» »

Hlajenje X-tič

Hlajenje X-tič

lordgreg ::

saj vem, da je bilo že stokrat povedano, vendar je takole: na hlajenje se ne spoznam prav dobro, lahko bi rekel da sem laik (-kaj pa si :o?) zato me zanima sledeče:

- kupujem amdja.. in sicer tam nekje od 2600+ dalje (morda bom počakal in kupil 3000+).

zadevo sem si zamislil takole:

- midi kišta s 300w napajalnikom, klasika pač
- pa dodatno še spredaj spodaj en ventilator
- pa en ventilator al hladilnik (kaj jaz vem kaj je to) pa na procesor. na izbiro mam thermalthake Vulcano 9 ali DragonOrb in Zalman 6000Cu, 6000AlCu, PC 80x80 ZM F1.. še nekaj: kaj pa Glacialtech Igloo 2400?

zadnjič ravno sem bral na tomshardware test 55ih ventilatorjev, pa sem videl da so meli proc. povp temperaturo 60°C - na izmerjenih AMD-jih 1400+.

zaj naj mi pa kdo prosim pove katerega od zgoraj navedenih ventilatorjev naj vzamem in kaj še dodatno kupit kaj za boljše hlajenje. naj vas še enkrat spomnim da sem laik na tem področju in ne bom menjaval napajlnih ventov ali podobno.


hvala vsem!!!
  • spremenil: lordgreg ()

Matek ::

Če ne boš overclockal, vzemi kakega mogčena zalmana, zaradi tišine.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

SaS ::

Prvo kot prvo hladilnik je izraz za hladilno telo (tisto kar pride na procesor in je največkrat iz aluminija, bakra...skratka iz materiala, ki dobro prevaja toploto). Hladilnik ima rebra, na to telo se privije ventilator, ki piha zrak po teh rebrih in tako odvaja toploto!

Za proca vzemi kakega zalmana, ki je tih! Pravtako vzemi zalmane ZM-F1 ali ZM-F2 za ohišje.Namreč hladen zrak se zadržuje spodaj, topel pa se dviga in zato je postavitev ventov pomembna!!

Pri montiranju pa znaj to, da daj ventilatorje, ki bodo pihali zrak noter, spodaj v ohišju. Tiste, ki pa bodo pihali zrak iz ohišja pa zgoraj!

Postavi pa enako število za "vsesovanje" in "odsesovanje" zraka (2 not, 2 ven ali 3 not, 3 ven)!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

lordgreg ::

gledal sem malo glasnosti in to...


dajte mi povedat,.. kakšna je razlika med vulcano 9 in dragonorb-om? namreč niti sanja se mi ne, kako glasno je 37dBA se mi ne zdi veliko, medtem ko Zalman dosega največ 33dBA-jev. vendar.. kaj pa funkcionalnost?

kaj pa tisti Airflow za oba ventilatorja?


če je Zalman tišji, potem mora bit neka fora?! tisti 4dBA-ji pa niso takšna razlika, ali pač? vem da ima Zalman največ 2500 obratov, medtem ko jih ima dragonorb nad 5000, torej, najmanj enkrat več. sedaj mi pa povejte... se splača tvegati na glasnosti in kupiti boljši ventilator? kakšna je potem temperaturna razlika, če bi imel to dvoje na računalu?


še nekaj glede "kuhanja" v ohišju: saj pravim, moj namen je, dobiti neko kvalitetno hlajenje brez oc-janja. bom upošteval tisto glede spodaj not zgoraj ven, vendar ne razumem, kako naj brez rezanja v kišto zadegam 4 ventilatorje (2 zgoraj, 2 spodaj?)????



hvala vam za info, res mi lajšate delo ;)

SaS ::

Z airflow-om pri ventih je tako, da če imaš 60x60x20 ventilator z 5000obr. (večja glasnost) = 80x80x25 vent. z 3500 obr. (manjša glasnost), torej odvisen je od obratov in premera ventiltorja!!8-O

Dregon ima manjši ventilator in zato rabi večje obrate, da doseže enak pretok zraka kakor zalmanov ventilator!!

Če hočeš imet 4 vent. boš moral rezati, če ne pa daj toliko ventov v kišto koliko lahko!!:D
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Super tih hladilnik za procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506063 (4918) TOP
»

120mm pošast (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594985 (3211) kuglvinkl
»

Vas nasvet hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412079 (1456) delfinus

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373451 (2869) boštjan
»

Vulcano 6cu VS 6cu+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211538 (1125) Jux

Več podobnih tem