» »

Matura 2010

Matura 2010

«
1
2 3

Ice-Heki ::

Moje mnenje o angleščini je, da je bil slušni posnetek (#2) prehiter in ko sem pisal prvi odgovor je tip povedal že tretjega.
Bralno razumevanje je bilo še kar, čeprav mi je en stavek hodil narobe pri 2. nalogi, gapfield in wordformation po pričakovanjih.
Enkrat za spremembo je bil pri eseju dober naslov!

Kaj pa ostali?

Nuke_H2 ::

Kaj si pa pisal pr eseju? Jaz sem izbral unga s kamerami :P. Ja mal je bil prehiter. Sem čakal na prvi odgovor, on je bil pa že pr koncu ;)... ampak na koncu sem vse rešil. Am kaj ti je pr bralnem razumevanju ostal? Katera črka (2 naloga) :P

Ciklamen ::

Pri bralnem je ostala ona because we were hungry (oz nekaj v tem smislu :D)

Za moje pojme je bil prvi dosti predolg, drugi pa dosti prekratek (Slušno)

Je kdo pisal včeraj maturo iz Informatike? Če je, meni se je zdela nenormalno težka, mislim da so malo preveč zahtevali od nas letos, saj sem rešil vse pole iz prejšnjih let in se mi niti malo ni zdelo tako težko kot letošnja...
- End of the Post ->

bluefish ::

Če je, meni se je zdela nenormalno težka, mislim da so malo preveč zahtevali od nas letos, saj sem rešil vse pole iz prejšnjih let in se mi niti malo ni zdelo tako težko kot letošnja...
Počakaj, da prideš na faks. Se ti bo pri kakem predmetu kaj hitro zdelo podobno :) .

Ice-Heki ::

Jap, Ciklamen pisal informatiko.
Vsi (20 nas je bilo) smo razočarani ... tako da ... noben ne pričakuje več od 3.

Ciklamen ::

blueFish, vem da faks Računalništva in Informatike ne bo lahek, a problem tu je bil (vsaj zame), imel sem prvo leto informatiko + profesorju se je jebalo, delali nismo nič, vse smo morali sami.

EDIT: Da ne bo kdo mislil da jamram zaradi tega, vsekakor ne. Samo se mi zdi žalostno da je tako..
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

Nuke_H2 ::

jaz pa nisem pisal informatike, ampak računalništvo :P in je blo tut kr zahtevno.

urosz ::

jaz sem tudi pisal računalništvo.. vsi so rekli da je blo malo težje kot prešnja leta in pa bistveno težje kot predmaturitetni preizkus iz rač.

pa mislim kar da je cela slovenija bolj švicala letos, tako da pričakujem padec kriterija :D

poli sta res bili malo težji, ampak rešljivi imo.

black ice ::

Letošnja matura ni vredna omembe.

urosz ::

hja res je.. za 1x.. bomo pa videli še matematiko in slovenščino kako bo kaj

na ustnih pa itak ni panike, samo zgovoren je treba bit

če bo angleščina 3 bom verjetno naredil maturo s pravdobrim, mi je pa vbistvu vseeno, ker točk za faks ne rabim :D

pa GL vsem še pri slovenščini in matematiki (to dvoje mate ziher še vsi) ter pri ustnih

black ice ::

Pobje kam ste se vpisali?

urosz ::

FERI RIT UN

ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

black ice ::

urosz je izjavil:

FERI RIT UN

ti?

Izgleda, da bova sošolca. :)

Ciklamen ::

FRI Uni :D

Drugače pa se ne bojim toliko slovenščine kot matematike in fizike (če bo matura težka bo katastrofa..)
- End of the Post ->

Nuke_H2 ::

FRI Uni :)

Ciklamen se vidva ;)

Ciklamen ::

Ou yeah :D
- End of the Post ->

Sigmund_ ::

Jaz sem pisal informatiko in... ogabno :)) Tisti, ki piše vprašanja za maturo, je pravi cepec.
Kako pa kaj slovenščina šla?

urosz ::

Slovenščina pa ni bla težka mam občutek..

No vsaj jaz nisem mel kakih posebnih problemov.. rešil celo polo, upam da mam čim več prav.

Michaelosz ::

se spomni kdo kakšnih rešitev od slovenščine, da malo primerjamo?

