» »

Red Hat imun na gospodarsko krizo

Red Hat imun na gospodarsko krizo

vir: CNet
CNet - Recesija, ki je v preteklih letih povzročila velika odpuščanja in izgube, tudi pri največjih podjetjih, ni prizadela Red Hata, ponudnika ene izmed najbolj razširjenih distribucij Linuxa v strežniških vodah. Včeraj so namreč predstavili rezultate zadnjega četrtletja iz fiskalnega leta 2010, ki so bili ponovno odlični.

Prihodki so znašali 195,9 milijona dolarjev, kar je 18% več, kot v enakem obdobju leto poprej. Podobna je zgodba tudi s prihodki od naročnin za tehnično podporo, ki so s 169,2 milijona dolarjev za 21% višji, kot leto poprej. Sklenili so kar 18 novih pogodb, vrednih prek milijona dolarjev ter 3 pogodbe, težke prek 5 milijonov dolarjev. Od preteklih pogodb, ki so prišle blizu datuma izteka, od petindvajsetih niso obnovili le ene (niso razkrili imena stranke, a so zato z drugo divizijo istega podjetja podpisali pogodbo, vredno prek milijona dolarjev). V povprečju so pri preostalih štiriindvajsetih pogodbah, ki so jih obnovili, ceno dvignili za 30%.

V celem fiskalnem letu 2010 so tako zaslužili 748,2 milijona dolarjev, 15 odstotkov več, kot v fiskalnem letu 2009. Pri Red Hatu so sicer opazili upad prihodkov iz naslova servisiranja in poučevanja, a je to lahko dobra novica za odprtokodni svet. Skrbniki sistemov lahko namreč postajajo vedno bolj domači z Linuxom.

Naj ne bi bil Linux brezplačen?!?

16 komentarjev

ingo ::

''Naj ne bi bil Linux brezplačen?!?''

To še ne pomeni, da tisti, ki nudijo tehnično pomoč in izobraževanje, delajo zastonj.

Zero0ne ::

Naj ne bi bil Linux brezplačen?!?


Ne. Prost != Brezplačen. Preberi si GPL in definicijo proste programske opreme. Nikjer ne piše, da mora biti karkoli brezplačno. Sicer pa je sama prosta programska oprema tudi v tem primeru brezplačna, Red Had služi zgolj z podporo in ostalimi storitvami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

Steinkauz ::

Sarkazm detektorji vam failajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

HairyFotr ::

Uspeh bi se verjetno dalo razložiti delno tudi s tem, da so sedaj firme podrobneje pogledale, kje lahko kaj prihranijo in so se odločile za linux.

Čestitke za lepe rezultate!

Jst ::

Meni se je že od začetka finančne krize "poznalo na vodi," da je lahko ta kriza dobra stvar za Odprtokoden svet. Tega sicer ne moraš definitivno dokazati, a zadeva je nekako logična.

Podjetja so morala ponovno razmisliti o svoji strategiji in kako preživeti. Čas "metanja denarja skozi okno" je namreč minil.

Pogodbe z MS in drugimi podjetji tudi niso bile napisane za desetletje. In ob izteku pogodb niso odgovorni lastniki/managerji brezskrbno le-te podaljšali, ampak so morali narediti analizo trenutne ponudbe za njihove potrebe.

Tu namreč vidim velikansko prednost Open produktov. Zato me ta novica ni presenetila, ampak sem se opogumil in napisal moje mnenje. Sicer sem pro - Open Source, ampak vseeno si nisem upal napisati tako drznih napovedi. Lock-In MS svet je namreč globok in to podraži migracijo.

Ampak očitno je ponudba Red Hat-a dovolj dobra, tako iz stališča uporabljenega software-a, kot finančne plati.

