» »

Kateri brivnik?

Kateri brivnik?

««
6 / 11
»»

šernk ::

suho. sedim pred računalnikom in preberem glavne novice vmes :)

pri mokrem slabše drsi po koži in rata britje težje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

heero ::

jaz iscem brivnik da je ucinkovit gledal sem za tega tega tega

1. Ali je uporabna za kaj a stvar pri prvem ki ti opere brivnik al je to samo za lene ljudi ki se jim ne da sprat pod vodo?
2. Ali je ta ki je najbolj poceni isto dober kot ti od 100€ ali le zaradi oblike mu je padla cena ?


Hvala

trancer01 ::

1. Po mojem so avtomatski čistilci za brivnike v glavnem nesmiselni. Morda malce koristijo le pri (nekaterih) brivnikih znamke Braun, ki imajo rezila in folijo v enem kosu in se brivne glave ne da tako razdreti, da bi jo lahko ročno pod vodo dobro očistil. Panasonic LA63, ki ga imam, ima brivno glavo tako narejeno, da se brez problema v nekaj sekundah opere pod tekočo vodo in ni nobene potrebe po čistilni napravi. Enako bi rekel tudi za vse brivnike znamke Philips, ki se jih tudi povsem OK očisti pod tekočo vodo. Čistilne naprave so torej po mojem v glavnem marketinški trik, namenjen predvsem večanju dobička proizvajalca, mnogo manj, če sploh, pa koristijo potrošnikom.

2. Brivnika s prvega linka nisem nikoli preizkusil, ga pa večina ljudi po internetu hvali. Brivnik z drugega linka sem ravno včeraj kupil v Merkurju in ga še nisem preizkusil. Gre za Philipsovo novo linijo brivnikov, na Amazonu ga nekateri uporabniki zelo hvalijo, nekateri pa menijo, da so stari modeli (bistveno) boljši. Bom preizkusil in sporočil, čas bo pokazal svoje. Je pa po mojih izkušnjah potrebno kar nekaj časa, da se koža navadi na nov električni brivnik, še posebej to velja, če prehajaš z ročnih brivnikov na električne ali pa, če prehajaš s folijskega(=klasičnega na mrežico) brivnika na rotacijskega ali obratno. Prav tako med navajanjem na nov brivnik ni priporočljivo uporabljati drugih brivnikov, še posebej pa ne ročnih, tudi če na začetku z novim brivnikom ne dosežeš povsem zadovoljivega rezultata. Po mojih izkušnjah traja od dva do tri tedne britja vsaj vsak drugi dan, da se koža in kocine povsem navadijo na nov način britja, šele potem lahko dejansko oceniš, ali ti nek brivnik ustreza ali ne. Sam sem do zdaj od Philipsa največ uporabljal model PT877, ki vsaj mene zelo dobro obrije, je pa za dober rezultat potrebno imeti kožo povsem suho. Če je koža malce vlažna, brivna glava ne drsi lepo po koži, kar povzroči večjo iritacijo kože in manj temeljito britje kocin. Ravno iz tega razloga sem kupil model S7310, ki ga bom lahko uporabljal tudi z gelom za britje, kar pride še posebej prav v poletnem času, ko je koža vedno vsaj malo vlažna zaradi znoja. Drugače pa priporočam tudi brivnike Panasonic, zelo dobro brijejo, mislim pa, da mi rotacijski, kar se tiče samega udobja med britjem, celo malo bolj ustrezajo od navadnih na mrežico. Obrijeta pa tako Philips PT877 kot Panasonic LA63 približno enako gladko, morda je potrebno s Philipsom zaradi lift&cut sistema za enako gladkost celo malce manj pritiskati glavo brivnika ob kožo. Mnogi pa menijo, da cenejši Philipsi brijejo skoraj enako dobro kot dražji modeli, a je to po mojem predvsem odvisno od tipa brade. Tisti, z redkejšo in mehkejšo brado, bodo verjetno opazili manj razlik med cenejšimi in dražjimi modeli kot tisti, ki imajo goste in trde kocine. Menim tudi, da so za tiste, ki imajo gosto in trdo brado, boljši klasični brivniki z mrežico(Panasonic/Braun, Remington,...) od večine rotacijskih, a so tudi pri tem pravilu verjetne izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

StrelecSLO ::

Jaz pa imam prošnjo. Ce slučajno komu hodi viška embalaža od Brivnika Braun Series 3, 340s-4 Wet&Dry, bi bil zelo vesel ce bi mi jo odstopil.


