» »

Išče se linux distro

Išče se linux distro

brdi ::

Iščem distribucijo linuxa, ki bi bila primerna za nekoliko starejši laptop, in najbol se mi gre da bi imela čembolj izpopoljnjen programski nabor, ali pa vsaj dober packige manager (recimo tako okt ubuntu). KAj bi bilo mogoče narediti na tem?

BaRtMaN ::

Xubuntu uporablja nezahtevni namizni upravljalnik XFCE ter knjižnico GTK. Isto knjižnico uporablja namizni upravljalnik GNOME, ki je uporabljen v Ubuntu. Ista knjižnica pomeni, da mnogo programov, ki jo uporablja, deluje enakovredno na obeh upravljalcih! Je pa povsem verjetno, da bo na prenosniku zadovoljivo delal že Ubuntu.

brdi ::

Hm ubuntu sem ze imel in zadovoljivo dela le clean install, kakorkoli nalozim kaj dodatnega, se pa stanje poslabšuje. za xubuntu pa se se nisem zanimal, bom pa probal. Kaj pa kaksen CentOS ali pa openSUSE?

R33D3M33R ::

Kaj konkretno pa se poslabša?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

brdi ::

konkretno se poslabsa samo delovanje sistema. Laptop postane kot star kafe mlinek.

R33D3M33R ::

Hm. Meni se še to nikoli ni zgodilo (pa to na starejšem računalniku). Težko je reči kaj bi lahko bilo narobe.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

alessio2 ::

Po mojem če bi kupil kak disk 40GB (5400rpm) za 25eur bi že boljše mlelo.
Jaz sem mojega ravno nekaj dni nazaj prodal za ta denar, ko sem upgrejdal.

brdi ::

Am ja disk je 60gb ampak je ze malo dotrajan. A da bi imel disk taki vpliv na to ? KHM bom si zrihto en disk

Utk ::

Dej povej kakšen je to prenosnik. Imam občutek da je najmanj pentium 3, na takšnem pa nimaš kaj jamrat, morajo delat vse distribucije solidno.

brdi ::

am ja je petnium 4 2ghz, 512mb rama, plata pa je neznana kr nekaj pa geforce 4 mx420 ki pa je na plati vendar dela samo na windowsih z samo orginal driveri. Disk pa je slab, ker na cajte zacne totalno zabijat iglo al karoli ze, vglavnem neha se odzivati samo zaganja se.

BaRtMaN ::

Tole je za Ubuntu precej ustrezna konfiguracija, le disk bi se pa res splačalo pogledat.

Utk ::

Na tem prenosniku mora delat vse, ne rabiš nobene posebne distribucije. Še glista bi nekako delala :)
Edino če je res kaj z diskom narobe.

R33D3M33R ::

Verjetno je težava v tem, da je disk počasen (4200RPM ali mogoče celo 5400RPM - ne vem kako je s prenosniki). Sem imel Kubuntu na 5400RPM disku in ga nato preselil na 7200RPM - razlika v hitrosti je bila neverjetna!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jericho ::

Hmm, a bi men kdo znal pomagat, ker jst mam pa res star laptop :8) . Ibm thinkpad 380Z, 4gb disk, 96Mb rama, cpu p2 300 in bi ga tamalmu zrihtu za musko poslušat pa divx gledat. Sm mel xp gor, sam je divx štekal. Zdej mam pa puppy in zadeva mi zgleda čist kul, ampak mi zvok ne dela. Kaj mi predlagate?

zee ::

Verjetno malo premalo moči za filme.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jericho ::

Možno, da je res preml moči za divx, čeprav bi rad sprobal. Zdej sm zrihtu zvok in mp3 špila super. Kako inštaliraš xmms player v puppy-ja, ker tukaj je gxine player in ta se zapre ko odprem film. Če ma kdo kako idejo, je več kot dobrodošla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS za "švoh" laptop (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525537 (4004) d4vid
»

Ali gre nadgradnja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513283 (2384) jozerus
»

Linux namesto xp

Oddelek: Operacijski sistemi
181328 (891) Pithlit
»

Lightwieght Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
192191 (1385) hojnikb

Več podobnih tem