» »

winXP sp1 - problem

winXP sp1 - problem

cekr ::

Da ne bom težil na MS-podpori, me najprej zanima, če se je komu pri inštalaciji SP1 pojavil napis: "Service Pack1 Setup Error - Service Pack1 Setup cencled"

Naj povem, da se mi je to pojavilo na dveh računalnikih.
Na obeh pa sta originalna WINXP home.

andper ::

Po vsej verjetnosti si kdaj v preteklosti uporabil programček 'XP-AntiSpy'. Le-ta med drugim odregistrira(?) dve *.dll datoteki, kar pa povzroči napako pri XP SP1, ki si jo omenil.

Problem lahko rešiš s ponovno uporabo programčka 'XP-AntiSpy', s katerim lahko omenjeni datoteki povrneš v prvotno stanje ali pa ročno vpšišeš naslednja ukaza v 'start -> run...' (s tem datoteki pač ponovno registriraš):

regsvr32 regwizc.dll

regsvr32 licdll.dll

LP :)

billy ::

Pa se sploh splača instalirat ta patch? Je kaj revolucionarnih zadev notri, ki uoravicijo 8 urno DLjanje? :)

cekr ::

Hvala za odgovor!

Sem že prej posumil, da je napaka v tem.

Paramedic ::

billy: skoraj, da si upam reči NE. Ampak ti vseeno priporočam to 8-urno DL-janje (oz. <10min pr enih ;)). Al pa če ti kdo drug dl-ja in integrira skupaj z XP in posname na CD...
End transmission.

andrej ::

ze zaradi security popravkov je priporocljivo namestit SP1.

SLOWWWeb.net ::

Paramedic: kako si ga DL cca. 8 ur. Jaz sem ga imel dol v cca. 53 minutah.

SP1 je zelo priporočljiv če imaš originalne WIN, saj je sedaj še več vohljačov noter, kot prej in so skrbno skriti. sedaj samo pazite naslednje tedne, kako se bodo začeli pojavljati razne novice, da se kaj pošilja Microsoftu. Sicer nič novega, ampak udari pa še vedno vsakič.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Paramedic ::

Sloweb: sej to je billy napisal 8-urno. Men ga je potegnlo v ene 10 min.
End transmission.

SLOWWWeb.net ::

Paramedic: oprosti, moja napaka :)) . Se kasam :'( .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

andrej ::

SLOWWWeb.net: o kaksnih vohljacis govoris?

billy ::

No, meni je bolj vseeno za te varnostne popravke, če bi imel kdaj kak server bi itak imel linux FW spredaj. Bolj se mi gre za hitro in stabilno delovanje. Da se popravim 15urno DLjanje :O

servo ::

Ali so še komu po instalaciji sp1 izginile identitete v Outlook Expressu??;((

Drugače pa imam občutek, da mi winsi po namestitvi SP1 delajo veliko hitreje (fenomenalna odzivnost!!!)

Paramedic ::

Poglejte vprašanje v xpsp1106 temi. Sm ugotovil, da System File Checker hoče vse datoteke, ki jih je SP1 zamenju obnovit iz XP cd-ja (če ga poženem). Kako to?
End transmission.

Matty ::

Se eno sveze vprasanje z SP1.

SP1 je sedaj instaliran na racunalniku malo manj kot en teden. Dela vse OK (in nekatere stvari hitreje), me je pa zacelo motiti naslednje.

Na internetu sem preko kabla, kar naceloma pomeni 24ur. Prizgan imam ponavadi zraven ICQ, messengerja ter redko IRC. Po dolocenem casu idlanja, npr. po 60 minutah, se odlogira od messengerja, isto od ICQja (oz. disconnecta), pri IRCu pa pokaze sporocilo "software caused internal error", in se slednji se enkrat zazene...

Pri idlanju je misljeno tudi "neuporabljanje" tega programa... To se zgodi tudi, ce npr. 1 uro surfam po netu, potem pa zelim poslati sporocilo npr. na icq

Pred SP1 je vse delalo OK, po instalaciji nisem nic saril ali spreminjal. V Internet options je se vedno vse isto, kar pomeni, kar pomeni da do neta dostop preko LAN, auto detect settings...

p.s.: edonkey, ftp delajo brez problemov tudi vec ur...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

SLOWWWeb.net ::

andrej: oprost za malo pozen odgovor, ampak ravno sem prebiral en calenk, pa sem se spomnil nate, zato ti ponujam v pogled naslednji članek .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

andrej ::

Paramedic: probam kaj na tem izvedet - zaenkrat se nic.

slowwweb: to je samo paranoja kitajcev. taki clanki samo napihujejo anti-MS vzdusje. se vedno pa niso dokazali da MS res kaj vohuni...

AngelOfDeath ::

Kje bi najdel VSE spremembe kij jih sp1 nardi ker pri ms nisem nič našel ;((

Dusko ::

Najdeš lahko samo vse popravke ki jih vključuje WinXPSP1.
In to je pomojem vse kaj se da najt.NEvem če bi kje pisalo da so spremenili ta pa ta file.

andrej ::

nikjer ne pise tocno katere datoteke so spremenili, lahko pa to sam vidis, tak da jih primerjas.

drugace pa bo kmalu zunaj dokumnet (white paper), ki bo opisoval se ostale spremembe in ne samo popravke bugov. V SP1 ne samo da so popravli buge, ampak so naredili tudi okrog 200 arhitekturnih sprememb od zamenave DES-a za AES pri enkripciji, enkripciji privatnih kljucev v pomnilnilku, text only branje mailov (izklopljen HTML) v OE,itd. Tega je okrog za 60 strani.

Zal nimam tocnega datuma, kaj bo dokument javno dostopen, vsekakor pa je zanimivo branje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z odpiranjem strani v IE

Oddelek: Omrežja in internet
251922 (1737) bbf
»

windows media player 10 mi ne dela !?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81482 (1430) bunnyrabit
»

Microsoftov Anti-Spyware

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
243822 (1670) CaqKa
»

Access 97, 2000, 2002...in različni OS

Oddelek: Programiranje
61432 (1338) mp218
»

System : Brez katerih programov si ga ne morete zamisliti !

Oddelek: Programska oprema
272790 (2210) tigrr

Več podobnih tem