vem sicer, kaj misliš z ideologijo, N900 je predvsem dobra zaradi povsem odprte tehnologije (tako strojno kot programsko) ... vsekakor ima ta naprava tudi pomanjkljivosti tako kot tudi vsaka druga naprava.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

lurker ::

in tako posledično tudi izgubil garancijo oz. naknadno lahko celo funkcionalnost naprave ipd.
Aja?! Imaš kakšen link kjer so zavrnili popravilo znotraj garancije zaradi jailbreak-a?

Gregor P ::

Osebno še nisem imel možnosti te izkušnje, vendar pa je na spletu veliko virov na to temo;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CoolBits ::

Dej no... a tebi propade garancija na računalnik, če namestiš svojo verzijo windows gor? :))

Gregor P ::

Kakšna je torej Applova politika do tega? Na spletu pišejo, da če prideš z jailbreakanim telefonom na servis nimaš pravice do uveljavljanja garancije. Pustimo sedaj napredne uporabnike, ki poskušajo zakriti sledove JB-ja:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Preštej, koliko virov je takšnih, kjer piše, da ne izgubiš garancije z JB;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Limit-sky ::

Zanimivo, da rootan Android, ki sicer velja za povsem odprto platformo, ki te ne omejuje, naredi HTCja "warranty void".

Gregor P ::

Res ne vem, kako je s HTC-jem?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lurker ::

Preštej, koliko virov je takšnih, ki piše, da ne izgubiš garancije z JB

Apple Limited Warranty for iPhone si prebral? Kje piše, da ti ne zamenjajo ohišja, ki je popokalo, če imaš jailbreakan telefon (ali pa vsaj nekaj v tem stilu)?

Keyser Soze ::

lurker je izjavil:

Apple Limited Warranty for iPhone si prebral? Kje piše, da ti ne zamenjajo ohišja, ki je popokalo, če imaš jailbreakan telefon (ali pa vsaj nekaj v tem stilu)?

? A to se dogaja z iPhonei? Poka ohišje al kako?

Načeloma jaz mečen telefone s kakšnega metra višine na trda tla (parket, ali celo asfalt (N900) - absolutni rekorder z 5+m višine je Navigator 6110, samo je priletel na kolovoz), pa še nobenemu ni počilo ohišje.:|
OM, F, G!

Gregor P ::

Ne, sem pa prebiral izkušnje oz. težave uporabnikov, ki so nesli iPhone na Applov servis in niso mogli uveljavljati garancije, ker je bil njihov telefon JB (so med linki).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

JaVonTech ::

Nisem iProdukt fan (bolj hater kot ne) vendar moram povedati, da so stvar kot za njih kar dobro izboljšali. Seveda so te specifikacje imeli že nekaj let nazaj drugi telefoni razen takega zaslona, WiFi-ja in toliko aplikacij (ostalo so imeli... za manjšo ceno seveda). Drugače pa je ta telefon lepši kot prejšnji (prejšnji je bil videti zelo poceni)vendar upam, da ne bojo te oblike patentirali saj ima tak aluminij tudi še drugi telefoni (imena sem pozabil). Kljub temu so ta telefon predstavili kot nekaj novega.

lurker ::

Ne, sem pa prebiral izkušnje oz. težave uporabnikov, ki so nesli iPhone na Applov servis in niso mogli uveljavljati garancije, ker je bil njihov telefon JB (so med linki).
Pol pa jih prilep tule, prosim. Da samo googlaš namesto mene, mi ni dovolj. :D

Limit-sky ::

Damn, pri enih nadgradnjah Androida, pri Simobilu niso delovali MMS-i. Kaj bi se zgodilo, če bi reklamiral telefon, ker ne delajo MMS-i ker so ti to obljubljali v marketinškem gradivu?

bluefish ::

Je tako težko iti na uradno Apple stran in malo pogledati naokoli?

http://support.apple.com/kb/HT3743

"Apple strongly cautions against installing any software that hacks the iPhone OS. It is also important to note that unauthorized modification of the iPhone OS is a violation of the iPhone end-user license agreement and because of this, Apple may deny service for an iPhone, iPad, or iPod touch that has installed any unauthorized software."

Sicer si lahko tisti may razlagamo na več načinov - morda dobra volja serviserja.

Gregor P ::

Sicer mislim, da me zgolj provocirate in da ste našli dosedaj že cel kup linkov, ampak naj vam bo; naključni klik na iskano temo v googlu -> Apple blacklisting hacked iPhones?
Speaking of hacks, Today I went into an Apple store with a less than two week old iPhone that had the green tint camera problem.

Because it had been “hacked” with some 3rd party apps and was running T-Mobile they refused to service it, said the warranty was voided and “blacklisted” the phone against future service, or return!

Only after asking for the manager and having several conversations with her, did they finally allow me to return it, but charged me a 10% restocking fee…


Pa še tako mimogrede, ko že ravno klikam -> iPhone Jailbreak: The Ultimate Guide
Jailbreak voids your iPhone warranty. If your iPhone is bricked because of Jailbreak, or if your iPhone has another problem and it happens to be Jailbreaked, your warranty becomes void. I once saw a sign at the Genius bar of The Falls, Miami Apple Store that warned customers not to Jailbreak iPhones or they would void their warranties. Harsh.


