» »

Seagate, Maxtor & WesternDigital skrajšujejo garancijo!

Seagate, Maxtor & WesternDigital skrajšujejo garancijo!

kuglvinkl ::

Prevajal ne bom:

Well, scratched more manufacturers of my list. I noticed this bit on warp2search and did a little digging myself.

These manufacturers have announced there will be a 1-year warranty on their harddisk drives. Normally you have three years warranty, this will be cut down to one year with an option to buy a longer (max 3 years) warranty. This was coming right out of the blue and sneaked into a long press-release about the 80GB per platter HD's.

Effective October 1, 2002, all Maxtor desktop drives will carry a one-year standard warranty.

Read that press-release here btw. Now when you look up WDC's warranty policy you'll notice this change:
Customers can purchase an extended warranty on WD products with less than a 3-year warranty. The maximum warranty period cannot extend more than 3 years. If you are interested in purchasing extended warranty, please send an e-mail to service@wdc.com
HD's are the core of your information, I think the three years was absolutely justified and a good signal/sign of 'pressure' to the manufacturer that stated make the drives top notch and build them to last.

Fino, še to! Sam vem, da bom prisiljen kupiti podaljšano garancijo.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Še to, to velja ex nunc, torej ne vpliva na pridobljene pravice (iura questia). Pomeni: če ste denimo kupili Maxtorja in dobili zraven 3 letno garancijo, ta velja. V izogib nategovanju v štacunah.

Dodatek, šel pogledat za Maxtorja, ker ga imam sam (drugi si najdide svoje, glejte na Guru3d.com za linki).

Tu piše to:

Effective October 1, 2002, Maxtor will implement the following Standard Worldwide Warranty Policy:

Maxtor Fireball™ , DiamondMaxŽ and DiamondMax Plus ATA drives will carry a Standard Warranty Period of 1 year.

Maxtor MaXLine™ ATA premium drives will carry a Standard Warranty Period of 3 years.

Maxtor Atlas™ SCSI drives will carry with a Standard Warranty Period of 5 years.


Warranty Policy -- Standard Warranty Period

Effective October 1, 2002, Maxtor branded retail ATA drives will carry a Standard Warranty Period of 1 year, unless otherwise indicated by Maxtor on the retail packaging.

Limited warranties apply to the geographies in which originally sold by a Maxtor authorized channel reseller.

The Standard Warranty Period may be subject to variations imposed by local law or regulations.

Al pa da nabavim SCSI (+ 40k SIT za kvaliteten kontroler). U božju m****!!!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

DeLonghi ::

Potrjeno tudi s strani ene slo racunalniske firme.

Dodajam se, da bo zadeva veljala tudi za IBMje - torej le eno leto garancije!

Pomislite sedaj, koliko so vasi podatki se vazni - in koliko so firme pripravljene priznati kvaliteto svojih izdelkov (diskov). V noriji za hitrostjo in kapaciteto, se zmanjsa kvaliteta. In to na izdelku, ki je po moje najvitalnejsi del PCja - ker ce to crkne, vest kam gredo vasi podatki...







..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Tr0n ::

Zato pa obstajajo ene take skatlaste stvarce, ki jim pravimo "pekaci" in se uporabljajo za backup :).

b ::

Za backup se uporabljajo trakovi. Al pa kaj bolj enostavnega, recimo kaksen ogromen softverski RAID5 iz IDE diskov. Verjetno je cenejsi od kaksne kvalitetne tracne enote :-)

Rad bi te videl vsak dan menjat 10 CD-jev, ta stevilka velja ce imas zelo malo stvari za backupirat, jaz recimo imam en 35G DLT, se pravi priblizno 50 CD-jev. Moral bi imet zaposlenega enega cloveka samo da bi CD-je menjal :-)

Apropos IBM: verjetno sem to tle ze pisal, ampak pred par meseci smo pri nas kupili nekaj IBM masin in zraven je prislo se malo morje SCSI diskov (18 in 36G), ki pa v bistvu niso IBM ampak
rebranded Seagate, kar se vidi na kaksnem cipu na elektroniki ter model numbru: ST######. Najbolj hecno pa je da so mi IBM-ovci zagrozil da mi garancija ne bo veljala, ce ne bom poflashal firmware-a na diskih. Guess what - firmware updater teh diskov ni prepoznal, slovenski IBM pa tudi ni imel pojma kaj se dogaja, posiljka je prisla namrec direkt iz USA ali Irske, nisem sure.