Pričakujem še več takšnih novic...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Teserakt ::

Mogoče kdo ve kako gre podjetju Canonical, ki ponuja podporo Ubuntu OS?

poweroff ::

Tle bi bilo fanj videt primerjavo kako gre Microsoftu. Po moje sploh ne tako slabo. 8-)
sudo poweroff

Bistri007 ::

Saj v slabših gospodarskih časih diskontne trgovine povečajo število strank. Isto je z Red Hat, ki je cenejši od Oracle/Sun in IBM.

Novell je šele pred kratkim začel prodajati svoj Linux z operativnim dobičkom.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

ABX ::

poweroff je izjavil:

Tle bi bilo fanj videt primerjavo kako gre Microsoftu. Po moje sploh ne tako slabo. 8-)


Edini potencialni konkurent mu je Google.

Kar se tiče Desktop OS.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Bistri007 ::

poweroff je izjavil:

Tle bi bilo fanj videt primerjavo kako gre Microsoftu. Po moje sploh ne tako slabo. 8-)

Klik: http://www.microsoft.com/msft/reports/a...

Leta 2009 je MSFT imel $58,437 prodaje, $20,363 operativnega dobička in $14,569 neto dobička.

Red Hatove številke ( http://investors.redhat.com/releasedeta... ) za prejšnje leto, tj. $748 prodaje, $100 operativnega dobička in $87 neto dobička (GAAP številke) so drobiž v primerjavi z MSFT. MSFT je imel tudi višjo maržo
:D
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

ozbolt ::

PrimozR ::

Steinkauz je izjavil:

Sarkazm detektorji vam failajo

Obviously :D

ABX je izjavil:

poweroff je izjavil:

Tle bi bilo fanj videt primerjavo kako gre Microsoftu. Po moje sploh ne tako slabo. 8-)


Edini potencialni konkurent mu je Google.

Kar se tiče Desktop OS.

FIrmi, ki ima prek 90% market share-a na desktopu torej konkurira firma, ki desktop OSa sploh nima? To je nekako enako kot bi rekel, da Microsoftu konkuriram jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

damjanster ::

Bistri007 je izjavil:

Saj v slabših gospodarskih časih diskontne trgovine povečajo število strank. Isto je z Red Hat, ki je cenejši od Oracle/Sun in IBM.

Novell je šele pred kratkim začel prodajati svoj Linux z operativnim dobičkom.


Oracle Enterprise Linux je cenejši od RedHat-a (je pa praktično ista koda). Poleg tega je tudi prosto dostopen. RHEL-a namreč ne moreš kar tako dobiti - če pa že, pa ne vsebuje Clustering-a. Glede na cenovno politiko Oracla, bi rekel da ima morda namen v bodoče kupit RH.

Novell pa je po mojem mnenju malce zamudil s prehodom na linux. Morda mu kdaj vselej uspe kak večji prodor.

Povišan dobiček RedHat-a me ne preseneča. Linux zelo napreduje in če veš kaj potrebuješ in manj kaj je "fancy", lahko večino poslovnih potreb po IT zadostiš z odprtokodnimi rešitvami.

Zgodovina sprememb…

Bistri007 ::

Damjanster, Oracle že ima svoj OS - Solaris in OpenSolaris. Ima tudi svoj RHEL klon, katerega glavna prednost je kompatibilnost.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Looooooka ::

Marketing marketing...vsaj ena firma, ki ji je jasno da brez marketinga ni nicesar.

r0ker ::

Looooooka je izjavil:

Marketing marketing...vsaj ena firma, ki ji je jasno da brez marketinga ni nicesar.

DOBER marketing


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft rekordno, a Bing še vedno prideluje izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
106623 (5957) cleanac
»

EA prevzel PopCap Games

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
124700 (3816) RejZoR
»

AMD po dolgih letih z dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
253845 (3087) Mitja358
»

Nvidia še vedno v rdečih številkah

Oddelek: Novice / Rezultati
123411 (2430) BoLhCa
»

EA z milijardno izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
193849 (3053) simnov

Več podobnih tem