» »

Nov tv ... kateri model

Nov tv ... kateri model

limonca ::

Pozdravljeni!

Starsa se odlocata za nakup novega televizorja.
Odlocata se med dvema modeloma,

LG 32LF2510 TV LCD in LG 32LH2000 LCD, razlika je, da je en Full Hd drug pa HD ready...

Gledala ga bosta iz razdalje 3,2m, signal pa trenutno prihaja po navadni anteni, morda v prihodnosti kaj drugega.

Hvala za namige in pomoc!

St235 ::

glede na razdaljo s katere boš gleda ni niti teoretične možnosti da bi opazil razliko med Full HD in HD ready. Sam imam sicer 42"LF2510 in sem ga dobil za 529EUR in sem z njim zelo zadovoljen. Konkretno na tvojem primeru bi ti pa rekel da vzemi tistega, ki je cenejši ker na tako razdaljo na tako majhnem zaslonu ni razlike.

kmetek ::

3,2m najmanj 37/40 pod nujno....niti pod razno ne 32''.

mastah ::

zakaj pa ne? kak razlog? jaz jo gledam z 3.5m pa je cist ql, vse se vid

teoo ::

d00d, še par let nazaj so bili več ali manj vsi televizorji diagonale 80, zdaj pa je 32" nesprejemljivo?:)
defying gravity

kmetek ::

Jah, navadiš se :)

limonca ::

Kaj pa razlika v kontrastu slike, 50.000:1 ali 30.000:1 ...
Se ta razlika mocno pozna? Oziroma koliko?

Haha, ja marsikaj se da navadit, na dobro pa najhitreje ;)

St235 ::

Primerjat diagonale na katodniku in na widesreen televizije je mal smešno. Če hočeš dobit enako višino kot prej na 81CM moraš met najmanj 37" če ne kar 40"

mamomu ::

32" na 3.2 metra je malo. Sprašuješ se, zakaj večjega? Zakaj greš v kino?? ( upam da si že videl kino od znotraj ). Ker je tako veliiika slika!
Kupi 42-ko in ti ne bo žal.
FullHD ali HDReady? Če boš gledal z 2 metrov potem FHD, če pa z treh pa HDR!
mamomu j....!

zvonek ::

Jest bom tud kupu....
Dolgo sem izbiral in se sedaj nagibam za full LED.
Malo še razmišljam ali je Sharp LC40LE700E to kar rabim!?
Natrgu je vsega preveč pa človek res ne ve kaj kupiti.

BALAST ::

Tudi meni ni jasno zakaj SHARP in HYUNDAI nista tako močno zastopana na Slovenskem trgu?
Čeprav po forumih dosegata popolno podporo tako z strani uporabnikov, kot proizvajalcev.

Sam bi se, glede po izkušnjah v trgovinah, odločil za LG ali Philips LCD.
Seveda vsaka dodatna stvar stane, ampak če imaš integriran predvajalnik za FullHD vsebine in internetni priključek, ter Ambilight ti kot tak TELEVIZOR nadomesti tako računalnik, razne HD predvajalnike, ter za ambientno osvetljavo kar celotno barvno kuliso.

destiny ::

zvonek, na tvojem mestu bi pogledal še za novim LG 42LE8500. Prav tako local dimming full led tv letošnji model. Sicer kar sem gledal še ni dobavljiv, se pa pričakuje da bo v roku 14 dni (glede na večino spletnih štacun). Včeraj je bil na ceniku media planeta za cca 1300EUR, danes pa ga ni več. Ga pa dobiš za tako ceno v sosednji Avstriji...

mastah ::

mamomu je izjavil:

32" na 3.2 metra je malo. Sprašuješ se, zakaj večjega? Zakaj greš v kino?? ( upam da si že videl kino od znotraj ). Ker je tako veliiika slika!
Kupi 42-ko in ti ne bo žal.
FullHD ali HDReady? Če boš gledal z 2 metrov potem FHD, če pa z treh pa HDR!

ce je to tvoj razlog zakaj vecjega pol pa najbols da si kupi 60" ali vec. pa ce bo tv za starse mislim da nebota glih gledala fhd nit hdr, ampak navadno tv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

mamomu ::

Aja, ti maš mali tv - normalno da ga moraš zagovarjat!
Glej, 42-ke so gratale že res poceni. Res nevem, zakaj si ga novi kupci nebi privoščili če imajo plac za njega!
mamomu j....!