Nuke_H2 ::

Am neki pa ja... kaj rabiš :)

Michaelosz ::

S struktura, katera 2 podatka se ponavljata v vseh stavkih, na 1. strani druga naloga takoj za obkroževanje... :)

če se še kaj spomnite, napišite :)

Nuke_H2 ::

Am.

1. Naloga - tema : Življenje in delo Jane Austin
2. Naloga mislm da sm obkrožu b (naslov pritegne bralca z najzanimivejšim podatkom)

Pol se pa ne spomnm več X)

Dej povej kaj se ti spomnš :) mogoče mi mal osvežiš spomin... aja pa še uni glasovi so bli: 1. dvoustični u, pol je bil polglasnik na konc pa s :)

Michaelosz ::

pizda, jas sem obkrožo Č (kao izrazi svoje mnenje).

pri glasovih sem dal pri drugem krativec, fuck.

spomni se S strukture. Jas sem dal s/S\s, kar je sigurno narobe...

Že vidim, da bo katastrofa...

Nuke_H2 ::

ja sej možno da je pr drugem krativec, pol pa polglasnik... so bli 4-je ane?

S struktura nej bi bla pa tko: S/S/S...

Michaelosz ::

štirje so bli ja, točno. samo sem pozabo kateri... vem edino, da sem dal dvoustični u, široki e(wtf?!), krativec pa s. saj drugače ni bla tak težka, samo učit si se mogo :)

se spomniš kakšen je bil glagol? dovršen al nedovršen?

halgando ::

1. naloga: tema: predstavitev osebe (življenje, delo...)
2. naloga: b odgovor
4. naloga: zaporedje: od konca proti začetku: življenje Jane Austin, film, poroka v Angliji, sodbe/mnenja o njej, ljubezensko razmerje, pol pa še prvo, ki pa se ne spomnim

-naloga s happy end, pravilno je citatna beseda
- naloga za obkrožit: pravilno je a, socialni status, angažiranje, humorni... nekak tak je blo napisano
- naloga s trpnikom: rabljen je bil trpnik, pa si ga pretvoro v tvornik

Nuke_H2 ::

jsinc ja jst mam podobno.

am zakaj pa je pravilna uporaba Happy end? Zato, ker je to besedna zveza ki se uporablja med filmarji... ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nuke_H2 ()

urosz ::

ja Nuke_H2, nekaj takega je bilo ja

mislim da sredinski odgovor je bil to

halgando ::

Nuke H2: obratno sem ga zapisal, kot je blo v besedilu, drugače mam v poli prav napisano :)

- naloga s slovarjem: v obeh primerih je drugi pomen, pol pa še prepišeš pomen
- zadnja naloga na predzadnji strani: zapisane so ble 3 al 4 povedi, pa so se navezovale ena na drugo
- na prvi dve črti napišeš: Jane in Anne (kak je blo pač ime oni igralki)
- navezovanje z glagolom: Dejala je
- navezovanje s parafrazo: najpomembnejša angleška pisateljica (nekak tak je blo)
- pol je še bil zaimek: Ta

Nuke_H2 ::

je tako ;) Aja pa še neki. A je blo treba naslov napisat pr unmu sestavku?

Jaz sem naredu tri odstavke 1. življenjepise
2. dela
3. sodbe o njej :P (prej, zdej)
144 besed :P

halgando ::

jaz nisem napisal naslova, ker sem pozabo... mislim da mora bit :)

pa pol tudi 3. odstavki: življenje, delo, sodba
pa malo preveč besed 166 (baje, da ti na vsakih 10 preveč al premalo besed odbijejo točko)

Nuke_H2 ::

hm jst ga tut nism. sm ponavad v enciklopediji ni naslova ane? :P

urosz ::

pa zaradi naslova po mojem ne bo noben kompliciral, če maš drugo vse vredu napisano

max 1 točko če ti odvzame

še vedno jih lahko 23 dobiš torej :D

halgando ::

mhm, bo kaka točka majn pač :)

Nuke_H2 ::

Ja no sej.. Am a je še kdo mnenja da je blo kakšnih 10 minut premal časa za pisat? :P

urosz ::

hja skoraj bi bilo nekaj dodatnih minut koristnih

jaz sem sicer glih tolko da sem vse napisal, bi pa če bi mel še 10 min lahko šel vse še 1x skozi, zdaj pa je bilo bolj tak s časom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

urosz ::

