» »

Excel

Excel

alešp ::

Uvozim šestnajstiška števila v excel, v neko skupino celic, kako naredim, da mi polek vsakega šestnajstiškega števila izpiše binarno število tega števila.?

Hvala za pomoč

pajanko ::

Uporabi funkcijo HEX2BIN v sosednji celici.

lp

alešp ::

Ne poznam excela, sem poskušal v helpu najt primer, pa ne znam kako to "špila". Če v celico napišem HEX2DEC(A)potem napiče binarno vrednost števila A, kar je v redu.
Lahko razložiš bol natančno, kaj naj naredim po korakih?

Hvala

sloxl8 ::

Označi vse celice, v katerih želiš binarno vrednost šestnajstiških števil, nato pritisni tipko F2, vnesi naslednje "=HEX2DEC(A1)" (ob predpostavki, da se prvo šestnajstiško število začne v celici A1) in pritisni Ctrl+Enter. Celice, ki si jih označil se ti bodo napolnile z binarnimi vrednostmi, pri čemer bo celica z enačbo kazala na ustrezno vrstico s šestnajstiško vrednostjo.

alešp ::

Hvala za odgovore.

Stvar da ni delovalo pa je bil, ker nisem imel aktiviranih dodatkov v orodjarni, natančneje orodja za analizo.
Nasledni problem pa je ta, da bi rad ustvaril makro, da bi uvažal podatke po comportu. Se to da naredit? Za preračun sem ustvaril šestnajst celic, podatkov iz comporta pa bo več, kako to naredit, da mi skupino prvih šestnajstih uvozi v celice, preračuna, nariše krivuljo v grafu, nato obdela naslednjih šestnajst podatkov, nariše krivuljo in tako vse do konca.?

Hvala.

toxius ::

v kolikor meritve izcom porta lahko zapisuješ v kak txt al pa csv bi se dalo narest, vsekakor pa ne prek foruma. Je kar nekaj dela za tem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD kalkulacija iz SMART vrednosti

Oddelek: Strojna oprema
8672 (476) AgiZ
»

[C#] Operacija IN in ALI med dvema int številoma

Oddelek: Programiranje
111082 (895) LeQuack
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223651 (3374) Mobidick
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314538 (3960) veteran
»

Motorola M68HC11xx mikrokontroler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302010 (1685) Zzzzzzz

Več podobnih tem