» »

Killer masina

Killer masina

Avenger ::

V sluzbi rabmo nov racunalnik zame. Denar torej ne predstavlja pretirano velike ovire, torej, v mislih imam(o) dual PIII 800, 256 MB rama, ali single PIII 800 s 512 MB rama, IBM deskstar 75GXP 30 GB, meja kesa je nekako 500kSIT, ceprav raj manj. Racunalo bo namenjeno predvsem ustvarjanju - renderiranju v 3D studiu max. Kaj mi svetujete?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

TESKAn ::

Hm, rečmo:
2xP3 800
256 - 384 mega RAM
Disk 30 giga
Monitor 19" - 22"
MATROX grafično - kašn G400
Pa ne pozabi na eno orenk mš pa tipkovnico.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

miranpozar ::

Ce je le mozno vzami eno plato z RAID kontrolerjem in se en isti disk in ustvari RAID polje! Bos videl, kaj je hitrost!
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Avenger ::

Hm, ja, samo mislim da MAX ne potrebuje glomazno velikega pretoka podatkov pri disku, tko da ne vem ce je RAID res potreben. Zanima me pa se neki druzga, nameravam namrec uporabljat Win NTje, kako je s kompatibilnostjo programov, ki normalno delujejo v Win98? So Win 2000 bolj stabilni?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

luni ::

Ce mislis zadevo uporabljat za 3D renderiranje potem prosim poglej za kaksnim TBirdom. Ce lahko pocakas do konca leta, bos veliko bolj profitiral z kaksno DDR plato, 1.2GHz TBirdom in 512MB DDR SDRAMa, pa se ceneje te bo prislo kot dual p3 800.
Artificial Intelligentia

PaJo ::

Luni mam prav, kod OS pa ti priporocam w2k, ker je njegova stabilnost zelo solidan, saj recimo pri meni doma ze laufa skoraj leto dni, stem da sem vmes vmenjal ze skoraj vse komponente(od plate, proca, rama...). Tako da kod sistem absolutno w2k:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

:D:D:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se postavi samo če izklopim IDE2?!

Oddelek: Strojna oprema
6880 (787) Jan987
»

Pentium III 800Mhz

Oddelek: Strojna oprema
16881 (767) Jeebs
»

dual p3

Oddelek: Kaj kupiti
131105 (896) Trubadur
»

3D Mark 2001

Oddelek: Novice / Grafične kartice
211788 (1137) AndrejX
»

3DMark 2000

Oddelek: Navijanje
251265 (981) kralj Matjaž

Več podobnih tem