» »

BMW X5 ali Mercedes ML

BMW X5 ali Mercedes ML

«
1
2

michael32 ::

Nameravam kupit mal boljšega SUV-a starega 3-4 leta...
Kaj mi priporočate BMW X5 ali Mercedes ML?

red_baron ::

Zdravo.

Kaj pa Infinity fx serija?

http://www.infinitiusa.com/current-offe....

chucki ::

Si na napačnem forumu, obišči bmw in mercedes forum. Priporočam BMW.

btree ::

BMW, razen, če rad po servisih hodiš.

BadB0y ::

BMW dosti lepše vozit, mirneje, tišje....


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadB0y ()

jRk0 ::

lol, oboje je fail: Range Rover all the way =)

lahko tudi Range Rover Sport, ce hoces malo bolj suv-asto vozilo :P
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

ZdravkoČolič ::

Lada niva pa še cheap to run je.

michael32 ::

btree je izjavil:

BMW, razen, če rad po servisih hodiš.


A je kakšna strokovna študija bla narejena, da se Mercedesi zelo kvarijo?
Sej tud mene mal bolj vleče k BMWju, predvsem zato, ker mi je bolj všeč zunanja oblika, samo se mi pa vseeno zdi pretirano, da se kar pavšalno trdi, da moraš pa Mercedesa stalno na servis vozit...

Blinder ::

Odvisno od tvoje osebnosti: za športne, agresivne duše bmw, za gospode, ki radi kažejo okolici, da spadajo v hi-class pa mercedes.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

urli ::

michael32 je izjavil:

Nameravam kupit mal boljšega SUV-a starega 3-4 leta...
Kaj mi priporočate BMW X5 ali Mercedes ML?


3-4 leta? 3 leta star BMW X5 je nov model, 4 leta star je že star model, ki ga upam, da ne misliš kupiti, ker zgleda k ena predpotopna barka. Novi X5 je zame, kar se oblike tiče, popoln avto. Nima niti enega "motečega" dela. Če se boš odločil za ta model potem je izbira jasna - kupi X5! Če misliš kupiti star BMW x5 potem raje vzami x3, ker je neprimerno lepši ali pa Mercedes ML (s tistimi smešnimi prav patetičnimi malimi zadnjimi lučmi).

Valvoline ::

Touareg 3.0tdi

urli ::

Še v sliki...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Chelios ::

Kolega ima BMW 3ko limo 2009 in je vsaka dva meseca na servisu, če ne še bolj pogosto neka elektronika crkuje, pa baje niti ne vejo točno kaj je, v glavnem problemi. Drugi kolega ima X5ko mislim, da 2007 pa tudi ni najbolj navdušen, glede na to, da je kupo čisto nov avto in je v roku 1 leta 3 krat obtičal na cesti - prižgejo se vse lučke pol pa avto crkne al neki takega. Jaz sem tudi dosti razmišljal o BMWju ampak zdaj ko to gledam me je čisto minlo ... aja pa tudi tista limo 3ka je bila nova, kupljena v sloveniji ... tako, da ne vem no.

Glede Mercedesa pa ne vem, poznam enega ko ima neko limo, ne vem točno katero, pa baje še ni imel nekih hudih problemov. Drugače pa Audi Q7 :D
Just juice me!

urli ::

Ja, Audi q7 je še najboljša izbira. Za Mercedes je pa na splošno znano, da se non-stop kvarijo.

SmeskoSnezak ::

Lahk si še pogledaš najnovejšo Fordovo pridobitev. Ford Kuga
@ Pusti soncu v srce... @

jRk0 ::

ja pa to ni ista klasa suvov, to je zraven rav4 pa tam.

Range Rover FTW no :S legendarna oblika, pelas se ko gospod, ce pa hoces, pa gres v meter vode z njim al pa v gozd magari, kjer bojo vsi ti "plastik fantastik" ze zdavno obticali :D
You fuck up once, you loose two teeth.

djordjevic ::

Če imaš okoli 30k keša, je odločitev itak na dlani (SUV or no SUV):
Bella machina.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Hehe, ta Alfa ravno ni SUV no, vsaj meni se ne zdi SUV ko vsak dan v njemu sedim :) Je pa zakon avto, to pokaže da imaš okus, ne pa X5 :)
Drugače že dosti poceni dobiš Q7, ki je sicer še bolj grd in za ljudi brez okusa :) Tako da razmisli v tej smeri. AUDI Q7 4.2 V8 TDI 326HP sem zadnjič imel ponudbo za okoli 40kEUR, mislim da je kar solidno.

