» »

Igra na istem računalnike ne deluje tako kot je včasih?

Igra na istem računalnike ne deluje tako kot je včasih?

andrejkor ::

No ob nakupu prenosnika(pred 1 mesecem) mi je igra NFS shift delala brez problema pri enakih nastavitvah kot jih imam sedaj. Pred kratkim pa mi je igra začela štekat in to ni edina igra, ki mi je začela štekat. Prej je pa vse delalo normalno in gladko.

A je možno da mi kakšen program "žre" grafično ali kaj?

Zaprte imam vse programčke ki so vidni, in vsa okna. Na novo sem nasnel gonilnike ampak problem ostaja :/

bluefish ::

Preveri temperature.

andrejkor ::

Procesor je ok, sem ga spremljal preko everesta... Temp. grafične pa ne morem preveriti, oz mi je ne kaže-očitno nima senzorja za temp:/

st0jko ::

Probaj z GPU-z.
keks?

pingo76 ::

Reinštaliral os? Morda je zapacan z 10+ rezidentnimi programi...

andrejkor ::

To je kakšen program? In čemu je namenjen?

Glede OS, nisem na novo nasnel, ker so windowsi gor dober mesec in pa naloženi res osnovni programi in tri igre:/ nevem kaj bi lahk bil vzrok?

Zgodovina sprememb…

alexmarsic ::

Preveri če maš kakšen virus na računalniku ker lahko tudi virus zelo upočasni igre.
Mislim težko da bi ... Drugače pa lahko tudi probaš da zalaufaš igro pa pejdi ven iz nje da ti laufa v ozadju pa poglej v task manager kaj ti največ porablja oz če še kaj porablja razen igre

Lonsarg ::

program meri temperaturo, pa tudi navijat se da.
Sicer pa nisem še doživel, da bi zaradi pregrevanja karkoli v računalniku začelo počasneje delati, kvečjemu resetira se stvar. Tak da bo kr lepo softwerska napaka tole. Vtipkaj msconfig v run/start pa zbriši vse kar ne rabiš, da se ne bo samodejno zaganjalo.

mtosev ::

da se proc downclocka ce se pregrava je cisto normalna stvar.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lonsarg ::

Za noben procesor ne vem, da bi imel tehnologijo implementirano, ki bi tako delovala. Za vse meni znane procesorje se pri visoki temperaturi procesor lepo izklopi, če veš za kater procesor, ki je izjema in se downclocka pa prilimaj link.

@andrejkor
Poleg virusa in msconfig sranja je še možen vzrok fragmentacija diska, pri XP se pojavi tako ali tako. Pri Vista/win7 pa se pojavi, če je disk preveč poln in se ne defragmentira dobro. Ampak noben od teh treh možnih vzrokov ne verjamem, da bi kaj konkretno lahko znižal FPS v igrah, mogoče loading time, al pa počasnost v namizju.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

andrejkor ::

Glede virusa....jih naj ne bi bilo na računalniku, imam nod32 redno posodobljenga... glede pregrevanja procesora, vam pravim da sem ga spremljal in ni še nikoli prišel čez 50°C - tudi v igri!

Glede fragmantacije diska...tud to nebi smelo biti, ker sta oba diska prazna...od 30gb je frej več kot 6gb, od 220gb je pa frej 200giga...tako da tudi to ne bi smelo biti...

Nevem več kaj nej probam...

andrejkor ::

No zdej sem še vse izklopil v msconfig, razen noda in catalys control center(a tale program more bit užgan da grafična deluje pravilno, ali lahko tudi to ugasnem)

drugače sem izklopil vse programe in potem še vse services... in isto, v igri šteka kot prej :/ Nevem več kaj nej probam?

alexmarsic ::

Ker windows uporabljaš?

A je tisti sistem ki si ga dobu zraven računalnika?
Ker ponavadi tisti sistemi so res napacani usega ki ni potrebnega in tudi ko odstraniš nesnage ostane sistem nekako počasen usaj po mojih izkušnjah. No sej ni nujno jaz vem za mojega della in Toshibo pa Asusa ki jih mam da je na začetku nekako se odzival kasneje pa nikamor šel. Ampak mogoče je samo moj filling. Pomojem bi ti priporočal en Backup tega sistema naložiš sistem na novo aja pa Gonilnike posodob mogoče bo kej boljše

andrejkor ::

Nasnel sm windows 7 64bit, ki niso zraven. Ampak so pač čisti windowsi brez kakršnegakoli programja. Glede gonilnikov, so nasneti najnovejši in za grafično in za vse ostale komponente.

andrejkor ::

No uglavnem sm zdej z heavy loadom sprobal procesor... in po 1h in 20min se je segrel na 75°C ampak na več ne pride, tako da tudi to nebi smelo biti... Ker kolikor vem 75 stopinj še ni kriza za procesor? ali pač?

andrejkor ::

andrejkor je izjavil:

No uglavnem sm zdej z heavy loadom sprobal procesor... in po 1h in 20min se je segrel na 75°C ampak na več ne pride, tako da tudi to nebi smelo biti... Ker kolikor vem 75 stopinj še ni kriza za procesor? ali pač?



Naj še nekdo nekaj predlaga no :/

jan01 ::

@andrejkor
Poskeniraj s malwarebytes antimalware + drweb cureit + avptool

andrejkor ::

@Jan01 najlepša ti hvala, eden izmed teh programčkov je očitno pomagal, igre delajo tako kot morajo nazaj! malwarebytes antimalware je najdu 2 stvari, drugi pa nič! in zdaj dela ko šus :D

jan01 ::

Zamenjaj antivirus. Od free odlična avira in avast. Dober dodatek je vedno malwarebytes antimalware in pa threatfire...

andrejkor ::

čudi me da nod32 ni zaznal tega... Ker me še nikol ni razočaral...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nestabilni windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
131223 (854) offsummer
»

Virus - kako resiti sistem?

Oddelek: Programska oprema
111487 (1278) Looooooka
»

Virus na usb kluču

Oddelek: Pomoč in nasveti
71374 (1304) Blinder
»

XP zahteva admin geslo za USB ključke

Oddelek: Operacijski sistemi
191977 (1538) MrStein
»

Programi se kar naenkrat več ne zaženejo ob zagonu sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
71129 (1008) fulgur

Več podobnih tem