Lonsarg ::

To sploh ni debate, kupi se največje do koder je še normalna cena, ker po določeni velikosti začnejo cene iti eksponentno gor. najugodnejše EUR/velikost zaslona je pri 42" brez veze kaj manšega, 47" imajo pa malo slabše razmerje, a še vedno kul, kar je višje pa gre hitro cena gor:)

_marc_ ::

Rad bi slišal vaše mnenje za Samsung UE-46C6500 ali UE-46C6000.

mastah ::

seveda da so bols vecji, ampak k pa en tak komentar napise da z 3.2 metra niti pod razno ne 32", svasta... moj point je da se cist lepo gleda tud 32", seveda 42 pa 47 pa se tok bols

Lonsarg ::

Jest čisto lepo vidm iz 1m na 19" monitor, ampak ko/če bo denar dal, si bom 42" omislil za 1m. Glede na razliko v ceni med 32" in 42", je res malo bedasto manj kupovat za TV, tudi če ni prostora. Mi bomo lepo omaro na novo naredili, da bo šel TV večji noter, ne bo se TV prilagajal omeari :)

@marc a maš ti mal preveč denarja? :) Jaz bi na tvojem mestu raje 2 TV-ja kupil, pa enega mel namesto monitorja, kot pa enega tok drazga.

Sicer pa med tema dvema, ki si podal je razlika 100Hz namesto 120Hz, kaj drugega pa ne vidim, ker pač kakovost slike se ne da iz specifikacij razbrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

cimra ::

zdravo.
s fantom zbirava tv. zanima me kaj menite o:

http://www.mimovrste.com/artikel/135013...

in

http://www.mimovrste.com/artikel/135015...

nekdo nama je rekel, da pri LG-ju dobiva največ za sprejemljivo ceno, zato sva na LG-ju.
kakršnakoli pomoč in nasveti so zelo dobrodošli :).
hvala,
lp

mamomu ::

LH5000! Ima 200mhz!
mamomu j....!

libreus ::

ja in 200mhz se res pozna!!
zanima me samo razlika med 100mhz in 200mhz, ali kdo ve?

LuGi ::

libreus ::

hvala!..
kaj pa plazme, ki imajo tudi po 300hz ali 400hz?

tigran ::

Poglejta si tukaj:
5000
4000

Na splošno je meni ta stran najboljša, kadar te zanimajo recenzije tehničnih izdelkov. Pokriva
kakšnih 95 % stvari, seveda pa ne nekih hudo zastarelih škatel ipd.
Na tej strani imaš linke do piscev recenzij, kot so npr. AnandTech,
Tomshardware, SilentPcReview... Priporočam!

play ::

Živjo,

Da ne bom odpiral nove teme bom pisal kar tukaj in sicer, kupujem nov tv 32"(nič več, nič manj!) pa me zanimajo vaši predlogi, če lahko malo nalepite linke in podate svoja mnenja. Cena naj bo nekje do 500EUR. Hvala za pomoč...

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: play ()

lav1 ::

Tudi sam kupujem 32" televizor. Ker je budget močno omejen, sem nekako pristal na teh dveh modelih:

http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

Kaj menite?
Za pomoč se Vam že vnaprej lepo zahvaljujem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lav1 ()

TOP ::

Ja zatele denar je vseen kaj vzameš neke razlike ni,morda LG ma 2 leti garancije Philips pa 1 leto vsaj mislim tako.

destiny ::

play, v tem rangu je pomoje samsung best buy: le32C530, vsaj lanski model B550 so precej hvalil...

kmetek ::

SAMSUNG LE32C530 vzemi, v Comshopu cca 480EUR.

Double_J ::

http://www.mimovrste.com/artikel/135017...

Ali se tole trenutno še vedno najbolj splača, glede na ceno? Tv je za v mojo sobo, kjer bi neka ogromna stvar delovala moteče.
Dve šivanki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333115 (29923) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334128 (29726) popster
»

32" LCD TV

Oddelek: Kaj kupiti
194367 (3570) kmetek
»

Kateri LCD LED TV?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10069417 (55549) seljo
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922293 (20198) Yoni

Več podobnih tem