» »

Samsung Galaxy S- Ultimate Android phone

Samsung Galaxy S- Ultimate Android phone

«
1
2

M-XXXX ::

Nadaljevanje debate: Samsung galaxy s



Se mi zdi, da si omenjeni telefon definitivno zasluži svojo temo. Kdor še ne ve, naj bi bil to trenutno eden najzmogljivejših telefonov (če ne najzmogljivejši).

Network 2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE) : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz3G (HSDPA 7.2Mbps, HSUPA 5.76Mbps) : 900 / 1900 / 2100 MHz
OS Android 2.1
Display 4.0” WVGA SUPER AMOLED (800×480) with mDNIe
Camera 5.0 mega-pixel Camera + VGA Video Telephony Camera, Auto Focus,Self shot, Action shot, Add me, Stop motion, Cartoon shot, Smile shot,
Panorama shot

Video HD(720p@30fps) video playing & recordingCodec: mpeg4, H.264, H.263, H263Sorenson, DivX HD/ XviD, VC-1
Format: 3gp (mp4), WMV (asf), AVI (divx), MKV, FLV

Audio MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, OGG, AMR-NB, WAV, MID, AC3, IMY,FLAC, XMF
Value-added Features Integrated Messaging ‘Social Hub’
Android Market for more applications and contents
A-GPS
Augmented Reality with Layar Reality Browser
1 GHz Application Processor
SMS/ MMS/ Email/ Video Messaging/ Exchange ActiveSync
Sensor: Accelerometer, Digital compass, Proximity, Light
Offline & No SIM Mode, Voice Command,RSS Reader, Mobile Widgets, Smart Security
Connectivity Bluetooth technology v 3.0USB v2.0 (High-Speed)
Wi-Fi 802.11 b/g/n

Memory 16GB / 8GB, external memory slot (up to 32GB)
Size 64.2 x 122.4 x 9.9mm, 118g
Battery 1500 mAh


Tukaj imate nekaj predstavitev telefona:
http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_g...
http://www.mojmikro.si/news/samsung_gal...
http://www.mobile.si/gsm/predstavitev-s...
http://gizmodo.com/5500164/samsung-gala...

Imel naj bi procesor, ki naj bi temeljil na Cortex-u A8 in prirejen s strani Samsunga ob enem pa narejen v 45nm procesu. Najbolj zgovoren je podatek o zmogljivosti GPU-ja, ki je:

http://www.mobilephone.co.in/201003/sam...

The Hummingbird A8 chip in Galaxy S is capable of processing 90 million triangles per second. In comparison to this DROID can process 7 million triangles per second and Nexus One can handle 22 million. Kot zanimivost: PS3 ima zmogljivost 250 mt/s!

Priporočam ogled uradne predstavitve telefona, ker je definitivno ena najboljših do sedaj videnih:




Uraden izid naj bi bil 1 junija.

LuGi ::

Zelo obetaven aparat.. ce bo dobro izpiljen + Android 2.2 = Zmaga.

In seveda pozabijo dodati LED/Xenon flash..:|

M-XXXX ::

LuGi je izjavil:

Zelo obetaven aparat.. ce bo dobro izpiljen + Android 2.2 = Zmaga.

In seveda pozabijo dodati LED/Xenon flash..:|

Jap, telefon naj bi na začetku prišel z Android 2.1, kasneje ko bo pa na voljo 2.2 pa z omenjeno različico.

Se strinjam, flash bi lahko dali. Vendar resnici na ljubo tako zelo pomemben pa tudi ni. Sam imam trenutno Omnio HD in ima v slabi svetlobi tako ali pa tako zanič fotografije da je flash vsaj meni skoraj neuporabe. Je pa res da se ga lahko uporablja kot lučko:D

kmetek ::

Jao, spet dileme kaj vzeti....Desire ali tega - samo Galaxyja pri nas še dolgo ne bo.

Dr_M ::

Enkrat samsung, nikoli vec samsung. :)
(velja za telefone)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

Zakaj?

Pesimist ::

Ker je support in software compatibilnost gnila?

