» »

NetBeans - C - branje iz datoteke

NetBeans - C - branje iz datoteke

Heavy ::

Kot pove naslov, me zanima kako se "nastavi" v NB, da bi c program bral iz .txt datoteke.

Hvala v naprej.

napsy ::

Netbeans ima malo veza s tvojim c programom. To je samo skupek orodij (IDE), ki naj bi ti olajšalo programiranje v podprtem jeziku.

Če želiš brati datoteke v jeziku C, je najbolje uporabit standardne funkcije. To so fopen(), fgetc(), fgets(), fclose() Malo pogooglaj in našel boš polno primerov.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Heavy ::

To vem, toda jaz bi hotel nastavit da bere iz določene datoteke - isto kot da bi v terminalu dodaj "pajpe" kateri fajl naj bere.

boogie_xlr ::

FILE * pFile;
pFile = fopen ("myfile.txt","r");

myfile.txt je ime datoteke.
Če je datoteka na točno določeni lokaciji, potem napišeš celoten path.
http://www.cplusplus.com/reference/clib...

Če pa hočeš dodat ime datoteke programu kot parameter, uporabiš argc in argv**.

napsy ::

Heavy: ne razumeš. Netbeans in C nimata nič skupnega. Ni mogoče v Netbeans nastavit, da ti bo program bral iz določene datoteke. To moraš sam spisat v C kodi.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

MrBrdo ::

Bo treba še kakšen tutorial ali pa knjigo prebrat zgleda;) Programiranje ni čarovnija, je treba tudi kaj kode napisat ponavadi... PS: na vrhu teme (takoj pod naslovom) ti piše "Priporočamo:" in je nekaj povezav ki ti bojo morda prav prišle.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Heavy ::

boogie_xlr je izjavil:

Če je datoteka na točno določeni lokaciji, potem napišeš celoten path.


Hvala za obrazložitev.


Za vse ostale pametnakoviče in 1337 pr0gramerje; v določenih IDEjih je treba nastavljati parametre, v NB pa tega očitno ni potrebno. Zato sem spraševal, ker nisem vedel. In očitno tudi nekateri zmed vas ne vedo da je treba ponekod nastavljati parametre, sicer bi vedeli kje je čarovnija ko Eclips noče brati datoteke.

napsy ::

Heavy: še vedno ne ločiš med jezikom in orodjem. Tvoj prvi post je govoril o tem, kako v Netbeans nastavit, da bo c program bral iz datoteke.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Heavy ::

napsy: ti pa ne ločiš med parametri in klicu funkcije

zos ::

Jaz poznam Netbeans in C, pa vendar nisem preprican, da razumem kaj sploh zelis.

Ce morda govoris o tem, kako nastaviti parametre ukazne vrstice. Da bo tvoja aplikacija sprejela npr. ime zeljene datoteke ob zagonu. To nastavis v Project properties - Run - Arguments.

napsy ::

Heavy: dobro ločim parametre in klice funkcij. Mogoče si se slabo izrazil v prvem postu.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

nightrage ::

Koker imam jaz kej pojma si lahko tudi v netbeansih nastaviš c++ oz c prevajalnik/kompajler in lahko po mirni volji programiraš v c-ju. Če lahko v ultraedit-u, zakaj nebi lahko tudi tu. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP] Netbeans

Oddelek: Programiranje
182250 (1654) gnomee
»

Regexp, grep, awk problem?

Oddelek: Programiranje
251610 (1332) Brane2
»

[C] Kazalec tipa char na podatke iz datoteke

Oddelek: Programiranje
61070 (1031) Matako
»

c++ datoteke

Oddelek: Programiranje
463830 (3319) Vesoljc
»

Windows 95 nekaj vprašanj - nujno!

Oddelek: Operacijski sistemi
51055 (939) Spajky

Več podobnih tem