» »

Nov spajkalnik

Nov spajkalnik

TehDucky ::

Sem ravno v nabavi novega spajkalnika. Do sedaj sem uporabljal nek nižje cenovni no-name spajkalnik, kar pa mi je na žalost malo distanciralo od hobija, sedaj pa bi se seveda še kdaj usedel za spajkalnik in bi rad nekega, kateri me nebi pustil na cedilu. V šoli pri praktičnem pouku uporabljamo "osnovni" model Wellerja http://si.farnell.com/cooper-tools-well... pa bi si takega omislil tudi doma. Slišal sem pa tudi, da imajo novejše Weller konice kratko življensko dobo, pa me zanima kako je s tem.

Sem pa še malo brskal naokoli, pa sem videl da Ersa spajkalniki tudi niso tako slabi, vendar pa žal nimam še nobenih izkušenj. Nekako imam predstavo, da bi za spajkalnik dal okoli 150€, saj ga potem ne mislim menjati. Me pa še zanima koliko stanejo konice za spajkalnike in pa koliko časa zdržijo ob kolikšni uporabi. Moj bi bil verjetno v uporabi tam nekje 2x na teden (vsaj kolikor poznam sebe), razno če bi imel za šolo narediti kakšen izdelek.

Lotam pa bolj male zadeve. 1/4W upori, kondiji, do 20pin čipi itd. tako da bi verjetno rabil čim tanjšo konico za te stvari.

Lp in hvala.

a13misko ::

Ersa rds80 je okrog tvojega zneska. Jo imam imam sam pa je super spajkalnik edino kabel je malo pretrd.

TehDucky ::

Superca, si moram malo še pogledat, kje pa se najbolj splača kupit spajkalnik ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajski spajalniki z grelcem v konici - kdo uporablja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7021121 (3594) A. Smith
»

Nakup spajkalnika, multimetra in ostalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
315328 (4203) FX6300B
»

Spajkalnik, watti in temperatura (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117908 (16832) [D]emon
»

Spajkalnik ISKRA

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
135321 (3503) balocom
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413488 (11737) VolkD

Več podobnih tem