Brivnik sem kupil in ga uporabil 2x, a mi zal nikakor ne odgovarja. Ce bi imel embalazo bi ga lahko vrnil in dobil denar nazaj, saj imajo trenutno akcijo da v kolikor nisi zadovoljen z artiklom, ga lahko vrnes. Meni pa manjka embalaza, saj je nikoli ne shranim.

Vsakršne pomoči bom zelo vesel. Pišete mi lahko tudi na mail strelc@gmail

theBill ::

Trenutno imam brivnik Philips RQ1250, zadnjič sem bil v Big Bangu in si ogledoval nove modele iz serije 9000, zadeva ima res ekstra upogljive glave, ki se prilagodijo ob najmanjšem dotiku, se pa cela glava ne razpre več ampak je v enem kosu. Trgovec mi je razložil, da se da tudi samo glavo RQ12/60 kupit, ki zamenja originalno glavo na RQ125X, tako da ni treba celega brivnika novega kupovat.

To je verjetno to:
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpin...

Vsi tisti, ki imate serijo 9000, se splača menjat glavo?

trancer01 ::

Včeraj sem vrnil brivnik S7310 v trgovino. Nisem ga uporabil niti enkrat. Ko sem ga vzel iz škatle, sem samo s prsti potipal brivno glavo in takoj ugotovil, da se kovinski deli(glavniki z rezili) sploh ne upogibajo kot na mojem PT877, prav tako se mi celoten mehanizem ne zdi preveč posrečen. V trgovini sem potem primerjal S7310 s serijo 9000, kjer je glava skoraj enaka, razlika je le v tem, da se kovinski del malenkost(beri: za en milimeter) premika v vsako smer, vsekakor mnogo manj, kot kažejo Philipsove promocijske slike in tudi mnogo manj kot HQ8 glave na mojem bolj osnovnem modelu PT877. Kolikor sm videl na amazon.com, ogromno uporabnikov Sensotouch 3D kritizira nove RQ12+ glave, da so slabše narejene, da so manj udobne in da slabše brijejo od starih RQ12, ki jih Philips ne izdeluje več. Nove glave imajo tudi samo dva obroča rezil, stare imajo tri. Tako da tudi če imaš ali kupiš stari model brivnika(Sensotouch 3D) s prejšnjimi RQ12 glavami, jih boš po obrabi lahko zamenjal samo s takšnimi, kot so zdaj na najnovejših brivnikih serije 9000 in za katere mnogi trdijo, da zdržijo le 3-5 mesecev, medtem ko so prejšnje 12 mesecev. Dejansko so nove glave videti cenejše za proizvodnjo in tudi ne verjamem, da so iste kakovosti kot originalne na Sensotouch 3D. Z novo obliko glav je Philips deklasiral 3D glave v 2D in hkrati še prisilil vse lastnike Sensotouch 3D brivnikov, da po obrabi originalnih RQ12 glav kupijo te manj kakovostne RQ12+ 2D glave, kar se meni zdi nateg. Zato bom še kakšno leto počakal, da se izkristalizira situacija s temi novimi brivnimi glavami, da vidim, kaj je res in kaj ne. Če namreč drži to, kar trdijo mnogi nezadovoljni kupci RQ12+, da so te glave bistveno slabše od originalnih RQ12, nikoli več ne kupim od Philipsa niti enega izdelka več!

trancer01 ::