Samo ne vem, zakaj ne bi kupil ene dobre kombilimuzine, dosti bolje se vozi in drži ceste, prostora notri je pa praktično isto. Pa ljudje te ne sovražijo v njemu :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

KoMar- ::

Kaj pa Q5? Q5 je lušten.

djordjevic ::

Zheegec je izjavil:

Hehe, ta Alfa ravno ni SUV no

Ergo moj SUV or no SUV zgoraj. ;) Sicer pa, ja. Od Areseja dalje na cesti praktično ne opazim ničesar, kar nima šestih oči. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

moowy123 ::

Meni ni jasno od kod vam informacije da se mercedesi stalno kvarijo. Imamo mercedesa doma ( c klasa ) in gre samo na redne servise ( približno na 22k km ) in to je vse. Avto dela brezhibno.

drejc ::

Why are SUVs so Popular?

An SUV is popular for many reasons:

Large cabins and higher ride height create additional comfort and safety.

A full-size SUV can tow trailers, RVs, and boats.

More women are attracted to the styling of an SUV, which looks "cooler" than a mini-van while still allowing them to transport a lot of kids, groceries, and sports gear.

The external size of an SUV makes driver feel safer on the road than in a small sedan or other type of passenger car.


Razen 2. točke res ne vidim neke dodane vrednosti SUVja pred karavanom. (kjer komot pelješ kite, surf ipd..) Tole z varnostjo je bolj feels safe kot karkoli drugega... Passat karavan dsg full-on oprema, Škoda octavia combi RS dsg (če nisi značka-whore) ali Audi a6 karavan quattro 3.0tdi in full on opremo. Prvi je čisti comfort, druga dva pa comfort in športna izkušnja, ko ne tovoriš žene in otrok ;).
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zheegec ::

Ah, za športno izkušnjo je Alfa 1.8TBi ne pa TDI motor :)

Ja, pri SUV je v glavnem "občutek" varnosti boljši, mogoče je bolj varen pri direktnih trčenjih, samo pri malo višji hitrosti je pa problem, če v SUV končaš na strehi. Če imaš denar za Range roverja, potem pa go for it :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djordjevic ::

drejc je izjavil:

Škoda octavia combi RS dsg (če nisi značka-whore)

Oh, yeah. To ima moj mrzli bratranec (sicer brez DSG in k sreči še pred-facelift maska), tiste strupene modre barve. Menda leti kot sneta sekira. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

blackbfm ::

Za Mercedes je pa na splošno znano, da se non-stop kvarijo.


Take stvari ljudje govorijo bolj iz ljubosumnosti, če bi bilo to res se Bogataši ne bi vozili okoli z mercedezi:D Sicer bolj kot je avto zapleten, več je možnosti da se kaj pokvari, ampak dvomim da določena znamka bistveno odstopa..mogoče kakšna serija, določen letnik.

Phoebus ::

blackclw: stari ML so bili totalna katastrofa kar se tiče zanesljivosti in kvalitete izdelave.

Zheegec ::

Ja, za Mercedese je trenutno presenetljivo veliko negativnih mnenj, začel je pa Clarkson, ki stalno najde neke napake :)
Tudi pri Top Gear survey je bil Mercedes v glavnem v spodnjem delu, seveda pa še vedno nad Francozi :( Samo to najbrž zato, ker se ne marajo z angleži :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

LuGi ::

Sej za alfe se tud govori da so šrot.. vsi so jajc ane.. jao jao.

detroit ::

eh to je brez veze tema, vsi avti so šit to se morate zavedat...
sm pr ns je bil nek ustni pregovor da fiati pa renaulti so shit. Sj mogoče so bli pred 20leti, sm zdj so iti shit kot vsi ostali. Samo mel smo nekej mercedesou doma in noben ni še enkrat crknu. Dočim mojmu seatku pa kr redno turbina iz "neznanih" razlogov turbina crkuje hehe.

Moral of this story: if you get lucky your shitty car wont die
Skero

Good Guy ::

LuGi je izjavil:

Sej za alfe se tud govori da so šrot.. vsi so jajc ane.. jao jao.


kar je res je res.. pocen, dobro zgledajo, ampak so šrot od avta, čisti italjan

kupiš nemca pa maš mir.

če se gre za suv gre moj glas za audi q7. dobro zgleda zunaj, se odlično sedi znotraj.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zheegec ::

lugi - preberi še enkrat, kaj sem napisal, pa potem povej kaj ti ni jasno? Kaj tukaj gori je funkcionalna pismenost na ničli. Sem rekel, da so mercedezi jajc? Ne, rekel sem, da zadnje čase dobivajo dosti negativne reklame.

