» »

Opera Mini za iPhone oddana v obravnavo

1
2
»

PINki ::

z jailbrakom se da... vendar ni to to

Jst ::

Opera Mobile 10 uporabljam na symbian telefonu.

Če vklopim Turbo funkcijo se mi strani neprimerno počasneje nalagajo ali pa sploh ne. Pa ni važno, ali preko mobilnega omrežja GSM/UMTS ali pa wifi.

Če je pa Turbo izklopljen, se mi pa vse strani naložijo, hitrost odvisna pa od povezave, ki jo uporabljam.

Recimo formula.avrtomanija se mi iz Turbo naloži na pol, potem za obstane, dočim z GSM traja kakšnih 10-15sek, UMTS pa 5-10sek. Wifi enako 5-10sek.

Kaj so Operini strežniki tako obremenjeni, da funkcija zgubi pomen?

Zanimivo: V Opera Desktop 10.51 za Windowse, se mi enako dogaja, da Turbo pomeni "Slow My Connection to unbarrable speed."

To se mi dogaja že nekaj časa, pa sem si rekel, da je verjetno velik naval, in da bom kakšen teden počakal. Spremembe ni.

Any ideas why?



edit: V to temo sem postal, ker mi je Iskanje Slo-techa vrnilo kot prvi zadetek to temo in sklepam, da je nazadnje aktivna tema o Operi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Bor H ::

Opera mobile ima švoh implementacijo, samo na slike učinkuje medtem ko na operi mini zadeve letijo. Preverjeno.

Je pa turbo mišljen za počasne povezave, če imaš že v osnovi 2+mbit ti turbo lih ne bo koristu.

Jst ::

Mini tudi jaz uporabljam, zadeva je zakon.

Zato me cudi, da Turbo ubije nalaganje strani tako na Operi Mobile 10, kot na Opera Windows 10.51.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

>če imaš že v osnovi 2+mbit ti turbo lih ne bo koristu.

Cudno mi je, da Operini strezniki razne internetne strani za Opero Mini komot handlajo in zadeva leti. Mini tudi nima opcijske turbo funkcije, le zakaj bi jo imela, ce je ves point Mini, da skompresira stran, da se potem prenese manj podatkov, kar je ultra hitro.

Opera Mobile, pa z vkopom Turbo funkcije pocne podobno, kot Mini. GSM (ne UMTS) z GPRS, ki je (po wikipediji) 7.2/3.6 kB/s, ne bi ravno rekel hitra povezava. In brez Turbo se stran normalno nalozi.

V kolikor vklopim Turbo, se mi v vecini primerov stran nalozi samo na pol in potem obstane.

Enako, ce vklopim Turbo v Desktop verziji.

Evo, sedaj sem za foro na Operi Desktop 10.51 zbrisal cache in vtipkal news.google.com. Zadeva se mi nalozi v sekundi. In the blink of the eye. Res, sekunda.

Potem sem spet zbrisal cache, vklopil turbo. news.google se mi po 15 sekundnem nalaganju ustavi. Po eni minuti je se vedno ostalo je na: Elements: 25/28. Stran je sicer berljiva, a ocitno ni vseh elementov. Pise pa Opera Turbo is Enabled (compression: 3x, 1MB saved).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

JayKay ::

Oxford ::

Sem že potegnil dol in imam jezik naštiman na arabščino. WTF???!!!

Upam, da bom našel, kje se prestavni na čitljivo pisavo.

Mavrik ::

Opera Mini iPhone



Vmesnik presenetljivo šteka in v primerjavi z vgrajenim Safarijem pobere veliko (pre)več prostora, obenem ma nekaj večjih nerodnosti (recimo double-tap dela za približevanje, ne pa zoom-out, pri pregledovanju strani se ne "lepi" na rob okvirjev kar naredi branje forumov/daljših tekstov tečno), prav tako renderira strani precej slabše in ima pri približevanju samo "čist približan" in "tekst so samo kocke" način.

Je pa nalaganje strani rahlo hitrejše.

V splošnem v primerjavi z vgrajenim Safarijem je precejšnje razočaranje.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Bor H ::

Kot sem sledil komentarjem na gizmodu so dokaj navdušeni, dejte tisti ki imate probat izklopt 3G pa primerjajte, amerikanosom nč ne verjamem več glede testov :P

Mavrik ::

Zakaj bi izklaplal 3G? Saj ne uporabljam zadeve nikoli brez 3G. Pomembno je kako se zadeva obnaša med normalno uporabo: slabše.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

PrimozR ::

Ker nekateri 'šparajo z baterijo' oz. nimajo 3G omrežja v rovtah.

Bor H ::

Mavrik nisem te napadu, sam zanima me kako se obneše v situaciji ko ni 3G signala ali ko je omrežje zafilano

PrimozR ::

Jah, naloži hitreje, kot Safari. Sam če je interface b0rken, a ima smisel?

Limit-sky ::

Imam podobne izkušnje kot Mavrik. Sem na 2G iPhonu in ostajam na safariju.

A je že kdo pogledat S-T na operi? Zdajle sem prvič videl S-T na operi in me je kar minila volja do branja foruma. Se pa mogoče safari userji malo razvadimo prikaza in tekočega vmesnika.

techfreak :) ::

Deluje hitreje kot Safari, vmesnik v fullscreen načinu pobere manj prostora, res pa je, da je pregledovanje strani ovirano. Ni mogoče povečati strani tako kot želiš, ampak samo zelo približano ali pa zelo oddaljeno.

Obstaja tudi Mobile view, ampak tam se pokvari oblika strani.

Mavrik ::

Bor H je izjavil:

Mavrik nisem te napadu, sam zanima me kako se obneše v situaciji ko ni 3G signala ali ko je omrežje zafilano


Saj nisem vzel kot napad, samo je tako preizkušanje precej brezpredmetno, saj iPhona pač ne uporabljaš s 3Gjem izklopljenim.
The truth is rarely pure and never simple.

PINki ::

Oxford je izjavil:

Sem že potegnil dol in imam jezik naštiman na arabščino. WTF???!!!

Upam, da bom našel, kje se prestavni na čitljivo pisavo.


OPOMBA:
Uporabniki, ki imajo naložen in omogočen slovenski vmesnik in ne znajo arabsko, bodo imeli težavo pri uporabi Opere, saj ta iz zaenkrat še neznanega razloga preklopi na arabsko :) To lahko začasno odpravite tako, da v nastavitvah iPhona / iPod Toucha spremenite jezik na angleškega.

JayKay ::

pogledal na 3G modelu (wi-fi povezava). Renderiranje strani je slabše, tap-to-zoom ne dela ok (recimo v safariju če pritisneš na stolpec zoomira na le-tega). Enako dela na androidu, tako da zenkrat MINI 5 ni prava izbira.
Edino kaj je, je hitra.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opera Mini za iPhone oddana v obravnavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6721887 (19976) JayKay
»

Android pridobiva, Windows Mobile izgublja

Oddelek: Novice / Android
196424 (5610) PrimozR
»

Navdušenje nad iPhoni plahni?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
445263 (3448) d0rK
»

Nov Safari 3

Oddelek: Novice / Android
152850 (2850) Filo
»

Iz Appla nič novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
668699 (6724) bluefish

Več podobnih tem