Moram priznati, da sem prehitro 'ocenil' brivne glave HQ12+ brez preizkusa samo na podlagi ocenjevalcev na amazon.com. Ker pa sem vendarle hotel na lastni koži in kocinah preveriti, kako se v praksi obnese nova serija 9000 s temi glavami, sem si med prazniki le privoščil nakup modela S9031/12(brez čistilne postaje) in ga tudi že enkrat uporabil za britje svoje približno tri dni stare srednje goste brade. Sicer je še prezgodaj, da bi lahko podal popolno oceno tega brivnika, a vseeno lahko že po prvem britju napišem, da je to daleč najboljši brivnik, ki sem ga kadarkoli uporabil. Do zdaj se še z nobenim električnim brivnikom nisem uspel dobro obriti v le treh minutah, a s tem Philipsom mi je to presenetljivo uspelo! Lahko napišem, da v zgolj dveh do treh minutah s S9031 dosežem boljši rezultat kot s Panasonicom LA63 ob dvakrat daljšem času britja! Sicer je res, da so rezila in mrežica na mojem Panasonicu stari že okoli leto in pol, a tudi, ko je bil Panasonic še povsem nov, ni bril niti približno tako hitro in temeljito kot Philips S9031. Razlika v kakovosti britja je še posebej opazna na vratu, kjer sem se moral za dober rezultat praktično z vsemi brivniki do zdaj vsaj malo namučiti. Predvsem pa sem bil presenečen, koliko bolje in hitreje brije S9031 od osnovnejšega Philipsovega modela PT877 s HQ8 glavami, res, sploh ni primerjave! Ne vem sicer, kako se obnese prejšnji Philipsov top model Sensotouch 3D s starimi HQ12 glavami, a dvomim, da brije bolje in hitreje od serije 9000 s HQ12+ glavami. Moram pa omeniti tudi, da zna S9031 vsaj pri nekoliko daljših kocinah, tj. pri več dni stari bradi, res malce cukati oz. ne drsi povsem gladko po obrazu, zato se je vsaj pri daljših kocinah priporočljivo briti z bolj umirjenimi krožnimi gibi in ne tako hitro, kot to verjetno počne večina ljudi, ki ta brivnik kritizira. Zanimivo pa je, da počasno drsenje brivne glave po obrazu nič ne podaljša časa britja, prej obratno, s počasnim kroženjem še hitreje, z manj iritacije in v manj potezah dosežeš dober končni rezultat. Dodam lahko še to, da pri tem brivniku, za razliko od mojega Panasonica, ni potrebno skoraj nič pritiskati brivne glave ob kožo. Lahko sem čisto nežen oz. je to celo priporočljivo za dober rezultat!

Philipsu bi naredil krivico, če zadeve ne bi sam preizkusil in bi popljuval njihov proizvod kar na podlagi izkušenj drugih uporabnikov. Tako mi ni žal, da sem si kupil sicer že tretji brivnik v dveh letih, saj izgleda, da je to vsaj zame najboljši brivnik do zdaj. Iskal sem nekaj, kar bo dobro in hitro brilo, in s čimer zgodaj zjutraj pred odhodom v službo ne bom motil sostanovalcev, kot se to dogaja s Panasonicom, ki je glasen kot kosilnica. Philips S9031 zadosti vsem naštetim pogojem, poleg tega pa mi nudi zadosti udobno britje več(beri: vsaj tri) dni stare brade brez predhodnega skrajševanja dlak s prirezovalnikom.

