» »

Povezat comp in laptop vs USB?

Povezat comp in laptop vs USB?

gaso ::

Fantje, na noben način mi ne rata povezat mojga pc-ja z laptopom prek usb kabla. A je to sploh možno? Kakšno programsko opemo priporočate? Snel sem iz M$-a ActiveSync, ki kao pregleda tud USB port pa se ne zgodi nč. A mi lahko kdo lepo prosm pomaga?
lp gaso

jetam ::

Probi LapLink. Ma tudi nastavitev za port ki ga želiš uporabljati. Mu daš USB pa leti ko strela.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

za povezavo preko USB rabis poseben kabel. "problem" je ravno pri tem, ker USB uporablja dva tipa konektorjev A in B. A so flat konektorji, ki jih mas na plosci, B pa so kvadrataski, ki jih imajo naprave. Za povezavo dve racunalnikov rabis kabel, ki je na obeh straneh A.
Drugi problem je master/slave. Vsak racunalnik je pri USB master, problem pa je, da ne mores met dveh masterjev hkrati... Zato rabis posebne kable...
Poglej na http://www.usb.org/faq.html

gaso ::

Huh - za laplink pogledam sam mislm da bi če bo že šlo čez laplink delat tud prek ActivSync.
Zdej mam USB-kabel 4A - 4A a je to ok.
Računalnika mam povezana - oba prek usb-ja pa se niti pod razno ne chatata...

gaso ::

Hm, problem je v uporabi win2k na pc-ju in win98 na laptopu. Win2k pr laplinku USB kabel ne sploh. fak pa zdej?

andrej ::

sistem ne bi smel bit problem... a si probal w2k - w2k, ali win9x - win9x?

gaso ::

Andrej,
jz sem probal win2k - win98. V LapLink pa pod helpom piše: Note: Parallel and USB cable connections are not available in Windows NT or Windows 2000.
V ActiveSync od Microsofta pa tkole: The cable or cradle used to connect your device to your desktop computer may use a serial cable or USB cable. Serial cable connections can be used with desktop computers running any type of Windows operating system. USB cable connections cannot be used with desktop computers running Windows 95 and Windows NT.
Se prav bi win2k prišel v poštev?

Zdej men to ni čist nč več jasn kako v novejšem sistemu ne moreš (Laplink) uporabljat usb povezave!? Pol sem bral tud po netu in je tega ko listja pa trave, da pač v os, ki temeljijo na NT-jih USB ne sploh. Pojma nimam. Možno da obstaja kakšna druga programska oprema k bi mi to omogočla? Rad bi na jebenem pc-ju ki laufa win2k in ima kr 4 usb vtiče (ne vem za koga in zakaj če ni uporabno) povezal stvar z ibm thinkpad 390x k laufa win98se. Nikol si nisem mislu, da je to tak problem.
ActiveSync sicer v teoriji obeta ko pa vtaknm kabel v USB na eni in drugi strani - poženem al na pc-ju al na laptopu al pa oba na enkrat se nč ne zgodi. Narod dej pomagi pls.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thin client T1010

Oddelek: Strojna oprema
312723 (2230) d4vid
»

Odločitev med tremi nižjecenovnimi telefoni

Oddelek: Mobilne tehnologije
273509 (2988) slowie
»

Snemanje win98 brez CD-ROM-a

Oddelek: Operacijski sistemi
171580 (1331) Lincolin
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
201343 (1086) Fantom
»

mreža? kako jo uspostavit preko LPT vrat

Oddelek: Pomoč in nasveti
111056 (908) Kekec

Več podobnih tem