LuGi ::

software compatibilnost ? Android OS..vse aplikacije delujejo.
support? Modaco&XDA forum

Zato se pa kupi aparat k ma proper operacijski sistem..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Dr_M ::

Zanic HW.
Moja omnia razpada, display pokvarjen (serijska napaka), na servisu pa pravijo, da je to zato, ker premocno pritiskam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Zanic HW.
Moja omnia razpada, display pokvarjen (serijska napaka), na servisu pa pravijo, da je to zato, ker premocno pritiskam.

No, glede na en telefon ne moreš kakšnih večjih zaključkov naredit. Sam sem prav tako imel Omnio, ki je bila cca 7 mesecev poleg nekaj prask skoraj taka kot nova, zdajšna Omnia HD pa je naravnost fenomenalen.

Dr_M ::

No, glede na en telefon ne moreš kakšnih večjih zaključkov naredit.


Dobro, to je delno res, zal pa nisem edini s takimi tezavami.
Mogli so mi zamenjat touch panel, potem se je stalno ugasala (potrebna neka modifikacija).
Predhodno sem imel nokie, ampak nobena se ni zjebala tako hitro.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Jaz sem dobil občutek, da je bila tale Omnia bolj na hitro spacana...

Dr_M ::

A teb se tut tko zdi? :D

Se strinjam, flash bi lahko dali. Vendar resnici na ljubo tako zelo pomemben pa tudi ni.


E vids, flash pa je ena uporabna stvar. Jaz ga uporabljam za lucko :D
+ za omnio :))
Me pa zanima, kako bodo resili pink AMOLED problem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LuGi ::

SUPER AMOLED mogoce pa ni vec pink.. =)

Dr_M ::

Tisti S(uper) pri Samsungu ponavadi ne pomeni nic dobrega >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bananovec ::

Cena?
600 EUR?
300EUR z naročnino?

Dr_M ::

Cena bo znana ob izidu.:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Ne pomaga ti uber telefon, če mu baterija zdrži pol dneva...

Edit: Sam sem z mojo Nokio E52, ki ima podobno funkcionalnost le brez vsega tega flashy uber touchscreen preseravanja, zelo zadovoljen. V praktično isti funkcionalnosti lahko uživam s telefonom, ki mi z enim polnjenjem drži že deveti dan (ampak resno) in še imam dobro petino baterije v rezervi. Res je da ga nisem dosti koristil, ker sem na "dopustu" zaradi operacije pri zobnem kirurgu, ampak vseeno - potrjeni so 3 dnevi hardcore usage-a, dokler je telefon obnemogel in je mogu it na rehabilitacijo na polnilec :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Cena?
600 EUR?
300EUR z naročnino?

Tam nekje ja... Oziroma prednaročila so za 500 funtov.

Ne pomaga ti uber telefon, če mu baterija zdrži pol dneva...

Jaz polnim telefon vsak večer (ponavadi če je treba ali pa ne) in sem za zjutraj pripravljen, tako da mi je edini pogoj, da baterija zdrži 1 dan:D

V praktično isti funkcionalnosti lahko uživam s telefonom, ki mi z enim polnjenjem drži že deveti dan

Glede na to, da ima prijatelj isti telefon pa ni niti bluzu 10 dnem, ne vem koliko tale izjava drži vodo (razen če ga imaš na 2G in nič ne uporabljaš).

Meizu ::

Dr_M je izjavil:






;)

M-XXXX ::

Review:

http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_g...

Edina škoda je to, da naj bi imel telefon samo 256MB rama :/

So, while Samsung I9000 Galaxy S is coming to the market a bit late it hasn't been wasting its time. It certainly is the best Android package we've seen so far - a hearty Samsung welcome to all upgraders. We're not sure about Android newcomers, but anyone looking for the ultimate performance has almost no alternatives but the Galaxy S.

Meizu ::

Ja in spet bo kot z vsemi samsungi. Trokiral bo v nedogled.

M-XXXX ::

Meizu je izjavil:

Ja in spet bo kot z vsemi samsungi. Trokiral bo v nedogled.

Moja Omnia HD je neverjetno odzivna in po teh reviewih je tole eden najbolj odzivnih telefonov z Android OS-jem.