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Evo,danes zjutraj še eno odlično britje s Philipsom S9031. Tokrat so bile kocine še daljše kot prvič, si pa tokrat pred britjem nisem z vročo vodo umil obraza, zato je brivna glava drsela po koži povsem gladko in brez cukanja. Očitno je za najbolj udobno suho britje bolje, da si kocin ne mehčam z vročo vodo, ker to preveč zmehča samo kožo in posledično brivnik ne drsi čisto gladko. Po vratu sem se do zdaj z vsakim brivnikom precej mučil in porabil preveč časa, s tem Philipsom pa gre hitro, temeljito in povsem brez draženja. Absolutno priporočam ta brivnik vsakomur, ki se hoče dobro, hitro in udobno obriti.

krho ::

@trancer01:
Ali ima ta brivnik samo docking station za polnjenje.. Ali lahko polnilnik vtakneš direktno v brivnik. Sam namreč v kopalnici nimam nikjer psortora kamor bi postavil docking station.
Poleg tega me zanima še ko je napolnjeno kolikokrat se lako obriješ?. Sam imam nekaj iz serije 7000 starega vsaj 10 let in je počasi zrel za zamenjavo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

trancer01 ::

Serija 9000 ima končno možnost polnjenja preko kabla in/ali na čistilni postaji. Jaz sem itak kupil brez postaje in se polni tako kot pri cenejših Philipsovih modelih enostavno le na kabel. Velja pa enako tudi, če kupiš model s čistilno postajo, tj. sam izbereš ali boš polnil na postaji ali s kablom. Pri seriji 8000(nekdanji Sensotouch 3D) se lahko polni le preko postaje.

Baterija naj bi zdržala 50 minut britja. Jaz se brijem okoli 3 minute, torej bi moralo eno polnjenje zadoščati za 16-17 britij, se pravi za več kot dva tedna vsakodnevnega britja. Je pa priporočljivo baterijo napolniti, ko se izprazni nekje na polovico, ker bo imela tako bistveno daljšo življenjsko dobo, kot če jo vedno izprazniš do konca.

Zgodovina sprememb…

BorutO ::

V BigBangu sem kupil brivnik na baterije, ima en val samo, kar je zame čisto v redu. Ampak moreš vedeti eno stvar ... tako kot britvice s klingicami, tudi ti električni brivniki s časoma izgubijo ostrino, tako da čez kako leto brivnik več ne bo tako odlično bril, kot takrat, ko se prvič briješ z njim. Probaj takrat, ko brivnik kupiš, kupiti še tiste klinice, ki jih uporablja tvoj brivnik, da si boš jih menjal čez kako leto ali dve, odvisno kako pogosto se briješ.

Takega imam jaz, in je zakon.
https://www.bigbang.si/moski-brivniki/s...

trancer01 ::

Za vsak električni brivnik lahko kadarkoli kupiš nadomestna rezila in mrežico/glavnik. Osebno imam z linearnimi brivniki težave se dobro obriti po vratu in pod čeljustjo. Tukaj so rotacijski boljši.

Kleemen ::

Kupujem brivnik od Brauna in ne morem se odločiti kateri model vzet. Rabim za britje brade na 1-5mm, nikoli na 0 tako da mi je pomembno da ima dobro rezilo za dolgo brado in urejanje brade. Odločam se med modelom Cruzer6 Face, Cruzer Beard ali Cruzer beard&head.

http://www.braun.com/global/male-groomi...
http://www.braun.com/global/male-groomi...

bambam20 ::

Kleemen je izjavil:

Kupujem brivnik od Brauna in ne morem se odločiti kateri model vzet. Rabim za britje brade na 1-5mm, nikoli na 0 tako da mi je pomembno da ima dobro rezilo za dolgo brado in urejanje brade. Odločam se med modelom Cruzer6 Face, Cruzer Beard ali Cruzer beard&head.

http://www.braun.com/global/male-groomi...
http://www.braun.com/global/male-groomi...



