» »

Online Video Editing and Converting

Online Video Editing and Converting

Jst ::

Hey!

Jaz že nekaj časa poslušam cnet-ov Buzz Out Loud Podcast, ponavadi zvečer, ko grem na sprehod s psom. Anyway, nekaj časa nazaj, so pravili, da je Google (?) kupil podjetje, ki se ukvarja z Online Video Editing-om.

Linki do novic in govoric iz podcasta, so na strani, a ker je minilo že res kar nekaj časa, odkar sem zvedel za takšen servis, ne najdem več, v kateri oddaji so govorili - posledično ne najdem linka v shownotes.

Torej, ker nisem vešč dela z Videom, bi rad en RAW file iz miniDV kamere odrezal in konvertiral v online prijazni obliki.

Pozna mogoče kdo takšen servis? Ali pa Video Editing Program for Dummies?

Hvala za kakršenkoli hint, link, idejo,...

LP,
./m
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Tukaj je en članek, ki opiše pet takšnih servisov.

edit: pozabil link.

5 Free Online Video Editing Sites Reviewed (iz leta 2007, ja že staro)

/edit

Mogoče kdo uporablja kakšnega?

Priporočate kaj drugega?

V bistvu ni nujno, da je Online, lahko je desktop, vendar zastonj, sposoben obdelovati raw in potem konvertirati (v xvid ali kaj novejšega). Zastonj mislim free of charge, ne zastonj v narekovajih. Aja, FOR DUMMIES ONLY. Obvezno. Čeprav sem dokaj quick learner, rabim program samo za en video. Potem ga verjetno nikoli več ne bom uporabljal. Zato se ne bi rad učil o editiranju videa.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

5er--> ::

Windows movie maker, pa exportaj v raw... ali nekaj takega, da dobiš polno kvaliteto. Zatem pa lahko s kakšnim prekodirnikom stvar zmanjšaš.

Tear_DR0P ::

kaltura je online video editing reč - ampak pomisli kaj delaš, preden začneš raw video tlačit kam na net, stvar je vlka prek 200Mb na minuto

drugače se ti pa RAW splača urejati na računalniku, samo prej povej s katerim operacijskim sistemom delaš
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Jst ::

Prenosnik, ki ima firewire fura opensuse. Entertainment PC fura Sedmico

Rabim pa samo en cut in zadevo konvertirati v "internetu prijazen format."

Pri videu sem totalni noob, zato sem vprašal prvo za online servis, ker so ti ponavadi IdiotProof.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tear_DR0P ::

na open suse lahko daš Kino - zna potegnit prek firewire video v DV encoded video, po možnosti v mov container, ki ga lahko potem naprej editiraš. Kino zna osnovne reze naredit in potem izvozit v mpeg2, ogg ali h264 in niti ni tako zakomplicirano - pač klikaš po menijih

online video editing tooli pa so precej dobri, ampak kot pravim DV je velik in se ti po mojem ne splaca uploadat :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

stalker ::

Program od Pinnacle, sem pozabil ime ;(( idiotproof, zelo zelo nezahteven. sam sem ga uporabljal precej časa potem pa šel na sony vegas.

BigWhale ::

Jaz s kamere zajemam kar z dvgrab. Ni ravno uporabniku prijazno ampak ponavadi zajamem kar celo kaseto in potem sortiram kaj nucam in kaj ne.

Montiram pa potem v Kdenlive, ki ga nekateri zagovorniki cinelerre sicer ne marajo, jaz sem se ga pa kar navadil.

Drugace pa iz miniDV ne dobis RAW posnetka ampak dobis v DV formatu. RAW format je glomazen, cca 1GB na minuto za 640x480 video pri 25fps.

Aja, pa raw formata, ki je spakiran v AVI skupaj z nekompresiranim zvokom noben open source program ne zna pravilno prebrati in ga potem urejati. Nimam pojma zakaj. Jaz potem pretvorim v lossless h.264 in to urejam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Jst ::

Meni je nekaj čudno.

Namreč dvgrab poznam. Sem že celo miniDV kaseto potegnil in potem posnel na zunanji disk.

Ampak na Win obstaja en programček, ki je velik ene 100kb, (mogoče dvio.exe; nekaj podobnega - namen je pa samo to, da potegne, kar mu firewire dostavi) in ko sem potegnil z tem programom, je bila kvaliteta neprimerno boljša.

Oba packa datotek sta bila enako velika, zakaj je bila pa razlika v kvaliteti, pa pojma nimam. Ampak razlika ni bila vidna samo na kakšnem grafu, ampak tudi ko sem gledal oba posnetka na monitorju enega ob drugim, bi razliko opazil vsak idiot.

Uporabil sem nekaj takšnega: dvgrab --format raw avtoshow.raw
dvgrab pa takrat ni imel kakšnih posebnih opcij za kvaliteto.
V Win pa v tistem programčku nimaš opcij.

Meni se zdi, da sem RAW gledal v VLC, se ne spomnim več, ker je bilo to ene 4-5 let nazaj. Kako sem pa potem posnel na DVD, se pa tudi ne spomnim več.


edit: Na računalniku z w7 sem našel dvio.exe, velik 32KB. Mogoče sem uporabil tega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

BigWhale ::

No idea. dvgrab pograbi tisto kar je na kaseti in pljune ven v dv formatu. Jaz se nikoli nisem imel problemov.

Tale video je v posnet na miniDV, zajet z dvgrab, zmontiran v kdenlive in najprej renderiran v lossless h.264 v progressive formatu kar je navrglo 1.2GB za sedem minut videa in potem se enkrat recoded v H.264 in stisnjen na 120MB, da je bil primeren za YouTube upload.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Desty ::

En tak res mini program okoli 100kb je WinDV.

Jst ::

Tnx za vse nasvete. Odločil sem se, da za zajem uporabim dvio.exe (točno 32KB) na win, na prenosniku (kjer imam openSuse) bom pa uporabil Kino, ker rabim za res osnovne stvari.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316051 (10219) BorutK-73
»

Montaža filma, posnetega na DVD-videokameri

Oddelek: Zvok in slika
163105 (2746) wooted
»

AVI ALI MPG2 DILEMA??

Oddelek: Pomoč in nasveti
81117 (1025) baron21
»

Kater tip kamere kupiti?!

Oddelek: Kaj kupiti
483991 (3142) nodes
»

resolucija DV in miniDV

Oddelek: Zvok in slika
81301 (1161) CaqKa

Več podobnih tem