» »

Orson Welles

Orson Welles

abcde7 ::

Zadnjič sem prvič slišal zanj- ga kdo od vas pozna? Kao en radijski napovedovalec, iz 60 let, ki je enkat napovedov, da so zavzel zemlo vesolci in je bil največji kaos...

ga poznate?

Gandalfar ::

sicer pa je to bila vojna svetov - war of the worlds od H. G. Wellsa, ki jo je Orson Welles priredil v radijsko igro: vec tukaj.

perci ::

Jup, sicer pa se je bolj ukvarjal z režiranjem in igranjem. Verjetno si že slišal za film Citizen Kane, kajne?

abcde7 ::

Jest zanj sploh še nism slišal prej:\ , in me je zanimal če ste vi...

pa zgleda je je bil kr car...

dej povejte še kj od njega?

Gandalfar ::

robo: sej sem ti dal link? Drgac pa v google napis njegov ime pa bos dobu vse od njega. Probi kej bolj specificnega vprasat..

abcde7 ::

Kje si ti zvedu zanj?

Tr0n ::

Marcel Stefancic, voditelj oddaje Studio City na SLO2 je velik obozevalec Wells-a :).

Zero ::

Hm... Orson Welles je pojem za vse, ki se malo bolj zanimamo za film. Bil je fantastiče režiser in igralec in večina filmskih kritikov njegov film Citizen Kane (državljan Kane) uvršča med 5 najboljših filmov, ki so bili kdajkoli posneti. Poišči ga naokrog in si ga poglej...

[BISI] ::

Mislim, da je bil Citizen Kane razglasen za najboljsi film vseh casov... Res se nisi slisal zanj?

kuglvinkl ::

Kao en radijski napovedovalec, iz 60 let, ki je enkat napovedov, da so zavzel zemlo vesolci in je bil največji kaos...

Kao (o moj mili bog) ... enkat (tudi če vstaviš r, ne bo v redu) ... napovedov (ah) zavzel (...) vesolci (pa, kaj se trudiš?) in je bil največji (hura!) kaos - senteca nejasna.

To je vzrok, da ga ne poznaš.

Nekaterih stvari ne moreš jesti z večjo žlico, kot pa imaš usta.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

abcde7 ::

A ti pa ne uporablaš žargona? Glej če hitro tipkaš in htro misliš, pač kdaj se ne izražš cool, ampak to se pomoje dogaja vsem,ne?

p.s.Pač ga ne poznam:O jebat ga...:D

OwcA ::

kuglvinkl: Vecino uporabnikov tega foruma pac ne pise knjizne slovenscine (koliko je to prav ali ne je povsem druga debata, v kater pa z vseljem sodelujem...), tako da res ni potrebe, da se razpocis ob vsaki "zlorabi" slovenscine, se manj pa, da si visokosten, ker nekdo ne ve necesa kar ti ves. S taksnim odnosom nasprotujes bistvu taksnega foruma.

Highlag ::

Mislim, da bi morali Slovenščino malce bolj ceniti in spoštovati. Ko berem kaka sporočila napisana v kaki spakedravščini jih ponavadi najraje spregledam. :P Če človek ne more napisati par vrstic teksta v vsaj približni knjižni slovenščini, ne zasluži moje pozornosti. :D :D

Glede Orsona Welsa. On je napisal tudi Živalsko farmo če se ne motim. To je bilo včasih domače branje v sredji šoli.

Da pa bi danes nastala takšna panika kot ob premierni uprizoritvi radijske igre Vojna svetov pa bi moral biti človek čarovnik. :D

Gandalfar ::

ne bi se tukaj spuscal v to, da imas cel kup tipkarskih napak v tvojem postu toda ZELO me je zmotilo to, da odlicno delo zivalska farma podtikas Orsonu Wellesu.

Deli 1984 in Zivalska farma je napisal Orwell, ki se bojim da nima nicesar skupnega z Wellesom. Za 1984 vem da je bilo napisano okoli leta 1920 in zatorej nista niti iz istega casovnega obdobja..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši filmi, ki so vas razočarali (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12421419 (8067) imagodei
»

10 Cloverfield Lane

Oddelek: Sedem umetnosti
475294 (2605) oo7

Biti sam (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
536099 (4354) [D]emon
»

Lestvica najboljših 10 režiserjev

Oddelek: Sedem umetnosti
274226 (3490) Evil mind
»

Pred šestdesetimi leti je izšla Orwellova 1984

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
224112 (3133) Ashrack

Več podobnih tem