Po moje bi vzel na tvoje mestu od Phillipsov komplet http://www.philips.si/c-p/QG3371_16/mul...

tattoo ::

Iščem brivnik 3v1, varjanta kot je Philipis YS534. Lahko je tudi samo 2v1, in sicer Style (za urejanje brade) in Groom (za po vratu, ker tudi sedaj uporabljam strojček za lase). Ampak verjetno so tako ali tako ponavadi priložene vse tri glave. V glavnem dobrodošli predlogi in izkušnje, ker s tem Philipsom zgoraj, sodeč po amazonu, uporabniki niso preveč zadovoljni. Hvala.

slitkx ::

Zanima me, kako ima lahko tale brivnik prilagodljiva rezila, glede na to, da so si vzporedna.
Pri temle mi je to zaradi krožnega sistema razumljivo.

trancer01 ::

Braun ima vzmeti vgrajene v brivno glavo, tako da se vsako rezilo ločeno premika in prilagaja konturam obraza in vratu. V praksi ni veliko razlike med obema, mislim pa, da Braun malo bolj gladko obrije. Če kupuješ Philipsa, bi ti jaz priporočal model 9031, ki ima trenutno najboljšo brivno glavo RQ12+ med Philipsi in brije primerljivo najboljšim linearnim brivnikom na mrežico.

slitkx ::

bambam20 je izjavil:


Po moje bi vzel na tvoje mestu od Phillipsov komplet http://www.philips.si/c-p/QG3371_16/mul...

Ni to nekam nizka cena za komplet? Kako je s kvaliteto?

Torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

49106 ::

200 evrov za high end philipsa s cistilno postajo.

https://www.mimovrste.com/brivniki-z-br...

Kateri prirezovalnik oz. trimmer svetujete. Gledal sem Andis outliner II in Andis T-outline. Bistveno je, da je cim mocnejsi in s tem bolje pobira.

M-XXXX ::

https://www.amazon.de/Philips-Precision...

Se da dobiti tole še kje ceneje? Sem z brivnikom zadovoljen (imam HQ8270) sam klince so pa res že slabe...

šernk ::

če imaš možnost osebno prevzet te pride 2eur več: https://www.nakupovanje.net/izdelki/zdr...

kar sem iskal pred leti za prejšnji brivnik glave so bile cene povsod tam tam.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gogo ::

Nabavljam električni brivnik namesto mojega starega Brauna 5715.
v ožji izobr sta prišla:
- Braun Series 7- 790cc
- Philips S9031/12

Kakšni nasveti, pripombe na izbor? Nagibam se k Philipsu.
Drugače pa se moram briti vsak dan zaradi službe, ko sem fraj pa se najrajši ne.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

borutz ::

jaz sem teden nazaj kupil philipsa serijo 9000

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

dosti ceneje kot pri nas, ptt 10 eur
zaenkrat zelo zadovoljen

Gogo ::

Kakšna pa je razlika med 9031/12 in 9092/43?

Ups, mislim na S9090/43.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

trancer01 ::

Za električne brivnike velja, da se splača kupiti najcenejšega z najboljšo brivno glavo, ki si jo lahko privoščiš. Pri Philipsih za najboljše britje kupiš torej najcenejšega z brivno glavo oz. z noži HQ12+, tj. pri nas model 9031/12. Ostali Philipsovi modeli serije 9000 se od osnovnega razlikujejo zgolj v nepotrebnih dodatkih, kot so čistilna postaja, bolj natančen digitalni zaslon z več podatki, možnost nastavljanja hitrosti vrtenja rezil ipd. Brijejo pa vsi brivniki z enako brivno glavo povsem enako, zato ni smiselno plačati bistveno več denarja za šminkerske dodatke, ki h kakovosti britja ne prispevajo čisto nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Okapi ::

Sicer ne sledim razvoju, ampak pred kakšnimi 10 leti sem bil v Philipsovi tovarni brivnikov na Nizozemskem. In en od inženirjev v razvojnem oddelku je povedal, da najbolje obrijejo tisti, ki so narejeni za mokro britje z gelom. Niso pa najbolj priljubljeni, ker veliko ljudi električne brivnike uporablja ravno zato, da se lahko obrije "na suho". V glavnem, povedal je, da imajo tisti z gelom tanjšo mrežico med rezili in kožo in zato obrijejo najbolj gladko. Če to še velja tudi za sedanje modele, pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

trancer01 ::

