» »

Laptop in zvočniki so antena za radio!?

Laptop in zvočniki so antena za radio!?

Prometnik ::

Imam čuden problem. Ko imam priklopljen laptop in v njega še prenosne zvočnike (dva mala, namizna, in en bas, kjer je tud ojačevalnik), mi zvočniki lovijo naključne radijske postaje... Skratka wtf.

Čim izključim zvočnike iz priključka za zvok na laptopu, "radio" utihne. Je pa zelo spremenljivo, lovi mi različne postaje in z različno jakostjo. Ponavadi je slišno samo, če navijem zvočnike do konca, včasih pa tudi pri normalni jakosti (pri kateri poslušam recimo muziko z računalnika).

Lovljenje radia je neodvisno od tega, ali je laptop napajan prek omrežja ali baterije. Virus oz. softwer to sigurno ni, ker sem 1000x pregledal in zvok, kot že rečeno crkne, ko iztaknem zvočnike (in se ne sliši naprej na zvočnikih od laptopa).

Zakaj se mi to dogaja in kaj lahko naredim, da bo to nehalo, ker me to zelo moti.

balocom ::

Manjkajo kondenzatorji za filtriranje motenj, tle je pač proizvjalc preveč šparal:D
Kaj lahko narediš? Predelaj ojačevalnik zvočnikov.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Fave ::

Kje je tvoj QTH (lokacija)?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

krneki0001 ::

Meni stari računalniški zvočniki z ojačevalcem v zvočniku (iz leta 1996), ko so priklopljeni na napetost in NE v jacka na MB-ju predvajajo radio in to na frekvenčnem okolju okoli 106,4Mhz. Ni mi jasno kako, ampak lahko poslušaš radio expres. Ko jih vklopiš v jacka pa to izgine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ozvočenje garaže

Oddelek: Zvok in slika
232734 (1974) ProGo
»

Nakup integriranega ojacevalca

Oddelek: Zvok in slika
379935 (8128) CMpunk
»

Kako priklopiti zvočnike na računalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
64156 (4078) matejjetam
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
544111 (3622) Mac Gyver
»

Glasbeni stolp-nakup

Oddelek: Zvok in slika
152090 (1902) b

Več podobnih tem