» »

Življenjepis - Kaj, kako?

Življenjepis - Kaj, kako?

tx-z ::

Prijavil sem se na tečaj CCNA pri Cisco in imam naslednji teden razgovor, če me pač sprejmejo al ne. Zraven nej bi prnesu svoj CV. Ampak nimam pojma kaj naj bi not napisu, kako to zgleda (a je to uradna oblika al pač napišš v obliki spisa?),... Kakšne ideje?
tx-z

harvey ::

Primer tule. Drugače pa je tega na tone.

kogledom ::

Že to, kako se sraviš zraven je tvoj odsev. Nekateri znajo cenit, če je napisano na roko, čitljivo in berljivo (koliko je to važno v tvojemprimeru poresodi sam). Tudi sama struktura je prav, da je premišljena. Drugače pa se bi na tvojem mestu izogibal nekim splošnim obrazcem, saj je fajn če poudariš pri vsebini in obliki tisto kar bo tistega, ki bo CV brav, pritegnilo. Pri CV-ju velja: bralec se v 5-7s odloči če bo bral naprej. Če ga pritegneš za več kot 30s si dober, če prebere vse pa odličen. CV-jev je ponavadi dosti, če hočeš biti dober moraš izstopat.
Vsekakor mora biti zelo pregledno in že na prvi pogled vsebovati vse osnovne podatke o tebi, ime & priimek, starost, izobrazbo, kontaktni podatki...
To so osnovna navodila, vse ostalo moraš prirediti tustemu, ki bo CV bral.
V tvojem primeru je pomoje spis naprimeren, bolj primerno bi bilo nazorno (alineje?) izpostaviti zakaj si ti boljša izbira od ostalih. Če še sam neveš zakaj in v čem si boljši od ostalih si zgrešil vso poanto.

In ja, tega je res na tone - tudi za tistega, ki jih mora brat. Glej še iz tega vidika.

PacificBlue ::

Pazi!!!


V CV NE tvoris stavko.

ŽIVLJENJEPIS


OSEBNI PODATKI

Ime in priimek:

Naslov:

Telefon:

Rojstni datum:

Državljanstvo:

IZOBRAZBA

Po letih!!!

DODATNA ZNANJA IN IZOBRAŽEVANJA

Npr:
Tuji jeziki:

Naredi tabelo, oceni se z 1- 5!!!


Računalništvo:

Naredi tabelo, oceni se z 1- 5!!!

Vozniško dovoljenje:


DELOVNE IZKUŠNJE

po alinejah, začni s tazadnjo del. izkusnjo!!! Opsis delovne naloge(samo nastej)



OSEBNOSTNE LASTNOSTI

Dovolj je tri!!!


PROSTOČASNE DEJAVNOSTI

nastej, alineje

MOJA PRIČAKOVANJA IN POKLICNI CILJI

Stavek ali dva se o tem. Na koncu podpis!
I’m out.
:3

kogledom ::

Ah, PB, si malo kontradiktoren samemu sebi. Kako v CV ne tvoriš stavkov, če pa na koncu priporočaš stavek ali dva. Čisto odvisno. Če CV pošiljaš nekam, kjer je pomembno, da obvladaš pisano besedo, je verjetno bolje določene dele cv-ja predstaviti tudi na tak način.

Pri ocenah znanj je dobro opisati tudi št let izkušenj iz področja, v določenih primerih je zaželjeno, da omeniš zakonski stan, št otrok in njihovo starost. Pa ni potrebno rano 1-5: dovolj je, če se oseniš z odlično, drugje z zelo dobro, nekje pa dobro, toliko, da vidijo da si samokritičen in tudi samozavesten, če se oceniš z odlično.

Če gre za računalniško obarvan CV ali namen CV-ja, je že odločitev v katerem formatu pošlješ cv po mailu svoje področje, da se oblikovnega področja sploh ne dotaknem (pa tukaj ne mislim multifuorescentnih barv za naslov).

fosil ::

CV ni prosti spis ampak samo podatki.