Po mojem to ne velja (več), ker imajo novi Philipsovi modeli boljša rezila z Lift&Cut sistemom. Po mojih izkušnjah Philips 9031/12 obrije še boljše kot večina ročnih brivnikov in tudi bolje od linearnih električnih brivnikov, ki imajo najtanjše mrežice sploh. Lift&Cut je tista magija, ki Philipsom daje prednost pred ostalimi brivniki, poleg tega pa ima serija 9000 tudi več nožev od starih modelov na gel, ki jih že leta več ne izdelujejo, kar pomeni, da tudi bistveno hitreje obrijejo. Je pa suho britje poleti problem zaradi vlažne kože, saj je za udobno in učinkovito britje pomembno, da brivna glava po koži gladko drsi. Vsi boljši brivniki zato podpirajo tudi mokro britje s peno ali gelom, s čimer lahko tudi na vlažni koži dosežeš odličen rezultat.

borutz ::

Gogo je izjavil:

Kakšna pa je razlika med 9031/12 in 9092/43?

Ups, mislim na S9090/43.


sem se tudi jaz to spraseval pa nisem nic nasel
ta model sem zasledil samo v nemciji, tako da predvidevam da je delan za nemski trg

trancer01 ::

Se pa strinjam, da so pred leti, ko je bila najboljša Philipsova brivna glava HQ8, brivniki z vgrajenim rezervoarjem za gel zaradi tanjšega glavnika bolje obrili. Imam tudi brivnik Philips PT877 in v primerjavi z 9031 je očitno, da zelo kratke dlake slabše obrije ali pa jih sploh ne obrije, če ne pritisnem močneje, zato sklepam, da ima serija 9000 poleg boljših nožev tudi tanjši glavnik.

Gogo ::

Thx vsem. Naročil sem model 9031/12.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

trancer01 ::

Dobra odločitev, po mojem boš zadovoljen. Mene pri tem brivniku najbolj navdušita kakovost in udobje britja, poleg tega pa tudi tiho delovanje ter vzdržljiva in hitro napolnljiva baterija. Upoštevaj pa vsaj dva tedna privajanja na ta način britja in pa dejstvo, da Philipsovi brivniki serije 9000 prva dva ali tri tedne malce manj udobno brijejo daljše(beri: več dni stare kocine), po tem času pa tudi večdnevne brade ni problem pokositi brez predhodnega krajšanja s prirezovalnikom. V primerjavi s slabšimi in cenejšimi Philipsovimi brivniki pa brivniki serije 9000 odlično brijejo tudi zelo kratke dlake.

49106 ::

Ima kdo kakšne izkušnje z OneBlade-om?

BivšiUser2 ::

Koliko so pa vredni tile teleskopski brivniki? Iščem nekaj za celo telo oz. vsaj hrbet+prsi+tam med. Prav tako mi je na tla padel philips body groom bg 2024. Začuda še dela, sem pa zgubil zgornji, del, ki se ga verjetno lahko da gor nazaj. Mogoče, kdo zna kje bi ta del dobil?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Gogo ::

Po slabem mesecu uporabe Philipsa 9031/12 lahko rečem, da tako dobrega brivnika nisem še imel. Vsak dan se mu priklonim pred uporabo. :)):)):))
moj najboljši nakup ever.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

BivšiUser2 ::

237EUR za to + drage brivne glave. Je to iz zlata ali zakaj jebtaka zasoljena cena. Opažam tudi pri cenejših brivnikih, da se cene gibljejo +40EUR.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

49106 ::

Gogo je izjavil:

Po slabem mesecu uporabe Philipsa 9031/12 lahko rečem, da tako dobrega brivnika nisem še imel. Vsak dan se mu priklonim pred uporabo. :)):)):))
moj najboljši nakup ever.


Dober je za vsakodnevno britje, enostaven za čistit in ima odlično baterijo. Pri bradi daljši od 2mm je žal zelo povrepečen.

