» »

[Visual C#] "Format" shranjevanja?

[Visual C#] "Format" shranjevanja?

c0dehunter ::

Zdravo,

izdelujem preprosti pregledovalnik slik v C#. Na levi strani aplikacije imam ListView, kjer se mi prikažejo thumbnaili naloženih slik (nalagam preko OpenDialoga). Poti do posameznih datotek hranim v List strukturi.
Na desni strani pa imam TextBox (multiline) v katerega lahko vpišem opombo za vsako izmed slik.

Kar me zanima je sledeče: kako bi najbolj učinkovito in preprosto shranjeval te opombe skupaj s potmi do trenutno odprtih slik? Vse skupaj bi shranjeval v nek .txt fajl, vendar nisem prepričan kako, da bo potem branje iz datoteke spet enostavno?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Isotropic ::

xml?

c0dehunter ::

Aha, z .xml še sicer nisem delal, bom pa pogledal, hvala.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

c0dehunter ::

XML je bilo tisto, kar sem potreboval :)

Mam še pa eno težavo. Imam Panel in v njem PictureBox. Imam tudi dva Radio gumba, s katerim izberem ali je slika prikazana skrčena ali v izvirni velikosti.
V primeru da je izbrana izvirna velikost, bi rad imel drsnike. Zato sem Panelu nastavil AutoScroll na true. Če pa zdaj želim dodati Picturebox anchorje na vse štiri smeri, da bi bil lepo raztegljiv glede na glavno okno, se pa skrijejo drsniki..
Kako to popravit?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

detroit ::

V primeru da imaš ti v panelu drsnike potem daš recimo drsnike na dno jih z anchorji prlepiš na dno, in picturebox daš anchorje do drsnikov. Seveda če se prav razumeva
Skero

c0dehunter ::

Kako pa zasidraš scrollbare na dno in na stran? Ker to se že itak sami pojavijo, v primeru da je PictureBox, ki je v panelu, večji od-le tega (panel ima vključeno AutoScroll)..
Problem je, ker če je PictureBox manjši od Panela, se drsniki prikažejo kot je treba. V primeru da pa PictureBox anredim nekako iste velikosti kot panel (že v IDEju, ker runtime velikosti itak sam ne morš spreminjat), se mi pa drsniki nikoli ne pokažejo..
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

detroit ::

a sm mislu da maš kake custom scrolle, ja uhh hehe nimam blage kako jih na absolutno nekam lockaš če ta absolutna pozicija ni dno. Probi mal google oz. probi tole (sam nimam cajta zezat se) probi v že obstoječi panel kjer imaš picture box dat še en panel in ga stretchat čez cel parent panel in v ta panel prenest picture box. Sporoč če bo kej ratal
Skero

Eliminator ::

A lahko prosim poves kak si naredil da z openfiledialogom dodas slike v lisview?

c0dehunter ::

if (odpriDlg.ShowDialog() == DialogResult.OK)
            {
                seznamSlik.LargeImageList = imageList1;
                foreach (String file in odpriDlg.FileNames)
                {
                    direktoriji.Add(file); //direktoriji je tipa List<string>, pathe pa notri shranjujem, ker jih še rabiš kasneje
                    ListViewItem item = new ListViewItem(Path.GetFileNameWithoutExtension(file)); //samo filename, brez končnice
                    item.ImageIndex = imageList1.Images.Count;
                    imageList1.Images.Add(Image.FromFile(file));
                    seznamSlik.Items.Add(item); //seznamSlik je tipa ListView
                }
            }

Mogoče je, da sem kaj spustil ker mam še dosti dodatnih stvari tu not, ampak načeloma je tole tisto osnovno, kar rabiš..

detroit, bom poskusil.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Eliminator ::

Super Hvala. Zaj pa imam tezave pri exportu in importu albuma... A lahko kdo prosim pove kako se naredi to ?

c0dehunter ::

Kot že rečeno na začetku, z XML se da lepo naredit. Tutorialov je ogromno točno za tak problem.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c#] shrani text, tabele, slike

Oddelek: Programiranje
251405 (1011) klemen93
»

[c#] picturebox, slika na sliko

Oddelek: Programiranje
151007 (817) japol
»

[C#] Naključno razporejanje elementov v tabeli

Oddelek: Programiranje
202479 (2160) TheAmunraaa
»

C# metoda

Oddelek: Programiranje
61775 (1646) davaman
»

video v c#

Oddelek: Programiranje
241472 (1012) boss-tech

Več podobnih tem