Običajno pa potem zraven priložiš še spremno pismo (oziroma nek sestavek, nekaj stavkov), ki pa je bolj v obliki prostega spisa, seveda na kratko, noben si ne želi brati romanov. Ampak seveda to ni spis o tvojem (ne)srečnem otroštvu, ampak je dobro recimo izpostavit tvoje cilje v prihodnosti, kaj pričakuješ od zaposlitve, zakaj misliš da si ti primeren kandidat, kako bo firma pridobila s tabo. Tukaj je dobro če malo poznaš samo firmo in delovno mesto, oziroma se o tem pozanimaš.
Tako je!

PacificBlue ::

Ah, PB, si malo kontradiktoren samemu sebi. Kako v CV ne tvoriš stavkov, če pa na koncu priporočaš stavek ali dva.


Razen tega, drugače ne, sploh pri delovnih izkusnjah.

v določenih primerih je zaželjeno, da omeniš zakonski stan, št otrok in njihovo starost.


To je intimna informacija, ki ti je ni dolzno povedat. Nasploh bi se izogibal takih delodajalcev.

Pa ni potrebno rano 1-5: dovolj je, če se oseniš z odlično, drugje z zelo dobro, nekje pa dobro, toliko, da vidijo da si samokritičen in tudi samozavesten, če se oceniš z odlično.


To je res, ocenis se lahko tudi drugače..samo da se.

Običajno pa potem zraven priložiš še spremno pismo (oziroma nek sestavek, nekaj stavkov), ki pa je bolj v obliki prostega spisa, seveda na kratko, noben si ne želi brati romanov. Ampak seveda to ni spis o tvojem (ne)srečnem otroštvu, ampak je dobro recimo izpostavit tvoje cilje v prihodnosti, kaj pričakuješ od zaposlitve, zakaj misliš da si ti primeren kandidat, kako bo firma pridobila s tabo. Tukaj je dobro če malo poznaš samo firmo in delovno mesto, oziroma se o tem pozanimaš.


+1
I’m out.
:3

kogledom ::

To je intimna informacija, ki ti je ni dolzno povedat. Nasploh bi se izogibal takih delodajalcev.

Se še kako strinjam, samo kaj ko je v praksi drugače. Predstavljaj si novopečeno "učiteljico", ki pride k ravnatelju na razgovor za službo. Če že ima otroka, je veliko večja verjetnost da jo bodo vzeli za stalno, kot pa če nima. Ali pa npr. vzgojiteljica v vrcu. Kruta resnica.
Izpostaviš svoje prednosti, to pa se strinjava?

PacificBlue ::

Se še kako strinjam, samo kaj ko je v praksi drugače. Predstavljaj si novopečeno "učiteljico", ki pride k ravnatelju na razgovor za službo. Če že ima otroka, je veliko večja verjetnost da jo bodo vzeli za stalno, kot pa če nima. Ali pa npr. vzgojiteljica v vrcu. Kruta resnica.


Res je to lahko velik problem. Čeprav se mi zdi da obstaja zakon(ali je v pripravi ali pa že v veljavi) da te ne more delojemalec zaradi otroka odpustiti. Zato pač rečeš na razgovoru, da na to vprasanje ne želis odgovoriti,ker je intimne narave. Če kaj pomaga..:)


Izpostaviš svoje prednosti, to pa se strinjava?


Definitivno.
I’m out.
:3

tx-z ::

Js rabm CV sam za razgovor za en tečaj (Cisco CCNA). Tko da pomojm tle ne rabm neki velik informacij dajat? No, sej kej velik tut nimam za ponudt...zato grem na tečaj da bom meu eno stvar več za ponudt nekje drgje:D
tx-z

Damiani ::

Malo za zabavo in večkratni vpogled v CV.
Če približno veš kaj vsebuje tečaj si lahko izdelaš CV na osnovi samega tečaja. Npr.: razvejano omrežje (cisco) tvojega znanja, dosedanjih del, tvojih izkušenj. to omrežje naj vsebuje podatke, ki jih je podal PacificBlue. Zdraven pa lahko pripraviš enega tipičnega za backup, če si ne boš upal prejšnega oddati oz. ti ga bodo na samem tečaju zavrnili.
Pomojem mora palit da ponudiš nekaj nestandardnega, s tem pokažeš tudi svoj pogum in razvojne sposobnosti.