Detroit - ogromno sestavnih delov različnih znamk pride iz istih tovarn, tako da to načeloma drži, ja.

Rovtar, če nimaš kaj pametnega za povedat bodi raje tiho.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Good Guy ::

Zheegec je izjavil:

lugi - preberi še enkrat, kaj sem napisal, pa potem povej kaj ti ni jasno? Kaj tukaj gori je funkcionalna pismenost na ničli. Sem rekel, da so mercedezi jajc? Ne, rekel sem, da zadnje čase dobivajo dosti negativne reklame.

Detroit - ogromno sestavnih delov različnih znamk pride iz istih tovarn, tako da to načeloma drži, ja.

Rovtar, če nimaš kaj pametnega za povedat bodi raje tiho.


povedal sem resnico, vem da ti je težko, boš že spoznal kaj je avto...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zheegec ::

kaj je sploh tvoj problem?

Pa brez skrbi, že vem kaj je pravi avto :) kako kaj golf?

P.s.: pa kako imaš toliko za povedati čez avto, katerega po mojem še vozil nisi?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Valvoline ::

Khm... Kak že pravijo stari...
Italijani strokovnjaki za cote in obutve,francozi vino in kuhinjske dobrote,nemcem pustit avte še posebej pogonski del :D:))
Ontopic: Lej tega lepotca :)
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=373...

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

imo stara jajca:))

Good Guy ::

Zheegec je izjavil:

kaj je sploh tvoj problem?

Pa brez skrbi, že vem kaj je pravi avto :) kako kaj golf?

P.s.: pa kako imaš toliko za povedati čez avto, katerega po mojem še vozil nisi?



golf? kaj bluziš ;)... trenutno sm na američanu :)

sej ni treba da jih voziš.. dost je že da vidiš kok problemov majo kolegi z njimi...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

SmeskoSnezak ::

Sem si ogledal vse "ponudbe" in se mi zdijo Range Rover, Audi q7 pa Mercedez malo preveč dragi. Če bi jaz izbiral, bi si ogledal BMW X5 ali pa Ford Kuga, ki sta za isti špas cenejša pa še stilsko sta mi bolj všeč. Sicer pa bejž sprobat oba mal peljat , poglej če ponujata kaj drugačnega/bolšega/novega, pa se pol odločiš. Drive and pleasure experience ti mora biti na prvem mestu, ko kupuješ avto! ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Zheegec ::

Valvoline je izjavil:

Khm... Kak že pravijo stari...
Italijani strokovnjaki za cote in obutve,francozi vino in kuhinjske dobrote,nemcem pustit avte še posebej pogonski del :D:))
Ontopic: Lej tega lepotca :)
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=373...

Hkm, Touarega nisem vozil, samo po testih je zadeva precej jajc.
Pogonski del nemcem? Kaj bi rad imel dolgočasnega nemca, ali pa 1.8TBi bencinarja z 235HP :)
Na splošno imajo italijani kar dobre mašine, čeprav tudi TDI počasi dohiteva JTD dizle, sedaj ko je v glavnem vse common-rail.

Rovtar, in kaj imaš potem toliko za povedati čez italijane?

Mi je pa že crknila zadnja žarnica za osvetlitev tablice na Alfi, kakšna jajca ej!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

Edina prava izbira je nova Kia Sorento.
Ja, res ni neko prestizno ime, ampak za svoj denar dobis najvec, pa se nov avto bi dobil za enako ceno, kot enga starga zjajcanga bmwja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

Zheegec je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Khm... Kak že pravijo stari...
Italijani strokovnjaki za cote in obutve,francozi vino in kuhinjske dobrote,nemcem pustit avte še posebej pogonski del :D:))
Ontopic: Lej tega lepotca :)
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=373...

Hkm, Touarega nisem vozil, samo po testih je zadeva precej jajc.
Pogonski del nemcem? Kaj bi rad imel dolgočasnega nemca, ali pa 1.8TBi bencinarja z 235HP :)
Na splošno imajo italijani kar dobre mašine, čeprav tudi TDI počasi dohiteva JTD dizle, sedaj ko je v glavnem vse common-rail.

Rovtar, in kaj imaš potem toliko za povedati čez italijane?

Mi je pa že crknila zadnja žarnica za osvetlitev tablice na Alfi, kakšna jajca ej!

