» »

AV program in spletni brskalnik za star PC

AV program in spletni brskalnik za star PC

ian wolf ::

Pozdrav vsem.

Zanima me kateri brezplačni antivirusni program in spletni brskalnik naj namestim na stari Dell-ov notesnik (Celeron 600, 256MB spomina), da bo še kolikor toliko spodobno delovalo ? Operacijski sistem je Windows XP Pro.

Hvala.
Errare humanum est...

blackbfm ::

Brskalnik chrome ali opera. Av pa pomoje na tak komp sploh nimaš kaj nalagat, že tako bo vse skup bolj bogo delal.

pukyplay ::

kaj pa kakšen drugi OS, npr: Ubuntu namesto windows xp?

se oproscam, mislil sem xubuntu, ki je primernejsi za starejse sisteme
http://www.xubuntu.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pukyplay ()

Johanus ::

blackbfm je izjavil:

Brskalnik chrome ali opera.

Če bo opera, potem mora biti kakšna stara verzija, nove so precej požrešne. Vsekakor pa bo težko najti brskalnik, ki bo deloval zadovoljivo hitro in hkrati znal predvajati sodobne vsebine.

Za Chrome sicer ne vem, ampak dvomim da je kaj bolje, za povrh pa tukaj niti ne obstajajo dovolj stare verzije.

pukyplay je izjavil:

kaj pa kakšen drugi OS, npr: Ubuntu namesto windows xp?

se oproscam, mislil sem xubuntu, ki je primernejsi za starejse sisteme
http://www.xubuntu.org/

Tudi jaz sem enkrat za stari prenosnik razmišljal o Linuxu...a prišel do zaključka, da so nove verzije enako požrešne kot Vista ali 7, stare ali majhne verzije pa so uporabniku preveč neprijazne, da bi se jih lotil spravljati gor. In neverjetno, kako nizke zahteve imajo XPji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Johanus ()

fosil ::

A ima smisel se matrat s takim računalnikom, glede na to, da za 50 EUR dobiš soliden računalnik za brskat po netu.
Sploh če upoštevaš da je mesečna naročnina na net okrog 30 EUR.
Tako je!

pukyplay ::

Lahko pa stvar zastaviš tudi tako da namestiš:
Windowse 2000 sp 5
Firefox 3.6
avast home free

to bi pa moral letet,:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pukyplay ()

energetik ::

Tudi če da gor Win2000 in FF NE bo letelo, takoj ko bo odpru kakšno stran s flashom, bo šel proc na 100% in bo štekalo. Imam izkušnje točno s takim PC. Tudi Xubuntu dela glih toliko da dela. Kako hitro uporabiš kakšen program, zmanjka RAMa ali pa gre proc na 100%.
Na tvojem mestu bi dal gor Chrome, antivirus pa kakšen Avast ali PC-tools AV, pri čemer izklopiš avtomatičen update in pregledovanje in to izvajaš ročno. Ker pri tem dvojem bo PC tačas neuporaben.
Žal je tako, da je dandanes vse kar je švohnejše od kakega P4@2,5GHz in 512MB neuporabno še za učinkovito običajno brskanje po netu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

pukyplay ::

"to bi pa moral letet,:) " je mišljeno v smislu, se vedno je le pentium celeron 600 z 256 rama, delovalo (delovalo je pa širok spekter) bo pa bolje kot z namescenimi windowsi XP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava linux- windows

Oddelek: Operacijski sistemi
5947 (873) Tenebrae
»

Išče se linux distro

Oddelek: Operacijski sistemi
151261 (816) jericho
»

[Linux] katerega izbrati za starejši rač?

Oddelek: Operacijski sistemi
51313 (1198) mile
»

[P166-64MB] Windows, ki še dela...

Oddelek: Operacijski sistemi
151320 (1103) Daedalus
»

Kateri OS na star prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
51086 (943) Daedalus

Več podobnih tem