PS:
The performance of the Samsung I9000 Galaxy S was great even in its early pre-release stages but the interface is now even faster and smoother. The Samsung Galaxy S 1 GHz Cortex A8 CPU is obviously doing a great job and the 256 MB of RAM on board feel more than enough. In case you are having RAM troubles (highly unlikely though it may be), you can download one of the free task managers from the Android Market and keep a tighter grasp on what’s using it.
The applications work consistently well and we can only imagine what a possible Froyo 2.2 update will do for the I9000 Galaxy S. Froyo is said to give a two to five times speed boost.
Check out the device in action in the video below that we snatched from our blog – lags are very rare and not affecting the user experience at all.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

djordjevic ::

Jap, mene je tale video tudi pustil fejst odprtih ust.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Sale_One0 ::

Verjamem da je telefon res hiter in morda si ga celo nabavim, ampak ne se odlocat po tem videu, ker je speedupan za malenkost.
Si vis pacem, para bellum.

M-XXXX ::

Sale_One0 je izjavil:

Verjamem da je telefon res hiter in morda si ga celo nabavim, ampak ne se odlocat po tem videu, ker je speedupan za malenkost.

Hehe- ravno glede tega so pisal tudi na strani iz katere je video. Zatrjujejo, da ni nič pospešen, le sestavljen iz dveh videov (pri eni minuti pa še nekaj).

Ciklamen ::

Nisem pristaš Appla in ne iPhona, ampak ta telefon se mi zdi very iPhone-like?

Drugače izgleda zelo solidno skupaj narejen, ampak dokler ne bo uradnih reviewov ali nečesa, na kar se lahko nasloniš, je moje mnenje do samsunga nespremenjeno (imel Omnio, prodal naprej v tednu dni)
- End of the Post ->

M-XXXX ::

Nisem pristaš Appla in ne iPhona, ampak ta telefon se mi zdi very iPhone-like?

Iphone? Zakaj? Podoben je vsem Android telefonom višjega razreda...

Drugače izgleda zelo solidno skupaj narejen, ampak dokler ne bo uradnih reviewov

Review imaš par linkov višje... Je pa res, da nebi škodili še kakšnega videt. Sam za zdaj je to to kar imamo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Ciklamen ::

M-XXXX nevem, tak občutek sem dobil, tudi meni se mi zdi zelo podoben tistemu od jabolka..

No offense, that's just my oppinion ;)
- End of the Post ->

Dr_M ::

Moja Omnia HD je neverjetno odzivna


Moja Omnia tudi. Vcasih moram pocakat samo kaksno minuto ali 2, da mi SMSe odpre :))
Symbian nikoli ni bil hiter in tudi ne bo (uporabljal vec let). Je bistveno pocasnejsi, kot WinMo.

Skoda pa se mi zdi, da ima Galaxy S samo 256MB rama. Nalozis par aplikacij, ki bodo tekle v ozadju in bo telefon neuporaben. Vec srece prihodnjic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

Veš kaj ne 256MB je čisto dovolj, večina aplikacij v ozadju uporablja okoli 5 MB rama, v ospredju pa rabiš imeti samo eno, ti pač ostale zapre.

Podoba z jabukom pa lahko rečeš kar vsakemu screen-only mobitelu, saj če je mobitel vedno bolj samo ekran pomeni hkrati da so vedno bolj podobni.

Dr_M ::

Ja, to so rekli tudi za iphone... Zadnjic mi je kolega potozil, da mu 3G ze neverjetno steka, kar sem se preprical tudi na lastne oci.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Skoda pa se mi zdi, da ima Galaxy S samo 256MB rama. Nalozis par aplikacij, ki bodo tekle v ozadju in bo telefon neuporaben. Vec srece prihodnjic.

Kot sem rekel vse to je še zelo neuradno. Recimo ta stran poroča, da naj bi imel 512MB: http://android.hdblog.it/2010/05/22/sam...

Moja Omnia tudi. Vcasih moram pocakat samo kaksno minuto ali 2, da mi SMSe odpre
Symbian nikoli ni bil hiter in tudi ne bo (uporabljal vec let). Je bistveno pocasnejsi, kot WinMo.

I beg to differe!


Če pa tole ni dost hitro potem pa ne vem kaj:

!

Dr_M ::

Na gsmarena pravijo 256mb.
http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_g...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Na gsmarena pravijo 256mb.
http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_g...

Jap, saj ta link zgoraj sem omenjal skupaj z 256MB rama. Jah pomoje dokler ga ne bodo začel prodajat ne bomo mogl za ziher vedet koliko rama je. Menda pa je prostega rama podobno kot pri Desire ali Nexus one. Kar je še ena "voda na mlin" za 512MB. Bomo vidl, bomo vidl...

