» »

Skeniranje starih revij

Skeniranje starih revij

1
2
»

DSmidgy ::

Če pobrskam po spominu, lahko povem, da je bilo na mn3njalniku že govora o skeniranju revij (lahko me pa seveda spomin vara, ker je bilo to že nekaj let nazaj). In v postu je eden od administratorjev dal dovoljenje za tako početje. Sem malo pogooglal in dobil nekaj strani, ki so sedaj nedostopne. A je bilo to pobrisano ali pa jaz samo nimam dostopa, ker nisem član foruma?

PaX_MaN ::

Ravnokar posodabljajo forum in zato ni dostopa. Moraš zamenjat v urlju "mn3njalnik" z "mn3njalnik_oldy", pa bo delalo.
Dotični temi sta potem "stari jokerji v pdfju" in "Stari izvodi na voljo v pdf ?" - konkretneje, Snetijevo mnenje o tem in LordFeba beseda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Tom-Cat ::

Hmm, ne vem kaj naj si mislim, ampak tudi glede na "Snetijevo" mnenje si lahko razlagamo da tudi on noče starih številk na spletu. Quote from Sneti: "S temi stevilkami na netu je pa tako: sam vem, da Mladino, odkar je cela na spletu, kupim manjkrat (ja, vem, vem, tepst me je treba), torej imajo ustvarjalci od mene manj. S tem po moje torej ne gre pretiravati. Ampak to je moje osebno mnenje."

Tako da, glede na to in na mail od Febota, ne vem če bo kaj s tem :(

Duhec ::

@Tom-Cat, to je bilo pred sedmimi leti. :D
Zdaj so že odrasli pobči.
Bodi kot Tone Pavček: ..."Poskusi vnovič in zopet in znova".

Poldi112 ::

To z manjšanjem prodaje je traparija. Tu ne gre za aktualne številke, ampak za 10 let stara jajca, ki jih nihče ne more, niti ne želi kupiti.

Da so odrasli je pa tudi bosa. Že takrat so se mi zdeli arogantni, tole pa moje mnenje samo potrjuje. Sploh ker je pred leti na forumu pisal, da je problem čas. Tu dobi vse na pladnju. Je mogoče problem, da ne gostujejo na njihovem serverju?

Čeprav, po drugi strani, to niti ni tako slabo - bo vsaj Megazin dobil prednost :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Invictus ::

Zgleda imajo še veliko zalogo starih Jokerjev na lagerju. Pa bi jih radi prodali ... Čeprav je stara revija včasih pomembna samo zaradi enega članka, ki ga kot zakleto ne moreš najti.

Če koga zanima, imam izvode starih Monitorjev in Jokerjev. Večino od prvih številk do par let nazaj, ko sem se odjavil od vsega in nehal kupovat. Vrednost 0 EUR.

Pa še kak Moj Mikro in kaka stara jugoslovanska revija bi se našla. Bom malo pregledal poleti kaj imam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tom-Cat ::

Opravicujem se David-u Tomsicu-u (LordFebo) da sem javno objavil najino korespondenco, ki je bila misljena samo za moje oci. Sporocilo, v katerem je ta korespondenca, na zalost ne morem osebno zbrisati (ker je prevec staro) sem pa poslal mail na Slotech, kjer sem jih prosil ce lahko to sporocilo cimprej zbrisejo - upam da se bo to tudi zgodilo.

S tem bi tudi rad zakljucil vso debato v zvezi z skeniranjem starih stevilk revije Joker. Ce bi osebi, ki sta mi odstopili stevilke revije Joker za skeniranje, hoteli imeti te stevilke nazaj mi prosim posljita sporocilo in bom te stevilke seveda vrnil.

Gandalfar ::

Tom-Cat: sem izbrisal.

Poldi112 ::

Jaz jih ne rabim, bi te pa prosil, da jih, kot dogovorjeno, najprej ponudiš tistemu, ki sem ga omenil v ZS.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tom-Cat ::

Poldi112 je izjavil:

Jaz jih ne rabim, bi te pa prosil, da jih, kot dogovorjeno, najprej ponudiš tistemu, ki sem ga omenil v ZS.

Sem jih ze takrat (sem imel podvojene), ampak se je odlocil, da jih ne bo imel...

DSmidgy ::

Tom-Cat, lahko jih obdržiš / prodaš / karkoli. Moj nasvet: če imaš prostor za hrambo, jih obdrži še dve leti - mogoče ti ne bo potrebno nobenega več prositi za dovoljenje (vir: AJPES).

Tom-Cat ::

Ravnokar smo končali skeniranje revije Moj Mikro - manjkata samo še dve številki v slovenski in ena številka v srbohrvaški izdaji. Poleg tega smo poskenirali večino številk revije BIT, ki smo jih dobili v Filozofski fakulteti v Mariboru - hvala :) - tudi tukaj manjkata samo še dve številki.
Če ima kdorkoli majkajoče številke bi se seveda priporočali.

Mihec_ ::

Zdravo!

Izdelujem zbirko Jokerjev v fizični obliki. Od številke 60 - 220 jih imam veliko večino. Če ima kdo kakšne odveč naj mi prosim sporoči na ZS!

Mike0 ::

Zbiram Jokerje 1 do 117 in še približno 30 številk od 119 do danes. Po možnosti če imajo CD/DVD zraven in kakšen poster,

Kdaj so začeli CDji in kdaj DVDji prilagat? Če kdo ve.

GrimReaper ::

J29 - prvi CD
J40 - drugi CD, začeli so izhajati na 2 meseca
J56 - CD vsak mesec
J66 - številka tlačenke se sklada s številko revije
J89 - prvi DVD
J140 - prvi dvoslojni DVD
J148 - plastificirana platnica
J163 - DVD v plastični škatlici
J209 - DVD spet v ovitkih
J226 - brez DVD-ja

Pa še s papirjem je blo velik kolobocij, enkrat dober, enkrat res slab, potem spet boljši, itd.

Drugače pa za zbiranje rabiš res veliko prostora. Več jih imaš na enem kupu, težje prideš do spodnjih.
Če govorim zase, je vse kar je fizičnih stvari, recimo tud CD-ji katere sem zbiral lansko leto čez poletje, zelo malo uporabljano, ker morš met zlo velik časa da greš to gledat.
Za Joker je ponavad že za novo številko prebrat premal časa, in že prej pride naslednja številka preden se dobro spravim brat.

PDF-ji ne vem če bi tukej kej velik spremenil, kvečjem bi jih še manj bral, ker to kar dam zdej iz Partisa samo na hitro preletim.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Alamar ::

Mi lahko prosim nekdo, ki ima stare revije Joker pogleda v številki 50 in 62 in sicer me zanima motiv na priloženem posterju v teh dveh številkah zaradi razvrstitve izpetih posterjev.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj Mikro številki 1990 September in November

Oddelek: Loža
255223 (2831) Tom-Cat
»

Slovenske računalniške revije - še obstajajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5315454 (13285) Phantomeye
»

Projekt digitalizacije starih računalniških revij s področja bivše Jugoslavije

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
195517 (3914) Tom-Cat

Več podobnih tem