No, jaz potrebujem en prirezovalnik za daljšo brado. Imam nekega remingtona, pa se žal predolgo polni in premalo zdrži. Tudi s samim prirezovanjem nisem najbolj zadovoljen.
Ima kdo kakšno priporočilo?

Gledam sicer MB4850. Verjetno se počasi polni, kar niti ni tako pomembno, če vsaj dobro striže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

theBill ::

Imam Philipsa RQ 1250 in iščem samo brivno glavo od novega modela Philipsa z oznako RQ12/60. Cene v EU so skupaj s poštnino enake kot pri nas, cca. 60€
http://www.ideo.si/dodatki_za_brivnike/...

Na ebayu sem našel pol cenejšo glavo, samo embalaža se mi zdi čudna. Piše da je compatible, mogoče kdo ve, je to ponaredek ali samo Philipsova glava delana za drugo tržišče?
http://www.ebay.co.uk/itm/Compatible-Ph...

49106 ::

Saj ti piše, da so rezila le "združljiva".

trancer01 ::

49106 je izjavil:

Gogo je izjavil:

Po slabem mesecu uporabe Philipsa 9031/12 lahko rečem, da tako dobrega brivnika nisem še imel. Vsak dan se mu priklonim pred uporabo. :)):)):))
moj najboljši nakup ever.


Dober je za vsakodnevno britje, enostaven za čistit in ima odlično baterijo. Pri bradi daljši od 2mm je žal zelo povrepečen.

No, jaz potrebujem en prirezovalnik za daljšo brado. Imam nekega remingtona, pa se žal predolgo polni in premalo zdrži. Tudi s samim prirezovanjem nisem najbolj zadovoljen.
Ima kdo kakšno priporočilo?

Gledam sicer MB4850. Verjetno se počasi polni, kar niti ni tako pomembno, če vsaj dobro striže.


Jaz s Philipsom 9031/12 brez težav obrijem tudi več dni staro brado in pri tem ne opažam ravno povprečnosti, prej obratno! Je pa res, da na začetku, ko je brivnik še čisto nov, britje daljše brade ni tako udobno kot čez čas, ko se brivnik uteče. Več kot 4 dni stare brade pa s Philipsom 9031 še nisem bril. Običajno prirezovalnik uporabim šele pri vsaj pet dni stari bradi.

mat xxl ::

Sem ljubitelj Bravna serije 7, že ene 8 let starega že enkrat v celoti obnovljenega, glava, baterija, menjan cel prirezovalnik, sem moral celo 2 kupiti, ker sem prvega polomil med zaj. vztavljanjem, potem mi je serviser v Črnučah pobral 5 eur in mi ga vstavil, finte pa ni želel deliti z mano, in ja gumice na ohišju so že čisto razdrapane, pa še vedno obrije daleč najbolje.

Ali kdo kaj ve, kje dobiti novo kpl. mrežico ugodno, ker brivnik je zgleda večen, sicer pričakujem da bo spet šla po 4 letih baterija, samo to je majhen strošek.

krho ::

Jaz si lastim 9031/12 cca 2 meseca in nisem preveč zadovoljen z njim. Hudič po moji koži ne teče gladko, če pa se brivnik od pucanja prejšnji večer še ni čisto posušil pa totalno riba na moji koži.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

49106 ::

trancer01 je izjavil:

49106 je izjavil:

Gogo je izjavil:

Po slabem mesecu uporabe Philipsa 9031/12 lahko rečem, da tako dobrega brivnika nisem še imel. Vsak dan se mu priklonim pred uporabo. :)):)):))
moj najboljši nakup ever.


Dober je za vsakodnevno britje, enostaven za čistit in ima odlično baterijo. Pri bradi daljši od 2mm je žal zelo povrepečen.

No, jaz potrebujem en prirezovalnik za daljšo brado. Imam nekega remingtona, pa se žal predolgo polni in premalo zdrži. Tudi s samim prirezovanjem nisem najbolj zadovoljen.
Ima kdo kakšno priporočilo?