... in še se najde, samo da je sedaj na vam, da dokažete nasprotno, to je, da je vse v redu z garancijo in da Apple nima nič proti, če JB njihove iPhone:|

Mislim, da je opravičilo na mestu:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Roadkill ::

Saj ni res pa je.... "Aplov" čudežni revolucionaren procesor A4 očitno ni ekskluzivno aplov...

Rahlo presenetljivo. :)
Ü

lurker ::

Mislim, da je opravičilo na mestu


Zakaj ne pokažeš link, kjer je Apple zavrnil popravilo JB iPhona?

Btw, 10% restocking fee velja za JB in virgin iPhone.

LuGi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Limit-sky ::

"Because it had been "hacked" with some 3rd party apps and was running T-Mobile they refused to service it, said the warranty was voided and "blacklisted" the phone against future service, or return!"

Saj pravim, če ne vemo o čem govorimo, je vse OK.
JB in unlock ni isto. Če samo JB iPhone, ne moreš uporabljati SIM drugega operaterja. Ker pa ima Apple pogodbo z AT&T pa valjda ne bojo popravljali telefona z T-Mobile kartico.

techfreak :) ::

Odklenjenega iPhona Applu ni potrebno servisirati in jih ponavadi tudi ne. In ni velike razlike ali je še odklenjen na druga omrežja.

Gregor P ::

Sam bi malo razmislil, kaj pišete nekateri, ker vam bo kakšen naiven potrošnik še celo verjel in bo veselo JB telefon, potem ga bo pa dočakal hladen tuš na uradnem Applovem servisu, ko bo hotel uveljavljati garancijo.:| Potem ga lahko reši le še "dobra volja serviserja," če uporabim blueFishove besede, ali pa kakšna druga oblika "sreče".:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CoolBits ::

Če je HW problem in telefon niti ne pali pol tud ne vidijo al je JB al ne...
Če ti pa ohišje poči recimo ga pa restoraš pred servisom pa tud ne vidijo nič.

bluefish ::

Če ti pa ohišje poči recimo ga pa restoraš pred servisom pa tud ne vidijo nič.
V tem primeru je JB še najmanjši problem z vidika garancije.

CoolBits ::

Sam hipotetično pravim... če nisi ravno lolek, ga ne boš nesu tko na servis...

techfreak :) ::

Mene najbolj moti to, da je težko jailbreakniti telefon.

CoolBits je izjavil:

Sam hipotetično pravim... če nisi ravno lolek, ga ne boš nesu tko na servis...

Kaj če ti procesor crkne? Kako boš potem restoral na prejšnji FW?

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

Ja če procesor crkne tud oni nebojo vidli da je JB ne?

nekikr ::

Techfreak: en klik na (veliko) ikono je potreben, da se telefon jailbreaka. Če je pa to težak postopek potem pa raje prodaj vse kar imaš, vključno z žlico, ker je prekomplicirana zate.

lurker ::

Potem ga lahko reši le še "dobra volja serviserja," če uporabim blueFishove besede, ali pa kakšna druga oblika "sreče".
Sreča nima tu kaj dosti zraven. Škodo delajo taki kot ti, ki hočejo uporabnika prepričat, da zaradi JB telefon ni več v garanciji. Pa niti Warranty nisi prebral.

bluefish ::

CoolBits je izjavil:

Ja če procesor crkne tud oni nebojo vidli da je JB ne?
Kakorkoli obračamo, uradno JB ni nekaj, kar bi Apple dovolil in podpiral.

CoolBits ::

Sej ostali tudi ne... pa večina lepo servisira kljub temu.

techfreak :) ::

nekikr je izjavil:

Techfreak: en klik na (veliko) ikono je potreben, da se telefon jailbreaka. Če je pa to težak postopek potem pa raje prodaj vse kar imaš, vključno z žlico, ker je prekomplicirana zate.

Rabiš dva programa in upanje, da ti ga bo uspelo dati v Recovery Mode. Seveda to deluje pod pogojem, da imaš 3.1.2 oz. ga ne uporabljaš na nedovoljenem omrežju.

Poleg tega, da mi ga ne uspe spraviti v recovery mode (kolikor sem iskal po internetu nisem edini, rešitve pa tudi nisem našel) je še vseeno problem v tem, da če se kaj "zaserje" ga lahko uporabljam samo še za podstavek.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Kakšen 3.1.2? Kakšno nedovoljeno omrežje? Kakšno upanje? Rabiš pa iTunes in makeitrain aplikacijo, kjer enkrat klikneš in to je to. Če ti ga ne uspe spraviti v recovery mode in nisi motorični debil, potem je morda pokvarjen, ker sicer vedno deluje... Če se kaj zaserje imaš še vedno 52 postopkov, ki jih lahko probaš, predno ga imaš za podstavek.

A si eden tistih, ki je iPhone preko izložbe strokovno ocenil?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12436399 (30791) Lonsarg
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19252960 (45202) malix
»

iOS 4.2 že razbit

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
73524 (2587) zee
»

Adijo iPhone OS, naj živi iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
189298 (8428) techfreak :)

Več podobnih tem