» »

Ob vklopu po zaustavitvi sistema ne zazna diska

Ob vklopu po zaustavitvi sistema ne zazna diska

DixieFlatline ::

Lep pozdrav!

Imam Asusovo plato p5b in disk na SATA vodilu. Zadnje čase imam problem , da mi ob vklopu po shutdownu ne zazna diska. Če prestavim kabel v enega izmed ostalih treh SATA priključkov na plati se potem računalnik normalno vklopi. Če potem večkrat resetiram računalnik je vedno vse v redu. Isto kot pretikanje kabla pomaga tudi (ne vem zakaj) izklop napajalnika in vklop.
Poskusil sem že z delovanjem diska na IDE in AHCI način ter nastavitvijo biosa na default nastavitve. Poleg tega je bios najnovejši za to plato.

Imam WIN7, disk mi med uporabo ne dela nobenih težav, prav tako windowsi ne javijo ničesar (testiral tudi s chkdsk).

Sem že veliko preguglav, ampak iste težave nima nihče. Nekateri z asus platami imajo težavo s shutdown v win7, ko jim vseh naprav ne ugasne, pri meni pa se ustavijo vsi ventilatorji.

Včasih pa računalnika ne morem prižgati s tipko spredaj in pomaga ista finta z ugašanjem napajalnika s tipko zadaj.

Ostal sem brez idej zato prosim za nasvet.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

amigo_no1 ::

Slabi kontakti na matični (od gumba predaj do matične pl.) oz. masa "nekje" bi lahko bilo.

Kako ugašaš pc ? Komplet shutdown, standby, hibernacija ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

DixieFlatline ::

Računalnik ugašam vedno s kompletnim shutdownom. Za kontakte pa skoraj ne verjamem, bom pa pogledov, saj je kišta vedno na mestu in tud veliko nisem šaril po njej.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Zgodovina sprememb…

DixieFlatline ::

Sm preveru kontatke in vse štima.
Zdej sm dal še enkrat gor windowse 7 z vklopljenim ACPI 2.0 v biosu in imam še vedno isti probleme. Zdi se mi, da shutdown ne ugasne diska ker se ga čisto narahlo sliši.
Sedaj sploh ni več mogoče prižgati računalnika brez ugašanja napajalnika.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

amigo_no1 ::

Ob vklopu po shutdownu ne zazna diska niti v biosu ? Napišeš kakšen error ?
Preveri ob vklopu ali se disk dejansko prižge (drži prst na disku in boš začutil ali narahlo zavibrira ko se disk zaštarta) ?
Imaš mogoče kak drug napajalnik pri roki da bi testiral če je na drugem enako ?
Kaj se zgodi če daš pc v standy ? Potem najde disk ?

DixieFlatline ::

Kadar diska ne zazna ga ni tudi v biosu napisanega in se ne zavrti (napiše mi da ni boot medija). Če dam pc v standby ali sleep ga tudi ne morem vklopiti, razen če ugasnem in prižgem napajalnik.
Sem probal shutdown iz live linux knoppixa pa sem na istem.
Napajalca drugega nimam.
Je možna napaka v krmilniku diska in da ga ne ustavi pravilno?
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Garibaldi ::

Ena možnost je ravno ta. Če se je problem pojavil naknadno je nabrž kej v okvari. Sposodi si drug sata disk in se prepričaj ali je res plata. Tudi napajlnik bi bilo fajn preverit.

DixieFlatline ::

Sem pozabu povedati da se mi je pred časom zgodilo, da so ob vstavitvi usb ključa prenehale delati vse naprave na usbju. Je lahko to povezano z napajalnikom?
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

MTm2H37rqt7B ::

Ok, zadeva je znan problem, vsaj za to, da disk ni viden iz sleepa. Je tvoj disk vecji od 1TB ?

Pri vecjih diskih, pri nekaterih proizvajalcih traja malo dlje da se disk nazaj zavrti. Ker pa traja dlje, OS enostavno zadevo timeout-a in diska 'ne zazna'. Obstaja hotfix.
hotfix

V Biosu imas tudi moznost hdd time delaya, povecaj vrednost?

Zgodovina sprememb…

DixieFlatline ::

Disk je 250GB, delay mam pa na 35s. Kadar zadeva deluje ga zazna v trenutku.
Bom probal še resetirat cmos(baterija), nekaterim je pri podobnih zadevah pomagalo.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

DixieFlatline ::

Resetirov cmos z baterijo in nc novga.
Sem pa ugotovu, da racunalnik vcasih lahko prizgem brez ugasanja psuja, ce pocakam par minut!?
Gre lahko za kak kondi, ceprav noben ne zgleda napihnen?
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

DixieFlatline ::

Najdu težavo. Tako kot ste mi svetoval je šlo za zlit kondenzator v napajalniku.
Tnx vsem.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB porti ne delujejo

Oddelek: Strojna oprema
10964 (759) TehDucky
»

Računalnik se ponovno zažene namesto ugasne

Oddelek: Strojna oprema
406812 (3625) solatko
»

Računalnik se noče ugasnit...

Oddelek: Operacijski sistemi
402504 (2051) AnotherMe
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110696 (9287) inbox
»

Ko nalagam windowse se mi racunalnik umes ugasne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6946 (863) Gwanaroth

Več podobnih tem