All hardware sucks, all software sucks. Oh, and all hardware makers suck.

lp,
Borut.

KuhaR ::

Po zakonu EU je minimalna garancijska doba za tehnične izdelke 2 leti. Me prav zanima kako bodo to uskladili??:D

DeLonghi ::

Tron>kar se tice backup-ov...dej ti meni backupiri 240gb materiala na CDje!
ne recem, da si backupiras podatke zivljenjskega pomena ampak vseeno...pri teh OGROMNIH diskih si enostavno te firme ne morejo tega privoscit...
ne recem, ko so bili diski veliki mogoce za par CDjev, ampak sedaj je ratala pa norisnica...DVD zapisovalniki se se niti primli niso, pa so ze zastareli!

Se pomnite tovarisi, ko so prisli CD zapisovalci in so bili diski veliki ravno tam okoli 500-750 mega, torej ravno pravsnji za en CD...
sedaj lahko sanjas, da naredis backup na en CD!
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Alec999 ::

Sedaj ko so 80 GB diski tok pocen lohka sanjas da bos naredu back up na 1 DVD :8)

lp,
Alec999

TESKAn ::

Hm, se sprašujem...ste kaj pogledali cene za diske? 35 jurjev za 80 giga. Za tako ceno si dobiš par 80 giga diskov, RAID 1, pa maš mir. Za primer, da en škripne, si pa kupiš še nekaj 'rezervnih' in jih lepo zapakiraš nekam. AL pa nekaj 120 giga diskov. Ali pa par 320 giga. Pa imaš mir. In varnost.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AngelOfDeath ::

Kuhar je povedal točko....

V EU morajo tehnični izdelki imeti 2leti garancije.

BlazP ::

Men se vseen glupo zdi, da bi dal 30k za trdi disk, ko mi bo cez eno leto pa en teden crknu. Pol se lahka grem pa slikat.
Pol ne bo na forumu postov v stilu:"kir disk je bolsi" ampak "kir disk mi bo dolg cajta delu?"
al pa "mam disk star 10 mescov. Mam se dva meseca da nasparam za novga, pa me zanima...." :D

DeLonghi ::

zato bos kupil disk s tremi leti garancije...ki bo pac stal vec!
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

MadMicka ::

če so podatki na disku nujni, ti pol garancija kej dost ne nuca.. morš pač delat backup...

v okviru garancije bi pol lahko (če se ti npr. disk unič, in ti dajo novga) reku le še, da so bli podakti full dragoceni, in da je škoda taka in taka, kako pa škodo dokazat?

Sergio ::

zakoni in državne regulacije so vedno močnejše od pravil proizvajalca...

(za primer bi rad dal postavitev McDonaldsa v Iran, kjer so mogli črtat svinino iz svojih sendvičev, pa raje ne bom :D)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

žvau ::

Fantje vi se preveč sekirate. Če ste v preteklosti kupili disk nimate problema (do naslednjega nakupa). Če ga nameravate v bližnji prihodnosti imate še glih 1 teden časa da to storite in dobite še 3 leta garancije. Če pa boste to storili čez nekaj časa boste pa pač kupili boljši disk, ki bo imel 3 leta garancije. Kot sem jaz videl bodo vsi proizvajalci obdržali 3 leta garancije za diske ki delajo na 7.200 vrt. Se paravi dal boš tistih neki jurjov več pa bo isto kot prej.:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljšanje garancije (Asus laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
263691 (3237) St235
»

Okvara prenosnika zaradi statične elektrike - garancija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181393 (1158) ziu
»

me na servisu acord d.o.o zavajajo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
213810 (3113) kristjan26
»

kdo nateguje z garancijo ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
61619 (1490) Šimpanz
»

Tihi (najtišji) disk

Oddelek: Strojna oprema
121289 (1060) mchaber

Več podobnih tem