Invictus ::

CV vsebje samo našteta dejstva. Po možnosti brez raznih osebnostnih sranj kot so priden, deloven, team player in podobne nebuloze.

To lahkonapiše vsak.

Pomembne stvari so izobrazba, prejšnja dela in kaj res znaš.

Ni to ravno neko znanje če si priden. To moraš tako al tako biti.

Čeprav jaz zdaj nisem ;((.

LP I.

Yohan del Sud ::

CV je pač urejeno štepanje podatkov po vrsticah. Če napišeš spis je avtobiografija. Ampak v tvojem primeru je še najmanj problem koliko otrokov boš navedel v CV (sam jih ne bi navedel niti če bi bil ženska z desetimi), ampak koliko imaš izkušenj z rač. mrežami ... Tukaj naštepaj par vrstic in bo ok.

Sicer pa link:
 tko kot je res!

tko kot je res!

www.strancar.com

McHusch ::

KG-348 ::

Pozdravljeni,

prijavljam se na delovno mesto in moram izpolnit prijavnico. V enem delu je razdelek: življenjepis, je pa hecno ker sem vse podatke, ki bi jih vpisal tja že moral vnesti drugam. Torej znanja, izobrazbo, pretekla delovna mesta. Drugega kot to nikoli nisem imel v življenjepisu. Se je kdo že srečal s tem?

GummyBear ::

Jaz imam navado vsake toliko časa svoj CV posodobiti. Ne zato, ker bi menjal zaposlitev, ampak ker vidim kakšen zgleden CV in si rečem: "Tako moram oblikovati svojega!" Zadnje čase opažam, da veliko delodajalcev zahteva CV kar v angleščini in se sprašujem, ali slovensko verzijo sploh potrebujem.

Vprašanje: Slovenski firmi pošljem CV v angleščini - recimo da gre za ponudbo in sploh ne poznam njihovih pričakovanj. Kakšen odziv lahko pričakujem? Si bo potencialen delodajalec sploh znal pravilno interpretirati angleški žargon? Torej, CV v angleščini - da ali ne? Prednost ali slabost?

TheBlueOne ::

Jaz bi instaliral offline GPT, da ne uploadas svojih podatkov. Dal svoj CV in navodila naj ga naredi cim boljsega. To bi bil prvi poizkus.

Drugi pa je, kar sem uporbljal vcasih, da sem CV praviloma placal, ker profiji naredijo cudo.

Grizzly ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz bi instaliral offline GPT, da ne uploadas svojih podatkov. Dal svoj CV in navodila naj ga naredi cim boljsega. To bi bil prvi poizkus.

Drugi pa je, kar sem uporbljal vcasih, da sem CV praviloma placal, ker profiji naredijo cudo.


Ni treba biti profi ali plačati profija, da bi imel dober CV. Zadostuje, če vidiš nekaj CV-jev zares uspešnih strokovnjakov s tvojega področja in si njihove CV-je vzameš za zgled. Lekturo in prevod ti pa že zrihta Chat GPT.

Dolga leta sem imel dela navedena po podjetjih: Od tega do tega leta sem delal pri tem in tem podjetju, kjer sem bil zadolžen za to in ono. Ker pa sem probal že različne smeri računalništva, sedaj naštevam po področjih: Od tega do tega leta sem bil razvijalec, kjer so bile moje ključne odgovornosti te in one... potem sem od tega do tega leta delal kot multimedijski urednik, kjer so bile moje ključne odgovornosti te in one. Imena podjetij sem popolnoma umaknil s CV-ja... v takšne podrobnosti se spuščam na razgovoru. Vedno pa pošljem CV v angleščini in "za vsak slučaj" še v slovenščini. Včasih imam občutek, da imam CV in cover letter spedenan v nulo, potem pa me na razgovoru pričaka nek kekec, ki niti ne ve, koga pravzaprav sploh potrebuje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delodajalci kaj pričakujete od CV?

Oddelek: Loža
416935 (4476) Tear_DR0P
»

Kolk agresivni ste v spremnih pismih?

Oddelek: Loža
235198 (3605) AndrejO
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817082 (14601) bluefish
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6420276 (17313) Invictus
»

Kako napisati dober...odličen CV?

Oddelek: Loža
2715458 (10593) tony1

Več podobnih tem