VW-jevi TSI i FSI bluemotion motorji so nagrajeni tehnološki zmagovalci v vsakem pogledu(sama izvedba,poraba,ekologija)
O zadnjem audijevem 3.0tdi kot najčistejši dizel agregat sploh ni potrebe komentirat.
http://www.automobilesreview.com/auto-n...

Zheegec ::

Čakaj Valvoline, dal si link na "review", kjer izmed 23 Audijev zmaga Audi in je seveda tudi proglašen za "svetovnega zmagovalca". Kako dober primerjalni test med znamkami.
Seveda so pozabili omeniti, da za 80k€ dobiš Audi Q7 3.0TDI, ki ni nič bolj praktičen od dosti manjšega karavana, ki je bistveno počasnejši od večine avtomobilov za 20k€ in več (ima manj, kot 100HP na tono) in ki je grd, pa še če sediš v njem te cel svet sovraži (joke), pozabijo omeniti, da je proizvodnja takšnega "monstruma" dosti manj ekološka, kot proizvodnja celo tono lažjega karavana.
Pa še vedno na cesti vidim nove modele Audi A4 in višje, ki kadijo za sabo. Je DPF sploh del serijske opreme?

Pa kdo je govoril o porabi, jaz sem govoril o dolgočasnosti. Dal si tipičen nemški test. Gremo počasi od točke A do točke B pa kdo ima manjšo porabo :) Te lahko vprašam, je motor v tvojem avtomobilu že sploh kdaj dosegel rdeče območje na števcu?

Pa če lahko še malo nazaj na temo avtorju tega topica - če hočeš imeti pravi "off-road" SUV vzemi Range Roverja. Če želiš imeti praktični avto vzemi karavana (je že bilo par predlogov v tej temi), za malo bolj športno vožnjo je to vsekakor bolje.
če bi pa rad samo višino pa poglej predloge od dzinks63 - recimo Murano je bil zelo dobro ocenjen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boeing ::

Lexus anyoone ? RX-h ?

Se mi zdi da vsi trobite v isti faljeni rog... nemški avto. LOL.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Valvoline ::

Boeing je izjavil:

Lexus anyoone ? RX-h ?

Se mi zdi da vsi trobite v isti faljeni rog... nemški avto. LOL.

Kupiš ga,furaš ga,in ga potem več ne moreš prodat ker ga nobeden noče :)
@alien3001...
A ti bi nam rad povedal da alfa jtd nič ne kadi k fajn stisneš pedal za plin al kaj :D
Vsak dizel kadi pr naglem pospeševanju,pač to je neizogibno. če je zate Q7 ali Touareg dolgočasen avto ne vem kako bomo potem definiral alfo.:))
Pač prestiž je prestiž,vsak k ma polne žepe keša danes fura terenca,najraje Q7 ali Touarega.Aja Volvo XC70 z 2.5 VW tdi mašino je tut zakon.
Se strinjam z Dr.M da je kia sorento odličen nakup,vendar z tem ne prideš zraven jet-seta :)

Zheegec ::

A ti bi nam rad povedal da alfa jtd nič ne kadi k fajn stisneš pedal za plin al kaj :D

Še vedno ti ni jasno, kaj sem napisal. Če je DPF sploh serijska oprema pri novih dražjih modelih Audija (25kEUR+), tako kot je recimo pri 159?

Volvo XC70 še nisem peljal, sem pa že sedel v njemu - get leather seats, so odlični :) Pa lesen volan valda. Samo to pa ni off-road zadeva, je pa precej udoben.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Avenger ::

Če ti je bolj ali manj vseeno katerega kupit, izberi tistega, pri katerem boš najmanj izgubil, ko ga boš prodal, oziroma išči oba in vzameš pač tistega ki ti bo glede barve, motorja in opreme najbolj ustrezal in ki se ti bo finančno bolj splačal.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

hexor ::

BMW X5;)

jRk0 ::

ze tretjic: Range Rover! =)
You fuck up once, you loose two teeth.

cyber_killer ::

X5

Chelios ::

Tole je malo smešno ... napisat kaj "priporočate"/"bi izbrali" ampak brez razlage zakaj. Dvomim, da avtor teme kupuje avto na podlagi "glasov" :) .
Just juice me!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avtomobila/hatchback (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10718491 (14822) Utk
»

Nakup novega avtomobila za 10-15 let? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7013867 (11856) Janac
»

Avtomobilski proizvajalci z najmanj okvarami v letu 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5519843 (11831) Fizikalko
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811889 (9911) Martin Krpan

Več podobnih tem