» »

WinXP access denied?!

WinXP access denied?!

GaS ::

imam en problem; dons sem na novo nalozil win xp sp1 na disk c( imam namrec se particijo d). c je bil sformatiran in na novo postavljen, medtem ko so na d-ju ostali podatki nespremenjeni. problem pa je v tem, da mi sedaj ene treh direktorijev na d-ju ne bere. napise "tapata mapa not accesible! access denied!"
kaj moram zdej narest, da bo ta mapa delala?!

hvala!

Mercier ::

Verjetno ima še "stari" uporabnik pravice za odpiranje (ali karkoli) tistih map.

- Desni klik na tisti disk v windows explorerju>
- Properties

- Security > označiš vse userje (sploh take, ki so že videti čudni - dolga številka npr.) > Remove (jih odstraniš)

- Add - dodaš userja Everyone > mu odkljukaš vse pravice pod Allow (full control je dosti :D ) > klikneš Apply (za ziher)

- Advanced > daš kljukico na Reset permissions on all... blabla (da se pravice ponastavijo na vseh datotekah in mapah ter se dedujejo od začetka - nastavil si na nivoju diska - do zadnje mape) > Apply

- spremljaš dogajanje in po podtrebi pritrdiš ali ne windowsom, ako kaj vprašajo (beri!)



Tole sem napisal, če hočeš imeti do vsega na disku neomejen dostop (za vse uporabnike). Lahko pa si zakompliciraš.



Aja, mislim, da ne bi smel imeti problemov, če pa kaj ne bo OK, pa lahko še spreminjaš lastništvo vsebine diska. Najdeš v advanced nastavitvah od security.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

ToniT ::

Seveda moraš prej prevzeti lastništvo nad tem... (Take ownership)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lastništvo datotek na W10

Oddelek: Operacijski sistemi
81989 (1717) win64
»

Access is denied

Oddelek: Pomoč in nasveti
91148 (1052) j3rn3jk
»

Kako odkleniti Windows XP zaklenjene datoteke?

Oddelek: Pomoč in nasveti
72381 (2246) Dr_M
»

Ne morem v SISTEM VOLUME INFORMATION

Oddelek: Pomoč in nasveti
131177 (970) pingo76
»

WinXP - Dostop zavrnjen

Oddelek: Operacijski sistemi
111868 (1717) Sims

Več podobnih tem