» »

ATX 400W+ ATX 400W = ATX 800W

ATX 400W+ ATX 400W = ATX 800W

barny988 ::

Zdravo.

Zanima me ali bi bila kakšna opcija in ali ima kdo kako idejo zato da se 2 napajalnika povežeta nekako skupaj,
naprimer nucal bi samo molex 4 izhode po 12v en del bi mi napajal plato+cpu drug pa 2xGpu, a ma gdo kako idejo, sicer če bi bla kak padec napetosti bi se pojavil večja obremenitev, amm ma kod kako idejo??

Hvala in P

terryww ::

se dobi taki kabl
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

5er--> ::

Ne delaj tega, ce imas rad svoje komponente. Drug napajalnik lahko napaja le recimo diske,disketnik,opticne pogone... v glavnem stvari, ki se ne napajajo iz maticne. Imas pa na tej strani tudi članek na to temo.

M-XXXX ::

5er--> je izjavil:

Ne delaj tega, ce imas rad svoje komponente. Drug napajalnik lahko napaja le recimo diske,disketnik,opticne pogone... v glavnem stvari, ki se ne napajajo iz maticne. Imas pa na tej strani tudi članek na to temo.

Zakaj ne?

blackbfm ::

Boljša rešitev - prodaš ali vržeš oba stran in kupiš en kvaliteten napajalnik.

barny988 ::

ja se mi je zdelo da bi se znalo neki takšnega zgoditi, vredu so tudi boljše rešitve,
mam še eno vprašanje izkušnje z LC power 650W-750W kako se kej odnesejo cena/kvaliteta?

blackbfm ::

Rajš povej katere komponente (cpu/grafa) maš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

barny988 ::

Trenutno; 8800gt, P4@3,4ghz, asus p5d-n
(čaka na vgradnjo); še ena 8800gt, cpu q8400, EK vodno hlajenje

Pa nucam mal več moči zato sem se spravo modificirat napajalnik ampak zarad napetostne razlike kot se mi je zdel in kolega tudi priporočil naj ne delam to se raje odločim za nakup Cena/kvaliteta napajalnik( LC power ipd...:)

5er--> ::

Zakaj ne?

Je bila pred kakim letom tema na S-Tju enega tipa, ki je to naredil, pa se (IIRC) ni lepo končalo. Mogoče je bilo tole.

ST pa priporoča še tole v branje.

M-XXXX ::

5er--> je izjavil:

Zakaj ne?

Je bila pred kakim letom tema na S-Tju enega tipa, ki je to naredil, pa se (IIRC) ni lepo končalo. Mogoče je bilo tole.

ST pa priporoča še tole v branje.

My point je bil, da to seveda lahko narediš in možnost da gre karkoli narobe je dvakrat večja (ker sta pač 2 napajalnika) to je pa tudi to.

Pyr0Beast ::

Močno odstvetujem.
Zadeva bo verjetno delala (če je kolikor tolikor spodobno izvedena) vendar pa je vprašanje koliko časa. 2, 3 zagone in potem bum ? Ne moreš vedeti.

Cena/kvaliteta je LC fail. Cena/Performance pa je zmaga.

Načeloma bi pa moralo biti dobrih 300W vrh glave za tako konfiguracijo. Kupi en Watt-meter in poglej koliko štroma cuza in od te cifre odštej 20% za porabo napajalnika in dobiš porabo na komponentah.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

Nekaj čez 300w pride pride samo za cpu in obe grafični. Corsair vx 550w bo ok.

barny988 ::

Qulliš, sej potem se že ve kaj je treba narediti.
Hvala za nasvet vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik 650w atx energon

Oddelek: Kaj kupiti
51268 (1028) 69charger
»

napajalnik: Chieftec ATX-410-212

Oddelek: Kaj kupiti
151383 (1199) Mirč
»

2 napajlnika v 1 plato.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
251747 (1443) T0RN4D0
»

2x ATX: brez releja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192100 (1819) Azrael
»

Enhance 300W ATX

Oddelek: Strojna oprema
14902 (762) Sami

Več podobnih tem