JawKnee ::

Galaxy S bo imel 512mb rama - potrjeno od Samsunga
http://www.gsmarena.com/samsung_confirm...

M-XXXX ::

http://androidandme.com/2010/05/news/sa...

As we pointed out several months ago, not all touch screen sensors are created equal. Many first generation Android phones used the older Synaptics ClearPad 2000 sensor, but now handset makers are beginning to transition to the newer Atmel maXTouch.

The Atmel maXTouch sensors (mxt224) offer superior performance and low power consumption. These new sensors recognize an unlimited number of touches, offer faster response times, and have an excellent signal-to-noise ratio.


Complete highlights of the Atmel maXTouch solution include:

Unlimited touches
Low power consumption
Fast response — completely redraws screen every 4/1000 of a second (4ms) to eliminate recalibration issues
Excellent signal-to-noise ratio for superior precision — 3x better than competitive products
Superior performance for first-touch response — 3x better than competitive products
Unambiguous, unlimited touch support
Responsive user interface: > 250 Hz report rate for a single touch
Extremely low current consumption: < 1.8 mW in “touch-ready” state
Two touch adjacency of less than 10 mm on a 4.3″ touchscreen
Small footprint with few external components
Supports stylus, fingernails, and gloves
Grip and face suppression functionality: avoids false touches
Size and angle of touch supported
Screen sizes up to 10.2″ are supported by a single chip
Proximity channel support

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Limit-sky ::

Zakaj na Spici ne dela multitouch? Baje, da je TS tega sposoben.

LuGi ::

Ker nima HWja za multitouch.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Bananovec ::

LuGi je izjavil:

Ker nima HWja za multitouch.

Naj bi imel, a niso spisali gonilnikov zanj, ker takrat še Android ni podpiral multitoucha. Če je temu tako, nevem. Sem pa vsaj tako prebral na enem ZELO dolgo debato o tem.

LuGi ::

Unsubsidized, this 4-inch beastie will cost you S$1,098 (or around $775)
Amazon's German portal is now listing the Galaxy S for pre-order at EUR649,

:|

M-XXXX ::

Tole naj bi šlo za 16GB verzijo, kar ga uvrsti v tak cenoven razred kot ostali high end Samsung telefoni.

Meizu ::

Jah tudi tastara omnia i900 je bila vredna tam okoli 599EUR če se ne motim...

LuGi ::

Mah saj septembra oz oktobra se bo ze prodajal po 400eur@ebay.."unwanted upgrade"

M-XXXX ::

M-XXXX ::

LuGi ::

"samo" 499..konkurenca Desire-ju
http://www.amazon.de/Samsung-Smartphone...

d0rK ::

Ze samo zato ker je Samsung ga ne bi imel. Lepa zgodovina nategovanja kupcev.

userx850 ::

Jaz do sedaj nisem imel slabih izkušenj s Samsung telefoni. Imel sem I900 - to je bil zame tank od telefona, tolikokrat kolikor mi je ta telefon padel na tla, mi ni še noben. Je popraskan, obutan, še in še in še vedno dela tako, da ne vem, kako ga enim uspe razbit?

Glede Galaxy S so pa same dobre stvari. Telefon bo imel Android 2.1 in to celo v slo jeziku. Ker je android pomeni, da je gor Market, ki ti nudi dostop številnih brezplačnih aplikacij. Funkcije telefona pa so osupljive, zaslon je nor, izredno odziven, multi-touch, ima wlan b/g/n, baje prvi na svetu bluetooth 3.0. Zmaga pa funkcija za pisanje besedila Swipe, super bi bilo, če bo na voljo tudi za slo jezik. Aja, imel pa bo tudi brezplačen internet tetheringm, ki telefon spremeni v brezžično dostopno točko za dostop do spleta preko recimo laptopa.

Meni osebno je ta telefon najboljši, kar jih je bilo! Kakšna bo pa cena, je pa odvisno od operaterjev in akcij.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747325786 (72296) 21kiss
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711133 (8713) Lonsarg
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
101704 (1382) Rias Gremory
»

Kateri mobilnik kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
486577 (5301) jest10
»

Kateri "pametni" telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
405614 (4578) djordjevic

Več podobnih tem