Kako je šla matematika?

gladko predvidevam, računalničarji smo tak dobri matematiki :D:D

Ciklamen ::

urosz, moram priznat, da sem letos mel Matematiko 2 (len do amena, ni šlo v glavo takoj itd..) ampak ta matematika se mi je pa zdela res neumno "lahka". Učil sem se vsega 4 ure (prelistal skozi) in imam občutek da ocena sploh ne bo tako slaba.
- End of the Post ->

kristina ::

Mene neki zanima, js sm pr biologiji na ocenjevalni obrazec, ki smo ga morali izpolniti pisala črke in podčrtovala s svinčnikom. Črke bi mogla baje s kemičnim svinčnikom. Mislite, da mi bojo vseeno šteli točke?

Bethrezen ::

na ocenjevalni obrazec si morala z svincnikom, v izpitno polo pa z kemicnim. :)
www.urbanterror.net

Ice-Heki ::

kristina: če te skrbi, potem lahko na izpitno komisijo do ne vem katerega datuma pošlješ dopis, kjer razložiš svojo napako in jih prosiš, da ti kljub temu upoštevajo odgovore, napisane s svinčnikom.

$%&/() ::

Jaz sem pa pri pisnem delu mature iz angleščine tisto, kar naj bi podčrtal s svinčnikom, podčrtal s kemičnim svinčnikom. Should I be worried?

Bethrezen ::

Nam so to posebaj dvakrat povedali in dali navadne svincnike tistim, ki jih niso imeli. Ne vem pa ce to sploh kaj vpliva na samo ocenjevanje.
www.urbanterror.net

mate100 ::

kristina je izjavil:

Mene neki zanima, js sm pr biologiji na ocenjevalni obrazec, ki smo ga morali izpolniti pisala črke in podčrtovala s svinčnikom. Črke bi mogla baje s kemičnim svinčnikom. Mislite, da mi bojo vseeno šteli točke?


Brez panike. Če si črke pisala s svinčnikom, po moje ne bi smelo bit problemov. Baje so večje težave, če podčrtujete s kemično, ker naj skener tega ne bi zaznal. Pa še vedno brez panike. Še potem, ko že dobite rezultate, lahko podate ugovor na oceno. In takrat vam bodo zagotovo štel vse pravilne odgovore, ne glede a s svinčnikom ali kemično (če že ne prej)

To vam pravim iz prve roke = zunani ocenjevalec

hator ::

$%&/() je izjavil:

Jaz sem pa pri pisnem delu mature iz angleščine tisto, kar naj bi podčrtal s svinčnikom, podčrtal s kemičnim svinčnikom. Should I be worried?

Ne. Ocenjevalcem si naredil dodatno delo. Čitalec ne bo zaznal nobenega odgovora, ker je občutljiv samo na grafit. Potem bodo pa morali tvojo polo pač ročno popravit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

Wasted ::

No no no, bodo kmalu rezultati prvega roka na spletu, še nekaj lepih uric ;((. Škoda, da jim na serverju še nič ne odpre, niti meje.asp niti rezultat.asp :D jaz bi malo prečekiral če se naj grem prijavit in plačat kar za drugi rok ... :D
When I'm done there will be nothing left of you...

black ice ::

Naslednjih 18 ur bo zanimivih... :D

Sigmund_ ::

Wasted: Sem tudi jaz gledal že, da bi predčasno dobil svoje rezultate :D Zna bit da bodo po polnoči fajli gor - se bo dalo:)

black ice ::

Kako vesta kako bo ime datoteki z rezultati in kakšno končnico bo imela?

Wasted ::

Sumima?

Status=OK - 200
Server=Microsoft-IIS/6.0
X-Powered-By=ASP.NET

Urlji oz imena datotek pa -> google :D
When I'm done there will be nothing left of you...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko te nategnejo na maturi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8216006 (11568) Meizu
»

Maturutetni tečaj

Oddelek: Šola
153140 (2771) trancer01
»

Matura (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8111009 (8321) Zajec123
»

matura v 5 dneh ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6016887 (13518) martincek1
»

matematika-matura

Oddelek: Šola
142641 (2457) StandAgainst

Več podobnih tem