Gledam sicer MB4850. Verjetno se počasi polni, kar niti ni tako pomembno, če vsaj dobro striže.


Jaz s Philipsom 9031/12 brez težav obrijem tudi več dni staro brado in pri tem ne opažam ravno povprečnosti, prej obratno! Je pa res, da na začetku, ko je brivnik še čisto nov, britje daljše brade ni tako udobno kot čez čas, ko se brivnik uteče. Več kot 4 dni stare brade pa s Philipsom 9031 še nisem bril. Običajno prirezovalnik uporabim šele pri vsaj pet dni stari bradi.


Če se dobro namatraš, bo večino pobral, ampak še zmeraj zna spustiti kakšno dlako. Prirezovalnik je skupaj z navezo s tremi glavami čist ok. Namenske rešitve so za to precej boljše, še vedno pa iščem napravo, ki bi izstopala.

krho je izjavil:

Jaz si lastim 9031/12 cca 2 meseca in nisem preveč zadovoljen z njim. Hudič po moji koži ne teče gladko, če pa se brivnik od pucanja prejšnji večer še ni čisto posušil pa totalno riba na moji koži.


Predvidevam, da tega trika ne poznaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tilen ::

Kako dolgo danes zdrži brivna glava ob vsakodnevnem britju? Recimo pri zadnjem modelu S9000.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

trancer01 ::

To je odvisno tudi od gostote in trdote brade. Se pa z nobenim brivnikom ne boš dobro bril, če koža ne bo povsem suha. Če je koža vlažna oz. mastna ali pa je brivna glava mokra, je za britje nujno uporabiti še peno ali gel in ne bo problema z drsenjem brivne glave po koži. Ko brivnik opereš, daj obvezno sušiti glavo ločeno od ohišja, ker v nasprotnem primeru se ne bo posušila v enem dnevu.

Aja, za suho britje ob vlažni koži obstaja še ena rešitev, in sicer prah oz. ene vrste puder, kot je na primer Remington shaver saver. Puder naneseš na obraz in bo v trenutku posušil kožo, da bo brivna glava bolj gladko drsela po njej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

fosil ::

Zakaj bi pa menjal celo glavo?
Kupiš in menjaš samo nože.
Razen če to pri teh novih modelih ni več možno?
Tako je!

Tilen ::

Menjava je zagotovo mogoča, vendar je cena brivnih glav 60 EUR, zato sprašujem.

https://www.amazon.de/Philips-SH90-50-E...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

fosil ::

Saj v bistvu sem mislil to (noži z mrežico), kot glavo jaz pojmujem cel gornji del.
Tako je!

šernk ::

pri prejšnjem brivniku sem rezila v 7ih letih zamenjal 1x, po nekje 4 letih, oče jih v 6ih letih ni nikoli. trenutno imam S9031 leto dni pa ni nobene potrebe po menjavi. je pa tako da ko zamenjaš rezila zamenjaš praktično vse s čimer pride koža v stik in za teh 60eur praktično dobiš potem nov brivnik.

dobiš pa tudi pri nas zadevo za 55eur ni treba iskat v tujini.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tilen ::

Jaz sem v bistvu še najbolj skeptičen nad tem, kako blizu do kože lahko obrije. Sedaj uporabljam Gillette Fusion Proglice in če S9031/12 bistveno slabše brije, bom zelo razočaran. Trenutno nimam namreč nobenih težav z obstoječo rutino. Bi zamenjal bolj kot ne iz firbca. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

b4d ::

Ima kdo izkusnje s Philips BT7210 striznikom? Mogoce kaksen drug predlog?
b4d.sablun.org
««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri električni brivnik??

Oddelek: Kaj kupiti
3115790 (8466) janezvalva
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697468 (44921) šernk
»

Kater brivnik oz. tip: Braun ali Philips?

Oddelek: Loža
189804 (4139) McMallar
»

Kakšen brivnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
4513534 (8064) smile-
»

Brivnik

Oddelek: Loža
4610481 (7080) matmel

Več podobnih tem