» »

Access is denied

Access is denied

j3rn3jk ::

Pozdravljeni,
včeraj sem formatiral C disk in naložo na novo windowse, pred tem sem pa nekatere mape iz mojih dokumentov skopiral na D disk. Zdaj pa teh map nemorem odpreti.
Prosim za pomoč
 Slika

Slika

imagodei ::

Desni klik na mapo, Security tab. Nato greš na Advanced in izbereš možnost Take ownership.
- Hoc est qui sumus -

j3rn3jk ::

Hvala za tvoj odg.
Samo mi ni nič pomagalo, ker nikjer ne najdem možnost Take ownership.

ender ::

Prijavljen moraš biti z administratorskimi pravicami. Za vsak slučaj pa poizkusi tudi Start -> Run -> chkdsk /f /v /x d:
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

imagodei ::

Seveda najdeš: Zavihek Security; Advanced; nato zavihek Owner in potem spodaj vidiš "Current owner" in "Change owner to". Spremeni lastnika na tvoje uporabniško ime. Po potrebi potem lahko še v osnovnem oknu Security dodaš sebe kot uporabnika ter nastaviš full pravice. Ampak to zadnje najbrž ne bo potrebno, če si administrator računalnika, ker imajo admini po defoltu dostop do vseh map.
- Hoc est qui sumus -

ender ::

Admini nimajo privzeto dostopa do vseh map. Sem se pa ravnokar spomnil, da zavihka Security ni, če je vklopljena Preprosta skupna raba datotek in tiskalnikov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

imagodei ::

Admini imajo privzeto dostop do vseh map. Izjema so nekatere sistemske mape, vendar govorim o uporabniških mapah. Seveda to lahko spremeniš.

Glede na to, da pravi da ne najde možnosti za prevzem lastništva, sem predvideval, da zavihek Security vidi. Sem pa že pri prvem opisu razmišljal, če naj omenim tudi Simple file sharing opcijo, ampak sem predvideval, da bo že sam pojamral, da ne vidi zavihka Security.
- Hoc est qui sumus -

j3rn3jk ::

Zdaj sem se v sistem prijavil kot administrator, ampak zavihka security ni. Je pa zavihek Sharing.

@ender:
Kje pa izklopin sharing ?

imagodei ::

Windows Explorer; Tools; Folder Options; zavihek View: počisti kljukico iz možnosti "Use Simple file sharing (Recommended)".
- Hoc est qui sumus -

j3rn3jk ::

Hvala.. sem rešo zadevo =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako priti do zaščitenih podatkov na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
8933 (816) ABX
»

Tezave z mapo Program Files

Oddelek: Pomoč in nasveti
5896 (805) samurajV
»

Kako bypassat z kodo zascitene dokumente uporabnika v XP

Oddelek: Operacijski sistemi
91199 (1028) Golnar
»

dostop je zavrnjen

Oddelek: Pomoč in nasveti
102665 (2452) amigo_no1
»

ne pusti brisati direktorija

Oddelek: Operacijski sistemi
6909 (822) jan01

Več podobnih tem