» »

mail obrazec

mail obrazec

BoO ::

Kako narediti obrazec, da ti lahko obiskovalec pošlje e-mail?

Please help. :8)

darh ::

znaš html? imaš podpro za PHP? za ASP? za CGI?

variant je zelo veliko, tko da mal specificirej...
Excuses are useless! Results are priceless!

SLOWWWeb.net ::

Če si ne veš odgovoriti na zgornje vprašanje, ti predlagam kakšen obrezec iz Java s., ki dela povsot, saj to ni odvisno od serverja, kar zgornji so ;)
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

rc-car ::

Formo se da na mail poslat tudi z navadno HTML kodo. Pri tem se pošlje iz uporabnikovega maila (ki je privzet v mail programu). Uporabnik vidi obvestilo, da bo forma poslana z njegovega maila.

Še vedno pa bi bilo bolje stvar izvesti z JavaScriptom, če na severju ni podpore za skriptne jezike...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

BoO ::

Recimo da znam html; imam podporo za PHP.

Nebi pa rad, da se pošlje iz uporabnikovega maila oz. tako da se uporabniku odpre njegov mail program.

Kaj je potem bolje JavaScript ali PHP?

Loki ::

z javascriptom ti ne mores narediti skoraj nic pri posiljanju e-mailov - lahk ga sam mal zakompliciras, da ga spam spiderji ne preberejo (ter obenem ucinkovito onemogocis ~10% internet userjev, ki imajo pri surfanju onemogocen javascript/ vbscript), lahko ga validiras (nothing fancy though, nobenega dns lookupa) oz. (omejeno) malo predrugacis, kaj veliko drugega pa ne mores, tko da je PHP (oz. katerikoli server-side language) ravno prav dober.

rc-car java not eq javascript

SLOWWWeb.net ::

PHP. Vendar ko boš to delal, naredi še, da bo uporabnika prevsmerilo na stran, kjer bo dobil potrdilo, da je poslal obrazec in naj počaka na povratne informacije. Zna se ti zgoditi, da če uporabnik ne bo vedel ali je poslal ali ne, bo še nekajkrat kliknil na gumb pa še vedno ne bo nič vedel in bo nato stran besno zapustil, pri tebi pa se bo nabralo kar veliko enakih mailov ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Ziga Dolhar ::

BoO: funkcija mail() v PHPju -- poglej na php.net v manualu.

BoO ::

Je še en problem nimam pojma o PHP.
Se da kaj uporabnega in free dobiti na netu?

rc-car ::

Loki: And your point is? Jaz sem govoril o plain HTML, o nobeni Javi. Kako pa bi se stvar naredila z JavaScriptom (če se sploh da) pa nebi vedel...

In ja, še predobro poznam razliko med Javo in JavaScriptom...

BoO: Glede PHPja si najprej poglej php.net, potem pa se mi zdi, da je na tej strani tudi nekaj tutorialov (ki so povrh vsega še slovenski) na to temo. Takoj, da prevelikih problemov nebi smelo biti
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP kvaliteten tutorial/knjiga

Oddelek: Programiranje
182011 (1656) Gandalfar
»

Varnost v HTML form

Oddelek: Izdelava spletišč
111446 (1324) mare_
»

HTML form

Oddelek: Izdelava spletišč
111337 (1214) mte
»

Išče se Javascript za mailing...

Oddelek: Izdelava spletišč
101109 (987) AndrejS
»

dolžina vnešenega teksta

Oddelek: Izdelava spletišč
331634 (1247) darh

Več podobnih tem